Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

trambulina de camera


13 raspunsuri la acest subiect

#1
roxy

roxy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.613 mesaje

Postat 07 aprilie 2011 - 16:46

as dori sa va intreb pentru c anu stiu daca fac bine sau nu.Poate are cineva si imi spune si mie.Ai mei copii vor sa le cumpar o trambulina de camera, pentru ca nu avem gradina sa le iau de gradina.Dar ideea e ca nu stiu ce dimensiune sa aiba, am vazut pe internet de diferite dimensiuni.Ma gandeam la una de 100 cm , aia de 96 mi se pare cam mica.Dar oare nu cad de pe ea cand sar?

Asta mic al meu sare de unde se gaseste, de pe pat, de pe scaune, de oriunde e, el sare fara sa se gandeasca la ce se poate intampla.O trambulina i-ar da posibilitatea sa sara cat vrea el, fara sa-mi strice lucrurile din casa, dar daca sare si cade de pe ea ce se poate intampla, ca nu iau si protectie .Cel mare este un static de numa, si ar putea si el sa profite de pe urma trambulinei sa mai faca putina miscare.Deci ar fi utila, dar as vrea si parerile voastre.Multumesc.



Este cumva o marca mai buna , mai rezistenta, care sa nu se strice dupa doua trei utilizari, ca astia sar nu se joaca [8D]



roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000)



[i]









#2
Lorikay

Lorikay

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.237 mesaje

Postat 07 aprilie 2011 - 17:46

Eu i-am cumparat fiica-mi una cu maner de care sa se tina. Seamana cu aceasta http://www.shopmania...p-12492697.html doar ca este rotunda. A fost interesanta cateva zile iar acum zace pe sub pat, tot cele marri din parcuri sau locurile de joaca sunt mai interesante [bang]. Parerea mea este ca dai banii degeaba.

#3
lisssa_ana

lisssa_ana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.132 mesaje

Postat 07 aprilie 2011 - 17:59

si pt noi a fost o investie proasta. Tot modelul rotund l-am avut cu bara in fata, interesant 2-3 zile si atat, tot patul a ramas No.1[pk].

Trambulinele de casa nu sunt la fel de elastice ca si cele de afara deci placerea nu le va mai fi aceiasi.



Mama de Ana si [gravi] 26+



Fashion

#4
roxy

roxy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.613 mesaje

Postat 07 aprilie 2011 - 17:59

Lorikay multumesc.Interesant asta cu manerul de care sa se tina.Eu nu am vazut asa.Partea grea e ca nu pot mereu sa stau cu ei la locul de joaca si atunci mai le creez cat de cat un loc la ei in camera unde sa se desfasoare.Stiu ca nu o vor folosi atat cat as dori eu, dar e un loc unde sa-si consume energia .Sau cel putin asa sper.[:D]



roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000)



[i]









#5
Ramona2006

Ramona2006

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 296 mesaje

Postat 07 aprilie 2011 - 18:58

La nou trambulina a fost si este un mare hit. Am cumparat-o anul trecut cind Maya avea trei anisori si inca si acum o mai foloseste. Ea este super-energetica si cind simte nevoia sa se zbintuie cere trambulina. Modelul nostru este fara miner, asa am gasit aici.Recunosc, la inceput mi-a fost teama sa nu cada, am stat pe linga ea cind sarea, din fericire nu a cazut niciodata.


Blogul meu de mama ce sta mult prea mult acasa:
http://aloneinholyland.blogspot.com/

#6
roxy

roxy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.613 mesaje

Postat 07 aprilie 2011 - 20:10

Ramona2006 si al meu e foarte energic si recunosc acum patul, fotoliile , sau scaunele sunt acum atractia numarul 1 la sarit in ele sau de pe ele jos.De aceea m-am gandit la trambulina de camera, ca asa as mai salva din bunuri [:D]si si-ar face si el damblaua.

A ta ce diametru are? Eu ma gandeam la una de 100 cm diametru, da nu stiu, e prea mica, prea mare pentru camera , pentru copil?



roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000)



[i]









#7
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 07 aprilie 2011 - 23:46

Are Ana. E superincantata. Nu o are la dispozitie nonstop, deci nu se plictiseste, Tora roteste periodic jucariile. E cu bara de sustinere si consuma energie din gros. O achizitie inspirata.



Rufus, Tora si iadele[foto] Retrospectiva 2008 Retrospectiva 2009 Retrospectiva 2010



"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

#8
Ramona2006

Ramona2006

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 296 mesaje

Postat 08 aprilie 2011 - 00:46

Citat:
citat din mesajul lui roxy
Ramona2006 si al meu e foarte energic si recunosc acum patul, fotoliile , sau scaunele sunt acum atractia numarul 1 la sarit in ele sau de pe ele jos.De aceea m-am gandit la trambulina de camera, ca asa as mai salva din bunuri [:D]si si-ar face si el damblaua.A ta ce diametru are? Eu ma gandeam la una de 100 cm diametru, da nu stiu, e prea mica, prea mare pentru camera , pentru copil?roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000)[i]
A Mayei este o mini-trambulina de fapt, are diametru de aprox 92 cm (daca dai un google pe 36 inches mini-trampoline ai sa vezi cum arata). Plus ca este joasa, picioarele au doar 22 de cm si nu ff elastica (asta mi-a placut la ea). Adica nu-i pericol sa se catapulteze cu ea [:D]Cind Maya vrea sa sara i-o pun in camera de zi, altfel sta sprijinta de biblioteca in camera de lucru.Genul asta de mini-trampoline, ai sa vezi si pe net sint folosite ptr workouts si sint f rezistente. A noastra rezista eroic de mai bine de un an. Blogul meu de mama ce sta mult prea mult acasa:http://aloneinholyland.blogspot.com/

#9
cllaudia

cllaudia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 791 mesaje

Postat 08 aprilie 2011 - 02:20

Vedeti ca este un subiect cu persoanele deranjante la culme de vecinii lor si copiii acestora. Eu zic sa va mai ganditi cand lasati copilul sa sara de pe mese, pat, scaune. S-ar putea sa va treziti cu mascatii la usa... [:D] Si sa nu nu cumva sa lasati copiii afara la joaca ca e si mai rau, se aude zumzetul pana la etajul 10 [:D] Scuze de off-topic, dar ma gandeam cum de nu a sarit nimeni cu gura si sa va ia defapt la rost ca le cumparati copiilor trambuline pt casa.

Avem si noi din aia cu maner, pt noi a fost o achizitie foarte inspirata. O avem din vara trecuta si inca mai este folosita. Eu zic ca depinde de copil, daca este mai energic si sare de pe orice apuca sigur o va folosi mult timp. Noi daca am fi avut spatiu am fi cumparat din aia maaaaare, care merge si pt adulti. Eu cred ca e un mod foarte placut de joaca si de miscare in acelas timp.



_______________

"Copilul nu datoreaza parintilor viata, ci cresterea" - Nicolae Iorga

#10
roxy

roxy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.613 mesaje

Postat 08 aprilie 2011 - 11:28

cllaudia m-ai facut sa zambesc cu mesajul tau.Pai eu tocmai ca ma gandesc la vecini cand m-am gandit la trambulina de camera.Ar fi mult mai multa liniste si sper vecinii mai multumiti.De sarit de unde apuca nu eu il pun, ci pana sa ajung la el e deja jos, si nu, nu-l las nesupravegheat dar ce sa-i faci , batranetile [:D]nu mai sunt asa rapida ca el.Si culmea cu cat ii spui sa nu faca , atunci mai tare face.Ar trebui sa ne mutam in codru, frate cu romanu [:D](nu degeaba se spune asa ).Noroc ca avem vecini intelegatori si atunci cand mai aterizeaza cate o jucarie ce plonjeaza de la balcon ne-o aduc inapoi, fara reclamatii.Noi suntem linistiti asa de felul nostru, nu ii las sa deranjeze , dar nici nu pot sa-i leg de pat.(cu toate ca si mie mi-ar place putina liniste)[:D]



roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000)



[i]










Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -