Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (34)


227 raspunsuri la acest subiect

#221
n_a_n_a

n_a_n_a

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.588 mesaje

Postat 30 ianuarie 2010 - 16:08

Laurita [pup], si ce te faci dupa ce vine si Ilinca? Dormiti toti patru? Stiu ca e super sadic ce-ti spun, si iti rupe sufletul, dar trebuie pana la urma sa-ti faci curaj si sa il lasi sa doarma singurel... O sa planga azi o ora, maine 45 de minute, dar pana la urma se invata. Cumnata mea cea mica a dormit cu socrii in pat pana la 13 ani, pe principiul o sa creasca si o sa vrea sa doarma singura...

Nana [gravi] 24+ cu[fetita]Iubirici


#222
n_a_n_a

n_a_n_a

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.588 mesaje

Postat 30 ianuarie 2010 - 16:13

Pe de alta parte, Mirci e un scump si jumatate, cand il vad in poza aia din carucior cu pisica in brate imi vine sa ti-l mananc!!! Cred ca nici eu n-as reziste sa-l las sa planga [:D]

Nana [gravi] 24+ cu[fetita]Iubirici


#223
Reallaura

Reallaura

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.538 mesaje

Postat 30 ianuarie 2010 - 16:13

Citat:
citat din mesajul lui n_a_n_a

Laurita [pup], si ce te faci dupa ce vine si Ilinca? Dormiti toti patru? Stiu ca e super sadic ce-ti spun, si iti rupe sufletul, dar trebuie pana la urma sa-ti faci curaj si sa il lasi sa doarma singurel... O sa planga azi o ora, maine 45 de minute, dar pana la urma se invata. Cumnata mea cea mica a dormit cu socrii in pat pana la 13 ani, pe principiul o sa creasca si o sa vrea sa doarma singura...

Nana [gravi] 24+ cu[fetita]Iubirici



Aoleu, nici chiar asa.[soc] Oricum, intimitate zero cu sotul, eu astept sa treaca si anul de alaptat cu Ilinca, sa vad daca mai recuperam ceva [:I]
La toamna vreau sa -l dau la cresa si astept mari minuni de la chestia asta. POate ea va fi mai cuminte. Cred ca totul depinde de cat lapte voi avea, daca nu e destul, iar stam martisor si capatam obiceiuri [alcool]. Sper sa fie bine.

Laurita, mami [8**] de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si [gravired] 27+ [fetita] Ilinca Sabina



#224
Reallaura

Reallaura

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.538 mesaje

Postat 30 ianuarie 2010 - 16:15

Citat:
citat din mesajul lui n_a_n_a

Pe de alta parte, Mirci e un scump si jumatate, cand il vad in poza aia din carucior cu pisica in brate imi vine sa ti-l mananc!!! Cred ca nici eu n-as reziste sa-l las sa planga [:D]

Nana [gravi] 24+ cu[fetita]Iubirici



[pup] Si sa vezi cum zice numai "mamica, mamica" nu poti sa rezisti. Mori sa-l lasi asa.

Laurita, mami [8**] de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si [gravired] 27+ [fetita] Ilinca Sabina



#225
Ioana5255

Ioana5255

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.673 mesaje

Postat 30 ianuarie 2010 - 16:49

Laurita chiar ma gandeam la tine, ca nu ai mai intrat de ceva vreme.

Oricum dupa ce se naste bebe, intimitatea cu sotul cam se duce pe apa sambetei. Clipele petrecute impreuna ajung un mare lux. Cel putin in primul an de viata a lui bebe.

A mea mai nou, inainte sa adoarma ma ia de gat si adoarme asa cu un zambet lung pe fata, satisfacuta ca si de data asta a castigat. Am ajuns intr-o situatie pe care eu o urasc, Silviu exilat pe canapea in sufragerie, ca e mila sa mute fata in toiul noptii si eu dorm cu fata in dormitorul mare. Desi camera ei este o prelungire a camerei noastre, ne desparte o usa glisanta, ea ma vedere pe mine din patul ei, eu o vad pe ea. Dar nu am cu cine sa ma inteleg. Asta e. Nu stiu cat o sa mai tina situatia asta. Mama zice ca ne vede in formatia 2+3 in dormitorul mare. Eu voi aduce paturile fetelor la noi in camera. Mai am o speranta ca Ale va prefera in final camera ei, patul fiind mult mai confortabil, chiar si decat al meu.

Sabina [gravi] 28+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 12 saptamani sau poate chiar mai putin.
Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.



#226
Ioana5255

Ioana5255

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.673 mesaje

Postat 30 ianuarie 2010 - 16:52

Sa nu intelegeti gresit, ca urasc faptul ca dorm cu fata in pat. Nu sunt mama denaturata, ci urasc situatia in sine, cu silviu pe canapea, am impresia ca ne vedem si ne atingem din ce in ce mai rar. Mereu am privit ideea sotul pe canapea si sotia in dormitor ca pe o ruptura a casniciei.

Sabina [gravi] 28+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 12 saptamani sau poate chiar mai putin.
Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.



#227
mai_iun_2010

mai_iun_2010

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 425 mesaje

Postat 30 ianuarie 2010 - 16:59

Va invit la Capitolul 35


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -