Sari la conținut

Sari la conținut

- - - - -

De ce e atat de nociv co-sleeping_ul?

195 raspunsuri la acest subiect

ionica

ionica

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.344 mesaje

Postat 14 aprilie 2011 - 12:02

Aveti idee pe la ce varsta se" dezlipesc de mama" co-speelerii astia mici?
Fiica mea are 4 ani jumate si doarme cu mine in pat din prima ei zi de viata,mi-e draga si nu o voi forta sa schimbe patul,problema este fiica cea mica de 2 ani,ea nu poate dormi cu noi in pat ,doarme singura in camera ei .

Sotul a migrat la etaj intre timp,ne intalnim ca doi amanti peste noapte la el in pat cand dorm fetele, mi se pare mult mai romantic ,pana acuma am reusit sa impac si capra si varza!

Mai greu imi va fi in momentul in care fiica cea mare nu va mai dori sa doarma cu mine ,imi va lipsi enorm manutele ei pufoase pe fata[olala].

Maternitatea si toate schimbarile ei mi se pare cea mai frumoasa perioada din viata...pana acum la aproape 40 de ani!

http://picasaweb.google.com/home
  • 0

bird70

bird70

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.631 mesaje

Postat 14 aprilie 2011 - 12:18

Citat:
citat din mesajul lui ionica
Fiica mea are 4 ani jumate si doarme cu mine in pat din prima ei zi de viata,mi-e draga si nu o voi forta sa schimbe patul,problema este fiica cea mica de 2 ani,ea nu poate dormi cu noi in pat ,doarme singura in camera ei .

De ce fetita cea mica doarme singura si cea mare cu tine????

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper

• 0

ionica

ionica

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.344 mesaje

Postat 14 aprilie 2011 - 15:56

Cea mare adora sa doarma la mine in pat,am luat-o si pe cea mica langa noi,patul este king size,dar nu vrea sa adoarma,cere la ea in pat.
Probabil se simte mai confortabil in camera ei,desi as dori sa o pot tine si pe ea in brate asa cum fac cu cea mare.
Abordand acest subiect,am dorit sa relatez faptul ca toti copiii sunt diferiti si ca nu toti isi doresc co-sleeping.

• 0

roxy

roxy

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.613 mesaje

Postat 14 aprilie 2011 - 16:11

Citat:
citat din mesajul lui ionica
Fiica mea are 4 ani jumate si doarme cu mine in pat din prima ei zi de viata,mi-e draga si nu o voi forta sa schimbe patul,problema este fiica cea mica de 2 ani,ea nu poate dormi cu noi in pat ,doarme singura in camera ei .http://picasaweb.google.com/home
ionica din mesajul tau reese ca tu ai vrea sa dormi numai cu cea mare si nu si cu cea mica...de aceea bird70 probabil ca te-a intrebat .De fapt tu cred ca ai vrut sa spui ca doar cea mare vrea sa doarma cu tine iar cea mica chiar daca tu doresti sa dormi si cu ea, ea a ales sa doarma singura in patul ei.Asa nu mai lasi loc la interpretari cum ca ai face diferentieri intre copii [flo]Si in legatura cu varsta la care renunta la dormitul cu mama ...e relativa, unii cand merg la scoala, altii cand le vine ideea de independenta .Si eu dorm cu cel mic, cel mare a dormit cu noi in camera, dar in patutul lui pana a facut 5 ani si deabia dupa aceea a vrut el sa fie mutat cu tot cu pat [:D]in camera lui, si a dormit asa singur in camera inca 2 ani pana a venit pe lume praslea.Si acesta are loc in camera copiilor, le-am cumparat pat din acela suprapus si au loc amandoi, dar asta mic inca prefera sa vina langa mine, probabil pe la 5 ani va simti si el ca e timpul sa seretraga la el in camera...sau cine stie, o sa merg cu ei de mana la discoteca[8D]roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000)[i]
  • 0

ionica

ionica

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.344 mesaje

Postat 14 aprilie 2011 - 23:12

Da,trebuia sa scriu fraza completa de ce nu doarme si pitica cu noi in pat!

http://picasaweb.google.com/home
  • 0

Intrebari Panica

• Balonare in timpul sarcini

ionela alina
    - Astăzi, 01:51

• Sunt însărcinată?

ValentinaAnghel
    - Ieri, 21:17

• Sarcina posibila dc ai endometroza?

FaTm
    - Ieri, 18:07