Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 10 voturi

Intre iubire si copil,dar.......cu amandoi!


59 raspunsuri la acest subiect

#21
gusta

gusta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.461 mesaje

Postat 17 iunie 2011 - 20:55

Sincer si cum ai sa ascunzi tu burta,ca numai sa o strangi cu ceva,alta solutie nu vad.Deja ai planuri .Iar copilul cand o sa creasca si o sa auda ce ai debitat tu cum o sa fie? Sau asta nu te-ai gandit.Bine la primul ai sa zici ca e al prietenii dar la al 2 si al 3 cum o sa mai fie.

Pune un pic picioarele in apa rece si gandeste normal ca deja e SF ce spui tu.

Si buna intrebare unde ai sa pui copilul cand vine prietenul[alcool].

Am editat ca sa te intreb da la maternitate cum ai sa faci, certificatul de nastere , gradinita , parinti tai.Sau tu ai in cap iubire pura pentru acel barbat si atata.

Marilena si Mara Augusta


#22
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 17 iunie 2011 - 23:52

Citat:
citat din mesajul lui 7mai2011
Nu ascund bebelusul,ascuns sarcina.Bebelusul va trai in vazul lumii,dar nu e al meu,e al prietenei bune ,care a plecat sa lucreze in alta tara,si intre timp a avut un accident si a decedat! Si bebelusul va ramane cu mine si il voi infia eu,nu e normal asa?
[:-)))] [pk] Yeah, right! [:-@][:-@][:-@]Obiective RealisteAndroix BijouxNiste copii si toti copiii! [;)]

#23
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.455 mesaje

Postat 17 iunie 2011 - 23:59

Si nu ai sa alaptezi copilul ca deh, a picat din cer ???





Hai mai, e bun sfatul cu mers la psihopupu. Recomand si eu cateva terapii. Sa incepi cu cele in care te tratezi de dependenta emotionala fata de iubitu`interzis.



Daca ai avea intr-adevar dorinta de a avea un copil, ai juca CINSTIT fata de toata lumea, NU ai construi atatea minciuni si aberatii, pentru ca pana la urma, vorbim de scenaristica nasterii unui OM, fata de care ai responsabilitati.

Niciun om normal nu ar face atatea planuri aiurite . [xx(]



Daria & felina fioroasa[zana]GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza]Sela

______________________________________________



Campanie speciala, pentru steluta de mare, DAVID [flo2]

#24
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 18 iunie 2011 - 00:07

Ok, neluand in seama faptul ca discuti despre venirea unui copil ca si cum ti-ai lua un covor nou...sa spunem ca nu ai idee despre ce e vorba.
Dar tu spui ca il iubesti nespus pe EL, lumina vietii tale. Te-ai gandit ca nu esti deloc corecta fata de el, ca ii nesocotesti dorintele proprii si ca-ti bati joc de tot ceea ce inseamna pentru el mod/principii de viata (asa cum le-ai descris in primele postari)?

Mai bine ai respecta omul de langa tine si dorintele lui. Nu-ti bate joc de el, de tine si de copilul vostru nenascut, valorizand doar ce doresti tu si calcand in picioare opiniile lui.

Eu in locul lui nu cred ca as mai dori sa continui relatia cu tine la aflarea adevarului.

#25
7mai2011

7mai2011

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 18 iunie 2011 - 00:20

Si inca ceva......daca ai stii tu ce iubit destept si frumos am eu,sunt convinsa ca si tu ai face exact acelasi lucru ca mine!!!!....si n-ai mai despica atat firul in patru......

#26
7mai2011

7mai2011

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 18 iunie 2011 - 00:49

Imi sta mintea in loc in ce fel ganditi,majoritatea,daca nu toti! Ce probleme va faceti voi:unde o sa duc eu copilul cand ma vad cu iubitul....Nu vi se pare ca ati depasit cu mult sfera intimitatii mele?Suna ca si cum ati vrea sa stiti amanunte din sfera mai mult decat personala si imi pare rau sa va dezamagesc,dar nu veti afla nimic!Sau poate va credeti la film aici sau la telenovela cum spunea cineva mai sus! Astea sunt lucruri strict personale care ma privesc direct si nu voi da raportul nimanui in legatura cu absolut nimic!Sau credeti ca ar trebui sa va cer voie sa pastrez copilul si iubitul?!!!! Cand va vad asa,ma bucur intr-adevar ca sunt altfel! Cineva imi spunea mai sus sa ma duc la psiholog! Ma duc....cam o data pe luna....in felul meu.....! Sau poate vreti sa stiti ce inseamna si asta acum,nu?Ok,inchipuiti-va ca va uitati la telenovele,daca asa va face placere si asteptati sa vedeti happy end-ul,pentru ca la telenovele asa se intampla! Deci va voi anunta cand va avea loc ultimul episod ca sa va iasa din grija! Si,apropo de mersul la psiholog:e foarte usor sa-l faci pe celalalt nebun si sa rezolvi problema! Sa stai pe margine si sa comentezi! Greul e pentru cei care sunt in arena si se lupta,care transpira si isi apara dragostea lor! Dar aia sunt foarte putini,pana acum nu am intalnit nici macar unul pe aici,de felul acesta,in afara de mine.Asa ca e normal sa vorbim limbi diferite si nici n-am pretentia ca m-ati putea intelege,pentru simplu motiv ca nu sunt ca voi.Voi ati fii ales ori barbatul fara copil,ori copilul fara barbat.....pentru ca era atat de simplu si de confortabil! Toata lumea se linistea,scapa de probleme si viata mergea inainte ca si cum nimic nu s-a intamplat,alegandu-l pe unul si "aruncandu-l" pe celalalt! Era foarte simplu! Greu este sa faceti ce fac eu,acolo este greul! Iar eu nu voi alege niciodata pe unul sau pe celalalt,ci intotdeauna pe amandoi,pentru ca amandoi sunt de la Dumnezeu si sunt pentru mine daca au aparut in viata mea! Nimic nu e intamplator! Si inca ceva:nu voi alege niciodata calea cea mai usoara,pentru ca este usoara!Voi alege drumul cel mai greu,dar care imi va aduce intr-un final "rasaritul meu de soare"! Drumul usor,usor vine-usor se duce! Drumul greu,vine greu......si nu va mai pleca NICIODATA!
"Sau tu ai in cap iubire pura pentru acel barbat si atata"-DA,asa este! Ai inteles perfect!Numai ca iubirea mea pura pentru acest barbat nu este in cap,este in inima! Daca era in cap,il alegeam doar pe el si "aruncam" copilul! Asa....i-am ales pe amandoi!

#27
kokiy

kokiy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.365 mesaje

Postat 18 iunie 2011 - 00:57

Citat:
citat din mesajul lui 7mai2011

Nu ascund bebelusul,ascuns sarcina.Bebelusul va trai in vazul lumii,dar nu e al meu,e al prietenei bune ,care a plecat sa lucreze in alta tara,si intre timp a avut un accident si a decedat! Si bebelusul va ramane cu mine si il voi infia eu,nu e normal asa?


Cred ca suferi de scenarita [alcool] ...eu zic sa faci copilul ala intai din plastilina sa vezi cat va rezista ,pe urma te gandesti sa faci unul real

******************************
"Cel ce lupta cu monstri ar trebui sa aiba grija sa nu devina unul"

#28
7mai2011

7mai2011

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 18 iunie 2011 - 01:13

O sa incerc sa am o conversatie cu Dumnezeu in seara asta(ca tot imi spuneti sa merg la psiholog!)ca sa-l intreb daca o sa am lapte in sani pentru alaptat si mai ales cum o sa fac eu sa nu se inece iubitul meu cu laptele din sanii mei in momentele noastre cele mai intime! O sa-i spun ca vreau un raspuns special pentru mama Giuliei!
Daca as sta asa sa ma gandesc mereu la "daca" si la "parca" nu as mai face nimic,in nici un domeniu,toata viata mea!Am luat o decizie si voi merge inainte fara "daca" si fara "parca" si voi vedea la momentul potrivit ce e de facut,pentru ca intotdeauna exista o solutie,pentru fiecare problema sau obstacol! Trebuie numai sa o vezi,atat!In ceea ce priveste jucatul CINSTIT,ai mare dreptate! Am incercat sa fac asta! Asa am aflat ca iubitul meu nu doreste un copil!Asa am aflat ca acest "lucru" nu are ce cauta in relatia noastra!Atunci....am incetat sa mai joc cinstit,desi mi-as dori atat de mult sa fie totul normal si cinstit,sa fie totul cum ar trebui sa fie,dar...in viata nu poti sa le ai pe toate! Dar poti sa incerci!
Spui ca nici un om normal nu ar face atatea planuri aiurite! Dar ce ar face atunci un om normal?Ar omori un copil sau ar renunta la barbatul pe care il iubeste de-o viata si care inseamna TOTUL pentru ea?!Un om normal ar face diferente si alegeri! Eu probabil ca nu sunt un om "normal" pentru ca eu ii vreau pe amandoi si pentru mine amandoi sunt castigatori! In acest "joc" au castigat amandoi!Am destul de multa iubire in inima mea ca sa ajunga pentru amandoi ....si pentru inca vreo 2-3 copii!!!

#29
7mai2011

7mai2011

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 18 iunie 2011 - 01:33

Nu nesocotesc dorintele lui si nu-mi bat joc de principiile lui de viata pentru ca nu il voi implica in nici un fel pe el in cresterea si educarea acestui copil.Dorinta lui este sa nu fie implicat si o respect! Dorinta lui este sa ii respect liberatatea si sa nu il "leg" de mine printr-un copil,si respect asta! Nu il "leg" nicicum,eu ma voi ocupa de acest copil fara sa il amestec pe el pentru ca nu isi doreste si eu respect acest lucru!
El nu mi-a spus niciodata ca dorinta lui este sa omor acest copil,mi-a spus intr-adevar ca nu fac un lucru bun sa aduc pe lume un copil in conditiile actuale de viata si mi-a sugerat sa renunt la ideea mea!Dorinta lui este sa nu fie implicat in orice tine de subiectul acesta si aceasta dorinta eu i-o respect!Este o mare diferenta intre a-mi spune "omoara copilul" si "nu ma implica pe mine in ceea ce faci tu"!Sunt doua lucruri total diferite! Eu il respect pentru ca il iubesc si respect dorinta lui!Nu imi bat joc de el pentru ca eu imi doresc ca el sa fie fericit in liberatatea lui si nu imi bat joc nici de copil pentru ca il aduc pe lume,fiind un simbol al iubirii noastre! Daca as fii facut invers imi bateam joc!Asa,eu nu fac altceva decat sa respect dreptul fiecaruia dintre ei la o viata fericita si implinita!Pentru ca iubirea mea este pentru amandoi!Si am destula!
"Eu in locul lui nu cred ca as mai dori sa continui relatia cu tine la aflarea adevarului"-Iulia,imi pare rau sa te dezamagesc dar nu ai cum sa stii ce gandeste un om!Poti doar sa faci presupuneri,dar presupunerea e mama tuturor nenorocirilor!Fiecare om e unic si nu poti presupune nimic decat ceva bazat pe experientele tale anterioare,ceea e nu se potriveste deloc altuia!Asa ca ,permite-mi sa te contrazic!

#30
7mai2011

7mai2011

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 18 iunie 2011 - 01:46

Daca il fac din plastilina nu va rezista in mod sigur! Si stii de ce?Din doua motive:1)pentru ca e facut doar de mine,si ca sa faci un copil e nevoie de doi;2)pentru simplu motiv ca e din plastilina si nu din iubire.Tot ceea ce este creat din iubire ,rezista! Si va rezista mereu!Esenta acestei vieti este iubirea!Daca n-ai aflat asta pana acum,ai cam trait degeaba!Nimic altceva nu primeaza in fata iubirii,nimic altceva nu poate rezista in fata iubirii:nici banii,nici bogatiile,nici bunurile materiale....nici nimic!Nimic nu se compara cu iubirea si as alege iubirea oricand fara sa stau pe ganduri!De fapt,...am ales-o deja!Cam tarziu,ce-i drept,dar mai bine mai tarziu decat niciodata!Nu-mi pare rau decat de anii care au trecut in absenta iubirii,ani in care eu de fapt nu am trait,ci eram moarta pe dinauntru sau adormita,ca sa ma exprim mai frumos!Acum,insa,m-am trezit cu adevarat si pot sa spun ca abia acum TRAIESC!Nu poti sa traiesti cu adevarat decat in iubire;asa vei avea tot timpul pace in viata ta si fericirea ta va fii un drept deja castigat!
Cauta si tu iubirea adevarata,iubirea neconditionata,si daca o gasesti,nu o mai lasa sa plece.....NICIODATA!Dar nu uita ceea ce e cel mai important:inainte sa o gasesti,trebuie sa inveti sa o daruiesti....si atunci,te va gasi ea pe tine!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -