Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FLACARA VIOLETA


8 raspunsuri la acest subiect

#1
mireluta39

mireluta39

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 216 mesaje

Postat 18 ianuarie 2010 - 13:03

[flo] In ultimul timp auzim tot mai des la TV discutandu-se despre flacara violeta,despre cum a fost invins Geoana cu ajutorul ei,despre cum l-a atacat energetic Basescu in marea confruntare de la Parlament cu ajutorul unor oameni care practica elemente spirituale de tip ezoteric.Mai mult,ca unii poarta joia vestimentatie violeta pentru a fi mai puternici energetic.Oare e adevarat asa ceva?

www.blogulluiaurel45.blogspot.com [flo]

#2
Guestus

Guestus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.560 mesaje

Postat 18 ianuarie 2010 - 13:09

Sint aici o gramada de sustinatori ai domnului geoana..poate ca ei stiu ceva mai mult.
In acelasi timp nici nu vor sa dezvaluie secretul...5 ani trec ca miine si iar vin alegerile ..si cu asa arma in mina poti cistiga sigur.

#3
gaba-rema

gaba-rema

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.581 mesaje

Postat 18 ianuarie 2010 - 17:31

acest subiect trebuia "efectiv" sa fie la discutii generale :)

se vorbeste foarte mult si serios, pare-se, despre atacul energetic, flacara cutare...
ar trebui sa regasesc poza de la xeno, care venise cu un coif-scufie care neutraliza toate atacurile astea malefice... pacat ca el nu-l iubeste pe geoana, ca altfel l-ar fi salvat cu coiful acela :D

#4
iileana

iileana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.024 mesaje

Postat 18 ianuarie 2010 - 18:30

Citat:
citat din mesajul lui gaba-rema
ar trebui sa regasesc poza de la xeno, care venise cu un coif-scufie care neutraliza toate atacurile astea malefice...
Am gasit postarea. Am gasit si coiful.Pe Xeno, insa, nu. Pe unde-o umbla omu' asta cind ai nevoie de el? [q]Triunghiul portocaliu * see details

#5
buli

buli

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.547 mesaje

Postat 18 ianuarie 2010 - 18:39

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Pe Xeno, insa, nu. Pe unde-o umbla omu' asta cind ai nevoie de el? [q]



uite-l colo, in dreapta camerei de filmat[8D]



@

#6
mireluta39

mireluta39

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 216 mesaje

Postat 18 ianuarie 2010 - 18:47

Asa e Buli,si la Cotroceni intr-un colt,isi facea treaba.Dar azi vad ca si presa internationala a preluat stirea asta,cu atacul energetic.

www.blogulluiaurel45.blogspot.com [flo]

#7
3x3

3x3

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 01 ianuarie 2011 - 05:31

subiectul flacara violet, este o subiect frumos. daca x sau y folosesc nu stiu ce puteri, inclusiv flacara violet, ca sa faca asta sau ailalta, nu pot decat sa spun ca fiecare face ce vrea!
in ordinea de idei a subiectului deschis, am auzit de flacara violet la profesorii mei, unul dintre ei, Dan Saracu, Dumnezeu sa il odihneasca, in Lumina Lui eterna.
la nivelul planului energetic al planului fizic , se vehiculeaza tot felul de energii, made in ego (vezi experiente mistice despre energii made in ego). unele personale, altele de pe la toti si de prin toate partile. aceste energii, care plutesc pur si simplu in mediu, sau trimise cu intentie, pot perturba armonia unui individ, care are nivelul lui de "vibratie" din punct de vedere energetic. pentru a se descotorosi de astfel de intrusi, sau de influente mai putin placute, ni s-a recomandat metoda de purificare cu flacara violet.
se imagineaza o flacara violet in palma dominanta(drapta sau stanga). se imagineaza cum flacara violet creste, din ce in ce mai mult, cuprinzand corpul, casa, locul pe care il doresti "curatat" de ghidusii energetice. cu cat arde mai profund aceste energii, cu atat mai mult flacara devine mai vioaie si mai puternica. simtirea are un rol foarte important in acest proces de purificare, cand se va simti ca nu mai este nimci de ars, cand s-a restabilit un sens de pace interioara, se readuce flacara violet la dimensiunea initiala, de flacara micuta in palma, insa in palma mai putin dominanta. eu de exemplu, cand folosesc purificarea cu flacara violet, incep flacara in palma dreapta, si o aduc la sfarsit in palma stanga.
folosirea mentala a flacarii violet in scop de purificare are un efect foarte puternic la nivel de plan energetic al planului fizic. ochiul meu spiritual se dechide pe energie violet. cand fac rugaciunea, apar cercuri concentrice de energie violet. cateodata alba. cand ma rog pentru vindecarea unei persoane, apare energia verde, pe fond de cercuri concentrice.
energia de tip violet este energia de la nivelul chakrei 7. cand se foloseste mentalul, pentru vehiculare energie chakrei7, care este un centru de energie al planului fizic, se da forta acestui tip de energie sa se lucreze cu ea in exteriorul planului fizic. factorul decizie determina calitatea si destinatia acestei energii. omul poate sa lucreze in legea divina, sau...in legea lui!

o alta modalitate de purificare cu flacara violet pe care eu personal o folosesc, este sa fac o perdea de flacara violet, in dreptul usii de la intrare in casa, si sa cer ca flacara sa retina afara din casa mea, tot ceea ce nu este de la DUMNEZEU in armonie pentru templul meu, casa mea, copilul meu. iar daca cineva ma viziteaza cu "berbeci" pe el,sau cum stiu de la Dan Saracu, ENM-uri, trece prin perdeaua mea de flacara violet, si "berbecii stau afara" pana cand isi vor recapata gazda, la plecare. in felul asta nu interferez cu nimic in lumea energetica a celui care mi-a parasit in casa. ceea ce este al lui, va ramane al lui. insa cand va intra in casa mea, va intra purificat de flacara violet.

cateodata cand cineva este foarte iritat, il imbrac instantaneu cu flacara violet, si il imaginez cum flacara arde tot ceea ce il scoate din armonie. mai arunc flacara violet daca simt tensiune intr-o incapere unde urmeaza sa intru si sa imi petrec ceva timp facand diverse activitati.

astea cateva din metodele folosite de mine. acum, pur si simplu, binecuvantez. cer gratie divina. flacara violet fiind o energie a corpului, este mai puternica si mai usor de vehiculat mental, decat LUMINA, GRATIA DIVINA. ca sa vehiculezi mental lumina divina este important ca tu , canal de gratie divina, sa fi purificat, curat si sa folosesti prin mental, forta de decizie in legea divina. cand folosesti forta de decizie in interese propii, sau politice, cum s-a discutat mai sus la acest subiect, este doar un joc al mintii la nivel de plan energetic al planului fizic. atat!nu are absolut nimic de a face cu vointa divina.este doar o vehiculare de forta energetica prin mental.
asta este parerea mea. chiar daca si la modul absolut am anumite credinte in privinta mentalului, energeticului.
am vrut doar sa reinviu acest subiect, care este ca si initiativa, benefic, pentru ca flacara violet este intr-adevar foarte puternica, daca se foloseste mental pentru purificare. forta este generata de credinta subiectului in ceea ce face. flacara este doar un instrument energetic la care mentalul are access, conform legii lui. ce alege, este o chestiune stric personala.
fiecare indivind exista in legea divina, daca o respecta sau nu, este doar o decizie stric intima in relatia dintre el si DUMNEZEU.

permanent, inainte de a utiliza flacara violet, spun rugaciunea TATAL NOSTRU. dupa ce termin, multumesc lui DUMNEZEU si ingerilor care m-au asistat in lucrarea cu flacara violet(ingeri ai locului, ingeri ai omului).


#8
3x3

3x3

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 13 ianuarie 2011 - 04:03

flacara violet vehiculeaza energia chakrei7, ca "reprezentant" al energie divine la nivel de templu fizic. gratia divina-lumina divina-energia-, la nivel de constienta este greu de acceptat si suportat. se cunosc istorii biblice care sustin aceasta "forta" a luminii divine, pentru cei nepregatiti inca sa o "priveasca" ! energia violet este o alternativa de lucrare prin constienta in procesul de contact al planului fizic cu formele de energie ale gratiei divine.
sunt persoane care lucreaza mai bine cu flacara violet, altele cu gratia divina, direct. eu , personal, am intalnit o persoana care mi-a spus clar ca nu poate sa lucreze cu flacara violet, ca prefera rugaciunea, iar o alta persoana, care ii este mult mai usor sa se concentreze pe flacara violet. deci, doua persoane care utilizeaza gratia divina prin constienta in mod diferit, fiecare pe masura deschiderii ca proces de acceptare si manifestare a gratiei divine, cat si manifestarea acestei acceptari la nivel de plan fizic(corp-mental).
i-am spus ingerului, aseara, cand am discutat pe messenger, despre persoanele pe care le-am intalnit, si care au avut aceasta reactie diferita fata de flacara violet. raspunsul lui a fost foarte transant, ca de obicei:" nu sunt pregatiti sa lucreze cu lumina divina".



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -