Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Durerea pierderii unei sarcini (29)


306 raspunsuri la acest subiect

#301
cristy74

cristy74

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 07 iulie 2007 - 13:43

Slimatei stai linistita nu te mai ingrijora atat ca ii faci rau copilului. Sunt si alte gravide care au contractii si au dus sarcina la bun sfarsit. Trebuie sa iei tratamentul si sa stai cumintica in pat si ai sa vezi ca va fi bine.

Ma rog pentru tine si pentru toate fetele de aici.

Mav daca ai timp te rog sa ma treci si pe mine pe lista. Datele sunt urmatoarele: sarcina mea s-a incheiat la 19 saptamani, in data de 11 ianuarie 2007, motiv rubeola, iar pe ingerasul meu il cheama Stefan.

Multumesc frumos

Va pup pe toate, ma duc sa-mi fac bagajul ca plec la tara.
Cristina

#302
IreneCAM

IreneCAM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 754 mesaje

Postat 07 iulie 2007 - 15:14

Buna fetelor!
Sunt aici, sa nu ma dati disparuta! Nu am ajuns sa va scriu la fiecare, dar o voi face curand. Doar atat vreau sa spun: SLIMATEI, TEO si celelalte gravidute, daca trebuie stati cuminti in pat, ca trec ele si contractiile.
MIRELA, CRISTINA ANA...pe unde sunteti?
Va pup pe toate fara exceptie si va doresc un weekend minunat. Revin![pup]




Spiridusha:))

#303
dan_ny

dan_ny

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 07 iulie 2007 - 15:37

fetelor, va doresc un week-end minunat!
cine stie sa faca un nou capitol ?[pup]

___________________________________________________________
priveste mereu lumina soarelui si nu vei mai vedea umbrele- helen keller

#304
cristina_ana

cristina_ana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.005 mesaje

Postat 07 iulie 2007 - 17:34

Slimatei, in primul rand vreau sa te linistesti, pentru ca problema ta nu este atit de grava cum pare. Gravidutze cu contractii sunt o gramada, eu fiind una dintre ele. La sarcina trecuta am avut contractii dureroase si foarte multe din saptamana 19, iar la sarcina asta au aparut in saptamana 26. Si mie mi-a aparut un fibrom de 6 cm la sarcina trecuta, care dupa nastere a disparut, dar a aparut din nou acum (ultima data avea 3 cm). Mai mult ca sigur ca din cauza asta au aparut si contractiile. Nu ai ce face, decit sa eviti cit poti de mult efortul fizic, sa stai cit mai mult in pat si bineinteles sa iei tratamentul prescris de medic, si sigur o sa fie bine. Uita-te la mine, am ajuns pana in saptamana 36 si sper sa mai rezist putin. Riscul la contractiile astea este sa se scurteze colul, de aceea trebuie monitorizat mai des decit la alte gravidutze.

Ce tratament iei? Eu iau gynipral, jumatate de pastiluta cam la 4 ore si am luat utrogestan 4/zi pana in saptamana 32. Dar asta este un tratament foarte puternic. Daca contractiile tale sunt mai mici, poti lua no-spa si supozitoare cu scobutil. Pe mine, in timpul contractiilor ma doare foarte tare in zona fibromului, probabil ca si la tine e acelasi lucru. Deci nu te speria, evita efortul, pune pe altcineva sa-ti faca curatenie si mancare, si o sa fie bine!!!

Va pup pe toate fetele!!!![pup][pup]





Cristina, [gravi] 35+ si bebe scump [baietel]



POZE

#305
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 07 iulie 2007 - 19:11

Buna fetelor!

Am reusit sa deschid capitol nou Aici

Sper sa mearga!






Mirela[flo]

Come on baby![copil]



#306
c.myry

c.myry

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 240 mesaje

Postat 07 iulie 2007 - 19:29

danangie – merci de raspuns. Iti doresc un week-end placut si sa fie cu noroc.[9cer]

Teo2rina – merci. Deocamdata sint la 31 zi dupa.

alinushca – dr. meu e dl. Tutunaru. Inca nu am primit rezultatele de la biopsie, cred ca asa se cheama ce au prelevat de la chiuretaj. Poate luni, aflu daca e mola sau nu. Oricum el a zis ca era un sac embrionar gol si mai bine sa fac analizele asta, ca sa o luam din timp daca e mola. Nu mi-a zis in cit timp trebuie sa ajunga la 0. A zis - mai bine sa asteptam analiza de la laborator si apoi vorbim pe caz concret, sa nu ma ingrijoreze degeaba, cred eu. Oricum am vb cu el dupa fiecare analiza si a zis ca e bine. Sa repet analiza, asa ca fac BHCG din nou luni. Sa vedem cit e rezultatul.
Si nu am avut senzatii de greata. Drept sa spun nici cit eram insacinata nu am avut, doar de vreo 2 -3 ori, dar usor fara voma.

slimatei – ma rog sa fie bine si s a fiti sanatosi amindoi, tu si bebe. Nu face efort si fii calma ca nu ii face bine bebelusului daca esti ingrijorata. Si ai incredere, ca o sa fie bine. [pup]
Va pup pe toate si va doresc multa liniste si sanatate.[flo][olala]

myry


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Astăzi, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Astăzi, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Astăzi, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -