Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Lista crese/gradinite de stat/particulare Brasov


44 raspunsuri la acest subiect

#21
elisor

elisor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 943 mesaje

Postat 28 decembrie 2008 - 17:30

Buna!

Eu am avut fetita la cresa de pe str. Prahova si in linii mari am fost multumita. Exista daruire multa din partea educatoarei, sunt bine ingrijiti, chiar se ocupa de ei. Cat priveste latura educationala n-as putea sa aduc vreun minus, fetita mea a progresat enorm intr-un an cat a frecventat cresa. Foarte receptiva la activitati, i-a placut mult desi am pasit cu stangul in cresa, credeam ca nu va reusi sa se acomodeze, dar in doua saptamani s-a rezolvat problema si chiar ii facea placere sa mearga. Acolo am scapat si de scutec si de suzeta.

Dar cum spuneam, am avut si nemultumiri. Se imbolnavea foarte des, la inceput mai rar, dar din ianuarie si pana prin martie mai mult bolnava a fost. Asta ar fi minusul colectivitatii si cred ca peste tot e problema asta.

Din toamna asta am inceput gradinita, pe Agriselor (nr.13 in momentul de fata), n-a fost bolnava nici o zi, spre uimirea noastra si suntem incantati de ea, se vede ca-i merge bine si ii place. Minusul acestei gradinite e spatiul nu prea generos si asta a fost la un moment dat un factor ce ne-a determinat sa cautam alta. Cu chiu cu vai (mai mult cu vai) am fost acceptati la renumita Martinica din Racadau, dar dezamagirea n-a intarziat sa apara din prima zi asa ca ne-am intors la cea de pe Agriselor si ne felicitam ca am luat decizia asta.

Cam astea sunt impresiile si parerea mea despre cele doua institutii.



Ca o concluzie, nu ca as face reclama celor de stat, dar consider ca daruirea cadrelor didactice si a personalului e mai importanta decat dotarea materiala, conteaza si ea bineinteles, primeaza insa prima conditie.



Sarbatori fericite!




Eli cu Bianca (13.06.2005) [duel] Andreas (17.08.1998)



foto 1, , foto 2 ,

"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.

Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.

Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"


#22
a_ancutza78

a_ancutza78

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 12 ianuarie 2009 - 01:54

Buna !
am vazut ca gradinita de pe neptun nu e in lista ...nu stie nimeni nimic de ea?
noi acum suntem la cresa ,da am implinit 3 ani si ne cautam gradinita ...mai aproape de noi.imi poate recomanda cineva o gradi buna in steagu?
la cresa mergem pe cocorului si eu sunt tare multumita...doamnele se ocupa de copii,bia le stie pe toate doamnele si merge cu drag (nu mi-a plans deloc).
bafta multa !!

Mami de BIA bubulina

http://pg.photos.yah...m/ph//my_photos
http://www.dropshots.com/a_ancutza78

#23
Corina75

Corina75

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 97 mesaje

Postat 25 ianuarie 2009 - 17:18

Andrei e la Heidi pe Carierei, grupa mijlocie, suntem f multumiti de gradinita.



Corina si [bonjovi] Andrei (24.11.2004)



varsta Andu

#24
Ramoon

Ramoon

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 523 mesaje

Postat 26 ianuarie 2009 - 18:50

Si pe mine ma intereseaza gradinita de pe str. Neptun.. de fapt eu am facut o lista cu cateva care imi sunt mai aproape de casa
- gradinita nr. 24 ( fosta 53 ) de pe str. Aurora 24
- gradinita nr. 27 ( fosta nr. 64 ) tot de pe str. Aurora
- gradinita 23 ( fosta 51 ) de pe str. Jupiter nr. 4
- gradi nr. 11 SG ( fosta 48 ) de pe str. Busuiocului
- gradi nr. 29 ( fosta 50 ) de pe str. Mimozei nr. 11
- gradi nr. nr. 26 ( fosta nr. 52 ) de pe str. Neptun 1
Din pacate eu am un program tare aiurea de lucru ( de la 9 -18 ) si nush cand as putea sa ajung sa le vad de aia apelez la voi, poate aveti/ati avut copii pe la vre-una sau stiti din alte parti…stiu eu orice info m-ar ajuta.
Multam!



Ramona si Timeea http://b2.lilypie.com/xT9Ap2.png

#25
Ramoon

Ramoon

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 523 mesaje

Postat 29 ianuarie 2009 - 19:53

hellooooo, nimeni pe aici?

Ramona si Timeea http://b2.lilypie.com/xT9Ap2.png

#26
ileana

ileana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 492 mesaje

Postat 11 februarie 2009 - 18:46

Citat:
citat din mesajul lui Corina75
Andrei e la Haidi pe Carierei, grupa mijlocie, suntem f multumiti de gradinita.Corina si [bonjovi] Andrei (24.11.2004)varsta Andu
Corina, te rog ajuta-ma cu o informatie: SE VORBESTE CU EI GERMANA? Vreau si eu s-o dau la Heidi, din martie, dar m-ar interesa mult acest aspect.Merci!ileana

#27
roxey

roxey
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 17 februarie 2009 - 01:14

http://www.fjt.ro/after_school/


E chiar fain.Au tot felul de activitati, in vacanta au facut excursie copilasii...vizitati link-ul de mai sus pentru un afterschool la nivelul asteptarilor.

#28
ildyqo

ildyqo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 16 aprilie 2009 - 18:20

Hello Fetelor,



A fost o surpriza placuta sa vad ca acest subiect inca este activ.



Am intrat aici fiindca caut o gradinita BUNA pentru Blanca. Sunt multumita de cum se ocupa de ea la gradinita actuala si parca asi obta pentru o gradinita particulara dar nu neaparat. Problema mea mare este ca gradinitele particulare toate incep la 8 si din toamna va trebui s-o duca sotul la gradi si el incepe la 7, deci macar la 6.50 sa fie cineva care s-o preia pe Blanca.



Daca nu gasesc gradinita particulara, atunci vreu recomandare pentru una de stat care este BUNA.



Noi stam in zona 'Faget' si sotul lucreaza in centru, asa ca asi prefera undeva unde sa ajunga cu masina fara sa ocoleasca f.f. mult (o ocolire oarecare nu-i problema dar sa ajunga pana in noua sau stiu eu unde nu prea e OK).



Cunoaste cineva asa ceva?



Ildy si [:)] Blanca Andreea (16.06.06)

#29
andrb

andrb
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 26 mai 2009 - 00:49

Citat:
citat din mesajul lui ildyqo
Noi stam in zona 'Faget' si sotul lucreaza in centru, asa ca asi prefera undeva unde sa ajunga cu masina fara sa ocoleasca f.f. mult (o ocolire oarecare nu-i problema dar sa ajunga pana in noua sau stiu eu unde nu prea e OK).Cunoaste cineva asa ceva?Ildy si [:)] Blanca Andreea (16.06.06)
Eu am copilul la Kids Paradise, pe str Albastrelelor nr 45A (sper sa nu fie considerat reclama, dar nu au website: http://www.gradinite...nt/view/179/37/ ) ...dar de anul trecut s-a deschis si Gradinita Disney, din cate stiu pe Busuiocului..poti sa dai o raita sa le vezi pe amandoua si sa iti faci o idee daca este ceea ce cauti.

#30
ildyqo

ildyqo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 26 mai 2009 - 18:43

Merci mult pentru raspuns.



Stii cumva care sunt preturile pentru anul 2009-2010 si la care din gradinite pot duce copilul inainte de ora 7? Gradinitele particulare, in general, au program de la 8.



Ildy si [:)] Blanca Andreea (16.06.06)


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -