Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV Dr. ALBU DRAGOS 35


242 raspunsuri la acest subiect

#21
morareza

morareza
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 26 iunie 2011 - 19:47

Imi tot fac curaj sa scriu aici pt. ca nu am nici o legatura cu dr. Albu dar trebuie sa scriu sa va incurajez pe voi toate si in special pe Anastasia care e in corvoada asteptarii. Am avut ET pe 13 iunie cu 3 embrioni de 3 zile si pe 16 iunie cu 1 blastocist, deci am facut dublu ET. Dr. meu este Tutunaru. SUNT INSARCINATA, beta pe 23 iunie a fost 310, deci posibil sa fie[bibe][bibe]. Anastasia draga, m-a durut burta cumplit pe toata perioada imediat dupa ET!! La 4 zile ma durea de parca ma desfaceam! Stiu ca semnele nu sunt importante si difera de la femeie la femeie dar simptomele tale eu zic ca sunt de bine. Cauza infertilitatii este nemernica de endometrioza, povestea mea e ampla dar important de stiut este ca se poate.

#22
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 26 iunie 2011 - 19:54

buna



facuram 6 luni[pk][pk]

si ca un cadou...au aparut si dintisorii[pk]



pupi fetelor si bafta multa



mami cu motaneii [bebic]Razvan si [bebic] Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]



colacei de inot pentru bebelusi

#23
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 26 iunie 2011 - 20:46

Citat:
citat din mesajul lui morareza

Imi tot fac curaj sa scriu aici pt. ca nu am nici o legatura cu dr. Albu dar trebuie sa scriu sa va incurajez pe voi toate si in special pe Anastasia care e in corvoada asteptarii. Am avut ET pe 13 iunie cu 3 embrioni de 3 zile si pe 16 iunie cu 1 blastocist, deci am facut dublu ET. Dr. meu este Tutunaru. SUNT INSARCINATA, beta pe 23 iunie a fost 310, deci posibil sa fie[bibe][bibe]. Anastasia draga, m-a durut burta cumplit pe toata perioada imediat dupa ET!! La 4 zile ma durea de parca ma desfaceam! Stiu ca semnele nu sunt importante si difera de la femeie la femeie dar simptomele tale eu zic ca sunt de bine. Cauza infertilitatii este nemernica de endometrioza, povestea mea e ampla dar important de stiut este ca se poate.

Felicitari , multe [flo] si multumiri, Morareza![batetoba][cri][harp][bum][colegi] Am scos formatia si pt tine, mamicutzo! Durerile mele nu sunt mari, le suport, faptul ca trec zilele greu a mai dificil... M-a mirat procedura, ca s-au introdus 3 embrionasi, apoi inca 1, la 3 zile dupa. Blastocist fiind, ultimul embrionas, trecuse oricum primele teste de supravietuire, era cu adevarat puternic cand a fost introdus langa fratiori[:)] Eu pe vineri o sa fac beta..

Mutatia -844G in gena PAI-I in stare heterozigota; Mutatia 677 C>T in gena MTHFR - in stare heterozigota; Mutatia 1298 A>C in gena MTHFR- in stare heterozigota

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca



#24
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 26 iunie 2011 - 20:53

Citat:
citat din mesajul lui mirela2
bunafacuram 6 luni[pk][pk]si ca un cadou...au aparut si dintisorii[pk]pupi fetelor si bafta multamami cu motaneii [bebic]Razvan si [bebic] Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]colacei de inot pentru bebelusi
Mirela, La Multi Ani pentru strunfuletzi! Sanatate, intelepciune si toate darurile pe care voi, ca parinti, le doriti pentru ei, sa le dea Doamne Doamne[trombon][s][s][majoreta][majoreta][colegi][colegi][harp][cri][bum]Pup strunfii si pentru vitejia cu dintisorii, numai ei stiu mititeii cat ii dor gingiile in perioada asta...[asia][pup]Mutatia -844G in gena PAI-I in stare heterozigota; Mutatia 677 C>T in gena MTHFR - in stare heterozigota; Mutatia 1298 A>C in gena MTHFR- in stare heterozigota„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”Parintele Arsenie Boca

#25
corry_28

corry_28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 915 mesaje

Postat 26 iunie 2011 - 21:22

Ai vazut,Anastasia, ti-a mai spus si altcineva ca intepaturile sunt semn bun[:D]
Sunt intepaturi scurte, care nu tin mult, pot si si mai dese, dar diferite de durerea de la menstruatie?
Ei, eu am avut aceste dureri in ziua 4, 5 si parca si 6.
Eu cred ca atunci s-au prins, la mine!
Dupa aceea au fost mai rare, dar le-am avut in continuare.
O sa le ai si pe parcursul sarcinii[:D]
In schimb, eu nu am avut sangerarea de nidare...
Parca, am simtit si niste dureri de ciclu, dar ffff rar si fff putin.
Immm, cam la asta sa te "ästepti"!
Daca te mai pot ajuta cu ceva, cu cea mai mare placere[pup]

[gravired]31+cu [bebic]"Mugurel" si [bebic]"Strugurel"

#26
corry_28

corry_28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 915 mesaje

Postat 26 iunie 2011 - 21:30

Citat:
citat din mesajul lui mirela2
bunafacuram 6 luni[pk][pk]si ca un cadou...au aparut si dintisorii[pk]pupi fetelor si bafta multamami cu motaneii [bebic]Razvan si [bebic] Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]colacei de inot pentru bebelusi
Off, Doamne!!Ai baieti mari, mai Mirela![olala][olala]Sa-ti traiasca si sa fie sanatosi[pk]P.S. nu crezi ca esti cam zgarcita?Nicio poza, niciun filmulet...nimic....nimic...nimic[:D][gravired]31+cu [bebic]"Mugurel" si [bebic]"Strugurel"

#27
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 26 iunie 2011 - 22:09

Corry, stii cum e, acum stau cu frica de a spera prea mult, de a ma nelinisti prea mult, de a pica in extreme...au trecut 5 zile ,mai sunt 5...ca pe cele 14, cat mi-a spus dl dr, nu le pot respecta, e singurul lucru pe care nu il pot respecta din tot tratamentul, schema, recomandarile dumnealui[:D]. Dar stiu ca dl.dr ma si ne intelege in privinta asta. Intepaturile nu sunt foarte dese, le simt cand si cand, mai ales cand ma ridic din pat sau imi schimb brusc pozitia..., balonata sunt cat casa, am abdomenul cat un butoias[:D]
[pup] burtica, mai ai un piculetz si gata, te vedem si pe tine ca si pe Mirela, cu aniversare pentru [copil][copil]![pup]

Mutatia -844G in gena PAI-I in stare heterozigota; Mutatia 677 C>T in gena MTHFR - in stare heterozigota; Mutatia 1298 A>C in gena MTHFR- in stare heterozigota

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca



#28
bccami

bccami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 27 iunie 2011 - 11:17

Buna dimineata si o saptamana frumoasa si de vesti bune [pup][flo]

Anastasia, daca imi va recomanda laparo, da, voi face cu Ion Ionut.
Sincer, n-am auzit nimic sa fie si la Filantropia. Cand sa mai abia timp sa mearga si acolo, si la privat?!
Am o prietena insarcinata si merge la el la Giulesti. Stiu ca dupa 15 iulie intra in concediu si..cam atat
Ne auzim dupa-masa, dupa eco.
Pupici mici si lipici in burtici [pup][pup]

[pup] toate fetele si burticile

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Doamne, Isuse Hristoase, milueste-ne [ruga]

Mutatiile PAI-I 675 4G si 844G Heterozigote

#29
maripet

maripet

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 27 iunie 2011 - 11:48

Anastasia, si eu am avut intepaturile astea.
Intr-adevar nu sunt de nesuportat. Le-am avut pana mi-a venit. De balonata am fost cam 7-8 zile. Aveam un burtoi, aveam impresia ca daca ma intep cu un ac incep sa zbor pe sus sa ma dezumflu. Nici nu ma puteam atinge pe burta cu mana.
[pup] si ai grija de tine. Doar cand vad reusite parca imi mai trece si mie si imi da curaj sa mai incerc o data.



#30
corry_28

corry_28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 915 mesaje

Postat 27 iunie 2011 - 12:18

Citat:
citat din mesajul lui maripet

Anastasia, si eu am avut intepaturile astea.


Maripet, este clar ca si la tine s-a implantat ceva.
Problema este de ce nu a rezistat....
Ai vb cu Albu?Ce ti-a spus?
Te pup dulce si imi place ca ai gasit puterea sa treci peste nereusita si s-o iei de la capat![pup]

[gravired]32+cu [bebic]"Mugurel" si [bebic]"Strugurel"


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -