Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV Dr. ALBU DRAGOS 33


219 raspunsuri la acest subiect

#211
maripet

maripet

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 18 iunie 2011 - 13:37

Corry, eu nu mi-am mai facut nici un test. Mai astept cateva zile.
Am vorbit cu Vaduva si i-am spus ca nu am mai sangerat. Mi-a zis sa merg in continuare cu tratamentul neaparat.

#212
corry_28

corry_28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 915 mesaje

Postat 18 iunie 2011 - 13:52

Citat:
citat din mesajul lui maripet

Corry, eu nu mi-am mai facut nici un test. Mai astept cateva zile.
Am vorbit cu Vaduva si i-am spus ca nu am mai sangerat. Mi-a zis sa merg in continuare cu tratamentul neaparat.

Asa sa si faci!
Ma gandesc ca daca sangerarea ar fi fost de la menstruatie, nu ti se mai oprea, dimpotriva, iti venea din ce in ce mai rosu....
Cred ca au fost mai lenesi si s-au prins mai tarziu[:D]
Te pup, weekend placut!

[gravired]30+cu [bebic]"Mugurel" si [bebic]"Strugurel"

#213
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 18 iunie 2011 - 14:03

Citat:
citat din mesajul lui maripet

Corry, eu nu mi-am mai facut nici un test. Mai astept cateva zile.
Am vorbit cu Vaduva si i-am spus ca nu am mai sangerat. Mi-a zis sa merg in continuare cu tratamentul neaparat.


Ma bucur foarte tare ca s-a oprit sangerarea[asia], inclin si eu s acred ca s-au prins puii mai tarziu. Ciclul, dc era sa-ti fi venit, curgea in continuare..si nici dr. Albu nu e genul de dr care sa dea pastile, injectii, tratamente aiurea, numai ca sa fie date si sa fie multe la numar, dimpotriva( e f strict cu medinamentatia) si asta inseamna ca si el crede ca mai sunt sanse.
Sa te odihnesti si sa te linistesti si tu zilele acestea[pup][flo]
Va pup pe toate[pup]

Mutatia -844G in gena PAI-I in stare heterozigota; Mutatia 677 C>T in gena MTHFR - in stare heterozigota; Mutatia 1298 A>C in gena MTHFR- in stare heterozigota

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca



#214
maripet

maripet

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 18 iunie 2011 - 14:24

Asa sper si eu sa se fi prind mai tarziu.
Mi-am propus sa nu fac nici cel mai mic efort zilele acestea. Stau in pat, la calculator sau la televizor.
Angelica, ce mai faci?

#215
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 18 iunie 2011 - 15:00

maripet, angelica sper alaturi de voi

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt


#216
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 18 iunie 2011 - 15:09

Buna fetele ,am intarat pe fuga sa vad ce faceti ,diseara sunt in nunta[ispita] asa ca ............am o groaza de facut .........!
Vreau sa va spun ca mi-am mai facut un test de dimineata ,sa pozitivat iar ,deci eu una ma declar insarcinata[gravired]..........nu stiu am inceput sa am si putina greata .........simt eu ca sunt insarcinata!
Maripet ,tin pumni mami ,sunt sigura ca vom fi 2 gravidute frumoase ,ca o sa ne intilnim pe holurile lui ALBU si o sa ridem de perioada asta ..........sunt sigura ca va fi bine si la tine![flo][flo][pup][pup][pup][pup]

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Dupa inseminarea facuta acum mi sa mai adaugat fragmin 5000u

#217
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 18 iunie 2011 - 18:09

Citat:
citat din mesajul lui angelica28

Buna fetele ,am intarat pe fuga sa vad ce faceti ,diseara sunt in nunta[ispita] asa ca ............am o groaza de facut .........!
Vreau sa va spun ca mi-am mai facut un test de dimineata ,sa pozitivat iar ,deci eu una ma declar insarcinata[gravired]..........nu stiu am inceput sa am si putina greata .........simt eu ca sunt insarcinata!
Maripet ,tin pumni mami ,sunt sigura ca vom fi 2 gravidute frumoase ,ca o sa ne intilnim pe holurile lui ALBU si o sa ridem de perioada asta ..........sunt sigura ca va fi bine si la tine![flo][flo][pup][pup][pup][pup]

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Dupa inseminarea facuta acum mi sa mai adaugat fragmin 5000u

[flo][flo][flo], Angelica,ma bucur foarte tare ca s-au linistit apele la tine si esti fericita[olala], acum ramane Mariped sa fie bine si ea. Petrecerea frumoasa diseara la nunta, voi veti sarbatori si sarcina vs, pe langa evenimentul in sine[:I][:)]
Mariped, [pup] si relaxare cat mai multa zilele acestea!


Mutatia -844G in gena PAI-I in stare heterozigota; Mutatia 677 C>T in gena MTHFR - in stare heterozigota; Mutatia 1298 A>C in gena MTHFR- in stare heterozigota

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca



#218
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 19 iunie 2011 - 00:14

mi-am facut si eu Pregnylul adineaori[8)]

Mutatia -844G in gena PAI-I in stare heterozigota; Mutatia 677 C>T in gena MTHFR - in stare heterozigota; Mutatia 1298 A>C in gena MTHFR- in stare heterozigota

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca



#219
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 19 iunie 2011 - 01:05

capitol nou

sa fie cu noroc

pupi



mami cu motaneii [bebic]Razvan si [bebic] Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]



colacei de inot pentru bebelusi


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -