Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici19


201 raspunsuri la acest subiect

#31
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 15 ianuarie 2010 - 11:28

La multi ani celor care astazi sarbatoresc un numar de luni : Carla si David Nicholas!



[pup]



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

universul meu de copil - poze



#32
mikaela2009

mikaela2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 15 ianuarie 2010 - 18:53

In primul rand La multi ani pt ieri pt Karla, ai mai adaugat inca o lunita la anisor. Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si crestere usoara.[s][s]

Iar pt azi La multi ani!pt Carla si David sa aveti parte de tot ce e frumos de la viata[s][s]

Jo, pana acum Dennis a dormit cu noi in camera dar la el in patut, si doar noaptea il mutam cu noi in pat. Faza tare, imi tine teoria sotul ca sa nu-l mai punem cu noi in pat etc etc...., si aseara l-a, lasat pe el sa-l adoarma. Dennis era in patut, dar avea chef de povesti, il auzeam de jos cum "povestea". Peste vreo jumatate de ora, merg sus ca nu s-a mai auzit nimik, si ce sa vad :tatal si fiul in acelasi pat dormeau asa de bine. Binenteles ca l-am mutat la el in patut si i-am luat locul[:D]

Azi am sa mut patutul la el in camera, daca zilele urmatoare nu mai apar pe aici inseamna ca sunt zombi[alcool][alcool]

#33
crislo

crislo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 16 ianuarie 2010 - 14:00

Salut mamici si la multi ani tuturor sarbatoritilor!

Noi suntem bine acum, dupa o repriza de cateva zile de febra, urmate apoi de o greva a foamei. Cand vedea lingurita sau biberonul isi provoca instant greata. Eu am facut cateva crize de nervi ptr ca cele 200 de grame puse luna trecuta le-a dat jos imediat. Acum ii dau peritol, seara cate 2 ml, si cat de cat i-a venit pofta de mancare, dar doar cu biberonul. Voi i-ati dat peritol la bebe?

Mikaela deschide tu subiectul cu experienta motrica, eu nu ma pricep, si apoi scriu si eu. Ai pus cumva poze cu Denis de la craciun? ptr ca eu nu am vazut linkul.

Aici gasiti poze cu Alex de la craciun. Acum are 6,4 kg, 68 de cm si aproape 10 luni corectate.

http://s893.photobuc...primul craciun/

Va pup.

#34
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 16 ianuarie 2010 - 14:49

Crislo imi pare rau ca ati fost bolnaviori. Eu spun sa nu mai faci crize ca scade in greutate, cand e bolnav e normal sa fie asa. Apoi cu cat creste in varsta cu atat ia mai putin in greutate. Karla are acum un an si patru luni si 8 kg. Important e sa fie sanatos, vesel, vioi.

O sa deschid subiectul de care ziceai tu dar o sa mai adaoug acolo si dezvoltarea neuropsihica.

Am vazut poze cu voi...sunteti niste dulci [pup]



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

universul meu de copil - poze



#35
mikaela2009

mikaela2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 16 ianuarie 2010 - 18:20

Helloo,l-am mutat pe printisor in camera lui, daarrr am dormit cu el in camera[:D]. Motivul a fost ca aseara a vomitat foarte urat, si s-a speriat, asa ca, am decis sa stau eu cu el in camera. S-a trezit de vreo 2 ori si a adormit . Nu stiu de ce maraie in somn, dar de fapt nu se trezeste, doar cat plange putin.
Am vb ieri cu nutritionista lui si i-am marit nr de calorii, asa ca ii dau 2 lingurite de formula la 100ml lapte. Si trebuie sa urmaresc daca nu cumva are vreo reactie la compozitia din cereale. Asa ca ieri i-am dat cereale Nestle cu grau si biscuiti, si dupa o ora a vomitat tot. Acum nu stiu daca de la ele sau nu, cert este ca azi de dimi ii mai dau o data sa vedem cum reactioneaza si daca e la fel inseamna ca de la grau e ceva. Voi continua cu orez, ideea e sa nu mai fie mixed(grau, orez, ovaz..)
Crislo, ti-am vazut puiul, sincer e un dulce, si sa stii ca te inteleg ca te-ai stresat cu greutatea pt ca si eu am trecut prin asta. Dar am inceput sa-i dau cereale de 2 ori pe zi, plus i-am marit aportul caloric cu formula si uite ca a inceput sa ia in greutate. Eu zic sa nu-l fortezi la masa, cat mananca atat mananca, ii vei da mai tarziu.Iti zic din proprie experienta, si crede-ma ca am fost disperata, pt ca nu mi se parea normal sa nu mai ia in greutate si sa stii ca am avut dreptate, pt ca pedi a si luat masuri in privinta asta.Daca vrei iti trimit un grafic pt bebeii sub 1 kg sa vezi evolutia.
Plecam la innot si revin apoi.
Mai pun linkul cu poze si un filmulet ce l-am gasit de curand pe calc, e de la 8 luni
O zi buna va doresc[pup][pup]
Filmuletul http://s1020.photobu...00.flv&newest=1
Pozele http://picasaweb.goo...amold/Dennis10#
http://picasaweb.goo...d/Revelion2009#

#36
dalma

dalma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 201 mesaje

Postat 17 ianuarie 2010 - 21:03

Crislo, ne pare rau pentru raceala, dar nu-ti fa mari griji pt cele 200 gr pierdute, le va recupera foarte repede. Daria a pierdut 500 gr cat a fost racita si luna urmatoare le-a recuperat.



Mikaela, am vazut pozele cu Denis[pup] Ce carismatic e !!!! Mi se poare ca-ti seamana bine, sau ...gresesc ?

Apropo, felicitari pentru curajul si ambitia de -l culca in alta camera. Eu dorm inca cu Daria[bang]...tot zic [:-@]ca de luni incep iar terapia si o culc in patut, cu mine in camera , evident



[ruga] Doamne ai grija de Daria Maria



Daria minunea noastra-Poze



Povestea nasterii









#37
miany75

miany75

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.538 mesaje

Postat 18 ianuarie 2010 - 01:24

joklk stiu ca e bine sa fie facute,doar ca ma ia cu emotii..
Am facut si ecografia transfontanelara si e k;neurologul mi-a recomandat doar stimulare motorie (gimnastica ,masaj) si ceva complex de vitamine..voi le-ati dat?!

miany
fericita mami de DAVID ANDREI


#38
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 18 ianuarie 2010 - 11:32

Miany stiu ca te ia cu emotii, si pe mine ma lua de fiecare data. Eu cea mai stresata am fost intotdeauna la cardiologie. Poate pentru ca am avut cat am stat in Mures in spital, cu noi in salon o doamna cu un baitel nascut la termen dar cu probleme la inimioara.

Da si noi am luat vitamine, mai luam de fapt si acum.



[pup]



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

universul meu de copil - poze



#39
claudyyya

claudyyya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 18 ianuarie 2010 - 16:53

sulut mamici,am revenit si noi,am fost putin racite,am ratat cateva sedinte de terapie,un RMN,dar acum suntem bine.ma bucur k va gasesc sanatosi si apropo de vitamine,imi puteti recomanda si mie ceva pt k pediatra imi spune ca fetita(cea mare)nu are nevoie desi nu mananca mai nimic iar la 2,6luni cantareste doar 10kg

#40
claudyyya

claudyyya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 18 ianuarie 2010 - 16:56

aaaaaaaa am uitat sa ma laud:printesa mea cea mica face astazi 6luni[flo]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -