Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Copii din 1995-1998(35)


195 raspunsuri la acest subiect

#11
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 23 decembrie 2009 - 14:48

Mara, in 3 ani cat am avut-o pe Ibitza in Ro, am aschimbat doua parbrize. Ghici de la ce?! Pietre in parbriz! Cand am ajuns aici si am vazut cum "trateaza" astia drumurile iarna, am zis ca va fi sezonul si parbrizul. Dar uite ca nu e asa...aici nu umbla tiruri decat putine si viteza maxima pe drumuri este 90, pe alocuri...pe portiuni mici. Cum spuneam, se circula civilizat, cu distante mari intre masini mai ales cand e vreme nasoala...uite ca nu s-a intamplat nici un eveniment. Insa pietrele sunt mai mici, mai usoare, ascutite si cand e zapada raman infipte in ea. Dupa ce trece zapada e mai nasol, pimavara mai ales ridica praf si stia pe aici nu fac risipa...dupa ce sunt siguri ca nu mai vine zapada/inghet asa prin aprilie strang pietricelele. Adevarul e ca fac luna si bec, dar pana atunci mai inghitim si praf . Eh, vara-i departe...[:D].



Mihaela [pk] spor la treburi!



La mine miroase demential a sarmale, fierb deja pe foc...ma apuc imediat de cozonac dupa reteta Andrei [pofta] si maine fac restul mancarii...apoi seara il asteptam pe Mos!

Cam atat din nordul inzapezit, avem cam jumate de metru de zapada...insa se topeste incetisor, sunt 2 grade afara...



[pup] si mai vin sa va urez![pegeam]



fii alaturi de Mihaita





vorbe de copil...



Hobby



calator de profesie



#12
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 23 decembrie 2009 - 18:03

Am trecut sa va salut. [:D]Am apucat si sa citesc, desigur.
Mihaela_s, ma bucur c-a ajuns Diana cu bine. Pe timpul asta, brrr, cred ca stateam numai asa [ruga], la ce nebunie am vazut ca era si pe aeroporturi.Spor la lucru! [cool] Ce de ocazii pe capul tau! [;)] Superrr!

mhldvrc, buna treaba ca v-ati impartit sarcinile![bis]Asa va merge treaba ca pe roate.[:D] Ce bn ca ai o fata mare, te scoate din multe nevoi. Noi inca nu stim daca ramane aici sau mergem la mama. Daca ramanem aici, vom petrece oricum cu una din mame. Asa sper. Daca ramanem de Craciun, cred ca ne vom intalni cumva si cu familia cumnatului sau cu prieteni de-ai nostri samd...

Andra, ce de treburi pe capul tau![alcool] [panic]Da' sunt sigura ca vei face fata cu brio. Sanatate multa si lui Robert! Draga de Maria, cum sa nu-l astepte pe Mosu'?!...[:D] Referitor la Klaus si la eventuala plecare, cum e sa fie, numai sa fie bine!!!
Sunt si-acum cu inima-ndoita, daca sa ne ducem la mama sau nu. Sotul se gandea sa ne duca pe noi azi cu masina, numai ca el urma sa se intoarca in Buc, apoi sa vina in ziua de Craciun la mama, da' n-am fost de acord. Inca suntem in asteptare, poate mergem in ziua de Craciun, ca la noi se tine slujba noaptea si putem pleca pe la ora 10. Da' vedem...Sunt asa de indecisa.[bang]

Flower, cred si eu ca m-as fi aventurat ca si prietenii vostri cu 4x4, da' prefer zilele si noptile linistite, in casa, la caldurica.
Si noi am facut bradul luni seara. Nici nu aveam de gand sa luam unul, ca ma gandeam unde sa -l mai punem? Ca am ocupat locurile prin casa. In final l-am pus in sufragerie, daca ni l-a trimis Mosu', nu puteam sa-l refuzam, altfel cum?!...[aho] Si Ana a tot fost p-afara, mai mult decat And. El a fost zilele trecute, cand a inceput zapada, acum a stat la lectura, odihna si calc. S-apropie de terminat vol.I de la "Eragon", trilogia pe care a primit-o duminica de la [aho].

Ana68, n-am mai apucat sa citesc ce-ai facut in ultima vreme pe blog, da' treb. sa-mi fac timp. Da' nebunia roz cu Barbie o sa se sfarseasca de la sine, nu treb s-o conditionezi.[:D] Eu am ramas suprinsa cand Ana a renuntat la papusi. Acum ce mai conteaza ca intretimp a trebuit sa luam altele, iar anul asta, Mosu' i-a adus si o papusa. Cum ziceam, am fost duminica la o serbare de [aho] si ambii copii au primit carti si dulciuri. Ana a primit si o papusa si un catelus mic de plus.[olala] Da' surpriza a fost imensa, ca ma rog, cum o fi stiu Mosu' asta ca ei ii place seria "Amurg" si i-a adus toate volumele. [olala]

mQQm, cum te resimti dupa sleepover?[nani][disco] Ana a terminat de citit primul volum, Amurg, iar acum are alta carte la rand. Si chiar citeste. Suna incredibil pt. mine, ca stiam doar un cititor, adica pe And. Acum abia asteapta sa termine cartea inceputa ca sa citeasca Luna noua. [:)] Iar la petrecerea de duminica a cunoscut o alta fata, topita la randul ei dupa cartile astea. [:D]

Sanca, sper ca petreceti bine prin NY. Asteptam vestile la intoarcere. [:)]

Vic, voi cu caldurile, noi cu gerul. Cum stati cu pregatirile de Craciun?

Mihaela770, bravo, felicitari pt. curs! Dar multe planuri marete ati infapuit in timpul cat ai lipsit de p-aici. [olala] E super dulapul imens si incapator. Ce bine cand poti sa organizezi lucrurile![cool]

Noi stam asa la capitolul pregatiri, mama a pregatit multe bunatati si-o sa ni le trimita azi cu microbuzul. In caz ca nu ajungem la ea, macar s-avem aici toba, lebar, sarmale, sunca,turte/scutecele cu nuca si zahar etc...Carnatii sunt deja in congelator de cand am fost la ea. Friptura o putem face maine, ciorba la fel. Cozonac nu prestez.
Azi l-am trimis pe And in premiera, singur la bunica, pt a aduce prajiturile. Cum tin si copiii post, ca maine, in Ajun sa se impartaseasca, va inchipuiti cum saliveaza.[pofta]
Sotul inca mai lucreaza, azi si maine, asa ca eu am trebaluit prin casa, ca altfel nu se putea. Ieri am avut o zi destul de proasta, ca nu stiam daca sa plecam sau nu, e rau sa nu stii ce s-alegi, chiar daca vremea se mai incalzeste etc. Si eu am nevoie sa mai fac niste cumparaturi, in mare, cred c-avem tot ce ne trebuie. In primul rand e minunat sa ne stim sanatosi.

Spor la desavarsit pregatirile! Si sarbatori fericite! [:D][pup]

#13
CriPOD

CriPOD

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.522 mesaje

Postat 23 decembrie 2009 - 23:11

[*]

[*][*]

[*][*][*]

[*][*][*][*]

[pegeam]

[aho]SARBATORI FERICITE!
[aho]





Spor la bucatareli si sa aveti mult fun cu cei dragi de sarbatori! Mos Craciun sa fie darnic din cale-afara cu voi si familiile voastre! [pup] pe toatele!



Am supravietuit cu bine inca odata, parca devine din ce in ce mai usor.



Mihaela, tu esti pe wordpress, nu stiu cum sa ma fac pretena cu tine...[:D]




pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]




#14
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 23 decembrie 2009 - 23:58

Am facut sarmale, am facut cozonaci(Andra te imbratisez si pup cu drag, e a treia oara cand fac dupa reteta ta si mi-au iesit excelenti!). Maine mai am de lucru, la bucatarie...dar e si maine o zi! Deseara dupa ce adoarme Silvia trebuie sa impachetez cadourile...le las in camera Dianei ca si asa acolo pitica nu intra...[:D].



agho, ce de bunatati trimite mama! Bravo! Petrecere frumoasa oriunde ati fi. [pup]



mQQm, pepitzelul e o dulceata! Abia m-am prins sa dau click pe scris [:D]. Sarbatori Fericite si voua!

Tu nu te poti face pretena cu mine, dar te-am gasit eu [:D]



Fetelor dragelor, va urez de pe acum Sarbatori Fericite, desi am sa mai intru si maine...dar asa mai pe scurt...

[pegeam]



fii alaturi de Mihaita





vorbe de copil...



Hobby



calator de profesie



#15
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 24 decembrie 2009 - 06:20

Fetelor, am intrat, scurt si n mare viteza sa va urez LA MULTI ANI!!! Un Craciun fericit si un an nou cu sanatate.
Scuzati de mesajul simplu, dar sant pe laptop si nu are soricel, si nu prea ma tin figurile, iar degetele ma dor de la atata navigat.
Am ajuns cu bine in NYC, dupa furtuna de zapada, care a inchis aeroporturile, si dupa ce ne-au anulat zborul de 3 ori, si cand imi pierdusem toate sperantele ne-au chemat pe toti 4 de pe standby list.
Orasul e fantastic, nu am reusit sa vedem nici macar pe jumatate din ce ne-am (mi-am) planuit. Doua zile am batut orasul in lung si-n lat, iar de ieri m-a apucat o durere groaznica de genunchi (babe - cu accent pe e) spre bucuria baietiilor, care iau o pauza de la lungile mele traseuri.... Avem zapada, frig, decoratiile sant superbe. Sotul a pierdut deja un aparat de fotografiat, asa ca pozele din primele 2 zile le are cineva mai norocos... Poate le vad pe webshots.. Ha ha ha.
Elliot a avut un stomach flu de era sa vizitam spitalele din NY, dar cand i-a trecut lui, m-a apucat pe mine genunchiul...

Sa ne auzim cu bine in 2010 !!!!

[pegeam][pegeam] La multi ani !!!

Anca


#16
flower-power

flower-power

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 24 decembrie 2009 - 14:24

In miros de sarmalute-n foi de varza/vitza, racituri si-n cantec de colinde romanesti, am intrat sa bag un ochi pe culinar, dar pana una alta mi-am bagat si-aici nasul olecuta.
Aseara am avut colindatori care ne-au uns la suflet, pe mai multe voci...[de la seminarul teologic], frumos tare si am iesit toti vecinii ...am inchinat un pahar cu ei.
Hai ca ma duc la piftia mea de curcan sa vaz sa nu fi uitat ceva si intru mai pe seara[pup]



"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price

#17
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 24 decembrie 2009 - 15:10

Buna ziua la Mos Ajun!

Dragelor craciun fericit si imbelsugat,fie ca mosul sa va aduca tot ceea va doritzi,in primul rind sanatate si stabilitate!

Noi mergem miine la sora mea asa ca in afara de racitura si o salata de ton nu am facut,am scapat usor cu pregatirile anul asta!

Sarbatori fericite si linistite tuturor!

Dana

#18
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 24 decembrie 2009 - 15:18

SARBATORI FERICITE!



Un Mos Craciun cu tolba plina, bucurie si veselie alaturi de cei dragi in zilele astea pline de magie!



fii alaturi de Mihaita





vorbe de copil...



Hobby



calator de profesie



#19
mirela68

mirela68

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 300 mesaje

Postat 24 decembrie 2009 - 16:04

Dragele mele,

in Ajun de Craciun va doresc sa aveti pace in suflet, clipe de sarbatoare si lumina, petrecute in bucurie si sanatate, alaturi de cei dragi !

[pup] Va imbratisez pe toate si un Mos Craciun incarcat sa treaca pe la voi in seara asta.





MiReLa

#20
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 24 decembrie 2009 - 18:56

Sarbatori fericite si un Craciun magic va doresc!La multi ani si Anul Nou sa fie plin cu bucurie si impliniri!



Agho,saru-mana...sper sa treaca nebuneala cu Barbie...apropos de papusi si ca Ana o primit papusa...la 18 ani m-am certat crunt cu mama ca mi-a impachetat papusile si sa le dea altui copil...am plans amarnic dupa ele...dar nah! se intampla sa copilaresc si acum...si sincer,io mi-as lua jucarii din raftul magazinelor,cot la cot cu Luana...[:D]


Alex e cu colinda...cica ultimul an....[:D]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -