Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Durerea pierderii unei sarcini (29)


306 raspunsuri la acest subiect

#11
dan_ny

dan_ny

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 27 iunie 2007 - 22:46

alinushka beta hcg-ul indica o evolutie a sarcinii sau...o involutie. in mod normal, valoarea se dubleaza cam la 2 zile, si cand scade, la fel. si eu am avut o sarcina fara embrion, am facut mai multe hcg mai ales la inceput cand tot asa, nu se vedea embrionul, hcg era in crestere si eu tot speram ca la urmatoarea echo. sa se vada...dar n-a fost sa fie. cateodata, natura chiar stie ce face...dr mi-a spus ca organismul o sa respinga singur sarcina, si ca nu vrea sa intervina el sa-mi faca chiuretaj...si asa a fost. hcg-ul incepuse sa scada dramatic, dr. mi-a aratat pe monitor la echo sacul gestational care incepuse sa se deformeze, nu mai era rotund...se inmuiase...asta pt. ca eu tot mai speram ca poate...poate. pana la urma s-a produs avortul si dr.doar a mai curatat niste resturi ramase.
nu stiu daca am fost destul de coerenta, sper ca nu te-am necajit...vroiam doar sa nu-ti mai faci ganduri negre si sa nu te simti vinovata cumva.[pup][flo]

#12
dan_ny

dan_ny

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 27 iunie 2007 - 22:53

dragelor, eu cred ca mai aman proiectul bebe, pt ca trebuie sa scap de fibrom. Peste o sapt. sau doua, dupa cm, trebuie sa ma prezint la "unitate" cu capul sus si "plina " de curaj, sa omoram dihania [bang]
Dr a apus ca-mi face histeroscopie - sper ca am inteles bine- si eu sper ca perioada de recuperare sa fie mai mica decat la o operatie clasica.
ufff...mi-e cam frica, dar sper sa fie bine...

#13
dan_ny

dan_ny

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 27 iunie 2007 - 23:12

uff..rotitzele-astea care nu-mi dau pace...fetelor, eu tot timpul sper cate ceva: am sperat sa fie totusi bebe cand nu se vedea embrionul - n-a fost, am sperat sa nu fie nevoie de chiuretaj, ca eram ingrozita - n-am scapat, acum sper (a treia oara o fi cu noroc?[:D])...sper sa ma prezint la "unitate" cu 2 liniute roz, si sa spun: pas...omoram dihania dupa ce nasc!
ma omoara gandurile astea...

#14
sicuta13

sicuta13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 257 mesaje

Postat 27 iunie 2007 - 23:27

Fetelor de harnicute ati fost[:D]
In sfarsit am terminat cu examenele dar sunt implicata in tot felul de proiecte dar asa trece timpul mai repede pana primim rezultatele la analizele genetice.
Teo2rina, Dan_ny, Mcrissa, Cristina_ana, Mirela, Michelle, Mav, Cristy_74 va pup pe toate[pup]
Liana30 ce surpriza ti-a facut sotul, vrem si noi astfel de surprize!
Trebuie sa recuperez ce ati scris si promit sa scriu si eu cum am un pic de timp[:)]

Cris

#15
aelita

aelita

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.834 mesaje

Postat 28 iunie 2007 - 05:36

fetelor,ma scuzati ca intru peste voi..



vreau sa o felicit pe Pepsi pt Davidutu!am stat cu sufletul la gura,am scris peste tot,numai aici nu amscris ...

sper canu va suparati ca am intrat.



Pepsi e la loc de cinste in lista noastra,fostele mamici de ian-feb,acum "stelute de ianuarie februarie".



deasemenea,Michele are loc de cinste acolo si celelalte fete care au fost alaturi de noi.

Michele,iti tin pumnii,sa stii ca nu te-am uitat!



jojo_miha,felicitari pt sarcina,si tu ai loc de cinste la fostele mamici de noiembrie-decembrie,azi "fulguleti" .eu sunt si acolo,pt ca am avut DPN l agranita,asa ca v-am pus acolo la loc de cinste !



felicitari pt cat de unite sunteti! pt cat luptati!

ma rog sa vi se implineasca visul cat mai repede!



chantal,ma rog pt tine,sa fii tare si sa ai incredere ca bebicul va veni ! nu iti pierde speranta!



[flo][flo]aveti grija de voi!



la noi la stelute de ian-feb e doliu...dupa cum ati aflat de la Michele,a murit sotul unei Alinei...



am fost tare inccercate de cand ne-am unit,au fost multe pierderi de sarcina intre noi,de cate ori intram plangeam cand vedeam ca alta fata sufera....

pt Michele am tinut pumnii si m-am rugat,ne-am rugat toate...nu s-a putut...Dar abia asteptam sa ne dea vestea cea mare,o sa o nashim toate !!!



a fost tragic cu fiecare nenorocire in parte,dar trebuie sa avem incredere ca totul va fi bine.



si ca sa nu ma certati ca intru peste voi..si eu am pierdut o sarcina cu 3 ani inainte de a ramane iar .



va doresc din suflet ,multa putere !










Alina,suntem alaturi de tine ! Ne rugam pt sufletul lui ROBERT !







[copil] S.

#16
andreea16

andreea16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 28 iunie 2007 - 10:41

Fetelor, v-am scris azi un mesaj lung la serviciu si l-am pierdut...Asa tare m-am suparat. Acum sunt groaznic de obosita, am avut azi si serviciu si scoala, am venit la 10 seara acasa si m-am apucat de impachetat bagaje...Imi pare rau ca nu mai am putere sa scriu fiecareia dintre voi in parte. Maine plecam in Romania pentru 10 zile, asa ca voi avea acces la internet mai rar.

Va pup mult pe toate, fara exceptie!



Andreea

#17
andreea16

andreea16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 28 iunie 2007 - 10:50

Fetelor gravidute, cele doua Cristine, sper sa nu nasteti pana vin! Nu de alta, dar nu vreau sa ratez galeria!

Cristina26, am vrut sa iti trimit nr meu de tel pe PM, dar nu ai PM activat. Cum facem?

Cristina Ana, ai niste poze tare, tare dragute! Eu nu prea eram de acord cu pozele pe internet, dar poate cand ma intorc o sa postez cateva.





Andreea

#18
andreea16

andreea16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 28 iunie 2007 - 10:51

Acesta chiar e ultimul mesaj pe care il trimit, dar trebuia sa va spun ca m-au mancat degetelele luni (z 25) si am facut un test, care bineinteles ca a iesit negativ...Poate or mai fi totusi sperante, cine stie....

Andreea

#19
baby_r7

baby_r7

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.260 mesaje

Postat 28 iunie 2007 - 11:17

Lau am intrat special sa vad rezultatul tau la test si inca nu ai scris nimic.................

hai te rog da-ne o veste buna!!!!!!!!!!!

am vazut ca ieri aveai o liniuta pala...........asa ca azi te astept sa vii cu liniuta aia care sa se vada bine.........sa te pupacim toate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[dual][dual][dual][dual][dual][dual][dual][dual]

ca sper ca nu sarbatoresti fara noi..........[;)][;)][;)][;)]testul pozitiv...........

restul fetelor va pupic dulce si azi din pacate abia diseara voi putea intra....ca calc. de la birou nu merge, asa ca voi intra de acasa..............

Michelle iti tin pumnii.....sa iti fie rau de la bebe..........

Cristinele abia astept vesti de la voi......mai aveti asa putin............nastere usoara si bebei sanatosi!!!!!

Andreea poate era prea devreme pt. test totusi...........hai ca la intoarcere te asteptam cu vestea dubla!!!!!!!!

Ale, Mav, Pepsi, Oana.................[pup][pup][pup][pup]..............pe toate fetele de fapt fara exceptie!!!!!



poze

bebita te asteptam!!!![copil]

in asteptare [fum] din 13 decembrie 2000

ROXANA



#20
Teo2rina

Teo2rina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 996 mesaje

Postat 28 iunie 2007 - 12:17

[pup] tuturor!
Ale,mergi la doctor ca sa stii despre ce e vorba si te vei mai linisti.imi pare tare rau ca ai atatea probleme...[pup]
Chantal,e foarte greu sa treci prin asa ceva si sa-ti revii... chiar daca ramai gravida repede,la mine asa o fost, asta nu-mi da siguranta ca n-o sa fie rau sau bine, ca n-o sa se repete povestea celorlalte doua sarcini...[pup]
sicuta,[pup] muuuuulti de tot!
dragelor, mai stiti ceva de flavia?

Marina, o [gravi] in [9cer] 5+


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -