Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (29)


204 raspunsuri la acest subiect

#11
M&M

M&M

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.583 mesaje

Postat 14 ianuarie 2010 - 11:55

mesajul de mai sus cu mai_iune al meu; am uitat sa ma deconectez aseara!...[bang]



Cristina,mami de[bonjovi] Mihaita (30 iulie 2008) si [gravi]21+ cu[baietel] Matei Stefan







#12
Reallaura

Reallaura

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.538 mesaje

Postat 14 ianuarie 2010 - 12:15

Cristina Imi dadusem seama al cui e mesajul, dupa continut [:D]

Laurita, mami [8**] de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si [gravired] 25+ [fetita] Ilinca Sabina



#13
M&M

M&M

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.583 mesaje

Postat 14 ianuarie 2010 - 12:25

Citat:
citat din mesajul lui Reallaura
Cristina Imi dadusem seama al cui e mesajul, dupa continut [:D]Laurita, mami [8**] de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si [gravired] 25+ [fetita] Ilinca Sabina
[:I][:D] Cristina,mami de[bonjovi] Mihaita (30 iulie 2008) si [gravi]21+ cu[baietel] Matei Stefan

#14
Ioana5255

Ioana5255

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.673 mesaje

Postat 14 ianuarie 2010 - 12:36

Neata fetelor,

Laurita ai grija cu ridicatul. Sper ca ti-a trecut raceala. Super 9 kg toata sarcina. Eu la Ale am luat 25 cu totul, acum sper nu depasesc 15.

Legat de celule stem nu stiu ce sa zic. Inca studiez problema. Nu m-am hotarat total.

Am o pofta nebuna de Dunkin Donuts. Aveti idee daca in Ruse exista? La mall in cotroceni am gasit niste surogaturi, merg si alea in lipsa de altceva. Azi imi face sotul aprovizionarea.

Alexandra a stat in scoica inca din prima zi de cand a venit de la maternitate. A fost foarte ok, fara probleme. A stat in scoica Chicco pana la un an, cand am mutat-o in scaun Brevi, apoi i-am luat Recaro, care e pana la 8 ani parca. Scoica se monteaza in sensul invers de mers al masinii.

Si eu sunt pro landou in primele luni, as aca tot caut pe net un carucior usor, care sa contina si landouri. La gemeni e mai complicat, sa gasesti ceva calumea.

Sabina [gravi] 25+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei



#15
anca16

anca16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 508 mesaje

Postat 14 ianuarie 2010 - 12:53

Neatza fetelor,

Legat de celulele stem, niste prieteni de-ai mei au apelat la Cord Blood Center :

http://www.cordcenter.ro/

Au fost foarte multumiti, initial au platit cam 35 milioane si taxa anuala e pe la 150 ron, la o banca din strainatate( Slovacia parca).Noi inca nu ne-am hotarat ce facem dar adevarul e ca nu suntem nici foarte informati.

Legat de intuitia mamei, eu am visat ca voi avea fetita....si se pare ca e baiat.Deci la mine nu prea functioneaza intuitia asta...[:D]..sau mai stii, inca mai e o sansa, ca dr. nu a fost chiar convinsa ca e baiat...sa vedem luni.va pupacesc

[gravi] 20+

#16
n_a_n_a

n_a_n_a

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.588 mesaje

Postat 14 ianuarie 2010 - 13:05

'Neata burtici cu pitici! [pup]

Sabina!!! Eu sunt disperata dupa gogosi [pofta]! Nu doar de cand sunt insarcinata, de cand ma stiu [:D]. Si acuma mi s-a pus pata pe niste minunatii mari cat o chifla de hamburger (si nu piticanie din aia de la Mac [:D]) pliineee plinute cu o crema de vanilie grozava [pofta][pofta][pofta]! Dar exista un "mic" impediment intre mine si gogosii magici: se gasesc la standul unei cofetarii din Kaufland-ul din... Alba Iulia [q]

Nana [gravi] 22+ cu[fetita]Iubirici

#17
cusa

cusa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 250 mesaje

Postat 14 ianuarie 2010 - 13:17


Neatza la toate mamicile si viitoarele mamici!

Va trimit la toate cate o [cafea]
Dupa cum v-am scris ieri urma sa mergem la eco iarasi sambata si ieri am primit reprogramarea pt aseara ca aparuse un loc , si am fost si o sa avem o fetita!! Deci va rog sa ma treceti si pe mine in listuta cu [fetita]
Amandoi suntem f fericiti, eu imi doream baietel tare mult, dar acum ca o sa avem fetita is parca mai fericita , asa ca l-am amanat pe baietel pt data viitoare si ne apucam de rochite si in curand de pus fundite!! OFF ce frumos, abia astept!!! Tati e tare mandru, el de la inceput si-a dorit mai mult fetita!
Apropo de vise , pana acum am visat de vreo 3,4 ori ca o sa am fetita si cand am fost aseara la eco , eram mai mult decat convinsa ca o sa fie fetita ca m-a intrebat doctorita ce iti doresti si eu i-am zis stiu ca e fetita![majoreta][majoreta]
Va pup, pe mai tarziu!

Cornelia
[gravi] 21+ cu [fetita]


#18
n_a_n_a

n_a_n_a

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.588 mesaje

Postat 14 ianuarie 2010 - 13:19

Anca, eu nu am avut nicio intuitie: imi doream fetita, dar imi era frica sa sper, sa nu cumva sa fiu dezamagita (de parca lucrul asta m-ar fi facut din start mama degenerata [batcap]); asa ca am dus munca de lamurire cu mine insami si m-am convins singurica ca e baietel. Din cauza scenariilor "cazut putza - crescut putza" nu am vrut sa mi se spuna ce e, pana nu e doctorul convins 100% ca e fie una, fie alta. El mi-a zis ca ar fi 100% sigur la eco de la 18 saptamani, si atunci mi-a dat si mie vestea ca e fetita. Parca nici nu m-am bucurat cum as fi crezut, asa de bine am reusit sa ma obisnuiesc cu gandul "mama de baietel". Sotul in schimb, e in al noualea cer, si asta e putin spus. Acuma, eu zic ca e 100% sigur cand iasa din burtica [:D]
Ieri cand am iesit de la Matern am tras o fuga pana la Ziri, si surpriza: magazinul de bebelusi s-a restrans in 2mp, si nu mai au haine de gravide! Si eu vreau niste blugi! Si pe net mi-e frica sa comand, ca nu nimeresc masurile. Ce n-as da sa ma pot duce pana la Timi, daca nu pana la mama, la Cluj...

Nana [gravi] 22+ cu[fetita]Iubirici

#19
NicoletaB

NicoletaB

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.171 mesaje

Postat 14 ianuarie 2010 - 13:22

Cusa - felicitari pt fetita! Lasa ca vine el si baietelul!

Eu nu am nici un feeling despre ce o sa nasc! Poate sambata se vede si la noi ceva!
Eu am visat ca trebuia sa nasc baietel si a iesit fetita la nastere! Eu vroiam sa-l caut la scutece sa vad cu ochii mei!


[gravired]16+

#20
n_a_n_a

n_a_n_a

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.588 mesaje

Postat 14 ianuarie 2010 - 13:23

Cornelia [pup], felicitari pentru [fetita]!!! Va doresc sa va bucurati de ea din plin, si sa nu intarziati prea mult cu fratiorul!

Nana [gravi] 22+ cu[fetita]Iubirici


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -