Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *136*


248 raspunsuri la acest subiect

#21
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 17 ianuarie 2010 - 16:03

Dyana, si eu m-am gandit intr-o vreme ca ai tu pata pusa pe soacra si de-asta multe le vezi exagerate si-i transmiti si lui Mutzu antipatia, dar mea culpa, acum imi dau seama ca e dusa daca numa asa stie sa se comporte cu un bebelus, sa-l smuceasca; si sa-l sperie dandu-i in cap si apoi sa rada ca el plange?!! Doamneeee...Maica-mea nu suporta o lacrima sa vada pe obrazul lui Sophiphi, e disperata, mai ca nu lesina, ar sta si-n cap numa sa nu mai planga fata...

Petrean, de a ta ce sa mai zic, daca asa se comporta cu propriul copil...fereasca sfantu'. Dar poti sa mai zici de-ale ei, sa vedem si noi cum e cu adevarat un "asa NU", ca si eu mai am cante-un dintzisor impotriva soacra-mii, desi e chiar ok per ansamblu.



mami de Sophia-Diana (Sophiphi)

8luni

#22
olishka

olishka

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.776 mesaje

Postat 17 ianuarie 2010 - 16:04

Ilinca si David, la fel ca si Sophiphi, are 2 reprize de somn. Cum zici insa si tu, niciodata nu se poate sti cat va dormi (intre 30 min si 2 ore). Acum de exemplu doarme de mai bine de o ora. Gata se trezeste [:D]

Olga, mamica lui David iepurasul [iepu][9cer]

#23
saby

saby

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 786 mesaje

Postat 17 ianuarie 2010 - 16:07

Ola fetele!!!

Diana, Olga, greu, tare greu cu soacrele astea, lasa ca o sa creasca ei pui vostri si atunci precis o sa le taxeze ei, ca un copil nu are prea mult notiunea de rusine sau jena de a spune ceva si poate o sa se mai potoleasca. Va pup [pup] pe amandoua sa treaca!!.

Petran, la tine e si mai grav pt. ca se poarta asa cu propriul ei copil [bang], oare de ce se intampla chestiile astea???, nu pot intelege un astfel de comportament [flo][pup].

Am vazut ca se discuta de plecare in vara la mare. Noi putem de abia in septembrie si am vrea in Turcia. Chiar daca ati mai fost recomandati-ne si noua un hotel la care sa mergem cu Maiuta si sa fie ok, adica sa aiba si ea ceva activitati?

Noi suntem bine toti, i-am facut analizele la urina la recomandarea pediatrei pt. lipsa de pofta de mancare (care apropos acum i-a revenit)si a iesit prima data infectie cu Ecoli iar la 2 zile nu a mai iesit nimic. Acum ma gandeam sa-i mai fac inca o data maine si sa vad daca mai iese ceva. Cum se poate o data sa iasa si dupa sa nu mai iasa nimic, conditiile de recoltare au fost aceleasi, sa fie greseala de laborator?



Sabina mamica fericita de [fetita] Maia Andreea ( 07 apr 2009)



Printesa Maia



#24
olishka

olishka

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.776 mesaje

Postat 17 ianuarie 2010 - 16:13

Citat:
citat din mesajul lui petrean
Olga, mersi de intrebare. Catalin e ok...adik nu mai face febra de ieri..insa azi noapte i-a fost frig si iar il doare si ustura gatul Dr i-a zis azi..ca dc nu vine rezultatul de la exudat pana joi(traim in Romania!)..si dc se simte bine si nu mai face febra..il lasa aksa, ca nu mai are pentru ce sa-l tina
[copil]Vlad si [copil]Catalin-17.03.2009
[copil] Andrei Luca -15.12.2006
Ce bine ar fi sa-i dea drumul acasa. Multa sanatate si sa treceti repede si peste asta!Olga, mamica lui David iepurasul [iepu][9cer]

#25
petrean

petrean

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.654 mesaje

Postat 17 ianuarie 2010 - 16:13

sa va zic una tare?La nunta unicului fiu..nu a facut nici macar o prajitura pentru musafirii care veneau acasa..inainte de nunta..a trebuit mama mea sa faca prajituri la baia mare..si sa le aduca[bang][bang]multe..faze.."strigatoare la cer"...insa..ma consolez cu ideea ca Dumnezeu nu doarme...

a zis ca nu face prajituri ca nu e obiceiul in Banat...

aici e numai obiceiul de cerut banii de a miri in dimineata nuntii..sa-ti pui centrala..dupa ce ai avut nesimtirea sa nu le dai nimic...gata..ca ma enervez...si nu rezolv nimic




[copil]Vlad si [copil]Catalin-17.03.2009


[copil] Andrei Luca -15.12.2006






#26
olishka

olishka

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.776 mesaje

Postat 17 ianuarie 2010 - 16:16

Rad cu lacrimi

Ken Lee



Olga, mamica lui David iepurasul [iepu][9cer]

#27
petrean

petrean

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.654 mesaje

Postat 17 ianuarie 2010 - 16:17

Citat:
citat din mesajul lui olishka
Rad cu lacrimiKen Leehttp://www.youtube.com/watch?v=BNQLmHKlmiE&feature=channelOlga, mamica lui David iepurasul [iepu][9cer]
da..e veche tare..faza:)))
[copil]Vlad si [copil]Catalin-17.03.2009
[copil] Andrei Luca -15.12.2006


#28
dyana27

dyana27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.710 mesaje

Postat 17 ianuarie 2010 - 16:20

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Dyana, si eu m-am gandit intr-o vreme ca ai tu pata pusa pe soacra si de-asta multe le vezi exagerate si-i transmiti si lui Mutzu antipatia, dar mea culpa, acum imi dau seama ca e dusa daca numa asa stie sa se comporte cu un bebelus, sa-l smuceasca; si sa-l sperie dandu-i in cap si apoi sa rada ca el plange?!! Doamneeee...mami de Sophia-Diana (Sophiphi)8luni
ilinca, pai pata pusa pe ea din cauza asta o am[bang][bang]; si recunosc sus si tare ca o am , da' e pusa raaaaaaauuuuu nu asa; si la firea mea... daca ma calci pe coada si te indrepti dupa aia eu iert foarte usor, recunosc daca a fost "o intamplare" dar sa nu-mi dai picatura chinezeasca zilnic... ca atunci musc rau de tot[alcool][alcool]si vorbind de soacre... va rog eu nu o intrebati pe bogdana de a ei... ca vi se face rau daca incepe sa va spuna; mie mi-a mai povestit cate ceva, cand eram eu in niste crize mari si mi-a arata ca se poate muult mai rau; bine, a ei n-are treaba nici cu baiatul propriu si personal... ce sa mai zic de nora[:-@][:-@]diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009mutzunel minune la 9 luni[cool]PRIMUL CRACIUNcum am venit pe lume

#29
petrean

petrean

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.654 mesaje

Postat 17 ianuarie 2010 - 16:23

ca bine zici Diana, chiar ieri am avut un show cu ea..tot pe motive"meedicale"...auzi..ce nebunii scoate ea din gura.."du-te si da-i dr bani..ca sigur il vindeca mai repede..si-ti spune ce are"..si nu orice suma.."macar 100 euro"...Cand dr a zis clar..ca diagnostic nu poate sa scoata din burta..fara rezultatul de la exudat..plus ca a sunat-o si medicul de familie sa se intereseze..si i-a zis acelasi lucru. Dar dc madame soacra e Nostradamus...si s-a umflat "orezu-n ea"..asta e expresia sotului meu[:D]si s-a carat aksa...[pk][pk]






[copil]Vlad si [copil]Catalin-17.03.2009


[copil] Andrei Luca -15.12.2006






#30
petrean

petrean

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.654 mesaje

Postat 17 ianuarie 2010 - 16:26

ah..si inca una tare..de care fac "haz negru"...acum 4 ani in 19ianuarie..cand a murit tata..i-a zis sotului meu sa nu mearga cu mine la inmormantare..ca e polei pe drum..sa ma lase sa merg singura..sau ...dc nu..sa nu merg nici eu..ca ce folos..[alcool][alcool]

astea..sunt fazele "esentiale"ale vietii..care vrei nu vrei..nu le uiti NEVER!!!






[copil]Vlad si [copil]Catalin-17.03.2009


[copil] Andrei Luca -15.12.2006







Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -