Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Durerea pierderii unei sarcini (29)


306 raspunsuri la acest subiect

#21
alinushca

alinushca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.323 mesaje

Postat 28 iunie 2007 - 12:45

Mmmm...
Probabil ca e un subiect discutat si rasdiscutat dar eu inca nu am descoperit cum sa caut eficient prin subiectele forumului. Dupa cata vreme este recomandat (de la chiuretaj) sa ramanem din nou insarcinate si de ce? Adica... eu as face-o si azi... [alcool] daca as putea (o saptamana de la chiuretaj).
Apoi... am o intrebare mai... mi-au aparut niste bube maronii, cam 3 pe fiecare sfarc... doctorul meu nu are timp sa ma vada pana luni. Ar trebui sa ma ingrijorez? Este chiuretajul un soc hormonal pentru corp? Ati avut semne ciudate dupa chiuretaj? Va multumesc mult.
Ale, multumesc mult pentru PM. Azi imi este mult mai bine si sunt ceva mai optimista. Ma rog insa mai mult ca de obicei la Dumnezeu sa ne fie bine. Tuturor.

:) Sanatate!

#22
Michelle81

Michelle81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.590 mesaje

Postat 28 iunie 2007 - 13:34

Slimatei-sunt sigura ca te vei integra repede aici la noi.Ai grija de tine,asteptam sa ne povestesti mai multe cand vrei tu.Felicitari pt sarcina!

Mcrissa-ce vis frumos draguta mea,vai ar fii atat de minunat sa se si implineasca,desi nu prea sper pentru ca deja am simptome de cm...Dar lasa ca mergi tu la odisee si vei lua multe fete cu tine!

Mirela-dupa cate am inteles esti in aceeasi perioada cu mcrissa,deci o sa va tin galerie la amandoua!abia astept!

Cristy74-iti multumesc!!tu cum mai esti?

Danangie-mersi pt grija ta pt mine,tu abia esti iesita din operatie si iti faci griji pt altcineva!Acum ma simt mai binisor,poate saptamana viitoare merg la medicul nostru sa vad de ce m-am simtit asa.Imi pare rau ca te doare operatia...of si mai esti si constipata,e rau...prin cate mai treci!ai mare grija de tine si sa te faci bine cat mai repede!Am citit ca se poate ramane gravida si cu o trompa infundata,o sa fie bine ai sa vezi!

Teo2rina-cum e cu greturile,te chinuie sau nu?sper ca te-ai relaxat la munte!multi pupici si tie!si sa nu mai umbli pe caldura ca te bat!Flavia cred ca este inca in spital...i-am tot trimis sms,dar eu nu pot primi inapoi!

L5845-draga mea eu ti-am vazut ieri testul nu stiu ce sa spun,mai bine mai asteapta cateva zile pana repeti testul si sa il faci cu urina de dimineata!Poate reusesi sa pui o poza sa o vada si fetele!M-as bucura enorm sa fii gravidutza!

Cristina-ana-m-as bucura atat de tare sa se implineasca visul Mcrisei dar nu cred...Tu cum mai esti?cum e pe ultima suta de metri?

Alinuscka-imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva si mai ales ca nu stii care medici au avut dreptate si care nu..off daca nici pe medici nu te mai poti baza...e cumplit!!Nu stiu ce sa iti spun,cred ca trebuie sa astepti primul cm inainte sa incerci din nou....deinde de fiecare organism in parte!

Mav-multumim pt noul capitol,sper as fie cu noroc!Tu cum mai esti...nu mai pune la suflet draga mea si concentreaza-te asupra sotului si asupra lui Sebi,ai atatea motive pt care sa fii fericita,sa nu te mai vad trista!!si o sa vina si bebe in curand ai sa vezi!Cu taote suferim dupa puisorii nostrii crede-ma...dar trebuie sa incerc din nou chiar daca ne este atat de frica!Nu renunta!

Äle-imi pare atat de rau ca nu ti-a venit CM si sa stii ca pe mine nu ma linisteste daca aflu ca unei fete de aici ii merge mai rau decat bine,din contra sa stii ca ma intristez!stiu ca si Mirelei primul ciclu ii intarziase si a primit tratament de la doctor,de ce nu mergi sa iti dea si tie?Hai te rog nu mai astepta atat!

Dan-ny-off draga mea imi pare rau ca trebuie sa faci histeroscopie...dar cine stie cum ai spus si tu poate vezi cele doua liniute pana atunci!

Doamne ajuta!

Sicuta13-ce bine ca ai terminat examenele,bravoo!!Cand primiti rezultatele de la analizele genetice?

Aelita-iti multumesc pt tot ceea ce ai scris,ma bucur sa aud ca nu m-ati uitat!Da...am plans si eu citind ce tragedie i s-a intamplat Alinei...e ingrozitor...nu mi.-a venit sa cred cand am fost anuntata prima data...nici acum parca nu imi vine sa cred!Alina e o fata sufletista si atat de buna...Dumnezeu sa ii dea putere sa reziste,sa faca fata aceste incercari ingrozitoare sa reuseasca sa o creasca pe fetita ei!!Dumnezeu sa il odihneasca in pace pe Robert!Iti multumesc Aelita ca ne-ai scris!

Andreea16-distractie placuta in Romania,sa te relaxezi si peste 10 zile cand vii sa ne dai vestea cea mare!!Oricum pt test in ziua 25 a fost prea devreme asa ca nu il baga in seama!Drum bun sa ai!!

Baby-r7-tu ce mai faci ,am citit ca ti-au venit uratii din pacate!Nici la mine nu mai sunt sperante pt ca din pacate deja am simptome de cm...

Joahnna-ai primit rezultatele finale????

Oana-Oana26-unde esti?Sepr ca esti bine...

Idaira-si tu lipsesti...sper ca esti plecata in concediu si esti bine!

Irda-cum te mai simti?

Della-nu ne-ai mai scris,.sper ca esti bine!!

Flavia-draga abia te asteptam acasa,si mai ales sa vedem poze cu puisorul mult asteptat!

IreneCam-irenebobe,cristina26,remaliss,si pe toate fetele va pup dulce![pup][pup][pup]

Eu nu stiu ce sa mai sper...sunt ziua 26 si deja am simptome de cM...voi fii foarte trista daca imi vor veni uratii....sunt deja a patra luna de incercare...oare de ce nu mai raman?Daca imi vor veni uratii voi lipsi cateva zile de aici,voi fii prea deprimata ca sa va pot scrie,nu mai inteleg de ce nu reusesc sa raman gravi cand de doua ori am ramas atat de usor....[/







SUFLETEL scump te asteptam











#23
sicuta13

sicuta13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 257 mesaje

Postat 28 iunie 2007 - 13:51

Michelle, nu vreau sa te descurajez dar eu a doua oara am ramas gravida dupa aproape 10 luni, eram stresata la servici, ca si tine imi doream foarte tare sa raman gravida, saracul sot il disperam, avea sau nu avea chef daca era zilele X nu scapa de mine[sex]
Acum mi-am propus sa ma relaxez,sa savurez momentul, sa nu ma gandesc la bebe.
Analizele le vom primi in data de 10 Iulie, de fapt atunci o voi suna pe doctorita si ne stabilim o intalnire. Mi-a spus de la inceput ca nu da rezultatele prin telefon.
Tin pumnii sa fie cu ochisori[bibe]

Cris

#24
oana_oana26

oana_oana26

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 732 mesaje

Postat 28 iunie 2007 - 13:52

Michelle,
sunt va citesc in fiecare zi dar nu prea scriu
Ma ingrozesc atatea vesti proaste si sunt cam deprimata
Alti prieteni de-ai nostri ne-au trimis poze cu bebele lor abia nascut, un baietel de 3,1 kg. E tot mai greu, in loc sa treaca, sa se mai atenueze senzatia asta cumplita de durere si neputinta, e tot mai greu
Nu mai gasesc motivatie pentru nimic, nu ma mai bucura nimic
OFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF
Nu vreau sa va intristez
Am sufletul asa de greu


#25
IreneCAM

IreneCAM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 754 mesaje

Postat 28 iunie 2007 - 13:55

ALINUSHCA, sunt multe fete pe forum carora dr le-a spus ca pot incerca din nou dupa primul CM, altele chiar au ramas gravi inainte de asta si nu au fost probl...cred ca dr tau o sa-ti spuna ce si cum luni. Cu bubitele maronii sunt mai in tema, ca si mie mi-au aparut in primele luni de sarcina si inca le mai posed dupa aproape un an de atunci...sunt de fapt niste alunite, ca niste excrescente...cred ca e pe fond hormonal.

MICHELLE, [pup]sa dea Dumnezeu sa fie asa cum iti doresti!



Spiridusha:))

#26
irbo

irbo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.078 mesaje

Postat 28 iunie 2007 - 14:01

fetelor eu am fost la eco insa din pacate nu s-a vazut nimic asa ca ingrijorarea mea creste. dr a zis ca si aparatul este f prost si ca se vede ceva f mic in uter dar nu se poate pronunta asa ca a ramas sa repet eco luni la clinica particulara (la ama)unde aparatura este foarte buna.
din pacate sunt din ce in ce mai tensionata. este adevarat ca eu ultimul cm l-am avut la 32 de zile si poate am ovulat mai tarziu dar nu stiu ce sa mai cred.

[gravi]5

#27
sicuta13

sicuta13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 257 mesaje

Postat 28 iunie 2007 - 14:05

Irina incearca sa mergi la un alt doctor. Finuta mea a fost la un doctor care i-a vazut un chist inexistent si o pregatea pt. operatie[bang] Norocul ei ca a consultat si alt medic cu aparatura de ultima generatie.

Cris

#28
mav

mav

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.482 mesaje

Postat 28 iunie 2007 - 14:30

Fetelor, ce-i cu voi, chiar toate sunteti deprimate? Si eu am o stare ciudata, sunt agitata, nervoasa, dar incerc sa ma stapanesc. La noi este vremea mohorata inca de aseara, cand a tunat, a fulgerat, a batut vantul tare, insa n-a plouat nici macar o picatura... Atmosfera este foarte incarcata.... cat as vrea sa ploua!!!!!!!!!!!!



Alinush, este posibil sa ramai gravida de acum incolo, daca organismul tau si-a revenit si... se produce o noua ovulatie. Daca este recomandat, nu stiu... Adica poti sa ramai si sa ai sanse sa duci sarcina sau poti sa ramai si... sa pierzi sarcina foarte usor.

Mai bine mergi la dr si discuta cu el/ea. Eventual mai faci o echo, pt monitorizare... vezi in ce stadiu se afla foliculii, cat s-a ingrosat endometrul, etc.

Si daca deja ai chef de [pathot]... nu te retine nimeni, spor la treaba!

sarcina-de la conceptie la nastere

intrebari si raspunsuri despre sarcina



Irina, uite colea[neand] Linisteste-te si stai cuminte, nu mai insista cu echo acum, ca e prea devreme si mai rau iti faci!!!!!! Mai asteapta si tu pana la 7 sapt, de ex, si abia atunci mergi la echo. Sarcina exista daca ti-au iesit testele pozitive. Daca nu sangerezi, nu te doare nimic, n-ai motive sa te gandesti la SEU. Cel mai bun lucru pe care il poti face este sa ai grija de tine, sa te rogi, sa astepti rabdatoare sa creasca bebica! Hai, nu te mai stresa, te rog mult![pup]





Mami de Sebi (04.02.2004)

________________________

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

#29
irbo

irbo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.078 mesaje

Postat 28 iunie 2007 - 14:45

mav inteleg ce zici tu da ce nu pricep eu e de ce la altii se vede si la mine nu. este adevarat ca dr a zis ca e bine ca nu sangerez si nu se vede nici in alta parte nimic dar nici in uter nu se vede mare lucru, si deja simt ca ma urc pe pereti. toate fetele au vazut de la 4 sapt la eco eu sunt in 5 sapt si 3 zile si tot nimic. asa ca oricat as vrea nu ma pot linisti.

[gravi]5

#30
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 28 iunie 2007 - 14:59

Desi nu cred totusi, am pus pozele aici, sa ziceti si voi....poate ca mi se pare mie, asta e cel mai sigur....[pup] pe toate, fara exceptie, acum trebuie sa plec, dar incerc sa revin azi sa mai scriu, ca am chiulit cam mult [:(].



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE !

Hai bebe, vino la mami !

Lau-Meli [8**] si [biz]

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -