Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *136*


248 raspunsuri la acest subiect

#11
olishka

olishka

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.776 mesaje

Postat 17 ianuarie 2010 - 14:41

Salutare!!!



[s]LA MULTI ANI Vlad, Catalin, Stefan Alexandru!!![s]



Vad ca deja se organizeaza excursii inafara tarii [olala] Ne-ar tenta si pe noi, insa noi vrem sa repetam experienta de anul trecut. Am ales iarasi croaziera, insa alte destinatii.



Am urcat poze cu Alexandra si David, iar acum le incarc si pe cele de la munte.



http://picasaweb.goo...draSiDavid0401#



Olga, mamica lui David iepurasul [iepu][9cer]

#12
dyana27

dyana27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.710 mesaje

Postat 17 ianuarie 2010 - 14:47

salutare fetele[pup][pup]

am fost la cumparaturi[pk][pk][pk]; e adevarat ca am stat doar o ora..... dar am iesit si eu din casa[:D][:D][:D]; asta pentru ca au fost ai mei la mine, deci le-am lasat mutzunelul sa-l bibileasca, si s-au inteles de minune; of Doamne, daca as putea macar juma' de ora sa-l las si cu socrii[bang][bang][bang][bang]... dar n-am cu cine; s-a ingrozit sora lu' soacra'mea de cum pot sa enerveze copilul; deci nu pot sa spun ca am eu ceva cu ei (adica am, dar nu e numai asta[:-@][:D]), pentru ca si sora, cumnatul, parintii mei, pana si unchii au zis ca nu e posibila asa ceva; efectiv ieri se juca asta mic cu toata lumea frumos, radea, dansa si canta cu ei de' nu-mi puteam imagina asa ceva .... cum veneau socrii il zmotoceau, il bruscau, il trageau de manute si picioare pana plangea......[q][q][q]; cristi a trebui sa stea efectiv cu gura numai pe ei... de' i s-a luat si lui...; si azi dimineatza era asa linistit ca-l lasam cu ai mei... nici un stres nu avea; sa va mai zic ca ieri stateam cu bebe in dormitor , apare soacra'mea in usa si-i arunca de acolo cu un cub in cap direct?????[bang][bang][bang][bang]; nu l-a lovit ca era moale dar l-a speriat ingrozitor, a inceput mutzu sa urle cu niste lacrimi imense[bang][bang][bang]; si cristi zice: ce-a facut ma, i-a dat cu cubul in cap????? soacra'mea radea in usa[bang][bang].... ce dracu' sa mai zic???? i-am zis si eu- da i-a dat in cap, si i se mai pare si amuzant pe deasupra ca urla fi'tu' in chinuri[bang][bang][bang][bang]; s-a suparat si cristi, adica a vazut diferenta intre ei si.... restul universului[bang][bang][bang]

... ma rog, cred ca din astea pot sa va zic dupa fiecare vizita....

deci, la cumparaturi..... am laut eu tigaile pe care le voiam, ca mai mult de aia m-am dus in real... si evident pentru mutzu.... un balansoar crocodil[:D][:D][:D][:D][:D]; e absolut bestial, nu mai pot de dragul lui, e moale moale si super haios, are si 2 zornaitori in codita care fac galagie cand se balanseaza[:D][:D][:D]; stiu ca nu e chiar de varsta asta... da' s-a lipit de mana[:D][:D]; mutzu rade de el, l-a testat cu linguroiul in cap, l-a capacit bine la coada unde zornaie.... si cam atat; l-am balansat putin pe el, dar mai mult cu fata la coada, sa poata sa o cafteasca[:D][:D][:D]; poze aici: http://family.websho...104140961HywAyr





diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009



mutzunel minune la 9 luni[cool]

PRIMUL CRACIUN

cum am venit pe lume

#13
olishka

olishka

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.776 mesaje

Postat 17 ianuarie 2010 - 15:32

Diana dusa rau soacra ta [alcool] Eu nu stu cum mai rezisti. La mine a stat soacra de sarbatori si simteam ca innebunesc. Eu sunt in aceeasi oala cu Pisik, stiu ca se poarta ok cu David insa nu o suport eu. As fi in stare sa-l las cu oricine numai cu ea nu. Ma sufoc in preajma ei. Cand m-am intors din Austria, ma enervase si mai tare. Noi am lasat-o la Bucuresti sa aiba grija de casa cateva zile. cand ne-am intors era deja la Deva, dar mi s-a urcat sangele in cap cand am vazut ca mi-a luat lucruri din casa si le-a adus la ea. Nu era cine stie ce, o rama foto, o poza cu David care am scos-o pt mine, o cutie de bomboane mai speciale pe care o primisem cadou de la un prieten drag si care imi placeau f mult. CXutia de bomboane am luat-o fara sa-i mai zic si mi-am bagat-o in geamantan. Poate se simte si alta data nu mai ea. Si ma enerveaza caci mereu ii cumpar cadouri si ii dau fel si fel de chestii si fara sa-mi ceara, si daca mi-ar fi cerut i-as fi dat, dar sa iei fara voie mi se pare urat [alcool] Faze de genu asta m-au facut sa nu o mai suport. Si bineinteles ca in casa mi-a umblat peste tot (a facut curatenie) de nu mai gasesc mai nimic. Nu va zic ca mi-a facut ordine pana si-n chiloti [bang] si a mai umblat si prin alte sertare "intime".

Haios tare balansoarul. Eu i-am luat lui David 2, dar nu-mi place nici unul acum, caci am pus ochii pe altul de la Kika, caci are si spatar. Cred ca le pun okazii si il iau pe cel care imi place. Ar fi culmea sa am 3 balansoare [alcool]

Olga, mamica lui David iepurasul [iepu][9cer]

#14
dyana27

dyana27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.710 mesaje

Postat 17 ianuarie 2010 - 15:47

olga... te inteleg perfect[flo]; stii care e partea haioasa??? ca mie imi sunt chiar dragi socrii mei si daca s-ar purta bine cu david chiar nu as avea de obiectat[:-@][:-@][:-@]; dar in 9 luni... mi s-a luat si mie de atata pastrat de aparente[bang][bang];

si nu v-am mai zis o faza tare: ieri i-a adus soacra o papusa , de fapt e asa ca un copilas imbracat in costumas de iarna, inclusiv cu caciula si fular, si e numai din panza si costumas tricotat... foarte haioasa; si am vazut-o eu pe mama ca se uita lung la papusa si nu-l lasa pe asta mic sa puna mana pe ea...., la un moment dat mi-a facut un semn discret sa vin sa iau baiatul, tot zicea ca nu-i place papusa, cand de fapt asta mic se intindea dupa ea.....[:-@][:-@][:-@][:-@]; imi dau seama ca e ceva in neregula, ma duc acolo.. si-mi explodeaza capul in bucati: papusa super scamosata, clar murdara si jumulita[bang][bang][bang][bang]... de unde dracu' a luat-o nu stiu, e clar ca de la un second, da'n puii mei macar putea sa o spele inainte sa i-o aduca... ca nu poti sa stii pe unde a zacut[q][q][bang][bang][bang]; dar de data asta o taxez, n-o mai iert; am mai patit-o odata si am lasat-o in pace, cu 2 costumase de mi-ar fi fost rusine sa le dau de pomana[bang][bang]... dar acuma sa-i puna copilului direct in mana papusa jegoasa , cand stie perfect ca o duce in gura[bang][bang]; si mai ales cand noi ii cumparam cele mai scumpe si hoatze jucarii... chiar nu mai am cuvinte.....

am pus papusa la spalat, o bag la masina si vad ce iese (nu de alta, dar chiar ii place lu' mutzu, si mai devreme a vazut-o in cosuletul cu lucruri de spalat si se intindea dupa ea..}, dar o sa am grija sa o taxez la greu pentru faza asta, indiferent ca se supara sau nu; n-au decat sa se supere, poate asa mai scap de ei din casa[:-@][bang][alcool]





diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009



mutzunel minune la 9 luni[cool]

PRIMUL CRACIUN

cum am venit pe lume

#15
petrean

petrean

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.654 mesaje

Postat 17 ianuarie 2010 - 15:52

eu cand vad cu ce "chestii de rutina"va plangeti voi de soacre..nici nu-mi mai vine sa zic nimic de a mea..ca sigur ar fi incadrata la categoria"feriti-va ca musca"[:D][:D][:D]

sa va zic..ca nu merge la fius-o la spital..decat dc e nevoie-a se citi-dc o trimit eu!!!???sau..ca s-a dus cu banane si portocale..de la mine din casa..ca deh..nu i-a dat mana sa cumpere pt fius-o nimic?sau poate nu merita?[alcool]






[copil]Vlad si [copil]Catalin-17.03.2009


[copil] Andrei Luca -15.12.2006






#16
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 17 ianuarie 2010 - 15:57

Maaama, ce bine a dormit Sophiphi aproape 2 ore aci pe canapea...timp in care eu am halit, am plimbat Manolele si am tooot citit pe forum...Asta e rutina ei: ne trezim undeva intre 8 si 9. Pe la 11, cel tarziu 12 i se face taaare somn, suge si adoarme; insa faza e ca n-am de unde stii cat o tine, poate dormi 25-30 de minute sau poate dormi 2 ore! Alt somn e in jur de 16. Deci e la 2 ture de somn/ zi, dar cum ziceam, turele pot varia de la cate o juma de ora la 2 ore. Aseara de ex. a adormit in camera asta la ora 20. Abia la 22.30 a dat semnne de trezire astfel incat ne-am putut muta in camera ei. Si la 5 dimineata ce credeti ca facea, dadea ture in 4 labe prin pat, eu n-o prea bagam in seama, vroiam sa dorm, dar ma tot trezeam cu fundul ei pampersat peste nas.

Apropo de fund, ce misto il musca Alexandra pe David de curul ala dodolotz...si bebelusele isi dau seama ce apetisant e!!

Ce vroiam sa intreb demult, dar acum mi-am amintit rasfoind pozele Olishkai: la ultima intalnire din Bucuresti, in localul ala unde trebuia sa ajunga si Chatonel, apare in poze un copilas mai maricel (eu am zis ca e fetitza, dar ar putea fi si baietel...) pletos, carliontzat si frumooooooooooos de pica...cine e?!!



mami de Sophia-Diana (Sophiphi)

8luni

#17
olishka

olishka

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.776 mesaje

Postat 17 ianuarie 2010 - 15:58

Citat:
citat din mesajul lui petrean
eu cand vad cu ce "chestii de rutina"va plangeti voi de soacre..nici nu-mi mai vine sa zic nimic de a mea..ca sigur ar fi incadrata la categoria"feriti-va ca musca"[:D][:D][:D]sa va zic..ca nu merge la fius-o la spital..decat dc e nevoie-a se citi-dc o trimit eu!!!???sau..ca s-a dus cu banane si portocale..de la mine din casa..ca deh..nu i-a dat mana sa cumpere pt fius-o nimic?sau poate nu merita?[alcool]
[copil]Vlad si [copil]Catalin-17.03.2009
[copil] Andrei Luca -15.12.2006
[alcool] Asta nu este mama in primul rand [bang]Cum se mai simte sotul? [flo]Olga, mamica lui David iepurasul [iepu][9cer]

#18
dyana27

dyana27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.710 mesaje

Postat 17 ianuarie 2010 - 15:58

voiam sa va zic ca a aparut apa perenna si-n carrefour; pana acuma era doar in real[:-@]; mie mi se pare super ok, clar are alt gust decat celelalte, continut de nitriti mult sub orice alta apa... chiar are compozitie identica cu evian[pk][pk]; si pretul e super ok... sa vedem cat il mai tin asa[:-@]





diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009



mutzunel minune la 9 luni[cool]

PRIMUL CRACIUN

cum am venit pe lume

#19
petrean

petrean

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.654 mesaje

Postat 17 ianuarie 2010 - 16:00

dyana..iti trimit ..perenna?stii ca se face langa resita..nu?[:D][:D]






[copil]Vlad si [copil]Catalin-17.03.2009


[copil] Andrei Luca -15.12.2006






#20
petrean

petrean

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.654 mesaje

Postat 17 ianuarie 2010 - 16:01

Olga, mersi de intrebare. Catalin e ok...adik nu mai face febra de ieri..insa azi noapte i-a fost frig si iar il doare si ustura gatul Dr i-a zis azi..ca dc nu vine rezultatul de la exudat pana joi(traim in Romania!)..si dc se simte bine si nu mai face febra..il lasa aksa, ca nu mai are pentru ce sa-l tina






[copil]Vlad si [copil]Catalin-17.03.2009


[copil] Andrei Luca -15.12.2006







Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -