Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV Dr. ALBU DRAGOS 29


208 raspunsuri la acest subiect

#11
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 05 mai 2011 - 20:07

Citat:
citat din mesajul lui aristica

fetelor ce se intampla cu camercam? A aflat ce sex au tripletii? Eu am lipsit cam mult, dar nu gasesc nicio postare de-a ei...
anastasia sar'mana de explicatie. E cumva o doamna slabuta, blonda, cu parul scurta (de fapt pana pe la baza gatului?)


PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite


Aristica, nu fetita, e inaltuta, slabuta, dar satena spre brunet[:)]

#12
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 05 mai 2011 - 20:08

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

Anastasia ma bucur ca a iesit ceva soare si pe strada ta.
datele sunt in mai sau iunie ?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt



QiaoBing, multumesc frumos, in iunie, fetita, ca de pe 12 mai pana pe 18 iunie, cand e punctia, sunt pe injectii si pastilutze[:)]
[pup]

#13
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 05 mai 2011 - 20:23

poate ne intalnim pe acolo ... nu scapa Albu asa usor de mine, gravida sau ne [:D]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt


#14
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 05 mai 2011 - 21:27

aoleu, am incurcat din viteza data....am ramas cu 18 iunie in cap, cum imi calculasem singura dupa vechea schema...pe 20 am punctia, pe 22 ET[:D]

#15
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 05 mai 2011 - 21:31

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

poate ne intalnim pe acolo ... nu scapa Albu asa usor de mine, gravida sau ne [:D]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt



Ce m-as bucura sa ma intalnesc cu tine sau cu fetele care mai sunt la trat. acolo, QiaoBing, as fi tare fericita, pt ca sigur voi fi zuzu-zuzu in perioada aceea[:I]
Sa stii ca mi-am luat si eu Femibion si CETEBE-zinc, dupa ce am vazut la tine, luasem Microgynonul si Dipherelinul din farmacia tei si mi le-am luat si pe astea. Multumesc!

#16
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 05 mai 2011 - 21:55

Mirela, dar ce a patit camercam ( Cami ), de ce e in spital?[soc] Bine ca sunt puiutzii bine, dar trebuie si ea sa fie sanatoasa si in putere.
Ii transmit si eu multa sanatate si sa ii dea Doamne Doamne si ei si bebelusilor toata sanatatea din lume![pup]
[ruga]

#17
anna_a

anna_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.257 mesaje

Postat 05 mai 2011 - 22:09

gata, am mai facut o eco la mine in zona, sunt bine, unul are 11 mm si 7 sapt si 2 zile si unul are 9 mm si 7 sapt; oare cum o fi ramas in urma? poate ala mic e baiat si e mai lenes. Nu ma mai duc pana pe 18-mai cand merg la Albu

pe urma sa vedem la ce medic/spital sa merg
corry, babyblue voi unde mergeti?

si sa vedem cum nastem, eu as fi mers pe natural, dar dr de azi a zis ca fiind gemeni si obtinuti prin FIV, nici nu se gandeste la natural
corry, tie to cezariana ti s-a recomandat?
mirela, parca tu ai facut pt ca mai aveai una de la primul baiat

#18
maruscha80

maruscha80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 05 mai 2011 - 22:29

anna, tu te-ai dus la intamplare sau ti-a fost recomandat doctorul respectiv sau clinica raspectiva?

Acum m-ai facut si pe mine curioasa, mai ca m-as duce si eu aici la mine la Gral.

a fost tot eco transvaginala, da? Ai intrebat doctorul daca e ok sa repeti al o saptamana eco? Pls, spune-mi poate ma hotarasc si eu :).

am ramas cu ceva dubii si inca 2 sapt, parca-s prea multe...


in ceea ce priveste nasterea, apoi eu-s atrasa de epidurala. La tine intradevar s-ar putea sa nu prea ai de ales, fiind gemeni...insa cred ca depinde si de cum evolueaza sarcina si cum s e adapteaza organismul tau.

#19
maruscha80

maruscha80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 05 mai 2011 - 22:30

btw anna, felicitari inca o data. Sunt vesti foarte bune [pup]

#20
anna_a

anna_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.257 mesaje

Postat 05 mai 2011 - 22:48

mersi maruscha,
m-am dus si eu la intamplare la un cabinet din zona Crangasi - Pod Grant (200 m de unde stau, nici nu m-am deranjat sa merg pana in militari unde aveam eu ginecologul innainte de fiv); am nimerit un doctor arab, am fost un pic reticenta cand am auzit, dar a fost dragut; si i-am zis ca am o sarcina de 7 sapt, ca am mai facut eco acum o sapt; dar vreau sa mai fac sa fiu sigura ca sunt ok.
A petrecut ceva timp sa-i studieze (mult mai mult decat Albu si mi-a dat mai multe detalii, poate si pt ca sunt mai maricei acum), mi-a dat o hartiuta cu toate detaliile, marime, lungime col, s-a uitat si pe la ovare si mi-a zis ca cel stang are cam multi foliculi, ca probabil am avut o usoara hiperstimulare; zic nu stiu, am avut ceva dureri la inceput dar nu prea rau.
A fost si ieftinut, ca asa e la cabinetele astea de cartier, numai 100 lei; pacat ca dr e la Giulesti; ca nu ma duc acolo; desi mi-a zis ca au renovat si e ok acum; chiar ma chema sa fac o vizita cand e el de garda; dar nu ma duc la giulesti ca desi sunt ok dr, cred ca sunt nesimtite asistenetele, si nu-mi place statul la usa de alaptare si altele. Zicea si el ca ML si CMU iau numai paciente fara probl, ceea ce stiam, ca dc ai ceva probl tot la spital te trimit si am si ceva prieteni medici care toti recomanda spitalele de stat ca au aparatura pt resuscitare bebe in caz de ceva. In fine, mai merg la ML pana pe la 12 sapt si apoi am sa mai citesc si am sa vad, poate Polizu sau Filantropia ca am auzit ca sunt ok

eu zic ca poti sa fii linistita si sa te duci sa mai faci eco dc vrei; nu are cum sa-l afecteze pe bebe; eu am vrut sa fiu eu linistita, deoarece nu am nici un fel de simptome, numai ca nu prea-mi plac mirosurile


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -