Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Lista crese/gradinite de stat/particulare Brasov


44 raspunsuri la acest subiect

#11
flexi

flexi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 14 iunie 2006 - 12:59

CHRIS SCHULE -Supraveghere copii dupa scoala, orar 12-18.
Programul complet include :
-transport de la scoala la sediul firmei,
-masa de pranz asigurata de o firma de catering
-supraveghere lectii sub indrumarea cadrelor specializate
-cursuri de limba engleza, franceza si germana.

Programul se adreseaza copiilor din clasele I-IV de la scolile cu predare in limba germana,dar si de la scolile cu predare in limba romana.
De asemenea, se fac inscrieri si pentru gradinita cu program normal, in limba germana.
Informatii si inscrieiri la numerele de telefon : 0722-971234 sau 0721-938873
Serviciile vor fi disponibile din luna septembrie 2006 pe Str.Paltinis ( langa Politie- Brasov )

#12
lacrarot

lacrarot
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 16 iunie 2006 - 18:42

Eu stau in zona Schei si am un baietel de 3 ani. Il dau la gradinita particulara de pe str. Pajistei (zona Piata Unirii). Costa 100 EUR/ luna, limba germana. Au grupe mici si din ce spun prietenele mele care au acolo copii sunt foarte multumite. Program pana la ora 18.
quote:
Originally posted by elisor
Cele din centru ma intereseaza: str. Lunga, Castelului (Cerbului), Patria sau Steagu si Racadau.Mulumesc![foto] 11 luni Eli si puisorii Bianca [copil] Andreas [cavaler]


#13
sixtyniner

sixtyniner
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 22 iunie 2006 - 12:29

www.gradinita-little-friends.ro



PREÞ ORIENTATIV

4 ore - 100 $/lunã

8 ore - 100 €/lunã

11 ore - 160 $/lunã.

#14
maria gastaldo

maria gastaldo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 06 iulie 2006 - 13:53

am mai scris despre gradinita little firends din Brasov, am vizitat-o acum o luna si mi s-a parut tare fain, pacat ca nu au si curte cu verdeata
noi o sa mergem din septembrie pt ca baietelul meu abea implineste un an la sfrsitul lunii iulie (conditie necesara pt admitere : un an si sa merga singur)
multumesc pt adresa de inet, am tot cautat si nu am gasit!
am inteles ca vor creste tarifele din toamna asta
au o sa optez pt programul de 11 ore desi o sa ma doara sufletul sa stau atata timp departe de bebe, dar mai tre sa si muncim ca sa il crestem cum ne dorim
stiu ca o sa se mai si imbolnaveasca dar tot sper ca e rezistent si nu va fi grav
daca nu merge cu cresa o sa incercam cu o bona si daca nici asa nu merge o sa il trimit la mama la tara 9sper din suflet sa nu fie cazul pt ca o sa fie la 125 km de mine si nu va fi prea fain fara el)
toti cunoscutii ma sfatuiesc sa nu il duc la cresa pt ca o sa stea murdar si o sa se imbolnaveasca dar eu tot incerc si daca nu ii merge bine nu sta nimeni cu pistolul la tample sa il tin acolo
de cresa de stat nu vreau sa aud pt ca am fost tare rau primiti de directoarea directiei de crese sau ceva de genul
sanatate la bebei si voua
Maria

#15
sanziana72

sanziana72

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 846 mesaje

Postat 06 iulie 2006 - 14:56

Sa ne spui cum a fost dupa ce o incepeti.



Si noi incepem gradinita din toamna, dar pentru moment in Bucuresti si vom avea aproape 2 ani. Sper sa fie bine pentru toti!



Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze



Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.



#16
sanziana72

sanziana72

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 846 mesaje

Postat 30 octombrie 2006 - 15:51

quote:
Originally posted by liviab
Mirela,eu am dus fetita la o gradinita particulara de pe Carierei, de care am fost multumita.Sint foarte multe variante in Brasov, dar n-ai precizat daca vrei neaparat gradinita de stat sau merge si particulara. Sint si multe gradinite de stat bune, dar trebuie sa-l inscrii din timp, ca nu prea gasesti locuri. De exemplu, ideal ar fi sa incepi sa umbli acum pentru anul viitor (sau, daca ai noroc, poate gasesti un loc chiar pentru anul asta, dar ma indoiesc). Nu ai spus din ce parte faci naveta in Brasov, este important pentru zona. Si eu locuiesc in Sacele si veneam zilnic pe Carierei (iar acum la scoala 5). Nu-mi este greu, pentru ca oricum lucram in Brasov.Parerea mea este sa te hotarasti asupra zonei in care ti-ar conveni sa fie gradinita, dupa care sa cauti pe site-ul Ministerului Invataminntului gradinitele din zona respectiva. Dupa care...ideal este sa o iei la pas si sa le vezi cu ochii tai, e cel mai bine. Eu asa am gasit gradinita, vizitind citeva inainte si vorbind cu lumea in fiecare loc, ca sa ma lamuresc ce fel de oameni sint, sa vad conditii etc. Iti doresc succes!
Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina..."We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

#17
sanziana72

sanziana72

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 846 mesaje

Postat 06 noiembrie 2006 - 19:20

quote:
Originally posted by Nicoleta
Servus.Iti recomand cresa 8 depe Dobrogeanu Gherea.Copilul mei a mers acolo 1 an si am fost multumiti.Nicoleta
Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina..."We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

#18
ildyqo

ildyqo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 22 septembrie 2008 - 13:46

Hello,



Dupa 2 ani, asi vrea sa reactualizez subiectul pentru a centraliza parerile mamicilor despre gradinitele Brasovene.



Blanca merge la cresa la Heidi. Asta e deja al doilea an. Sunt multumita (în mare - ca mi-ar place ca grupa de cresa sa fie împartita în 2 , asa cum a fost anul trecut; mi-ar place sa am camera online - asa cum mi-a promis raluca - dar astea sunt pb. mici, în mare ok).



Asi vrea sa aflu mai multe si despre celelalte gradinite/crese de stat sau particulare.



La gradi de stat câti sunt în grupa? Cat de apropiate sunt educatoarele de copii? Au timp sa se ocupe de toti?



La gradi particulare care sunt tarifele? Ce activitati extra se fac?





Ildy si [:)] Blanca Andreea (16.06.06)

#19
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.643 mesaje

Postat 17 decembrie 2008 - 18:27

Autor: mmiihhaa

Subiect: CRESE

Trimis la: 17/12/2008 15:55:05

Mesaj:



La ce varsta e indicat sa dau fetita la cresa?La un an si jumatate o fi bine?Sunt crese particulare de incredere in Brasov?



mramona






Laura [mamica] de shtrumphi gemeni, [zana] Bianca Andreea si [bonjovi] Rares Mihai (13.06.2005)



Cugetari gemene,

[foto]Fotografiile noastre

Filmulete cu shtrumphi



Poveste cu shtrumphi





'Cos what I feel is the only truth for me

#20
diuna

diuna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.160 mesaje

Postat 21 decembrie 2008 - 00:25

http://www.gradinite...nt/view/248/37/


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -