Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *36*


227 raspunsuri la acest subiect

#11
MangaGirl

MangaGirl

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.001 mesaje

Postat 28 decembrie 2009 - 17:17

selenwow, ce maricica e Ebru. si intr-adevar incepe sa semene cu tine. cat de mult se schimba cu timpul. ne uitam azi la pozele lui din prima zi...ce diferenta!



monica am vazut ultimele poze cu Dragos. ptiu, ptiu, pupa-i-as eu ochisorii aia frumosi. eu cred ca arata foarte ok si bine proportionat, dar sper ca in ianuarie sa-ti ucizi piticii. sunt convinsa ca vei face rost de altii, ca doar na, un pik de autoflagel are orice mama. eu ma intreb daca e nromal ca la aproape 3 luni sa nu vrea sa se ridice de pe spate. azi parca a cam miorlait ca nu-i mai convine orizontala, dar nu da semne de imburicare, cum ii zice Luci.



raluk ce ma bucur ca esti activa, mami. sper din suflet ca dupa botez sa se linisteasca. cat despre alimente, stiu ca e greu, dar incepe sa le introduci. va fi mai dificil la inceput, dar trebuie sa se invete si el incetul cu incetul si daca tot amani, atunci cand? ai sa vezi tu ca Alex va fi unul dintre cei mai cuminti baietei ai odiseei si in timp ce noi o sa ne smulgem parul ca spala pe jos cu apa din WC, tu o sa ai timp sa incepi sala, innotul, etc.



Eva Ellenutei e o papusica buna de pupacit. si ce fericita e in zapada. si ce ochi superbi are.



Luci dec te pui pe treaba, zici? lasa un pik sa iasa anticonceptionalele din sistem. abia astept sa o vad pe Sarah. [olala][olala]



Ioanna situ ai dreptate in ceea ce priveste regimul ecvhilibrat. inainte sa fiu gravi, un an de zile am mers de 3 ori pe sp la sala dupa sau inainte de serviciu. mancam de 5 ori pe zi absolut orice voiam eu, mai putin dulce. de fapt ajunsesem sa nu-mi mai doresc dulce abslotu deloc. nici paste/paine nu mancam la discretie, dar nu pentru ca ma abtineam, ci pentru ca mereu aveam o garnitura de ceva - orez, cartofi, etc. am stat constant 54-55kg tot anul fara nici un efort. masa de seara o luam dupa 8jumate-9 ca atunci reuseam sa terminam de gatit. miscarea e sfanta. o juam de ora de alergat de 3 ori pe sp si ceva exercitii chiar si acasa, cred ca ajuta enorm si sa mentii ce dai jos. ma tot imping de la spate macar abdomene sa fac, dar sunt o putoare. am zis ca dupa revelion dulciurile din casa vor disparea cu desavarsire si sunt convinsa ca totul va fi mult mai usor. cu vreo 2 sp inainte de Craciun m-am abitnut de la cioco si dulciuri in timpul sp si am ajuns dimineata de la 67.600 la 66.8. deci, se poate.



oare ce mai voima sa zic? ah, da...am vazut poze cu Santiago de care ma indragostesc mereu cand il vad. si mi se pare ca seamana foarte bine cu mami. mi-a placut mult si bradutul. Monis, ce incercai acolo, cu franjureii aia? vreun dans oriental?[olala][olala]



Chiara Ada, ai facut o luna! esti fetita mare si cred ca mami e fericita ca deschizi ochii un pik mai mult, nu? La multe lunite Chiara, Rita Ioana, Tudor Gruia, Alicia Andreea! sa cresteti mari, cuminti, ascultatori si destepti.



crissbebe welcome back.



Iuliko track suitul cu pooh l-am primti de la prietenii nostri din Suedia care au venit special la botezul lui Aidan. e mortal. si de bucuros ce a fost ca l-am imbracat cu el, in prima zi de Craciun in vizita la prieteni, a facut caca pe el si pe mine in timp ce-l schimbam. mi-a facut camasa varza de a trebuit sa ma schimb cu camasa lui Sergiu.



Aiduk ii place lui Erik marea?



diamar, elle [pup][pup].



oare am uitat pe cineva?



MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009 [pk]

[*]Asteptandu-l pe Mos Craciun...[*]



www.mariaciubotaru.blogspot.com



Micul nostru Foc a venit pe lume

#12
MangaGirl

MangaGirl

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.001 mesaje

Postat 28 decembrie 2009 - 17:21

crissbebe a va fie de bine botezul si felicitari pentru nunta. ati foarte foarte frumosi, iar baietelul tau e un scumpel. vad ca se poarta chelia, cum de altfel e inca si al meu. [pup]



MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009 [pk]

[*]Asteptandu-l pe Mos Craciun...[*]



www.mariaciubotaru.blogspot.com



Micul nostru Foc a venit pe lume

#13
MangaGirl

MangaGirl

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.001 mesaje

Postat 28 decembrie 2009 - 17:29

ere subfebrilitate - eu stiam ca la subsuori, tot ce e peste 37-37.2 e subfebrila. eu i-am luat-o asa lui piski in ziua cu vaccinul si avea 37.4. am crezut ca e normala, desi el normal o are 36.6.-36.8. a doua zi s-a trezit cu buzele arse. deci facuse febra. eu cand am facut mastita, am crezut ca ard, desi am aveam doar 37.3. aveam o stare super nashpa. dupa aia a crescut febra si mai mult. cred ca depide si de copil, dupa cum zice monica. ar trebui sa-i monitorizam mai multe zile pentru a ne da seama care e temperatura lor normala. stiu sigur ca la Aidan e normala sub 37, dar nu cred ca e o regula. si conteaza si cat e de cald in camera. azi noapte am scapat un pik de sub control, adica probabil erau vreo 22-23. iar s-a trezit fiu-meu la 2 ore sa-i dau sa manance. in noptile cand avem `19-20 de grade, prima masa si-o ia la 4 dimneata, culcat de pe la 9-10.



ralucapaun ce frumoasa e Natalix. ultima poza e superba, true. dar si cele cu tati sunt super. e atat de finuta si delicata ca o floricica. iar tati e tare mandru, din cate vad eu.



MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009 [pk]

[*]Asteptandu-l pe Mos Craciun...[*]



www.mariaciubotaru.blogspot.com



Micul nostru Foc a venit pe lume

#14
Fragutza

Fragutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.820 mesaje

Postat 28 decembrie 2009 - 18:21

Mangulico, e mandru foc! Mai ales cand i se zice ca seamana cu el.


[mamica] de Natalia (03.09.09)

#15
Iulika29

Iulika29

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.533 mesaje

Postat 28 decembrie 2009 - 18:29

madalina eu sper så ia preselectia fata si så te sustinem toate..eu nu stiu daca o så pot vota de aici..sper så pot..iti tinem pumnii så ia preselectia..



luto am vazut pozicile de sezon..salata beuf arata taare bine..ce bradulet fain[pk] si voi sunteti fresh cu totii..davidutzu e minunat[pup]



anamaria Alex e un scumpel..ce ochisori frumosi are el[olala]..fetelor eu ma minunez cat pår pot sa aibe unii copilasi si al meu mai are as aca o creasta..zici va e[pk]



Elle ce gazuta mare ai tu acolo..cum s-a intors ea de pe burtica[pk]..al meu s-a intors o data sau de doua ori d epe spate pe burta acum ceva timp si de atunci nik..[:D]..in schimb la [bicla] e campion si vrea så stea numai in picioare sprijinit asa så se burice el acolo.



Happy_uka super soacra..eu cred ca are sanse så intre pe podium dupå cea a Mimikåi cred[8D]..la 4 luni faceau la olitå[:-)))]..iote al meu e intarziat ca nu vrea så faca la olita[bibe]



Carina ta e o scumpa dupå cum bien stii[pup]..mi-a placut tare poza aia cand o strangea fotoliul ala de masaj la picioruse[8D]..super pozele











POZE



[aho][aho]Iuliana, Cea mai Fercitå [mamica] de Bruce Nicholas (14.08.2009)[aho][aho]



Bruce, minunea noastrå



[*]Sårbåtori Fericite[*]

#16
adela2006

adela2006

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 261 mesaje

Postat 28 decembrie 2009 - 19:16

avem un dintisor [pk]



citesc din urma si revin

[pup]



va pupaceste adela [mamica] de [8**]alexia maria( 13.01.2007 )

si baietelul lui mama calin ( 23.08.2009 )





[foto]POZELE NOASTRE[foto]





#17
lutoniana

lutoniana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.591 mesaje

Postat 28 decembrie 2009 - 20:07

Saluti

am revenit. Am fost la plimbare si sa caut un health visitor dar pt ca azi e zi de sarbatoare nu am gasit ca era inchis la clinica. Are Davidelu 2 pete rosii, una pe gusita si una pe umar si acolo unde e pielea rosie e si foarte aspra. L-am tot dat cu Bepanthene ca am zis ca e mai gras asa si poate ii trec dar nimic.De dimineata mi s-a parut ca ceade pe umar e putin mai mare decat ieri. Il mai dau si deseara cu Bepanthene si daca nimic de maine il dau cu Sudocream.

Am zis sa vedem ce-mi spun si astia totusi sa nu stau chiar asa [8D]

Asa ca mai mergem si maine.



In alta ordine de idei am intrat si la ceva cumparaturi si am casact gura sa studiez cum e cu orezul asta maro si pastele integrale si mare mi-a fost uimirea sa vad cam ce se gaseste [alcool] si de cate tipuri. La faina erau nu stiu cate sortimente ...cu seminte, fara, pentru graham, pentru painica neagra...o nebunie.

Paste de toate neamurile ...asa ca numai vointa sa fie ca am ce manca.

Am uitat sa va spun ca studiam in mare amanunt toate aceste minunatii care ma vor transforma in zana in timp ce balotam niste minicroisante 7days de la fratii nostri polonezi [:I][:I][:I]..pline de ciocolata [:I][:I]



Lucia, mami fericita de minune David 13 Septembrie 2009

#18
lutoniana

lutoniana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.591 mesaje

Postat 28 decembrie 2009 - 20:17

crisbebe felicitari pentru botez si casa de piatra. Ai avut un cavaler de onoare pe cinste.

Intreb si eu ca sa nu raman cu minusuri: ce aveai in par la spate ? o mesa blonda sau era altceva si eu nu am inteles nimic ?[8D]

adela tare dor imi e de postarile tale. Felicitari pentru dintisor primiti locul 2 cu coronita dupa Erikutul Aidai.

Doamne ca nu-mi vine sa cred ca am ajuns la dintisori si ieri alaltaieri ne odihneam palmele pe burtici.(eu mi-o pot odihni si acum fara efort)

iulika bine ai revenit la noi draga mea, zici ca nici Bruculica nu are par....of ce de cheliosi suntem in odiseea asta...dar lasa ca ne compensam cu Ebruska, Alex de Anamaria, Gurita de Daci,Raducu de Liliac....si altii pe care nu mi-i amintesc.





Lucia, mami fericita de minune David 13 Septembrie 2009

#19
lutoniana

lutoniana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.591 mesaje

Postat 28 decembrie 2009 - 20:22

Mai fetelor care alaptati,m-a sunat mami azi sa imi spuna cu voce suava ca daca trece cu vederea alte chestii ce le facem noi cu copilul, ma roaga ea din tot sufletul ca de la 4 luni sa-i dau si lui putin ceiuc ca sigur i se face sete noaptea sau peste zi. Am renuntat sa-i mai spun ce am citit eu si ce stiu asa ca i-am spus ca da voi incerca sa vedem cum va fi, dupa 13 ianuarie.

Este vre-una dintre voi care ii da ceiut copilului ? Mie mi-e putin egal....dar parca nu i-as da. Adi zice ca nici rau nu are ce sa-i faca ca doar apa va fi fiarta, fara microbi....nici nu stiu cesa fac. Cred ca am sa-i spun ca i-am dat si gata.

E adevarat ca atunci cand am baut eu ceai de chimen i-am dat si lui de cateva ori pentru ca se scremea si-l durea foarte tare burtica insa il dadeam cu o seringa de 2,5 ml....e ca si cum nici nu se pune.

Chiar nu stiu ce sa fac. Cred ca am sa stau pe fundul meu.



Lucia, mami fericita de minune David 13 Septembrie 2009

#20
Ellenuta

Ellenuta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.668 mesaje

Postat 28 decembrie 2009 - 20:31

Citat:
citat din mesajul lui crissbebe
Am pus si eu poze cu noi [:D]http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=48MAMICA FERICITA DE Alexandru - Aurelian
alexu s-a facut baiat mare si frumos, iar tu mami .. ai fost o mireasa de vis!! absolut superbe pozele!Elena, mami de [zana] Eva Maria (14.01.2008) si [bebic] Anna Sophia (04.10.2009)[foto] Eva[foto] Anna [papica] papa bun


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -