Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici18


239 raspunsuri la acest subiect

#41
pepina70

pepina70

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 25 noiembrie 2009 - 01:29

[flo][flo]vazut video cu Ana cantareatza de opera[pup][pup]am si eu una acasa si tot asa de rasfatzata[flo]
oof Dalma,,prin ce ai trecut,i tin pumnii ,draga de ea bibina,o sa fie bine[pup]

Pepina,mama de Carla,,corcodusa mami´ draga

#42
iuliapapusa

iuliapapusa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 876 mesaje

Postat 25 noiembrie 2009 - 11:03

Citat:
citat din mesajul lui mikaela2009
Valy, votat Luca(dar numai 2 participanti sunt?)[pup][pup]Si acum poze http://picasaweb.goo.../Dennis9Luni02#
mikaela foarte frumos puiul DENNIS[olala][pup].dar as vrea sa te intreb are un semn pe obrazul stang sau este o bubita?Sper sa nu te superi[pup][flo][mamica] de luta Stefania Gabriela (13.09)poze luta

#43
iuliapapusa

iuliapapusa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 876 mesaje

Postat 25 noiembrie 2009 - 11:29

Ayla iti multumesc din inima ca mi-ai bagat mintile in cap.Cred ca a fost vre-un puseu de crestere ca de ieri a revenit la normal manaca cam la 2 3 ore chiar si la 3 ore jumatate in cantitati normale greutatii ei[pup][flo]



[mamica] de luta Stefania Gabriela (13.09)

poze luta

#44
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 25 noiembrie 2009 - 11:46

Neatza aici vot nu l-am mai pus ca deja suntem pe primul loc,asta conteaza si nu cred ca mai sunt sanse sa ne intreaca[:D]
Mikaela ms [pup][flo][pup]
Dalma of,of...da posibil dintii si eu am traso in spital(la 3 luni)...dar nu are rost sa mai povestesc[bang][alcool] numai ce ma gandesc la ce conditii sunt ma ia durerea de cap[bang][bang]
fetelor [pup][pup][pup] la toate fugim sa ne alimentam si de mai am timp mai intru,asta de se mai discuta ceva[flo][flo]




[cavaler]Luca Daniel
aici [foto] cu mine

#45
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 25 noiembrie 2009 - 11:54

Fetelor, nu am mai revenit aseara caci am picat franta dupa turul de forta de ieri. Vad ca voi ati scris mult.



Dalma, imi pare rau sa aud prin ce ati trecut. Poate fii si eruptie dentara. Uita-te la gingii. La Karla incisivii centrali de sus i-au iesit amandoi deodata si a fost un intreg spectacol: urlete, diaree, lipsa poftei de mancare. De fapt la noi eruptia oricarui dinte vad ca e asa. O tin in brate si urla efectiv cand dintele sparge gingia. Nu ne ajuta nici un fel de gel si nici Nurofen, Paracetaol, Panadol....am testat tot. Nu avem ce face decat sa rabdam. Momentan suntem mandrii posesori a patru dinti si se prefigureaza urmatorii doi.



Mihaela ma bucur ca ai revenit. Imi pare rau de durerea de rinichi stiu cat de pacatoasa e. Ma bucur de asemenea ca Dennis e bine. Nu te mai stresa atata cu greutatea, Karla are un an si doua luni si 7500 g. Daca o vezi zici ca e un pitic, dar a avut la nastere 1050 g si a scazut la 960 g. Pediatra noastra mi-a spus ca a luat in greutate exact cum scrie in carte. Important e sa fie sanatos, sa fie psihic dezvoltat normal. Kineto nu strica sa faceti, il ajuta sa fie mai mobil. Intotdeauna o sa imi para rau ca nu am inceput kineto mai repede, poate evitam niste stresuri.



Monica de acord cu tine ce ce i-ai scris Iuliei despe diversificare. Nu cred ca are de ce sa se supere. Imi e foarte greu sa inteleg cum un pediatru poate recomanda inceperea diversificarii la doua luni. Ma gandesc acum cat ne tot repeta pediatra noastra "pana la sase luni numai lapte".



Ieri in vizita la spital am ajuns si in sectia de prematuri. Am avut un sentiment asa de greu de descris cand am vazut mogaldetele acelea in incubatoare si legate la tot felul de aparate, cand am vazut mamicile venind cu laptele muls in sticlute....mi-am amintit de noi....si am realizat ca ieri a fost un an de cand am plecat acasa de acolo.







[pup]



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

universul meu de copil - poze



#46
mirela_n

mirela_n

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 25 noiembrie 2009 - 12:02

Off,fetelor,gogosica mea a fost fff.matinala azi,s-a trezit la5,a stat treaza pana la 6,a cantat putina opera a adormit pana la 7 si tocmai acum a adormit iarasi,ce copil matinal,noi ieri am mancat 16lingutite de supica si o lingurita de mar ras,vad ca ii place si s-a invatat si cu lingurita asta ma bucura tare multDalma ma rog ca puiul tau sa se faca bine repede,Mikaela vazut Dennis,ce baiat mare si frumos,mai ales inramat acolo[pup]Pepina,ma bucur ca sunteti bine.
.A..am uitat sa va spun .Ana-Maria a inceput sa se intoarca de pe spate intr-o parte si pe burtica,e devreme pentru asta?si se forteaza sa stea in picioare can o mai ridic(bine ca nu o las,ca e mica)[pup]`revin mai tarziu daca ma lasa

http://s564.photobuc...87/camelia_cgm/

#47
mirela_n

mirela_n

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 25 noiembrie 2009 - 12:35

Fetelor mai am si eu o intrebare.La cat timp dupa primul aliment se introduce al 2lea?si ce pot sa-i dau?

http://s564.photobuc...87/camelia_cgm/

#48
dalma

dalma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 201 mesaje

Postat 25 noiembrie 2009 - 13:04

Deci ne-am alescu o "frumoasa" enterocolita de la jegul inimaginabil din spital.

Febra, diaree, lipsa poftei de mancare si ...regim









[ruga] Doamne ai grija de Daria Maria



Daria minunea noastra-Poze



Povestea nasterii









#49
pepina70

pepina70

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 25 noiembrie 2009 - 13:17

Mirela ,eu i am dat Carlei marul,la 2 sapt dupa piure de morcov si acum vad ca nu prea mai iubeste morcoveii,sa o iei incet si nu exagera cu mancarea,o sa vina incet si timpul ala(subscriu la ce a scris Monica[flo])
Noi ne pregatim,in 2 ore plecam la ctr(2 ore de mers pe autoband);stiu ca azi decat o vede si ne spune termin pntr operatzie.
Ma uitam de dimineatza,,,e deja mare si se duce in interior,,,off,,o sa treaca si asta..

Pepina,,mama de Carla,,corcodusa mami´ draga

#50
pepina70

pepina70

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 25 noiembrie 2009 - 13:27

[q]off,doamne Dalma,,ce rau i mi pare ptr Daria...e frustrant si te infurie,,cand vezi ce conditzii sunt in spital in Rom.aici,,aici,sunt asa de responsabili tootzi´si asa de dragutzi,te simntzi respectat ca om,nu treb sa dai nik ,parca e alta lume ca la noi[q]
[pup]ptr Daria


Pepina,,mama de Carla,,corcodusa mami´ draga


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -