Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *33*


234 raspunsuri la acest subiect

#21
santorini

santorini

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 806 mesaje

Postat 21 decembrie 2009 - 19:45

Seara buna! Nu stiu ce are forumul cu mine astazi ca e al doilea mesaj pe care il pierd[bang][bang]. De data asta se inchisese capitolul[q][q]! Reiau cu ce imi mai aduc aminte!



[pup]toate fetele pentru aprecierile la adresa lui Andreiutz din poze!



[s]Karolina de Clodute, Razvan de Mery07, Nicola de Ramonagabri, Victor de Greiere, Radu-Mihai de Liliac, Mattia de Danangie [s]



Noi am fost la plimbare, cu Andrei in marsupiu, si a fost ff frumos, ca era soare si totul inghetat (copacii, masinile etc.). Aluneca destul de rau pe jos dar am mers cu atentie si a fost totul ok. Chiar m-a intrebat o baba grijulie daca nu imi e frica sa nu cad cu copilul.



Selen ai fost super tare cu checul tau![:-)))]



Uca ce tort frumos! Nici nu se putea altfel pt o printesa asa frumoasa. Si ce poze misto ati facut in zapada. Erau facute sambata? Asta inseamna ca ati deschis ambasadele la timp[:D]!



Monicus eu zic sa nu te ingrijorezi pt ca si Andrei la un moment dat a inceput sa faca la fel. Prima data am crezut ca nu e lapte, dar daca mai storceam sanul iesea ceva laptic. Dupa un studiu mai atent am ajuns la concluzia ca se enerveaza ca nu mai curge suvoi si lui ii este lene sa suga mai tare, dar este deja satul pentru ca dupa ce il iau de la san nu mai protesteaza si se linisteste. Asadar cand incepe sa maraie, eu consider ca s-a saturat si il iau de la san. Am incercat de cateva ori sa ii dau si lapte muls din biberon si l-a refuzat. Deocamdata cu greutatea vad ca sta multumitor (nici prea prea nici foarte foarte). Luna asta a luat 550 de gr. si a ajuns la 6,250 kg. Pediatra a zis ca e ok!



Lucia si Manga sa va fie de bine intalneala. [pup] pe Davidutzul cel pofticios si pe Aidan cel cu buzite carnoase!



Liliac super tare sotul tau!



Nela am ras sa mor la mesajul tau cu ET (era sa se trezeasca si Andrei, ca dormea pe pernuta, pe picioarele mele). Mi-am salvat si eu graficele de crestere de la AdrianaM si Andrei la greutate e pe la 25%, deci tot fotomodel ca Margelata.



Vream sa spun mai multe dar am uitat[:I]







[mamica] de [baietel] Andrei-Alexandru

BOTEZ

POZE DE ANDREIUTZ NAZDRAVAN

#22
santorini

santorini

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 806 mesaje

Postat 21 decembrie 2009 - 20:00

Citat:
citat din mesajul lui Lullaby_2009

Santorini ce dulce e puiutul tau. Am vazut ca ai leagan ca al nostru, ii place puiului tau?







Ii place dar nu asa de tare cum ne asteptam noi (adica sa si adoarma in el). Sta cam jumatate de ora max. dupa care se plictiseste si vrea sa il distram noi![:D]



[mamica] de [baietel] Andrei-Alexandru

BOTEZ

POZE DE ANDREIUTZ NAZDRAVAN

#23
happy_uka

happy_uka

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.415 mesaje

Postat 21 decembrie 2009 - 20:20

Citat:
citat din mesajul lui santorini



Noi am fost la plimbare, cu Andrei in marsupiu, si a fost ff frumos, ca era soare si totul inghetat (copacii, masinile etc.). Aluneca destul de rau pe jos dar am mers cu atentie si a fost totul ok. Chiar m-a intrebat o baba grijulie daca nu imi e frica sa nu cad cu copilul.



Selen ai fost super tare cu checul tau![:-)))]



Uca ce tort frumos! Nici nu se putea altfel pt o printesa asa frumoasa. Si ce poze misto ati facut in zapada. Erau facute sambata? Asta inseamna ca ati deschis ambasadele la timp[:D]!





Buna!

Ai iesit? Brrr, noi doar la geam, fro 15 minute..

Am vazut pozele ce Andreiu dulce foc, cu ochii albastri! Poate ii vad in direct curand [:)] Ce mandru e tata de baiat am vazut[:)]

Pozele alea era de sambata, da.. s-au deschis ambasadele la timp, surpriza mare [olala]!

[pup][pup]





Uka, cea mai fericita mamica de[zana]Carina - 14.09.09

Printesa noastra Carina & Colaje de DOVLECEI dulci !!

Cea mai haioasa craciunita



[*][*][*]Sarbatori fericite!!![*][*][*]

#24
Dana15

Dana15

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.226 mesaje

Postat 21 decembrie 2009 - 20:24

vin si eu cu recuperatul din urma:



Nela oare ce sa fie cu Margelata?!oare, de la portocale?![:(] eu sincer, nu cred si sper sa va reveniti repede;[pup]

plimbarea romantica, in doi, nu cred ca o sa ne iasa...nu prea stiu cum sa expun problema in asa fel incat sa nu o pun pe soacra-mea intr-o lumina nefavorabila (si nu te teama ca ar citi grig) ...dar imi este teama sa o las pe ana cu ea..este o femeie colerica, se enerveaza repede, ii trece la fel de repede...ceva de genul: se uita in dreapta unde este copila si zice "iui, draga bunicii draga" si apoi se uita in stanga si striga dupa socru-meu, saracul, "miticaaaaaa!![nervo] fa aia..etc..etc"; s-a speriat biata ana![q]

in rest, este o femeie minunata si ne intelegem de minune[:D]



Selen este o nebunie checul tau![:)]



Liliacule si radulescu a primit injectii astazi?![q] ufff..pupam piciorusele..sa treaca repede!

ce haioasa ai fost cu investitia in mixere[:D]

voi ati visat-o pe Lucia sau pe Raluca..eu am avut treaba cu Aida azi noapte[:D]..se facea ca eram in TM cu ana care era mai maricica..si vorbeam la telefon cu Aida care incerca sa ma convinga sa imi prelungesc sederea in Timisoara si sa merg cu Ana la un spectacol ce avea loc intr-un club: "My Way"[alcool]..ei, Aida aveti un astfel de club in TM?! (in Cluj exista ..ne placea sa mergem din cand in cand acolo..probabil de aceea am visat asa)



am vazut si pozici cu intalnirea dintre "englezoaice"[pup]..sa va fi de bine! Davidelul este un scump, cum se uita el la farfuria goala[olala]

cu ocazia asta vreau sa-i spun si Mariei..ca l-am vazut acum cateva zile pe frumosul lor drag[olala]...tii, ce a crescut! si tot buzat a ramas[:I][olala]



revin



Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009





[*]Thank God it's Christmas![*]



Noi



#25
Dana15

Dana15

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.226 mesaje

Postat 21 decembrie 2009 - 20:43

am vazut si poze cu minunea Carina[olala]..super poza aceea cand stati in pat, caput langa caput[olala]



ioi raluca! poate ca nu-i de ras, dar ai fost tare draguta cu ramasul gravida decat in grup[:)]..si cu mana de ajutor de la sotul[:D]

chiar vroiam sa te intreb daca te-ai intalnit cu Diana si daca ti-ai imbunatatit tehnica de a o purta pe Natalia;



vai,acum am ajuns la postul lui Liliac[:-)))][:-)))]...cu intalnirea celor 2 tatici[:-)))]



[pup] pe Claudia; sunteti o familie mare si frumoasa...nu stiu ce altceva sa mai spun; imbratisari calde fiicei tale;



gata cu capitolul trecut!



Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009





[*]Thank God it's Christmas![*]



Noi



#26
Dana15

Dana15

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.226 mesaje

Postat 21 decembrie 2009 - 20:49

Citat:
citat din mesajul lui liliac1
Da, Adi esti vigilenta. Ce mai faci?? Ce-ti mai fac copiii? Cum mai esti? Cum merge afacerea?monikus Iti raspund aici la pb cu plansul la san. Si noi avem aceeasi problema si cu precadere seara. Am observat ca de fapt se ineaca cu laptic, eu il ridic sa nu i se duca pe nas si din mom ala incepe circul. Eu stiu ca e fomist si cauta sanul dar el nu vrea si pace-buna. Si urlaaaaaa! Il iau si-l fatzai si-l legan si-l balanganesc, chiar ii si cant dar el tot urla. Cand oboseste il las sa doarma un picut si dup-aia il alaptez. Am grija intotdeauna sa nu fie sanul tare ca sa nu aiba efect de apeduct. Cateodata mai functioneaza la noi masajul la talpite...nu'sh ce i-o fi placand asa mult.claudia Abia astept sa se cunoasca mandrele [olala] dar mai ales eu pe tine. Si pe Isabella i-o prezint lu' Raducan si promitem sa ne comportam ca un adevarat cavaler. Anutzo, ne dai voie??Liliana, [comoara] Andra-Maria (29.09.2003) & [baietel] Radu-Mihai (21.10.2009)Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci! D'ale Andrei
ioi!!![q][q][q][toanerele[:(][sm][sm][panic][neand][nervo][nervo]lasa, cuscra..sa cunoasca si altii/altele..pai ,nu?![pup]Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009[*]Thank God it's Christmas![*]Noi

#27
selen80

selen80

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.002 mesaje

Postat 21 decembrie 2009 - 20:51

Aida, si eu am patit la fel cu filmuletul Madalinei [q]



VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!



[mamica] de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!



POZE URSULICA

nunta







#28
liliac1

liliac1

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.404 mesaje

Postat 21 decembrie 2009 - 21:03

Citat:
citat din mesajul lui Dana15
Citat:
citat din mesajul lui liliac1
Da, Adi esti vigilenta. Ce mai faci?? Ce-ti mai fac copiii? Cum mai esti? Cum merge afacerea?monikus Iti raspund aici la pb cu plansul la san. Si noi avem aceeasi problema si cu precadere seara. Am observat ca de fapt se ineaca cu laptic, eu il ridic sa nu i se duca pe nas si din mom ala incepe circul. Eu stiu ca e fomist si cauta sanul dar el nu vrea si pace-buna. Si urlaaaaaa! Il iau si-l fatzai si-l legan si-l balanganesc, chiar ii si cant dar el tot urla. Cand oboseste il las sa doarma un picut si dup-aia il alaptez. Am grija intotdeauna sa nu fie sanul tare ca sa nu aiba efect de apeduct. Cateodata mai functioneaza la noi masajul la talpite...nu'sh ce i-o fi placand asa mult.claudia Abia astept sa se cunoasca mandrele [olala] dar mai ales eu pe tine. Si pe Isabella i-o prezint lu' Raducan si promitem sa ne comportam ca un adevarat cavaler. Anutzo, ne dai voie??Liliana, [comoara] Andra-Maria (29.09.2003) & [baietel] Radu-Mihai (21.10.2009)Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci! D'ale Andrei
ioi!!![q][q][q][toanerele[:(][sm][sm][panic][neand][nervo][nervo]lasa, cuscra..sa cunoasca si altii/altele..pai ,nu?![pup]Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009[*]Thank God it's Christmas![*]Noi
Lasa arsenalul in pod...ca baiatul se educa dupa cum ii e tatal...si al meu sot nu vede minijupele si nici decolteele nici daca i le arat eu si zau ca il trag de maneca sa vada tot ce-i frumos pe lumea asta. Asa ca Radulescu va fi "vaccinat" sa se opreasca la o strangere de mana si eventual un [pup] pe obrajor.numai eu am venit acasa cu capul spart din cauza ca ma holbam dupa unu pe stradaCum iti mai este la sobica?? Faceti sarbatorile acolo?? Plecati si pe la parintii tai??Mai, suntem fenomenale cu visele astea... Se pare ca traim intens aceasta minunata prietenie care ne leaga datorita dovleceilor [olala]Liliana, [comoara] Andra-Maria (29.09.2003) & [baietel] Radu-Mihai (21.10.2009)Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci! D'ale Andrei

#29
Dana15

Dana15

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.226 mesaje

Postat 21 decembrie 2009 - 21:07

o salut si eu pe Adi si ii multumesc pentru linkurile cu retetele homemade si cel cu mamica Sabina...ne-ai mai spus tu despre mantra aceea de linistit puiutii[olala]..incerc si eu sa o aplic;



Claudia si Iulika au inceput diversificarea..sunt cu ochii pe voi, dornica de sfaturi si invatat din experienta voastra[pup]

eu imi doresc sa o alaptez pe ana macar pana la 6 luni si apoi sa incep diversificarea...dar am in jurul meu oameni care ma bat la cap cu suculetul de morcov/mere ..ca ar fi bune pt aportul de vitamine bla bla..las' ca ia vitamine de la mine! in fine!

sincer, imi este si teama de momentul diversificarii..va trebui sa spal, sa sterilizez etc, etc..este atat de simplu cu sanul![:I]



Claudia daca incepi diversificarea mai tarziu este posibil ca puiul sa nu accepte usor papica?! hmmmm..la asta nu m-am gandit..



Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009





[*]Thank God it's Christmas![*]



Noi



#30
liliac1

liliac1

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.404 mesaje

Postat 21 decembrie 2009 - 21:11

Hai ca vad ca se dezbate subiectul diversificare...



Sa stiti ca nu e o regula cu acceptatul gusturilor noi. Eu am avut-o pe Andra pe lapte praf de la 3 saptamani si in consecinta am dat-o puternic in constipatie...asa ca la 3 luni ni s-a "prescris" zeama de portocala si pe la 3 luni jumate...zeama de mar si zeama de morcov. Zic eu ca destul de repejor. Daca ar fi o regula, ar trebui fata mea sa bobineze la greu. Eiii, are 6 ani si la noi e o maaaaare problema mancarea. Sunt asa de fericita daca se termina o masa in jumate de ora de spui ca m-am nascut inca odata. Si acum, cand ii dau o mancare pe care n-o cunoaste, e un adevarat calvar...cu gustat in varful limbii, cu boicotat masa, cu strambat din nas...ca in cele din urma sa spuna: "mami, dar chiar este bun!"

Speram sa NU cunoasteti astfel de momente.



In extrema cealalta, prietena mea a alaptat fata pana la 6 luni, diversificarea a facut-o aproape fara sa simta si acum a ei bobineaza la greu, orice! Fetele noastre sunt de-o seama.



Sfatul meu: daca nu se impune, atunci amanati diversificarea pana pe la 5-6 luni.





Liliana, [comoara] Andra-Maria (29.09.2003) & [baietel] Radu-Mihai (21.10.2009)



Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!



D'ale Andrei


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -