Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV Dr. ALBU DRAGOS 35


242 raspunsuri la acest subiect

#11
corry_28

corry_28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 915 mesaje

Postat 26 iunie 2011 - 12:24

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

ANASTASIA cred ca e normala reactia ta acelasi lucru patesc si eu acum imi e mila de mine sa imi mai injectez clexane in burtica asa ca il pun pe sot sa mi le faca in mana.


maine vin la eco de 12 saptamani dar cred ca ar fi mai bine pt. tine sa nu ne vedem sa nu faci efort daca si Albu ti-a zis ca perioada asta este decisiva ,lasa sa se prinda acolo [bibe][bibe] si ne vedem dupa sa ne masuram burticile.


Fetelor cu experienta aceasta eco de 12 sapt. e transnaginala,abdominala sau si una si alta?
[pup]toate fetitele

[gravired]11+


Si una si alta[:D]

[gravired]31+cu [bebic]"Mugurel" si [bebic]"Strugurel"

#12
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 26 iunie 2011 - 12:31

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

ANASTASIA cred ca e normala reactia ta acelasi lucru patesc si eu acum imi e mila de mine sa imi mai injectez clexane in burtica asa ca il pun pe sot sa mi le faca in mana.


maine vin la eco de 12 saptamani dar cred ca ar fi mai bine pt. tine sa nu ne vedem sa nu faci efort daca si Albu ti-a zis ca perioada asta este decisiva ,lasa sa se prinda acolo [bibe][bibe] si ne vedem dupa sa ne masuram burticile.


Fetelor cu experienta aceasta eco de 12 sapt. e transnaginala,abdominala sau si una si alta?
[pup]toate fetitele

[gravired]11+


Gand la gand cu bucurie, Altesa![:)] Te-am sunat si eu ieri, dar imi dadea ca esti in afara zonei de acoperire, apoi ton ocupat...imi era teama ca pe net intri mai rar si nu am cum sa te gasesc.[pup] E mai bine asa,sa ne vedem dupa ce stiu exact care e rezultatul, acum incerc sa ma misc numai pat-baie-bucatarie..
Apoi cu injectia, dc si tu resimti asa, inseamna ca pot fi mai indulgenta cu mine, imi era atat de ciuda pe mine ieri si nu stiam ce am,ca m-a apucat dintr-o data..mie nu au mai apucat la Fundeni sa imi explice unde sa fac Fragminul si in alta parte decat burta, pe mana se face in zona in care e si vaccinul facut cand eram micutze sau unde? Macar sa stiu, poate diseara voi fi mai viteaza si nu mai stau jumatate de ora la o injectie...
Pup fetita si burtica[pup]!

Mutatia -844G in gena PAI-I in stare heterozigota; Mutatia 677 C>T in gena MTHFR - in stare heterozigota; Mutatia 1298 A>C in gena MTHFR- in stare heterozigota

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca



#13
ALTESA

ALTESA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.429 mesaje

Postat 26 iunie 2011 - 13:16

daca ne vede qioa sa iti explice ea unde se face injectia in mana ca eu stiu dar nu ma pricep sa-ti explic si mie sa nu te incurc.


a mai explicat ea o data si a zis bine asa ca o rog sa mai explice o data

[gravired]11+

#14
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 26 iunie 2011 - 13:55

Anastasia ,eu am inceput sa fac injectiile si in picior ,in mina nu am incercat ,asa ca o solutie ar fi in picior ,daca vrei te pot ajuta cu niste poze care mi le-a trimis o prietena care si ea face ,asa vezi exact unde trebuiesc facute!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Dupa inseminarea facuta acum mi sa mai adaugat fragmin 5000u
SUNT INSARCINATA![gravired]+4

#15
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 26 iunie 2011 - 16:18

Citat:
citat din mesajul lui angelica28

Anastasia ,eu am inceput sa fac injectiile si in picior ,in mina nu am incercat ,asa ca o solutie ar fi in picior ,daca vrei te pot ajuta cu niste poze care mi le-a trimis o prietena care si ea face ,asa vezi exact unde trebuiesc facute!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Dupa inseminarea facuta acum mi sa mai adaugat fragmin 5000u
SUNT INSARCINATA![gravired]+4


Da, Angelica, am mai vb noi de pozele acelea, dar nu am mai apucat eu sa intru pe mess..mi le poti trimite pe mail? Parca in picior sau mana as avea alt curaj. Sa vad azi ce fac, poate nu a fost decat ieri o zi mai speciala si diseara ma umplu iar de curaj si vitejie...[:D]
Multumesc, Altesa[pup],Angelica [pup] si cate un pup[pup] pentru bebei!

Mutatia -844G in gena PAI-I in stare heterozigota; Mutatia 677 C>T in gena MTHFR - in stare heterozigota; Mutatia 1298 A>C in gena MTHFR- in stare heterozigota

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca



#16
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 26 iunie 2011 - 16:25

[alcool] Mai am o intrebare...voi ati simtit niste dureri in abdomen, jos, in perioada asta, intepaturi in ovare? Mai ales daca stau intinsa le simt si noaptea. Pana acum am stat departe de No spa si Uscosin, voi ati apucat sa le luati? Am citit in fisa ca e normal sa avem durerile acestea,dar nu stiu ce sa fac , dc sa iau pastile si supozitoarele acelea sau nu.. Maine vb si cu dl. dr si il intreb ce sa fac, dar eram curioasa dc voi ati luat sau se iau numai cand durerile sunt foarte puternice.
[flo]

Mutatia -844G in gena PAI-I in stare heterozigota; Mutatia 677 C>T in gena MTHFR - in stare heterozigota; Mutatia 1298 A>C in gena MTHFR- in stare heterozigota

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca



#17
bccami

bccami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 26 iunie 2011 - 17:24

Off Nasti prin cate mai treci mamica... au fost fetele, acum tu, urmez eu cu celelalte pretendente...cate emotii, cat stres. Dar rezultatul e cel mai important = [bibe][bibe] sanatosi

Eu am programare la Albu luni la 4.30, au iesit rezultatele la toate analizele, sotul a repetat vineri spermocultura si sa vedem ce recomanda dl doctor sa fac in continuare.
Ma gandesc sa incep schema din luna august/ septembrie, pt ca asa trece si perioada concediilor plus caldura asta ucigatoare.
Dupa care stii ca la inceput dl dr a luat in considerare si laparoscopia. Dar abia maine sper sa aflu exact daca o mai fac sau nu, daca mergem direct pe FIV...
Daca fac si laparo trebuie sa astept menstruatia urmatoare (nu as face-o la ML pt ca este costisitoare)

Oricum, ne auzim maine...and don.t forget - THINK POSITIVE

kiss you sweet girls [pup][pup][flo]

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Doamne, Isuse Hristoase, milueste-ne [ruga]

Mutatiile PAI-I 675 4G si 844G Heterozigote

#18
corry_28

corry_28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 915 mesaje

Postat 26 iunie 2011 - 17:49

Citat:
citat din mesajul lui Anastasia_7

[alcool] Mai am o intrebare...voi ati simtit niste dureri in abdomen, jos, in perioada asta, intepaturi in ovare? Mai ales daca stau intinsa le simt si noaptea. Pana acum am stat departe de No spa si Uscosin, voi ati apucat sa le luati? Am citit in fisa ca e normal sa avem durerile acestea,dar nu stiu ce sa fac , dc sa iau pastile si supozitoarele acelea sau nu.. Maine vb si cu dl. dr si il intreb ce sa fac, dar eram curioasa dc voi ati luat sau se iau numai cand durerile sunt foarte puternice.
[flo]

Mutatia -844G in gena PAI-I in stare heterozigota; Mutatia 677 C>T in gena MTHFR - in stare heterozigota; Mutatia 1298 A>C in gena MTHFR- in stare heterozigota

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca




Anastasia, acest dureri sunt ABSOLUT normale.
Poti lua cu incredere No spa si daca te doare mai tare, Uscosin.
Daca doar asta este motivul ptr care vrei sa-l suni pe dr, mai bine mai gandeste-te.[:D]
Apropo, aceste intepaturi sunt semn bun[pk]
Nu te mai agita din orice, stai linistta, mai ai un picut!
[flo]


[gravired]31+cu [bebic]"Mugurel" si [bebic]"Strugurel"

#19
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 26 iunie 2011 - 18:40

Corry, nu ma agit, puiule, din orice [pup], va intreb si eu pe voi ca si cum v-as avea in fata, ca nu am pe cine intreba si nici cu cine vorbi atat de liber si detaliat, iar voi ati trecut prin toate aceste etape deja si ne puteti ajuta enorm cu sfaturi sau sa ne temperati cand o luam cu temerile razna, pe noi, cele care suntem acum in asteptari si pe fetele care urmeaza sa intre in focuri[grup][grup]. Si cum stau si acasa zilele acestea, ce imi vine in gand, va si intreb...
Cea mai grea povara acum e asteptarea. Imi era teama de dureri nu pt mine ca nu le pot duce,ca pt bebe, duc orice, ci pt embrioni, sa nu se intample ceva si din nestiinta , sa nu fac ce trebuie....

Voi lua Nospa in cazul asta, Uscosin e prea mult, nu sunt dureri intr-atat de puternice.
Pup mamicutza si bebeii, Mugurel si Strugurel (m-ai innebunit , sa stii, cu numele acestea de alint pe care le-ai dat la prichindei, sunt hazlii si dulci foccc.)
Multumesc![olala])[pup][pup][pup]

Mutatia -844G in gena PAI-I in stare heterozigota; Mutatia 677 C>T in gena MTHFR - in stare heterozigota; Mutatia 1298 A>C in gena MTHFR- in stare heterozigota

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca



#20
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 26 iunie 2011 - 18:46

Cami[pup], lasa ca atunci cand vei incepe tu schema, voi fi pe baricade cu totul! O sa stiu deja prin ce am trecut si trec eu si te vom intelege in toate!
Sa-ti mai spun ceva,puiule, dupa ET am stat mai mult de vorba in salon cu d-na lucia v. si printre altele, mi-a spus ca dr Ion Ionut ar avea program la Filantropia..s-o fi mutat detot de la Giulesti sau e posibil sa aiba program la 2 spitale de stat in acelasi timp?Laparo iti faci la el, nu?
[flo]

Mutatia -844G in gena PAI-I in stare heterozigota; Mutatia 677 C>T in gena MTHFR - in stare heterozigota; Mutatia 1298 A>C in gena MTHFR- in stare heterozigota

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -