Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nasterea la Arcadia - Iasi (4)


205 raspunsuri la acest subiect

#201
monik_03

monik_03

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 05 aprilie 2011 - 23:20

ella, mult succes! poate de data asta o sa fie bine! o sa te puna sa iti faci mameloane cu pompa de la ei. este foarte buna. eu nu am rusit, adica am facut fisuri si mi-a dat sangele. dintr-un san mi-a curs sange cu lapte si dupa ce am venit acasa. dar poate da Domnul sa reusesti de data asta! Eu am incercat dar nu pot sa-l vad cum se invineteste de plans si ma las!
Ionelamaria, multumesc pentru grija. O sa incerc sa o contactez pe doamna la care mi-ai dat adresa. Poate da domnul sa se rezolve! Oricum, deocamdata nu iau tratamentul de oprire a lactatiei, mai asteptam un pic!

#202
DadaIna

DadaIna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 565 mesaje

Postat 05 aprilie 2011 - 23:32

gravidacori imi imaginez ca sunt grele ultimele saptamani insa daca dr. ti-a recomandat repaos la pat fa ce zice medicul.Ia si te odihneste acum ca dupa o sa ne fie dor de clipele cand motaiam mai mult in pat.Eu din fericire nu am probleme insa cum fac ceva prin casa cum sare cu gura al meu sot sa stau linistita.Ma trimite ori la odihna in pat ori la plimbat prin curte la aer :))Nu mai zic cand ma vede cu ligheanul de rufe sub brat ce tambalau imi face [:D]
Am mai citit ce au scris si alte gravidute cu aceeasi problema (colul deschis) si la fel: cu odihna si repaos la pat au dus sarcina la termen.O sa fie bine, ai sa vezi!Nu te gandi acum decat la momenul cand o sa iti tii mititica in brate.Mult a fost, putin mai este.Trec repede ultimele saptamani si cine spune ca trebuie sa vina chiar la 40 de saptamani?Poate veni si la 38 si tot la termen e [:D]

#203
gravidacori

gravidacori

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 532 mesaje

Postat 06 aprilie 2011 - 00:04

multumesc dadaina pt incurajari,ma rog sa ajung cu bine la 38 sapt. sa scap de griji si apoi voi sta numai pe afara ...cu tot cu mandruta mea[pk]
doamne ajuta la toate mamicile

#204
ionelamaria

ionelamaria

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.713 mesaje

Postat 06 aprilie 2011 - 00:32

Citat:
citat din mesajul lui monik_03
Ionelamaria, multumesc pentru grija. O sa incerc sa o contactez pe doamna la care mi-ai dat adresa. Poate da domnul sa se rezolve! Oricum, deocamdata nu iau tratamentul de oprire a lactatiei, mai asteptam un pic!
Ma bucur ca ai hotarat sa mai incerci. Blogul tipei e plin de informatii valoroase si incurajatoare. Pentru unii pare exagerat ce face ea dar, in comparatie cu tendinta generala descurajatoare referitoare la alaptat, poate e nevoie de exagerare pentru a compensa.Eu nu am mameloanele formate nici acum, dupa aproape 17 luni de alaptat. Ale mele sunt plate. Probabil la tine e chiar mai greu. Bafta multa si tie si bebelusului mic sa creasca mare si sanatos cu laptic de la mami lui[pup]
Mami fericita de [copil]Mihnea (14.11.2009 ) acum [gravi] 10+


#205
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 06 aprilie 2011 - 01:19

Continuati la capitolul 5, va rog:)

http://forum.desprec...TOPIC_ID=162796



Oana_B

______________

[greutati] I love [il] pink!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -