Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Copii din 1995-1998(35)


195 raspunsuri la acest subiect

#21
flower-power

flower-power

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 25 decembrie 2009 - 00:16

[pegeam] [pegeam] Craciun Fericit! [pegeam] [pegeam]
[aho][aho]HO! HO! HO![aho][aho] Ati fost cuminti au ba? Ati atarnat vascul?
Sa aveti sarbatori tihnite, mese imbelsugate, pe cei dragi alaturi, copii fericiti si mosi darnici!Si sufletele incarcate de magia acestor clipe de sarbatoare ! [pegeam] [pegeam] [pegeam]



Ma duc sa trag cu ochiul sa vad daca a fost intre timp mosul pe la mine. Ca eu cuminte am fost [:o)]



"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price

#22
mhldvrc

mhldvrc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 25 decembrie 2009 - 09:28

[aho]CRACIUN FERICIT![pegeam]

[pup][pup][pup]



Ajutati-l pe Dan !

Mihaela [mamica] de [zana]Tatiana si [roker]Mihai

[pup] si [grup]


#23
Vic

Vic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 314 mesaje

Postat 25 decembrie 2009 - 15:58

[pegeam]

CRACIUN FERICIT! [*][*][*][*][*]

[aho] La noi a fost Mosu' doua zile la rand. Ieri acasa, cu jocuri si jucarii la copii, mie o poseta, sotului un scaner pentru negative foto si diapozitive. Plus completare 2 remotes si nunchucks, sa putem juca in 4 la WII.

Azi copiii au mai primit diverse jucarii, jocuri si carti de pe la prietenii de familie cu care am sarbatorit prima zi de Craciun, ca in familie. Maine continuam petrecerea la noi, cu purcelul la gratar.



Pregatirile au fost gata in ultimul moment, friptura, sarmale, ceva dulce - dar nu cozonac, ca n-are cine-l manca [:I]. La curatenie as mai fi avut, dar mai facem dupa ce trec sarbatorile, inainte de revelion.

Copiii sunt fericiti, Mihai tot intreaba daca MOsul chiar exista sau suntem noi, parintii. Eu o tot scald... Daniel, desi n-am vorbit niciodat pe tema asta cu el, e clar ca s-a lamurit de ceva timp cum sta treaba. Daca in anii tecuti o facea pe surprinsul, anul asta mi-a zambit complice pe sub mustata cand taica-sau punea cadourile pe furis sub brad si l-a trimis pe frate-sau sa faca marea descoperire sub brad, zambindu-mi din nou complice.



Petrecere frumoasa si multe bucurii.

#24
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 28 decembrie 2009 - 20:05

Mos Craciun a venit cu daruri



Salutari tuturor! Ma bucur pentru voi c-ati petrecut frumos. Si noi am petrecut, dar acasa, nu la mama. Prima zi, doar noi patru. A doua zi cu bunica si fratele sotului cu sotia si nepotul.

Ieri, cumintei, acasa. Azi pe net, sa pun poze. Am terminat. Ma misc incet, asa c-am pus poze si de la Mosul Craciun de anul trecut ca sa vedeti comparativ, cat au crescut copiii. Incredibil, mai ales And.



mQQm, frumoasa felicitarea cu Oliver. Eu m-am prins din prima ca ne pregatesti tu ceva si-am deschis imediat. [;)] Simpatic foc!

Mihaela_s, mi-a placut si felicitarea voastra! Frumoase poze si personaje! Simpatic si Morgan acolo sub brad! Si fetele voastre, evident! [:)]

Sanca, sper sa ai mila de copii si sa nu-i obosesti prin peregrinarile voastre, ca doar e vacanta! [:D]

Flower, esti gospodina mare, daca te-ai ocupat de tot soiul de preparate! A ajuns mirosul de sarmale pana la mine. [;)]

Andacos, chiar c-a venit fain Craciunul pt. tine. Ti-ai scos parleala dupa cat te-ai ostenit cu fratele, ba cu sotul, ba cu casa...asa c-ai plecat in vizita! Tzais! [:D]

mhldvrc, cred ca si la voi a fost bn cu musafirii, cu pregatirile. [pofta]

Ana68, n-am apucat sa citesc pe blog, poate ca acolo ai scris mai mult despre Mosul si ce daruri au primit copiii. Uff! treb s-ajung pe la tine. [:D]

Vic, ma amuzam ca-n Australia e tare cald...vedeam imagini la Tv si bineinteles ca ma gandeam la voi. Ce credeai? Cred si eu ca Mihai e curios si va tot intreaba. Sper sa mai copilareasca un pic, doar e atat de frumos sa crezi ca exista Mos Craciun![olala] Oh! Dar chiar exista. [:D]

Mirela68, a plecat Andrada la schiat? [:)]

Andra, ai iesit cu bine din imensul noian de pregatiri, musafiri, cadouri?...



Constat ca am avut de urat pe Adriana Stefania cu mami Tomecica, La mult ani si multe bucurii![s] N-ai mai trecut pe-aici sa ne mai povestesti intamplari cu fetele?!...



V-astept pe toate la povesti cu si despre Mos Craciun, despre cum mai petreceti in continuare.



#25
mirela68

mirela68

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 300 mesaje

Postat 29 decembrie 2009 - 15:21

Dragelor, noi facem bagaje. Pana la urma plecam maine dis de dimineata spre Viena. Eu si Calin ne intoarcem pe data de 2 ian acasa iar Andrada mai ramane o saptamana la schi,la Fugen langa Innsbruck.

Va doresc un An Nou fericit, un 2010 mai bogat si mai linistit.

Sanatate tuturor!

Distractie placuta. Mihaela_s drum bun spre tarile calde.



[pup]



MiReLa

#26
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 29 decembrie 2009 - 15:48

Ziua buna si de la noi!



mirela, drum bun si un An Nou fericit sa intampinati cu veselie! Distractie placuta si voua, multumim de urari. [pup]



agho, ce frumos ati petrecut! [olala] Si da, copiii s-au schimbat mult de anul trecut...sunt tare frumosi amandoi! [olala] Sa va traiasca si sa va bucure! [pup]



Vic, ce dragut e Mihai ca mai crede in Mos...iar Daniel desigur ca e complice acum...stiu cum e si Diana...ca ea e mare si ii place ca Silvia e mai mica si crede in Mosi...[:I].



Va [pup] cu mult drag pe toate, mai trec sa va urez pana la Anul Nou. Sa aveti zile frumoase!



fii alaturi de Mihaita





vorbe de copil...



Hobby



calator de profesie



#27
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 29 decembrie 2009 - 16:17

La multi ani cu sanatate

S-aveti bani ,s-aveti de toate!!!




Mqqm tare dulce Pepitzel al tau[pup]



Agho ce au crescut copiii tztztz,numai pe ai mei ii vad inca mici,cu toate ca toata lumea imi spune ca au crescut.



Ana si dupa Barbie urmeaza nebunia Hanna Montana sau mai stiu eu ce personaj mai inventeaza astia[bang]



Mihaela_s ma bucur ca ti-au iesit cozonacii,si mie la fel,anul asta n-am facut decat zece,pana acum,imi pare rau tare ca situatia a fost de asa maniera si n-am mai putut sa le duc si batraneilor de la azil cozonac,insa asta e.



Andacos super ce ieftin ai scapat ,lasa ca aveai nevoie de odihna.



Mirela
distractie placuta la Viena.



Vic si Robert este de acum complicele meu,si chiar ne-a ajutat sa impodobim bradul si sa facem ultimele retusuri la curatenie(a periat toate covoarele cu solutie),si i-am surprins toti trei pe cei mici,spunandu-le ca spiridusii Mosului au impodobit bradul.



Sanca
ma bucur pt plimbarile voastre si-mi pare rau de Eliot si de ine,sanatate cu carul va doresc.



La noi Ajunul Craciunului a fost magic(asa cum este mereu cand suntem impreuna).A venit Mosul(un prieten de-al lui Radu ) si le-a adus copiilor si finutzului Ianis,jucarii,magarusi gonflabili,Mariei Roata olarului(care nu stiu cum pana mea functioneaza),le-a a dus si celor mari,dar nu jucarii,pe parinti i-a sarit din schema ca anul asta n-a avut portofelul asa gras.Ne-am asezat la masa si ne-am ospatat cu placere din cele pregatite insa am fost cumpatati,ne-am lungit la un pahar de vin si vorba pana la trei dimineatza,a fost tare placut sa fim adunati in jurul mesei cu totii.



Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!








#28
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 29 decembrie 2009 - 16:42

Andra....numai 10 cozonaci?!?! WOW! Cand ai avut putere sa framanti atata aluat? Eu am facut jumate din reteta, pentru 2 cozonaci, inca mai avem din ei...si am framantat o ora de ma dureau mainile...dar acum mi-a adus mosul o masina de paine asa ca aluaturile nu vor mai fi poblema...[:)].



Eu am noroc ca Silvia nu e cu papusile...a primit si ea o Barbie acum de Craciun, ca si-a dorit o papusa(minune maaaaare). Ea e cu jocuri, cu animale, nu e cu papusile. Plus ca are mostenire de la Diana o plasa intreaga de Barbie...se joaca cu ele din an in Paste. Daaaa, noi am trecut cu Diana si prin Barbie si prin Hanna Montana...acum au trecut toate. Deci stati linistite [:D].



Daca aveti timp si chef, daca va plac lucrarile Silviei din acest an cu care a participat la concursuri, o puteti vota pentru artistul anului. Multumim celor care deja au facut-o! Si multumim anticipat tuturor! [asia]



fii alaturi de Mihaita





vorbe de copil...



Hobby



calator de profesie



#29
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 29 decembrie 2009 - 20:59

Mirela68, drum bun! Si distractie placuta la schi![ninge] La multi ani 2010![bis][cheers]



Andra, 10 cozonaci!!! Esti fenomenala![biz] Si cred c-au mai crescut copilasii tai din moment ce an de an treb. sa le cumperi lucruri noi din moment ce le-au ramas celelalte mici![:)][;)] Si ce harnicutz, Robert! ...Ooo! Super roata asta! Si Anei ii place, insa nu i-am cumparat. Cand ne-am hotarat, n-am mai gasit si n-am mai cautat. Din ce citisem pe forum, m-am si amuzat ca unele mamici se si vaitau ca zboara lutul prin bucataria lor. [:-)))]



Mihaela, voi cum ati procedat cu Diana? Si-a primit mai inainte cadoul de la Mos? Sau il va gasi la intoarcere sub brad?... Si da, multumesc, [asia] de complimente! [:D] Am citit pe blog de fapt cum si-a primit si mai urmeaza sa primeasca Diana cadourile.



Uite cum ne-am distrat azi cu colegii Anei, in Herastrau, AICI

#30
flower-power

flower-power

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 30 decembrie 2009 - 18:56

Noi suntem tot intr-o vizita[:D], ba primim, ba ne ducem.Profitam ca suntem in vacanta cu totii. De trei zile TB isi tot rodeaza patinele pe patinoar[i le-a adus [aho],au si role incorporate]se intalneste acolo cu un grup de colegi. Si nu se mai opreste sa spuna ca "Ce bine-i in vacanta...[olala]" Cred si eu , trai pe vatrai[:D], dar tot mai baga cate un ochi macar o ora pe zi[:)].



Eu cozonac n-am mai avut timp sa fac [am cumparat si primit panettone]cu cate feluri am prestat.Acu de ex am racitura de curcan pe foc[repetir la cererea publicului[:D]].Si-am mai executat azi si niste ardei umpluti [yami]+sarmalute in foi de vitza.



Pepitzelu-i un haios [pup]si mi-au placut si cadourile de sub bradul Mihai[pup].Am votat si micuta artista. Tare fain lucreaza[pup].



Frumoase cadouri ati primit Vic, chiar , cum e sa fie asa cald de Craciun?



Mirela, drum bun si distractie placuta! Viena e minunata de sarbatori. Noua ne place mult la Centimeter sa mancam carnat de 2m si bere la metru. Bine, si restul preparatelor lor [pofta].



Mah, Agho, cum se joaca Ana cu papusile[olala]. Da' cred ca a fost si o bataie cu papuci pe-acolo[am vazut unul aterizat pe birou[:D]].TB face ce face si cand se-ntalneste cu prietenii[deja nu-i mai convine sa-i invadam teritoriul nici macar cand e singur]dupa ceva timp de stat impreuna se mai aude infundat asa cum se trosnesc. Ei zic cc ca fac lupte romane[:-@].



Va [pup]ic.






"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -