Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV Dr. ALBU DRAGOS 30


203 raspunsuri la acest subiect

#41
simonia

simonia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 13 mai 2011 - 20:20

Aristica, sigur nu intri pe forum, eu iti urez petrecere frumoasa, si casa de piatra!



[cheers] [s] [cheers]



LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, un FIV nereusit





#42
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 13 mai 2011 - 22:04

Citat:
citat din mesajul lui simonia

despre ceai verde eu am intrebat la transfer, si dr. sandu a spus ca nu face rau, ca e antioxidant


LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, un FIV nereusit




Multumesc,Simonia, [pup],m-ai salvat :) Oricum, nu beau foarte mult, ca ma agita si mai tare[:D]
Ciclul inca n-a venit..

#43
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 13 mai 2011 - 22:25

Mi-am verificat si analizele, dar nu sunt nici ele gata, QiaoBing, inseamna ca tot pe saptamana viitoare raman, cum am anticipat eu...era si normal sa vina mai tarziu, offf, macar de mi-ar veni ciclu odata, ca imi vine sa ma apuc de facut genoflexiuni, abdomene, pana imi vine odata[xx(][zirea]

#44
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 14 mai 2011 - 12:13

Buna dimineata la fetite si burtici cu [copil][copil][copil]
[asia]

#45
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 14 mai 2011 - 12:16

QiaoBing, Altesa, ce mai spun fetele?

#46
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 14 mai 2011 - 14:11

Pestic, o intrebare scurta, tu inainte de punctie, cand ti-a spus dr ca ai un inceput mic de endometrioza, ai avut vreodata simptome de asa ceva in vreun fel? Sau atunci ai aflat prima data?
[pup]


„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca


#47
bccami

bccami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 14 mai 2011 - 14:35

Buna fetelor
Anastasia, se pare ca fetele au plecat la mare...[:)]

Tie nu-ti vine si mie mi-a venit cam devreme, adica la 24 de zile. Si m-am uitat pe calendar si si luna trecuta am avut tot la 24 de zile. Si la mine e cu capu
Daca mi-a venit inseamna ca luni tb sa sun pt laparo.
vrei sa stii ca nu stiu ce sa fac? sa ma duc, sa nu ma duc la laparo?
care sunt oare efectele negative?
pana acum eram convinsa s-o fac si pe asta. dar acum parca nu mai sunt atat de convinsa
si mai e si prob banilor

[bang] offf, tare e greu sa iei decizii. am sa ma mai consult si cu sotul si voi lua o hotarare.
astept si parerea ta si a celorlate fete

PS - recomandare medic dupa HSG - FIV. trampa dreapta deloc, trompa stanga vai de mama ei

[pup][pup]

#48
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 14 mai 2011 - 14:58

Cami, eu nu am facut laparo, Dr. Ion Ionut ne-a spus ca nu e cazul sa mai fac ca o fac degeaba, as putea vorbi doar din auzite sau ce se gaseste pe site-uri...
Nu stiu ce sa spun, sincer...
Fetele care au mai facut pot sa dea niste sfaturi, cand intra pe forum..


„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca



#49
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 14 mai 2011 - 15:00

BcCami, dar te-ai gandit sa depui totusi dosarul pt FIV la Medlife, sa iti definitivezi inte timp, lunile astea, sa zicem 2- mai, iunie, toate analizele care se cer pentru a fi dosarul cat mai complet posibil, si sa depuneti la Medlife sau unde mai doresti tu(nu stiu daca e vreo problema daca se depune dosarul in mai multe locuri, atata timp cat el se va aproba o singura data...poate diferenta de costuri pt FIV la diverse centre, poate numai asta sa fie o problema). Ma refer la programul acesta cu 1 FIV gratuit.

Noi deja suntem pe rol acum, dar din august, septembrie poate da statul drumul la program, nu stiu....ma gandesc si eu.
Iar daca acum faci laparo si nu se intampla nimic dupa, in functie de ce spune si dr, poti incerca si asa...poate iese sarcina din prima, la FIV 1, si nu va mai fi problema banilor pt moment.
Te sfatuiesti si tu cu baiatul tau si vedeti cum e mai bine si mai intelept[ilp]
[pup]

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca



#50
bccami

bccami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 14 mai 2011 - 15:31

Pai ma apuc de analize cum fac laparo (daca fac). Sa aud recomandarea medicului si dupa.
Daca verdicutul va fi acelasi atunci intru in hora FIV-ului. Si depun si dosar pt FIV gratuit daca se face la Medlife.

Nasti, am plecat. Ne auzim luni. Sunt la bc
Te pup, weekend placut si te rog eu, iesi din casa, mergi, plimbate, deconecteaza-te...nu te mai gandi la nimic deocamdata

[pup][flo]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -