Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici18


239 raspunsuri la acest subiect

#221
mirela_n

mirela_n

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 09 ianuarie 2010 - 14:34

sa va spun ce spaima am tras aseara,micuta a fost maraita toata ziua si a facut diaree,am sunat DR.mi-a spus o reteta pe baza de supa de morcovi fiarta ff.bine in combinatie cu lapte,i-am dat supa am urmarit-o toata noaptea ,nu a vrut sa doarma in patut su am luat-o in pat ,iar azi-dimineata a facut scaun normal.iar apropo de laptele din comert eu i-a facut branzica cu acel lapte si cred ca de le el a facut diaree,pana sa-i dau branzica nu a avut nimic,iar DR.mi zis sa-i fac de acum incolo branzica numai cu lapte de vaca,oricum tot ce e in comert e plin de chimicale dar ce putem face noi,acum ii dau si biseptol la 12h.un sfert preventiv,am crezut ca poate e de la diniti dar mi-a zis DR sa excluv varianta asta,luni ne ducem sa ne vada sa vedem ce nue zice.of,sunt atat de mici si nu stiu sa zica ce-i doare

http://s564.photobuc...87/camelia_cgm/

#222
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 09 ianuarie 2010 - 15:00

Mirela imi pare rau ca ati avut probleme cu ,,scaunul,,dar se va regla ai sa vezi si inca ceva de ce a zis Dr ta ca exlus de la dinti?ca nu intelg de unde stie?a vazuto zilele trecute si stie ea ca nu ii dau dintii?sau....lui Luca i-au dat primii dinti la 6 luni si au fost doi dintr-o lovitura,simtome scaune moi(nu diareice) a se face diferenta intre una si alta si acuma ne mai iese un canin(al-3-lea) simtom scaun moale 1-2 pe zi.



[cavaler]Luca Daniel
aici [foto] cu mine









#223
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 09 ianuarie 2010 - 15:01

Cine ne face si noua casuta?ca asta e aproape plina,eu una tot nu stiu cum se face[bang][bang][bang]



[cavaler]Luca Daniel
aici [foto] cu mine









#224
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 09 ianuarie 2010 - 17:52

Mirela si mie imi pare rau ca Ana Maria a avut probleme. Cum zicea si Valy si eu ma intreb de ce este medicul asa convins ca e de la branzica? Dar in acelasi timp si eu voiam sa spun ca branzica facuta din lapte de vaca e mult mai buna, dar fiecare stie ce decide sa ii de-a copilului. Eu i-am dat foarte devreme branzica cumparata de pe piata si i-a placut foarte mult. Oricum bine ca s-a rezolvat cu scaunele diareeice.[pup]



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

universul meu de copil - poze



#225
mirela_n

mirela_n

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 10 ianuarie 2010 - 11:20

Valy,nu stiu de ce a zis DR.ca pb.cu scaunele nu e de la dintisori,eu eram atat de speriata atunci ca nu l-am intrebat de ce,oricum maine vine s-o vada si il intreb,Joklk nu DR.a zis ca e de la branzica ci eu m-am gandit ca de acolo poate fii din cauza laptelui din comert,iar el mi-a zis ca de acum inainte sa- fac branzica cu lapte de la vaca,vroiam sa va mai intreb ceva.Voi ati dat Biseptol la copii vostri?au vreun efect adevrs mai ciudat?eu ii dau un sfert la 12h,3zile iar DR mi-a zis ca nu-i face rau.


http://s564.photobuc...87/camelia_cgm/

#226
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 10 ianuarie 2010 - 12:20

Mirela eu nu prea inteleg pentru ce ii dai biseptol, dar daca a zis medicul....Eu i-am dat Karlei o singura data cand a fost racita. Si i-am dat sirop (sumetrolim) nu pastile. Karla face alergie la biseptol asa ca nu am putut continua sa ii dau. Efecte adverse ca orice medicament sigur are, vezi citeste prospectul. Din cate stiu eu totusi biseptolul e un fel de antibiotic deci nu cred ca e indicat de dat doar asa.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

universul meu de copil - poze



#227
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 10 ianuarie 2010 - 19:28

ajutati alocatia sa creasca



[cavaler]Luca Daniel
aici [foto] cu mine









#228
mirela_n

mirela_n

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 11 ianuarie 2010 - 16:25

Azi a venit DR la micuta,a zis ca e bine avem 6980kg ne mai trebuie 400g,dar sa nu imi fac griji ca ii recupereaza,avem voie sa papam carnita de pasare,gris cu late,ficatel pasare si galbenus ou,in rest e foarte bine,e energica ,se odihneste bine si s-a uitat la gingii si surpriza..asteptam primii dintisori de asta e si asa maraita,speram sa nu ne chinuie mult si sa nu doara rau[pup]

http://s564.photobuc...87/camelia_cgm/

#229
claudyyya

claudyyya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 11 ianuarie 2010 - 16:54

salutare tuturor,eu sunt noua pe aici,am si eu 2 fetite,ambele nascute prematur.mirela_n am vazut k ii dai la fetita gris cu lapte din cate am inteles cu acordul medicului.eu te sfatuiesc sa nu-i mai dai pt k grisul inmoaie oasele.mie mi sa interzis la ambele fetite sa le dau

#230
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 11 ianuarie 2010 - 17:28

Mirela, ma bucur ca Ana Maria e bine. Succesc cu dintisorii, sa iasa cat mai repede si fara dureri prea mari!



Claudyyya bine ai venit! Povesteste-ne mai multe despre fetele tale. Referitor la gris, este in farmacii "calciu gris" special pentru bebelusi. Deci bebe poate manca linistit, nu se intampla nimic.



Noi aseara ne-am tuns. Am renuntat sa mergem la frizer si am facut toata operatiuea acasa. Spre surprinderea noastra a stat foarte cuminte. Zilele astea o sa revin cu poze cu cheliuta noastra draga.



Restul fetelor ce mai faceti? Pepina, ramonika, crislo, ayla unde sunteti? Mie una imi e dor de voi.



[pup]



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

universul meu de copil - poze




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -