Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Cum ati devenit parinti?


104 raspunsuri la acest subiect

#81
erato

erato

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 362 mesaje

Postat 22 mai 2012 - 16:57

Multumesc pt vorbele frumoase[flo]. Era momentul sa-mi spun povestea, mai ales ca ieri i-am ridicat noul certificat de nastere[olala]. Mamicilor care asteapta sa traiasca si ele aceste momente unice, le spun sa aiba rabdare si credinta, undeva intr-un colt de Romanie se afla puiul lor care le asteapta. Drumul fiecareia dintre noi e mai lung sau mai scurt, dar la finalul lui toate suntem mame[flo] si acesta e cel mai important lucru, asa sa va incurajati mereu. Baietelul meu provine dintr-unul din judetele cu cele mai multe familii atestate, dar totusi noi am fost prima familie care l-a vizitat, din judetul respectiv nu au fost doritori, deoarece acel copil avea nevoie de dragoste si de parinti ca sa se deschida, plus ca si varsta a fost un impediment. Dar pt noi acest lucru a insemnat FERICIRE!

Suntem ceea ce gandim. Tot ceea ce suntem ia nastere in gandurile noastre. Cu gandurile noastre construim lumea. -Buddha

#82
natalia_nica

natalia_nica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.371 mesaje

Postat 22 mai 2012 - 17:27

Acum am citit si eu acest subiect, bineinteles ca mi-au dat lacrimile! Sa fiti fericite alaturi de copilasii vostri! iar celor care asteapta - va veni si copilasul vostru, sa fiti convinse de asta!

[asia][flo]

"Un copil se naste cu nevoia de a fi iubit - si nu trece niciodata peste ea" F.A. Clark

Mami de [cavaler] Denis (17.06.2006)

#83
marumiha

marumiha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 817 mesaje

Postat 22 mai 2012 - 18:43

Erato-Felicitari ,ce frumos e sa simti aceasta fericire si sa ai norocul sa gasesti un copil bun ,vesel ,sanatos ,care te face sa uiti tot timpul in care ai asteptat momentul intinirii cu el.
[pup]
Mult succes si voua celor care asteptati sa vi se implineasca visul de a deveni mamici.Rabdare ,cu siguranta copii vostri sint pe undeva pe aproape .

#84
zerkalo

zerkalo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 22 mai 2012 - 19:11

Felicitari erato pt. curajul de a lupta impotriva prejudecatilor si ati adus in familia voastra un copilas mai mare! Te rog sa ne impartasesti primele luni traite impreuna, modul cum s-a acomodat la inceput, daca plangea dupa AM si, bineinteles, daca l-ati dus imediat la gradinita sau ati beneficiat de o perioada mai mare de stat impreuna. Sa fiti fericiti!

#85
LIANA22

LIANA22

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 59 mesaje

Postat 22 mai 2012 - 23:12

Erato , felicitari ! Foarte frumoasa relatarea ta , am citit de doua ori ceea ce ai scris , este ca o poveste frumoasa . Sunt sigura ca am sa mai recitesc . Si ne-ai dat o lectie , faptul ca ai mers cu inima deschisa , sa vezi asa cum zici tu un copil mai maricel , la acel DPC unde asteptau atatea familii . Norocul a fost de partea voastra dar si a copilului ca a primit o sansa .

#86
SakiMir

SakiMir

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 23 mai 2012 - 18:18

Felicitari, erato, mamica fericita si implinita de puiut mic.
Toate suntem mame, asa cum ai spus si tu, si Dumnezeu asa ne-a lasat, credinta si iubirea noastra neconditionata ne face sa fim puternice.
DD sa va ajute.
Iubire si fericire, din inima, va doresc.
Va pup.

#87
dacris77

dacris77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 261 mesaje

Postat 23 mai 2012 - 22:51

Felicitari! Ma bucur mult ptr tine, sa fiti fericiti toata viata!

#88
malex

malex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 264 mesaje

Postat 24 mai 2012 - 09:30

ERATO.....acum ca actele au iesit......ceva poze pe mailul comun?????

#89
erato

erato

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 362 mesaje

Postat 24 mai 2012 - 12:27

Malex, am pus o poza[:D]se pare ca n-ai verificat mail-ul[:I]. Prima zi in casa noastra s-a trezit cu zambetul pe buze si m-am linistit. El era atat de vesel si de relaxat, parca ar fi fost plecat in vacanta la bunici si s-ar fi intors acasa. S-a creat intre noi o simbioza greu de descris, un amalgam de sentimente si afectiune care ne face sa fim intr-adevar o familie. Zici ca suntem de cand lumea impreuna. Ne-a ajutat mult si el, s-a apropiat de toata familai largita, e prietenos si sociabil. La inceput mai spunea ca vom merge in vizita la AM cand se va face vremea frumoasa, dar acum nici nu mai pomeneste de asa ceva. Fiind mai maricel, i-am expicat in linii mari despre adoptie, i-am facut chiar si o poveste, l-am intrebat daca vrea sa stea cu noi toata viata lui, iar raspunsul lui a fost DA[olala]. Am intrat din plin in toate atributiile unei mame, l-am inscris la gradinita si apoi la scoala (din pacate, cu certificatul vechi[q]). L-am culcat singur din prima noapte, il mai luam sa doarma cu noi din cand in cand, dar doarme singur, in schimb eu inca mai fac "naveta" de cateva ori pe noapte sa-i veghez somnul. La inceput dormea mai agitat, a cazut si din pat, dar dupa vreo 2 saptamani deja somnul lui era linistit. Desi parintii nostri n-au fost de acord cu decizia de a adopta, acum toata familia il indrageste, i-a cucerit pe toti[:D]. Acest copil ne-a schimbat viata dar la modul cel mai frumos, mi-a umplut viata, e ratiunea mea de a trai. La inceput imi parea rau ca nu am luat acesta decizie mai devreme, acum imi dau seama ca a trebuit ca baiatul meu sa devina adoptabil ca sa poata veni in familia noastra. Indiferent ce zice sau crede lumea, eu ma simt si sunt mama pana in maduva oaselor, pana in strafundul sufletului meu.

Suntem ceea ce gandim. Tot ceea ce suntem ia nastere in gandurile noastre. Cu gandurile noastre construim lumea. -Buddha

#90
malex

malex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 264 mesaje

Postat 24 mai 2012 - 12:58

ERATO....am vazut poza......este ffff frumos, sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii.
Sa fiti sanatosi si fericiti!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -