Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Site-uri de recrutare online


13 raspunsuri la acest subiect

#1
Candy

Candy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 380 mesaje

Postat 03 iulie 2007 - 12:36

As vrea sa stiu daca a gasit cineva dintre voi un job prin intermediul site-urilor de recrutare gen myjob, ejobs si altele?

Sunt de incredere? Nu stiu de ce, dar am senzatia ca ptr joburile "bune" angajatorii primesc poate sute sau mii de CV-uri si nu am certitudinea ca le parcurg pe toate...


God, if I can't have what I want, let me want what I have.

#2
Alina922

Alina922

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 03 iulie 2007 - 13:45

Sotul meu a fost sunat de multe ori sa mearga la interviuri, dupa ce a depus CV-ul pe bestjobs. Erau chiar posturi bune, dar multe cereau deplasari prin tara, ceea ce insemna mult timp departe de galusca, asa ca...acum lucreaza tot in deplasare, dar macar seara e acasa.[il]



Vlad-Sebastian

#3
inaioana

inaioana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.931 mesaje

Postat 03 iulie 2007 - 17:06

Nu stiu cum e in provincie dar pt Bucuresti Bestjobs e foarte bun. Si nu aplica oamenii cu miile (din pacate[:D]), momentan piata e destul de proasta ; oferte de munca multe, aplicanti putini...



Mult succes![flo]




Ioana cu [copil]Serghei (2 mai 2006) si [zana] Katja (30 martie 2004)



pozici

#4
Ramonika

Ramonika

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.482 mesaje

Postat 05 iulie 2007 - 12:57

ehe. bine ar fi sa fie oferte multe si aplicanti putini, dar cand vezi ca au aplicat deja peste 100 de candidati, ce sanse mai ai sa iti vada cineva CV-ul. eu am aplicat si mi-am gasit 2 slujbe pe bestjobs pana acuma, dar nu le-am acceptat ca nu mi-a convenit salariul. totusi am aplicat la destul de multe, dar numai cam la un sfert dintre ele m-a contactat cineva. [alcool]




Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz[pis] Bubulina[pis] Maritza[pis] Fulgushor[pis]

#5
kristinutza

kristinutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 376 mesaje

Postat 13 iulie 2007 - 21:05

sunt ok si myjob, si bestjob, cel mai bun fiind ejobs. de ce sa nu fie serioase ofertele?

nu va lasati influentate de nr de aplicanti. sunt extrem de multi care trimit cv-uri aiurea in tramvai... si oricum in total nu sunt mii, sunt poate un pic peste 100 pt posturi ca secretara, consilier juridic, reprezentant de vanzari...

sunt f de acord cu inaioana: "oferte de munca multe, aplicanti putini..."



cristina, mama de radu (09.10.2005)

poze si video

#6
Nord

Nord

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 45 mesaje

Postat 16 iulie 2007 - 14:57

si pe mine tot cei de pe bestjobs m-au sunat ptr interviuri, in final prin ei am fost recrutata;

si pe ejobs am postat, si desi CV-ul meu era ales ptr interviu / urma a fi analizat, nu m-a sunat decat o singura firma.

succes!

#7
tuby68

tuby68

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 23 august 2007 - 11:54

Romania Libera mai are parca luni si miercuri multe oferte de angajare dar am observat ca majoritatea sunt si pe ejobs si pe bestjobs.

#8
grati.ela

grati.ela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.921 mesaje

Postat 23 august 2007 - 15:33

noi am recrutat de pe best si de pe ejobs...din 60 de candidati am selectat 10 iar din cei zece doar doi aveau habar cat de cat de cele scrise de ei...multi scriau cate in luna si in stele dar in realitate erau varza...dupa cateva intrebari tintite recunosteau ca doar au vazut sau au auzit dar sunt dispusi sa invete...am angajat un student in an terminal care habar nu avea de nici unele dar macar avea potential (baiat destept care dorea sa invete)...deci nu te speria de "contracandidati".

[gravi][fetita]16+

#9
Magda20

Magda20

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 27 august 2007 - 17:14

sotul meu a fost contactat de cei de la Best jobs.

Magda, mama Sarei (15.01.2007)

#10
matgravidut

matgravidut

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 562 mesaje

Postat 28 august 2007 - 20:38

Cea mai mare greseala pe care o putem face este sa ne speriem de numarul de aplicanti.

Si ce daca au mai aplicat inca 100. Tu poti avea o scrisoare de intentie mai buna si un resume BETON.

Eu sunt recruiter... si va spun cu mana pe inima... imi trebuie 2 minute sa citesc un resume si sa decid daca il sterg din inbox sau nu. Si asta nu este nici de lauda (pentru mine) nici de speriet pentru voi. Resume-ul trebuie sa atraga atentia din prima clipa. Daca nu ai reusit din primele randuri... mai ai o sansa cand cel ce recruteaza citeste experienta profesionala. Daca nici acolo nu e nimic relevant... PAS.

E greu sa dai formula exacta pentru resume-ul perfect, dar gandeste-te... in momentul in care recruiterul iti citeste resume-ul el vrea sa gaseasca similaritati cu ceea ce cauta el.

Cam asta ar fi. Sper ca am ajutat.


M ((


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -