Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 10 voturi

Intre iubire si copil,dar.......cu amandoi!


59 raspunsuri la acest subiect

#11
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 17 iunie 2011 - 17:43

Totusi subiectul asta e pe bune, sau e SF?

#12
cristinuk@

cristinuk@

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 642 mesaje

Postat 17 iunie 2011 - 17:48

suna aiuristic parca ai avea 15 ani


#13
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 17 iunie 2011 - 18:21

[:-@][:-@][:-@]



Adica tu chiar crezi la varsta de 33 de ani, [:D] avem aceeasi varsta btw, ca facand un copil cu acest barbat pe care-l iubesti si care te iubeste la randu-i, vietile voastre vor ramane neschimbate? Atat impreuna cat si separate? [alcool] Ca totul va decurge asa cum visezi tu, el va fi liber si fericit iar tu mamica si iubita si fericita?



In primul rand daca il iubesti asa de mult poate il intrebi si pe el inainte de a hotara sa ramai gravida. Pentru ca, imi pare rau sa te dezamagesc, dar sunt aproape convinsa ca esti gravida inchipuita de data asta.



Obiective Realiste

Androix Bijoux



Niste copii si toti copiii! [;)]

#14
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 17 iunie 2011 - 18:29

in ce lume traiesti tu? iti construiesti fericirea pe nefericirea altora? chiar daca nu spui, e limpede ca acela barbat are alta familie.

te hranesti cu vise, idealizezi totul si spei ca vei trai intr-o lume perfecta.



lumea aia perfecta nu exista nicaieri, oricat de idealist si visator ai fii. da, e bine sa visezi. dar sa nu ucizi visele altora ideplinidu-le pe alte tale.



si scrie mai aerisit, ca e greu de citit.



*********************

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA[bonjovi]

Speranta si incredere pentru David [bonjovi]

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*





Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!


#15
7mai2011

7mai2011

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 17 iunie 2011 - 20:07

Nu ascund bebelusul,ascuns sarcina.Bebelusul va trai in vazul lumii,dar nu e al meu,e al prietenei bune ,care a plecat sa lucreze in alta tara,si intre timp a avut un accident si a decedat! Si bebelusul va ramane cu mine si il voi infia eu,nu e normal asa?

#16
7mai2011

7mai2011

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 17 iunie 2011 - 20:17

Nu idealizez nimic! Dar intr-adevar caut solutia ideala intr-o situatie imperfecta!Stiu ca pamantul e imperfect,dar poate daca toate lucrurile ar fii perfecte nu ne-am mai putea bucura de nimic! Cum am stii ca suntem fericiti daca am fii mereu?Trebuie sa traiesti in intuneric mai intai ca sa te poti bucura de lumina pe urma! Cam asa stau lucrurile! Sau cu alte cuvinte,trebuie sa staisi sa traiesti in vreme de ploaie si nori si furtuna ca sa poti sa te bucuri cu adevarat de cerul senin si rasaritul soarelui!

#17
simplyana_m

simplyana_m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.555 mesaje

Postat 17 iunie 2011 - 20:22

Citat:
citat din mesajul lui 7mai2011

Nu ascund bebelusul,ascuns sarcina.Bebelusul va trai in vazul lumii,dar nu e al meu,e al prietenei bune ,care a plecat sa lucreze in alta tara,si intre timp a avut un accident si a decedat! Si bebelusul va ramane cu mine si il voi infia eu,nu e normal asa?


Ba e foarte normal, iar rationamentul e brici![alcool][alcool][alcool]
Si ma gandesc ca mai apare o prietena care la nevoie se cunoaste, si care face sa dispara copilul cand apare iubitul, ca mamica sa fie disponibila si fresh. Ca sa nu sufere barbatul iubit, ca e cumplit, mai bine copilul, ca el supravietuieste si asa, fara tata, doar mami e cel mai bun exemplu! Ha?

http://www.lucamic.blogspot.com/

#18
gabidaniela

gabidaniela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 659 mesaje

Postat 17 iunie 2011 - 20:25

hai mey, acu' pe bune, ma mai uitam si eu la telenovele dar totusi...[alcool]

Unde lasi copilu' cand te intalnesti cu iubitul?


Legea compensatiei echivalente, exact ca si legea lui Newton in fizica, este precisa, implacabila si imuabila

#19
7mai2011

7mai2011

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 17 iunie 2011 - 20:28

Nerealiste pentru tine,pentru ca tu esti altfel! Fiecare om e diferit! Pentru mine sunt mai mult decat realiste! Si mi se potrivesc perfect si nu consider nimic iesit din comun sau aparte din ce vreau eu! Vreau omul iubit si copilul lui?Ce e asa de nerealist aici?Ca o sa-mi ascund sarcina vreo 4-5 luni?Nu e mare lucru,va fii iarna,haine multe ,groase....apoi nu e nimic de ascuns! Va aparea un copil la mine in casa,copilul prietenei mele,care in timp va deveni al meu(am explicat deja mai sus cam ce vreau sa fac!)
Cred ca daca va spuneam ca vreau sa fac avort ca el nu e de acord si eu singura nu sunt in stare sa cresc un copil,vii se parea mult mai realist, nu?Pentru ca majoritatea asa ar face! Dar eu sunt diferita si nu merg niciodata cu "turma"!De aceea vi se pare,probabil,asa de iesit din comun totul.....pentru ca chiar este iesit din comun! E o dovada de dragoste pura de care majoritatea lumii nici n-a auzit! Si atunci,ce pretentii sa am sa fiu inteleasa de toti?Absolut nici o pretentie! Eu caut doar o femeie care a facut ceva asemanator cu ce vreau eu sa fac,care sa ma poata sustine moral cand voi avea nevoie si care sa constituie un model pentru mine in momentele de dejnadejde,care sunt sigura ca vor veni ,din cand in cand,in viata mea si a copilului meu!

#20
My_Lady0091

My_Lady0091

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.630 mesaje

Postat 17 iunie 2011 - 20:30

nu vreau sa te jignesc insa iti recomand din tot sufletul meu,daca existi si gandurile cat si viatza iti sunt reale precum le-ai prezentat..sa mergi la un psiholog...te-ar ajuta!inainte sa iei niste decizii care ar afecta un copil.
Un copil nu poate trai in minciuna...jocul asta al tau..macabru as zice..ii face rau inca de pe acum.iar tu ai nevoie de ajutor crede-ma!



*Blackmoon Lady [gravi]5+si lipistocul meu iubit[zana]
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -