Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Urgent sfaturi despre masina de spalat vase!!!


125 raspunsuri la acest subiect

#21
tumpi

tumpi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.323 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 22:01

Candy am si eu de 45cm si cineva imi spunea ca e si prin Metro in tara, dicristea, poti sa te uiti dupa ea si nici nu cred ca este f scumpa.

Eu sunt multumita de ea.



Rosioare martisoare, cel - dintai invingatoare



"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)





Imagine postata







#22
giani

giani

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 214 mesaje

Postat 27 februarie 2010 - 01:11

E buna la casa omului, desi o folosesc doar in vichend. Intrerup ciclul cind e la uscat vase, am ce am cu uscatoarele, sug prea multa energie pentru uscare. Dupa ce le spala, deschid masina si se usuca pina dimineata. Nici cu uscatoarele de haine nu ma inteleg, le evit cit pot.

#23
micha08

micha08

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 95 mesaje

Postat 05 martie 2010 - 10:42

Eu am una Balay cumparata din Germania. Sunt f. multumita de ea. Clatesc vasele inainte de a le baga in masina, (pe langa faptul ca se pot intari resturile pe farfurii, incep sa miroasa si greu). O folosesc o data la doua zile. Nu ii dau programul de prespalare si o intrerup inainte de programul de uscare. Sincer, nu mai am nicio problema sa primesc multi musafiri. De solutia cu miros de lamaie nu am stiut, o voi cumpara si o voi folosi.

#24
AmandaB

AmandaB
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 17 martie 2010 - 20:29

Multumesc Roxana! Ea m-a redirectionat spre voi. Postasem pe o pagina veche de un an. Deci, problema mea:
m-am decis sa achizitionez o masina de spalat. La 4 copii si multi musafiri, mainile si spatele ma lasa. Dupa multa navigare pe net am ajuns la doua modele:

Bosch SGS43F02EU la 16 mil si Whirlpool ADP4737 la 18 mil. Ambele au clasa A la spalat, energie si uscare. Whirlpool consuma 13 l apa per spalare, Bosch 16 l. Whirlpool e mai silentioasa si are cateva optiuni extra. Care credeti ca e mai buna? Face fata Bosch? Extra-optiunile de la Whirlpool isi merita banii?

Multumesc mult.

#25
trischa

trischa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 676 mesaje

Postat 18 martie 2010 - 12:01

Acum 2 sapt am cumparat o masina de vase ,,Electrolux,,.Noi am vrut una mai mica din motive de spatiu,oferta la cele mai mari era mai bogata.
Asa am avut de ales intre 4 modele si ne-am hotarat la Electrolux.Consuma 13 l apa energie clasa A si e destul de silentioasa.O folosim odata pe zi si pun in ea oale de inox,tigai,si toate fara clatire prealabila.Toate au iesit curate si stralucitoare fara urme
Am cumparat pastile 7 in 1 ; pun o pastila la spalat si in masina am mai agatat o chestie pt miros.

mami de fetita cu ochii albastrii ca marea,04-10-06

#26
AmandaB

AmandaB
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 23 martie 2010 - 22:45

Nu isi asuma nimeni responsabilitatea unui raspuns? La alte mesaje vad ca se raspunde foarte prompt. Pe mine nu ma ajuta chiar nimeni?

#27
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 24 martie 2010 - 16:13

Ce extra optiuni are? Gandeste te bine daca s utile familiei tale si gata alegerea!

#28
dicirstea

dicirstea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.994 mesaje

Postat 24 martie 2010 - 21:10

Citat:
citat din mesajul lui AmandaB
Multumesc Roxana! Ea m-a redirectionat spre voi. Postasem pe o pagina veche de un an. Deci, problema mea: m-am decis sa achizitionez o masina de spalat. La 4 copii si multi musafiri, mainile si spatele ma lasa. Dupa multa navigare pe net am ajuns la doua modele:Bosch SGS43F02EU la 16 mil si Whirlpool ADP4737 la 18 mil. Ambele au clasa A la spalat, energie si uscare. Whirlpool consuma 13 l apa per spalare, Bosch 16 l. Whirlpool e mai silentioasa si are cateva optiuni extra. Care credeti ca e mai buna? Face fata Bosch? Extra-optiunile de la Whirlpool isi merita banii? Multumesc mult.
Nu e chiar asa de simplu sa faci o alegere. Tot e bine ca ai reusit sa te rezumi la 2 optiuni. Eu caut de vreo 3 luni.Am inteles ca spala mai bine daca are mai multe brate, iar W am vazut ca are 3 cu 3 nivele de actiune, + celelalte avantaje (incarcare la jumatate, ptr mine e un mare +), iar eu am vazut-o la electrofun cu 1650.Pe de alta parte B e mai fiabila, iar nemtii merg pe principiul "putin si bun".[zz] CAPRA CU 2 IEZI[alap][xdulci][shopi][bonjovi] mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian [caru](03.06.2009) MINUNEA MEA A DOUA MINUNE 2 A DOUA MINUNEAjutati-l si pe Darius!

#29
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 25 martie 2010 - 10:17

Eu cred ca toate au optiunea de ciclu scurt,oricum la 60 de grade se spala impecabil si vase de 2 zile.A mea are 2 brate si nu avem nicio problema.Eu as alege Bosch.

#30
mirela alina

mirela alina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 175 mesaje

Postat 06 aprilie 2010 - 15:19

Citat:
citat din mesajul lui AmandaB

Nu isi asuma nimeni responsabilitatea unui raspuns? La alte mesaje vad ca se raspunde foarte prompt. Pe mine nu ma ajuta chiar nimeni?


Eu am avut de ales intre Bosch si Whirlpool.Am ales Bosch pentru ca am masina de spalat rufe Whirlpool si nu sunt multumita deloc de ea.De masina de spalat vase sunt fosrte multumita, nu s-a defectat niciodata in 4 ani(si o folosesc zilnic) pe cand cea de spalat rufe de 4 ori in 6 ani.Acesta a fost motivul pentru care eu am optat pentru Bosch si nu regret.
Sa o stapanesti sanatoasa orice model ai alege


mamica lui Mateut 11.09.2003

www.prorally.ro


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -