Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 17 voturi

Azoospermie -cap 36-


205 raspunsuri la acest subiect

#1
azoogirls

azoogirls

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 15 ianuarie 2010 - 13:43



Deschid un capitol nou care sa ne readuca speranta in suflet,si in care sa primim cat mai multe vesti minunate.
Floricele pt fetele care ne-au votat :[flo] Moniland [flo]danyalo [flo]steff77 [flo]zisaCami [flo]andrabirni [flo]rodicuta32 [flo]miki-miki [flo]iuca [flo]Iyoana [flo]vrembebe [flo]Simo28 [flo]ailemac [flo]anes [flo]bytzi [flo]aspirante_bb [flo]Eniko75 [flo]flyhigher77

Suntem un grup de suport pentru toti cei care se confrunta cu diagnosticul de AZOOSPERMIE. Aici ne impartasim experientele dar si gandurile si sperantele legate de dorinta noastra de a deveni parinti. Daca ai primit diagnosticul de azoospermie si te simti desnadajduit/a - citeste aceasta pagina cu atentie. Avem mamici si gravidute printre noi [bis], lupta cu Azoospermia poate fi castigata.De asemenea, pentru inceput ti-ar fi de folos sa citesti aici informatiile sumarizate de Pisix [flo]despre investigatiile pe care ar trebui sa le faci in continuare.
cap1 cap2 cap3 cap4 cap5 cap6 cap7 cap8 cap9 cap10 cap11 cap12 cap13 cap14 cap15 cap16 cap17 cap18 cap19 cap20 cap21 cap22 cap23 cap24 cap25 cap26 cap27 cap28 cap29 cap30 cap31 cap32 cap33 cap34 cap35
ARHIVA 1http://infertilitateaesteoboala.wordpress.com/cauzele cele mai frecvente ale infertilitatii masculinedespre inhibina B la barbati si alteleSubiect de pe DC "Infertilitatea masculina"Azoospermia (material in franceza)Tratament naturist pt infertilitate masculina (material in engleza)Articol: "Rezultate obtinute in cadrul Departamentului de Reproducere Umana Asistata (DRUA) al Spitalului “Prof. Dr. Panait Sarbu”, Bucuresti"Sterilitatea cupluluiProspect Multi MacaProspect ProXeed PlusSPERMOGRAMAChlamydia trachomatis la barbatiStudiu Tratamentul cu FSH in cazul infertilitatii masculine idiopaticeAgenti toxici pentru functia de reproducere a barbatului :Antidepresante tricic

#2
bytzi

bytzi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.430 mesaje

Postat 15 ianuarie 2010 - 14:28

Va doresc un capitol cu vesti bune[flo]

___________________

endometrioza, FSH 27/20/29
6 IA, nereusite
FIV intrerupt din lipsa de foliculi


vind o fiola de 300ui puregon(400ron)
(exp 02.2011,pastrata la frigider +inca 6 ace)




#3
Maya_I

Maya_I

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 397 mesaje

Postat 15 ianuarie 2010 - 14:30

Buna, fetele mele dragi, [pup]
Sa dea DD sa avem un capitol cu vesti minunate si multi [bibe] !

Fetelor, am si eu o problema care ma macina, o sa pun un mesaj postat de mine si la suiectul cu TB, dar pana acum nu mi-a raspuns nimeni, in plus in voi am mare incredere si poate imi ziceti si mie ce parere aveti:

"Buna, fetelor, am si eu nevoie de niste pareri, ca sunt intr-o mare ceata. Acum 10 zile am ovulat, am facut ce trebuia facut si de atunci in fiecare zi simt chestii prin burta, spre uter, ceva asemanator cu ce se simte cand se anunta ciclul. Nu-mi fac eu prea mari sperante de sarcina, ca sotul are oligospermie, si de atatea ori mi-am facut sperante desarte, am luat multe tzepe din astea, si pana la urma mi-a venit ciclul, asa ca nu vreau s-o patesc iar. Asa ca m-am gandit sa fiu precauta in a-mi imagina ca as fi gravi. Dar cum am tot avut fel si fel de dureri surde (mai mult ca niste apasari, greutati) in zona ovarelor in special, de vreo 4 zile imi iau TB dimineata, cam la acceasi ora. In zilele 21, 22, 23 am avut TB 36,8 deci asta ar cam exclude o sarcina, dupa cate stiu. Numai ca azi dimineata, in Z24, mi-am luat iar TB si era 37,1, deci a crescut cu 3 puncte fata de ieri (oare sa fi fost de la prostioarele pe care lea-m facut aseara? Nu vad legatatura dar poate ea exista). As dori sa gasesc o explicatie a fenomenului. Pana la ciclu mai am vreo 4 zile, e oare normal sa creasca TB cu 4 zile inainte de CM? Sarcina nu cred ca e (desi mi se tot pare ca se intampla chestii, dar ma gandesc ca poate totul e doar imaginatia mea, unde imi doresc atat de mult un bebe). Ca daca ar fi fost sarcina TB s-ar fi mentinut la accelasi nivel ca la ovulatie, nu? Sau gresesc? Ce parere aveti?
Ca eu deja simt ca explodez."

[flo]




Optimista... pana la lacrimi [:D]

#4
miki-miki

miki-miki

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.974 mesaje

Postat 15 ianuarie 2010 - 17:49

Bytzi[pup] multumim pt capitolul nou si trandafiras.
Maya[flo] poate esti gravi[pk]. Presiune in burtik, ceva activitate pe acolo, dureri ca la CM... sunt simptome de sarcina.




Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA sa se prinda bb! DOAMNE AJUTA sa duc sarcina la termen![ruga]


MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)


#5
Maya_I

Maya_I

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 397 mesaje

Postat 15 ianuarie 2010 - 18:26

Citat:
citat din mesajul lui miki-miki

Maya[flo] poate esti gravi[pk]. Presiune in burtik, ceva activitate pe acolo, dureri ca la CM... sunt simptome de sarcina.




Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA sa se prinda bb! DOAMNE AJUTA sa duc sarcina la termen![ruga]


MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)


Miki, [pup][flo], nu vreau sa-mi fac sperante desarte, ca iar sufar daca nu e. Ori ca am luat-o eu razna ori e chiar asa, am impresia ca am si ceva presiune la sani, dar nu ma dor sfarcurile: uneori am o usoara senzatie de mancarime, un disconfort. Sau e imaginatia mea. [bang]

Pana una-alta luni o sa facem o spermograma la dr Matei, dar as mai repeta-o la altcineva, nu stiu ce parere aveti de dr Moisa.



Optimista... pana la lacrimi [:D]

#6
ANITA75

ANITA75

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.487 mesaje

Postat 15 ianuarie 2010 - 22:57

bytzi [pup] pt deschiderea unui nou capitol ,sper sa nu mai fie deschise multe cap. cu azoo
Maya ati facut progr. la Matei? sau va duce-ti asa neanuntati
prin ce zona este sp. Fundeni?
[flo] la toate gagicile

#7
ANITA75

ANITA75

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.487 mesaje

Postat 18 ianuarie 2010 - 17:15

nimeni nu-mi raspunde in ce zona a bucurestiului se afla sp. Fundeni?

#8
vulturas

vulturas

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 272 mesaje

Postat 18 ianuarie 2010 - 19:45

Citat:
citat din mesajul lui ANITA75

nimeni nu-mi raspunde in ce zona a bucurestiului se afla sp. Fundeni?

colentina...intre d-na ghica spre complexul Europa
la intersectia unde este avionul acela mare mergi inainte spre europa la primul semafor faci stanga si mergi pana in capat...acolo este sp Fundeni

"Nu ma rog pentru un bagaj mai usor, ci pentru un spate mai puternic." Phillips Brooks

#9
vulturas

vulturas

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 272 mesaje

Postat 18 ianuarie 2010 - 19:47

Citat:
citat din mesajul lui Maya_I

Citat:
citat din mesajul lui miki-miki

Maya[flo] poate esti gravi[pk]. Presiune in burtik, ceva activitate pe acolo, dureri ca la CM... sunt simptome de sarcina.




Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA sa se prinda bb! DOAMNE AJUTA sa duc sarcina la termen![ruga]


MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)


Miki, [pup][flo], nu vreau sa-mi fac sperante desarte, ca iar sufar daca nu e. Ori ca am luat-o eu razna ori e chiar asa, am impresia ca am si ceva presiune la sani, dar nu ma dor sfarcurile: uneori am o usoara senzatie de mancarime, un disconfort. Sau e imaginatia mea. [bang]

Pana una-alta luni o sa facem o spermograma la dr Matei, dar as mai repeta-o la altcineva, nu stiu ce parere aveti de dr Moisa.



Optimista... pana la lacrimi [:D]

eu sunt foarte multumita de dr Moisa....este directa, spune lucrurilor pe nume, i-a dat sotului naturiste...pt noi e un medic perfect

"Nu ma rog pentru un bagaj mai usor, ci pentru un spate mai puternic." Phillips Brooks

#10
alexia_ada

alexia_ada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 879 mesaje

Postat 18 ianuarie 2010 - 19:48

Anita , Sp Fundeni se afla in cartierul Colentina . Spre iesirea din Bucuresti ca sa ajungi in Buzau, Voluntari .
De la Gara de nord poti ajunge cu autobuzul 282 direct a spital.Sau poti sa mergi cu metroul pana la Universitate si acolo sa iei troleul 66. Cu masina este mai mult de mers si mai complicat umpic .
Daca mai ai intrebari [pup]si te pot ajuta da-mi un PM


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -