Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Doctori ginecologi buni in Craiova


29 raspunsuri la acest subiect

#11
allexxia_m

allexxia_m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.767 mesaje

Postat 30 aprilie 2010 - 12:38

Buna ziua,
eu sunt la doctora Anghel Savciu Loredana, si sunt foarte multumita de ea, lucreaza in spitalul la nr. 1 dar are si cabinet particular la Medaura si la Dr. Damian.
Eu am fost la ea la cabinetul dr. Damian. Nu are aici un ecograf foarte performant dar m-a chemat in spital pentru investigatiile mai amanuntite la eco.
A mai nascut cineva cu ea?
As vreau si eu detalii, va rog!

[gravired] 13+

#12
zozela

zozela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.843 mesaje

Postat 30 aprilie 2010 - 16:36

Scuze pentru raspunsul intarziat![asia]



Eu personal,pentru morfologie,nu pot recomanda pe altcineva,inafara de dr.Tudorache Stefania si dr.Dominic Iliescu!

Felicitari pentru fetita![cheers] Si eu merg la d-na dr Tudorache,dar pe 5 Mai.Sper sa aflam si noi sexul bebelusului! O poti intreba cu incredere,orice,dar numai dupa ce termina cu masuratorile.O sa vezi ca masoara tot-fiecare oscior,organ.O sa te topesti,pt.ca bb e mare deja si o sa o vezi in toata splendoarea ei[olala]



Alexia,nu am auzit de dr.Anghel,dar asta nu inseamna ca nu-i un medic bun! Stii..pana la urma,medicul cel bun e acela cu care stabilesti o conexiune,o relatie buna,ii poti vorbi,esti ascultat si-ti da raspunsurile la intrebarile adresate si-cel mai important,te duce pana la sfarsit,atunci cand tii in brate un copil sanatos,iar tu esti ok![flo]



Sarcini usoare si bebelusi sanatosi tun![asia]






Mamica lui Mihai si [gravi] cu samburica!

Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!


#13
AndreiDurac

AndreiDurac
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 03 mai 2010 - 12:34

Multumesc pentru raspuns.

Noi am facut programare pe data de 19.05.

Abia astept sa ii mai adaug niste poze in albumul inceput inca de cand era un mic punctulet. Am colectionat pana acum o poza la fiecare luna/ecografie.


#14
zanik18

zanik18
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 05 mai 2010 - 18:30

buna fetelor....ma numesc andreea,am 21 de ani si sunt din craiova...de curand am fost la un control de rutina la gineco ( LICSOR DIANA VANIOVA era doctora la medaura acum este la cordis) si mi-a descoperit rana pe col...dar nu sunt multumita de ea si intentionez sa ma mut la o alta doctora pe care sa o am de acum incolo la controale periodice si la o viitoare nastere....dar sunt nedumerita..nu stiu ce sa aleg..spitalul nr.1 sau sp.nr.2????......la nr.1 as alegeo pe BRAILA ANCA sau la nr.2 la COTARCEA SMARANDITA sau PASCU CORNELIA...


#15
zanik18

zanik18
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 05 mai 2010 - 18:36

buna allexxia_m...eu am vrut sa ma duc la medaura la doctora anghel loredana,dar cand am ajuns acolo dansa avea program de la 5 si era 3 si am intra la licsor diana vaniova...ti-e ti-a recomandat-o cineva sau te-ai dus la intamplare?poti sa-mi zici si mie mai multe despre ea?

#16
allexxia_m

allexxia_m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.767 mesaje

Postat 05 mai 2010 - 22:12

buna zanik18, da mie dna. dr Anghel mi-a fost recomandata de un prieten care lucreaza in spitalul nr.1 tot ca ginecolog (rezident).
Apropo' de rana pe col si eu iti recomand sa afli o alta opinie pentru ca si eu am fost dianosticata cu rana pe col de alta dr. ginecolog si uite ca la controlul la dna. dr. Anghel nu s-a vazut nimic. Nu cred ca a disparut rana asa pur si simplu ci doctora aia a vrut doar sa ia niste bani pe cauterizare asa degeaba.
Revenind la dna. dr. Anghel eu ti-o recomand cu incredere, sunt la ea de cand am aflat de sarcina si se comporta foarte frumos.
Este tanara, finuta, iti raspunde la intrebari, raspunde de fiecare data la telefon - lucru mare mai ales in timpul sarcinii si nu are pretentii ca doctorii cunoscuti de pe la noi.
Mie tocmai de asta mi-a fost recomandata pentru ca chiar se ocupa de pacientele ei si isi da interesul. Plus ca este o finuta si nu te bruscheaza ca altele.

[gravired] 14+

#17
zanik18

zanik18
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 05 mai 2010 - 22:27

allexxia_m ti-am lasat mesaj cu id-ul meu...pt k sunt curiosa cum se va purta si de acum incolo cu tine si mai ales la nastere...

#18
allexxia_m

allexxia_m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.767 mesaje

Postat 06 mai 2010 - 16:33

zanik18 ti-am raspuns la mail.
si eu sunt curioasa cum se va comporta la nastere, iti dai seama, dar eu sper ca totul va fi bine ca si pana acum.

[gravired] 14+

#19
AndreiDurac

AndreiDurac
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 06 mai 2010 - 18:29

Am inteles ca ar fi mai bine sa nasti la Sp.2 (nu pt ca doctorita mea este acolo) pt ca ar fi mai curata sectia de nasteri si mai ingrijite saloanele de nou-nascuti.
Un coleg de serviciu, a carui sotie a nascut la Sp.1 mi-a zis ca daca pot, sa nu ma duc acolo pt ca in salonul unde se afla sotia lui, tot apareau "miscatoare mici" pe timpul noptii. Acelasi lucru si de la o prietena care a ajuns in urgenta si apoi la sectia de ginecologie.
Sper sa nu ai/aveti parte de asa ceva.

Pt Zuzela:
Cum a decurs ecografia la Dna. Dr. Tudorache? A facut toate masuratorile? Ti-a explicat/aratat totul? Aveti fetita sau baiat?

Mersi,
Andrei

#20
zozela

zozela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.843 mesaje

Postat 06 mai 2010 - 21:51

Andrei,semnam si noi cu roz![8D] A masurat TOT! Absolut superb!! O sa va convingeti pe 19!

Despre medici,nu discut..Cred ca am mai zis-pentru mine,medicul cel bun este acela care ma face sa ma simt bine,in siguranta,cel care-mi raspunde la intrebari,etc. Despre spitale,zic doar ca sectia 1 a Sp.de Urg. este ok,am nascut acolo si nu am nimic sa reprosez.Sectia 2 e mai ramolita,intradevar. La sp.2,nu as naste dintr-un sg.motiv:BB nu sta cu mama in camera si asa ceva nu concep!Eu imi vreau pruncul langa mine,din prima clipa!Vreau sa-l pun la san cat mai repede,nu vreau sa fie "saturat" cu glucoza si LP,cum stiu ca se practica(am efectuat stagiul pe gineco acolo,asa ca le stiu manevrele),nu vreau sa "ma odihnesc",vreau sa-mi ingrijesc puiul..[:I]

Va tin pumnii!!Sa vii cu vestile si aici,da?![asia]Sanatate!






Mamica lui Mihai si [gravi] cu samburica!

Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -