Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici18


239 raspunsuri la acest subiect

#231
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 11 ianuarie 2010 - 19:32

Am racit[q][q],am inceput eu cu durere in gat si apoi tuse iar domnul cavaler Luca a luat de la mine,am fost cu el la dr de familie azi dupa multi nervi si stat la usa printre bonlavi de tot felul ne-a primit avem rosu in gat si de la el tusim asa ca am intrat pe tratament[q],ne-am si cantari am ajuns la 9kg cu un dres si un badi pe noi...[:D].A pe mine nu ma consultat cu toate ca stia ca sunt racita dar iau si eu stodal pentru tuse si un antibiotic pentru gat(dupa ureche)sper sa ma simt mai bine...



[cavaler]Luca Daniel
aici [foto] cu mine









#232
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 11 ianuarie 2010 - 19:57

Mirela bravo pentru chilograme sa o tineti tot asa,iar cu dinti bine ati intrat in hora sper din toata inima sa nu aveti probleme mari,febra,nopti nedormite...

Claudya bine ai venit la noi asa cum zicea si Jo dane mai multe date despre tine si descpre comorile tale,te mai asteptam la discutii

A si de gris asa este nui recomandat in cantitati mari dar cel special de la farmacie,pana la urma si cel clasic din comert facut cu lapte o data pe saptamana,s-au facut galuste in supa nu cred cai fac asa rau(parerea mea)...acuma fiecare face cum crede cai mai bine pentru copilul lui eu i-am dad si deocamdata e ok si daca ne-am lua cu cei bun si ce nui bun nu mai mancam nimica nici noi dar nici copii nostri

aici ce bem ce mancam link inprumutat din alta parte




[cavaler]Luca Daniel
aici [foto] cu mine









#233
mirela_n

mirela_n

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 11 ianuarie 2010 - 20:46

Valy sper sa-ti treaaca repede raceala si lui Luca la fel,stiu cum e ca si eu am fost racita si a luat si micuta mea ,tot rosu in gat si cu atatea viroze si schimbari de temperatura,vai noi,Legat de gris nu-i dau in cantitate mare si foarte putin,nu stiam de cel din farmacii dar o sa caut.Bine ai venit Claudya,sa-ti traiasca fetitele,sa fie sanatoase[pup]

http://s564.photobuc...87/camelia_cgm/

#234
claudyyya

claudyyya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 11 ianuarie 2010 - 21:53

multumesc pt primire.sa va povestesc cate ceva desp noi:iasmina este cea mare si are 2 ani si 6 luni,este nascuta la 26sapt si din pacate are destul de multe pb:retinopatia prematurului cu dezlipire de retina OD si strabism convergent,microcefalee,parapareza spastica,sdr convulsiv,febril,piramidalo-extapiramidal si un retard in achizitii psiho-motorii.cea mica este denisa si are 6 luni,nascuta la 35sapt din fericire este sanatoasa si nu are absolut nici o problema

#235
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 11 ianuarie 2010 - 23:42

Claudyyya, sa te bucuri de fetitele tale. Chiar daca cea mare are unele probleme ambele sunt niste luptatoare. Sunt convinsa ca iti va face bine sa povestesti cu noi si sper sa gasesti aici caldura si sustinerea pe care le-am gasit si eu. Sper sa vii cat de des pe aici si sa ne consideri ca si prietenele tale.

Eu am lucrat un timp cu copii cu handicap. A fost cred ca cea mai intensa perioada din viata mea. Am invatat atat de multe de la ei. Sunt mai speciali decat toti copii si ofera atata dragoste neconditionat.

[pup]



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

universul meu de copil - poze



#236
mikaela2009

mikaela2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 12 ianuarie 2010 - 00:13

Am aparut si eu, sambata asa cum v-am zis am fost la innot unde Dennis s-a comportat foarte bine. Poze nu am facut pt ca nu am stiut exact daca avem voie si care sunt conditiile, dar saptamana asta sigur va face tata.
Bine ai venit Claudia, sa-ti traiasca fetitele, sa creasca mari si sa le dea Dumnezeu multa sanatate.Sper sa mai intrii pe aici si sa te simti bine alaturi de noi.
O intrebare la tine am pt ca vad ca amandoua au venit mai repede. Prima nastere prematura a fost din cauza ta sau a copilului? [flo]
Fetelor, o intrebare: voi le dati bebeilor la masa de amiaza 2 feluri de mancare? Eu ii dau legumele cu carne sau ou, dar nu e supa, sau pot sa-i zic supa crema. Oare ar trebui sa-i fac supa lichida?[alcool]
Mirela [pup], sper sa-i treaca repede simptomele si sa-si faca aparitia dintisorii.
Monica am vavzut pozele cu Luana, fata frumoasa,[pup][pup][flo]

#237
Ayla21

Ayla21

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.732 mesaje

Postat 12 ianuarie 2010 - 00:34

Salutare! [hia]



Am deschis aici CAPITOL NOU



Multumesc Mikaela![pup]

Am pus poze noi, multe, la semnatura, si filmari vedeti aici.



Am vazut-o pe Daria. Dalma, este superba![olala][olala]



____________________________________________________________________

Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)

and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)

My baby, my joy, my heart, my gift from God

Light a candle for Alma


#238
claudyyya

claudyyya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 12 ianuarie 2010 - 13:04

multumesc pt sustinere.mikaela referitor la intreb ta vina a fost si a mea si a unui alt medic.inainte de a naste prima fetita am mai pierdut o sarcina tot la 6 luni dar copii au murit(am avut gemeni)iar medicul la care am mers atunci mi-a spus ca am uter infantil,sarcina fiind mai avansata(3 luni) nu mi-a facut acel serclaj.cand am fost insarcinata cu prima fetita am mers la un alt medic dar acesta mi-a spus ca nu am uter infantil si mi-a recomandat sa fac chiuretaj pt a-mi face niste teste si a urma un tratament dar noi am refuzat si am hot ca eu sa pastrez sarcina desi eram constienti de riscuri.deci eu nu poat duce sarcina desi a doua oara am facut exact ce a zis medicul mai mult nu sa putut.oricum amandoua sunt niste minunatii si sunt mandra de ele.acum mergem din nou la terapie,facem si o terapie speciala pt nevazatori si speram ca incet incet sa ne mai revenim.vreau sa va intreb si eu ceva fetita cea mica(6luni)dupa ce mananca mancare plange pana ii dau laptic,oricata mancare ar manca dupa cere laptic,cum o pot dezobisnui?

#239
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 12 ianuarie 2010 - 15:02

Claudya vino in ,,capitol nou,, ca sa continuam discutia.



[cavaler]Luca Daniel
aici [foto] cu mine










Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -