Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dr Petca Aida-Sp Elias


6 raspunsuri la acest subiect

#1
anita_ioana

anita_ioana
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 16 ianuarie 2010 - 10:59

Buna mamici/burtici,
Sant noua pe forum si m'ar interesa ceva detalii despre dna dr Petca Aida, de la Sp Elias. Am fost la dansa la o singura consultatie la medic-line si urmeaza sa merg la spital pt prima ecografie.Fiind sarcina micuta(aprox 7 sapt) urmeaza sa ma hotarasc asupra doctoritei care ma va urmari pe parcursul ac minunate experiente:)
Eventualele detalii/sfaturi sant mai mult decat binevenite!
Multam anticipat pt raspunsuri,


eu

#2
monikus

monikus

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.486 mesaje

Postat 20 ianuarie 2010 - 17:41

Citat:
citat din mesajul lui anita_ioana
Buna mamici/burtici,Sant noua pe forum si m'ar interesa ceva detalii despre dna dr Petca Aida, de la Sp Elias. Am fost la dansa la o singura consultatie la medic-line si urmeaza sa merg la spital pt prima ecografie.Fiind sarcina micuta(aprox 7 sapt) urmeaza sa ma hotarasc asupra doctoritei care ma va urmari pe parcursul ac minunate experiente:)Eventualele detalii/sfaturi sant mai mult decat binevenite!Multam anticipat pt raspunsuri,eu
Eu iti recomand sa eviti sp elias. E jale mare. Eu am nascut acolo in octombrie iar asistentele sunt penale rau. Le bagi in buzunar si ele tot cu posteriorul te trateaza. De dr nu stiu nimic. Sarcina usoara iti doresc.[*] Monica, mami fericita de [bebic] Rares Andrei (16.10.2009) ALBUM RARES ANDREI BEBE[*] POZE BOTEZ povestea nasterii puiului de om Rares Andrei

#3
cristina_ph

cristina_ph

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 24 ianuarie 2010 - 23:48

Citat:
citat din mesajul lui anita_ioana

Buna mamici/burtici,
Sant noua pe forum si m'ar interesa ceva detalii despre dna dr Petca Aida, de la Sp Elias. Am fost la dansa la o singura consultatie la medic-line si urmeaza sa merg la spital pt prima ecografie.Fiind sarcina micuta(aprox 7 sapt) urmeaza sa ma hotarasc asupra doctoritei care ma va urmari pe parcursul ac minunate experiente:)
Eventualele detalii/sfaturi sant mai mult decat binevenite!
Multam anticipat pt raspunsuri,



buna anita_ioana
eu o cunosc pe dr.Aida Petca
a fost mana a doua cand am nascut eu prin cezariana
este o super draguta,s-a purtat foarte frumos cu mine si dupa operatie,(eu fiind pacienta unui medic foarte ocupat).Nu as putea sa-ti spun cum este ca medic pe parcursul unei sarcini pentru ca eu am cunoscut-o doar in momentul nasterii,pot sa spun insa ca mi-a lasat o impresie foarte buna.


[gravi]37+[baietel]Andrei Alexandru

#4
cristina_ph

cristina_ph

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 24 ianuarie 2010 - 23:51

scuzati,nu am mai scris demulta vreme si nu mai stiu cum se procedeaza....[:)]

eu o cunosc pe dr.Aida Petca
a fost mana a doua cand am nascut eu prin cezariana
este o super draguta,s-a purtat foarte frumos cu mine si dupa operatie,(eu fiind pacienta unui medic foarte ocupat).Nu as putea sa-ti spun cum este ca medic pe parcursul unei sarcini pentru ca eu am cunoscut-o doar in momentul nasterii,pot sa spun insa ca mi-a lasat o impresie foarte buna.


#5
Mihh

Mihh
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 19 martie 2021 - 08:41

Am ales-o pe dna doctor Aida Petca la recomandarea unui medic anestezist din Sp Elias si am fost placut impresionata sa vad atatea pareri bune despre dansa pe internet, vechi ce-i drept (2014,2016...). Dansa mi-a urmarit sarcina (2020), eu mergand la cabinetul ei privat pt consult luna de luna. Am fost multumita, se vede experienta, la telefon mi-a raspuns ori de cate ori am avut o intrebare, strict, la obiect. Mentionez ca nu am avut o sarcina cu probleme. M-a intrebat cum vreau sa nasc: am spus natural. In apropierea nasterii, dat fiind contextul pandemiei, mi-a explicat procedura de la Elias pt testul covid pe care trebuia sa il fac inainte (si sa nasc in max3 zile, altfel testul nu se mai ia in calcul si trebuie repetat). Mi-a spus de doua ori ca este complicat cu nasterile naturale acum (imi pare rau ca nu am intrebat de ce). La ultimul consult am intrebat-o intr-un mod diplomat daca exista vreo procedura interna la Elias prin care va fi informata de starea mea, travaliu,etc si mi-a raspuns cam "intepat" ca "nu vin de acasa" si ca doar daca se nimereste sa nasc in progr dansei (mi a spus si programul :) ). Pt mine nu a fost o probl, nu am judecat-o, are si dansa viata ei personala, desi ma asteptam la un raspuns mai cald din partea dansei, nu transant, totusi imi urmarise o sarcina 9 luni de zile si gravida fiind stabilesti o relatie de incredere cu medicul tau. In final, am ajuns cu apa rupta la Elias dis de dimineata, am informat o prin mesaj ca sunt la spital si mi-la spus ca ajunge si dansa pe la 9 30 (eu am crezut ca trece sa ma vada, mentionez ca inca eram in salon suspecti covid pt ca nu venise testul). Mai tarziu a venit si rezultatul-negativ, am fost mutata in alt salon si am fost preluata si consultata in permanenta doar de meduci rezidenti. Din pacate am avut un travaliu de 24 de h cu membrane rupte (nu mai povestesc experienta din spital), vreau sa ma rezum strict la dna doctor. Am nascut la 5 dimineata cu un medic rezident. Am stat 3 zile full in maternitate iar ru fiind pacienta dansei atata timp, nu s-a interesat nici macar o singura dalta personal de mine, nu a venit nici macar o data la mine la vizita doar sa ma intrebe daca sunt ok. Practic, ea mi-a fost dr doar la consulturile care au precedat nasterea. Nu aveam nevoie de 7 vizite, sunt constienta ca dansa nu mai avea ce sa imi faca, insa putea macar o data sa imi dea dansa sfaturile pe care mi.le au dat rezidentele dansei. Totul s a intamplat prin rezidente. Am povestit mai multor persoane si nu a fost nimeni care sa zica ca aceasta atitudine a fost normala. Ok, nu veniti de acasa, dna doctor, insa puteti macar o data sa veniti sa va vedeti personal o pacienta care ce sa vedeti, a nascut natural dupa mult chin. Cu respect si sarcini usoare !



#6
Mihh

Mihh
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 31 martie 2021 - 10:00

Am lasat si eu un comentariu pe forumul vechi pe acest subiect, il puteti aproba, va rog?



#7
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 31 martie 2021 - 12:26

f

 

Am lasat si eu un comentariu pe forumul vechi pe acest subiect, il puteti aproba, va rog?

forumul vechi nu mai primeste mesaje noi. COntinuam aici.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -