Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cel mai frumos an din viata mea


17 raspunsuri la acest subiect

#1
meme

meme

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 21 ianuarie 2005 - 12:40

Ma consider un om norocos.Acum,privind in urma,realizez ca am avut o viata frumoasa.In copilarie am fost inconjurata cu multa caldura de parinti,pentru ca in adolescenta sa-l intalnesc pe cel care urma sa-mi devina mai tarziu sot.Alaturi de el am petrecut clipe minunate,am stiut sa ne distram,sa calatorim mult, sa depasim impreuna orice moment dificil.
Si totusi cel mai frumos an din viata mea este acesta din urma.Sunt convinsa ca stiti si de ce.Pe 19 ianuarie 2004 am intalnit-o pe Anca.Ne-a zambit cu gura pana la urechi din patutul ei ascuns dupa usa.Nu o sa uit niciodata aceasta imagine.Viata noastra a luat o cu totul alta intorsatura.Este ceva magic sa simti ca traiesti pentru acest pui bun,cu ochii migdalati si cu zambetul pe buze.Sa stii ca are atat de multa nevoie de tine si ca trebuie sa dobori chiar si muntii pentru a o creste.
Mi se intampla cateodata sa incerc sa-mi aduc aminte cum ni se scurgea timpul inainte de a o cunoaste.Frumos,este adevarat,dar cum oare am putut sa traim atata timp fara ea?
Este un vis transformat in realitate.Si imi dau seama de acest lucru abia atunci cand ii aud glasul ca un clopotel cum ma striga:"Mama,mami,Meme!",cand ma strange tare in brate si se lipeste cu trupusorul ei de mine.Ramanem astfel imbratisate clipe in sir si se scurge incet,incet,cel mai frumos an din viata mea...

http://community.web.../user/danancamm



#2
claza

claza

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 50 mesaje

Postat 21 ianuarie 2005 - 13:55

meme draga, primeste te rog si gandurile mele bune pentru voi si micuta voastra.

Din toata inima [pup]



_________________________

iaca si noi

#3
irina_ina2000

irina_ina2000

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 84 mesaje

Postat 21 ianuarie 2005 - 14:10

Buna Meme,

fie ca acest prim an sa fie prinul dintr-un sir lung de ani fericiti si impliniti in familia ta.Ma bucur mult pentru voi si uite asa realizez ca noi am depasit pragul la doi ani decand suntem toti trei impreuna.Anca de acum va fi sigur de acum cea care va va ajuta sa treceti peste orice .Sa aveti parte numai de zile senine impreuna .

#4
Tia

Tia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 21 ianuarie 2005 - 16:54

sa-ti traiasca ingerasul meme, si toti care care vor veni sa fie ca 2004 [flo]

#5
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 21 ianuarie 2005 - 22:49

Imaginea din prima zi nu o s-o uiti. Eu n-am uitat-o dupa 11 ani. Sentimentul pe care-l are un parinte natural este unic, sentimentele noastre sunt speciale. In scurt timp, nu mai exista diferente si puiul tau devine al tau, chipul lui ia chipul tau, iar tu uiti definitiv ca ar fi altfel, asa cum vad ca se tem inca unii. Sa-ti traiasca puiul si sa nu uiti ca ai o responsabilitate dubla: nu trebuie sa existe altcineva pe lumea asta cu care puiului tau sa-i fi fost mai bine...

http://community.web...com/user/tora97

#6
salisa

salisa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 22 ianuarie 2005 - 03:38

[biz]
Este ceva magic.....cred ce simt o mama si un tata, imi amintesc ceea ce simteam eu atunci cand ajutam o familie sa-si gaseasca un pui.
Eram atat mandra ca pot sa vad oameni asa impliniti si copii asa de fericiti.
Salisa


AO

#7
liliana csaki

liliana csaki

    Membru junior

  • Moderators
  • 677 mesaje

Postat 22 ianuarie 2005 - 04:57

Ce frumos ai zis, Meme! Sa fiti sanatosi si fericiti ca-n anul ce-a trecut, inca 100 de-acum incolo.



Pozele noastre

Poze noi

#8
adivio

adivio

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 22 ianuarie 2005 - 06:11

Doamne, am plins de bucurie cind te-am citit. M-am intors in timp, in urma cu 4 ani si 3 luni, si rememorez imaginea puiului meu singura, plingand in camarura aceia si nu pot uita momentul in care am fost fata in fata si plinsul a disparut ca prin farmesc si doi ochisori albastru-plumburiu m-au tintuit in loc.
Sa va dea D-zeu tot binele din lume si anii sa curga linistiti si voi sa fi-ti fericiti.
Esti intr-adevar un om norocos!

Adivio&Ioana-nazdravana

#9
carmens

carmens

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 212 mesaje

Postat 22 ianuarie 2005 - 13:52

Ma alatur tie, draga Meme, deoarece si pentru mine 2004 a fost cel mai frumos an din viata mea. Asa cum spunea Rufus, nu cred ca vom uita niciodata prima imagine a copilului nostru. Pentru mine acea imagine este comparabila cu cea a unei mame care isi vede prima oara copilul dupa nastere.
De fapt, atunci cand un copil isi gaseste o familie in care sa creasca, sa fie iubit, nu e ca si cum s-ar naste a doua oara dar cu o soarta mai buna ?
Eu am momente cand uit ca nu am nascut-o eu pe Otilia. O consider o farama din mine si o farama din tatal ei.
Stiu sigur ca anii ce vor urma vor fi mult mai buni decat cei care au trecut pentru ca acum suntem trei. Visez de acum cum va fi concediul de anul acesta in trei la mare.
Sa fim toti sanatosi si sa ne bucuram de copii pe care ni i-a dat Dumnezeu!



carmen
http://pg.photos.yah...goras/my_photos

#10
qsar

qsar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 945 mesaje

Postat 22 ianuarie 2005 - 16:39

Frumos-frumos! Si multi "cei-mai-frumosi-ani" de-acum inainte!
Am insemnat in calendarul lui Dinu trei date: data de nastere, ziua cand l-am vazut prima data si ziua cand in sfarsit am fost cu totii acasa, mai fericiti decat ne-am fi putut imagina vreodata ca putem fi. Si le vom sarbatori pe toate :)). Le-am dat si nume: "Ziua nasterii", "Ziua intalnirii" si "Ziua familiei". O sa avem tot anul numai sarbatori :)) si cred ca e bine asa.
La multi ani de ziua intalnirii, meme si Anca si tata lu' Anca!

[flo]
Q


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -