Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Lenjerie intima de lux in vanzare la domiciliu


5 raspunsuri la acest subiect

#1
delphin

delphin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.165 mesaje

Postat 04 martie 2011 - 18:14

Fima producatoare si distribuitoare de lenjerie intima, doreste implantare in Romania. Sistemul e de vanzare la domiciliu in sedinte de prezentare.
Se ofera un kit de demaraj gratuit dupa prima de prezentare. Astfel se testeaza motivatia viitoarei vanzatoare.
Dupa prima prezentare, vanzatoarea trebuie sa gaseasca gazde care sa o gazduiasca pe timpul unei prezentari(2-3 ore), gazda care primeste un cec cadou destul de consistent pt. a cumpara lenjerie sau chiar un ansamblu daca vanzarile depasesc suma stabilita.(Nu stiu deocamdata daca in Ro se va merge pe aceleasi sume ca si in FR.) Poate fi o sursa de venit destul de interesant in functie de timpul acordat. In FR. cu 4 presentari pe luna poti castiga cam 300-400 €.
Mai multe informatii pe mail daca doriti, sau prin telefon.

Firma este frantuzeasca deci lenjeria este intr-adevar de calitate. Asemanatoare marcii Aubade daca cunoasteti sau Lise Charmel. stilista de la Lise Charmele licreaza acum pt. aceasta marca.
Nu exista magazine de desfacere, vanzarea e doar in sistem de vanzare la domiciliu, firma exista de 17 ani si sunt pe piata in Elvetia, Anglia si bine'nteles Franta.

Ce as vrea sa stiu, ati fii interesate de o astfel de afacere? ati cumpara lenjerie in cadrul unei astfel de prezentari?
Principiul acestor prezentari, este petrecerea unui moment convivial intre prietene, cunostinte, probarea produselor fara sa fii stingherit intr-o cabina de incercare, sfaturi personalizate de la consiliera. Multe femei nu cunosc talia exacta a sutienului.

Am sa pun cataloagele actuale. Colectiile se innoiesc in fiecare anotimp, plus ca se prevede o colectie de costume de baie in lunile urmatoare.
Repet e doar un sondaj de opinie. Firma prevede elargirea pe piata Romaneasca si nu numai intr-un viitor apropiat. Pt. cele cu specializare in vanzari in management, poate fii o oportunitate, mai ales ca e la inceput de drum.
Catalogul prêt-à-porter:
http://www.charlott....ogues/Attitude/

si catalogul haute de game série limité:

http://www.charlott....logues/Extreme/

Preturile in Fr. sunt medii. Depinde de bugetul alocat de fiecare. Insa este lenjerie de foarte buna calitate cu un pret mai mic cu 30-40% fata de boutique-urile de lenjerie.
Nu stiu pt. inceput ce preturi vor practica, sa plecam de la premiza ca vor practica aceleasi preturi, deci un sutien, cel mai ieftin e 28€, insa e ceva frumos si de calitate.


#2
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 12 martie 2011 - 11:46

Sincer la mine nu ar avea succes asa ceva din mai mute motive:
-pt. Romania sunt cam maricele preturile
-asta cu prezentarea nu ma atrage, mai simplu ar fi sa iau cateva produse si sa le arat la prietene.
-la noi daca stii magazinele gasesti sutiene si compleuri de la La Senza si atele cu 10 lei, ca sunt vanzatoare care merg pe la outleturi si aduc de acolo marfa. Mi-am luat sutiene de firma, de foarte buna calitate cu 10-13 sau 7 lei bucata, noi. Mai sunt si cei de la fabricile de export care vand la preturi de nimic (sutiene DIM cu 10 lei).
-la aceste preturi mari vanzarea ar stagna, adica daca as lua 3 sutiene luna asta la pretul acela, luna viitoare nu cred ca as mai cumpara.
[:)]

**Fur is for petting***
http://www.facebook....#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

#3
delphin

delphin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.165 mesaje

Postat 20 martie 2011 - 01:25

XIO, merci ca ti-ai exprimat punctul de vedere. Tu pomenesti de niste marci care sincer nu se apropie de nici o culoare de calitatea Charlott' fara suparare. Nu stiu care vor fii preturile, tind sa sper ca putin mai mici, insa dac vrei sa faci o comparatie pe linie calitativa, vorbeste de Aubade sau Lise charmele. stilista ce lucra inainte pt. Lise lucreaza acum pt. Charlott'.
Ca faci o comparatie cu Dim...e chiar jignitor, sincer. Un sutien Dim, dupa 3 spalaturi poti sa-i spui la revedere.
Am multe cliente care nu cunosteau Charlott si mi-au destainuit ca prefera un mic buget pe 3 luni ca sa-si cumpere un compleu charlot de cat sa mai cumpere de la Dim et cie!
Sutiene nu cumperi 3 pe luna, sa fim seriosi si nici in fiecare luna.

Sistemul acesta de prezentari, sincer, merge de minune. nu-ti poti imagina cata convivialitate si cata complicitate gasesti intr-o astfel de reuniune. Ieri am avut o prezentare, nu am fost multe, doar 5 fete, dar am petrecut 2h30 memorabile!

Zici ca asta cu prezentarea nu te atrage. uite ideea. O prietena face pe gazda in schimbul unui cadou. ea invita prietenele ei, cunostintele la o cafea intr-o dupa-amiaza si le anunta ca vor participa si la o prezentare de lenjerie. Ele vin, tu vii cu valiza, il prezinti, fetele incearca ce le place, descopera chestii pe care nu le cunosc caci tu esti consiliera, ai fost formata sa cunosti produsele, sa descrii modelele, punctele de calitate care fac ca aceasta marca sa fie apreciata. Nu vinzi pe loc, nu ai voie. Fetele aleg, fac comanda daca vor sa cumpere, daca nu, nu. Au petrecut un moment agreabil. Din 7 persoane prezente, 3 cumpara caci sunt seduse de produs. Deci cu cat mai multe prezentari cu lume putina sau invers cu atat mai bine.
Nu zic ca e usor...e de munca, insa e ceva agreabil.

#4
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 20 martie 2011 - 02:17


Delphin, eu si altele ca mine nu ar avea timp de vinzare la domiciliu sau de pierdut timpul intr-o sedinta din asta.
Insa, ai putea sa te organizezi sa ajungi in institutii sau firme si sa faci vinzarea in pauza de masa.

Bafta !


Mik.

#5
delphin

delphin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.165 mesaje

Postat 20 martie 2011 - 20:35

Corect Mik, de aceea am unele sedinte sambata dimineata sau vinerea seara, cand vrei sa decopmpresezi dupa o saptamana de munca. Si eu m-am gandit sa merg in pauza de masa la institutiile bugetare:).
Te sfatuiesc sa nu ratezi o astfel de prezentare daca ai ocazia. Macar de curiozitate,sincer. Sigur, se poate cumpara si de pe catalog de la o conseillere pe care o cunosti, dandu-i masuratorile tale, eu am cliente care fac asa cand iese cate un model nou, insa cunosc deja masurile lor si in functie de particularitatile modelului fac comanda pt. ele.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Astăzi, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Astăzi, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Astăzi, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -