Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Maternitatea Sanador?


399 raspunsuri la acest subiect

#381
danida77

danida77

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 02 februarie 2013 - 18:39

VIOIKA76, la mine termenul e 2 iunie. Eu merg la d-na doctor Anca Stanga, imi place foarte mult de ea, imi da o incredere fantastica de fiecare data. Dansa e pro nastere naturala, chiar astazi am fost la control si am vorbit si despre nastere. Deocamdata, avand in vedere ca am 23 saptamani, nu e nimic care sa impiedice nasterea naturala. Inca nu am vizitat maternitatea, dar intentionam sa o facem la urmatorul control.



Daniela D, mamica de Nicholas(02.12.2005)



poze Nicholas

varsta Nicholas

#382
VIOIKA76

VIOIKA76

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.742 mesaje

Postat 03 februarie 2013 - 12:33

danida multumesc de raspuns !
Din contractul pe care mi l-au trimis pe mail eu am dedus ca sunt un pic mai scumpi decat medlife ,nu pricep ce-i cu pretul ala de 2800 la nastere nat. de pe site.
Am sa mai sun sa ma lamuresc ,saptamana care vine vreau sa ma duc sa semnez contractul si ce nu mi-a placut a fost faptul ca nu mi se poate garanta daca la nastere voi primii rezerva dorita(in cazul meu vreau cea mai ieftina).Ti se da o rezerva care-i libera la momentul acela ,posibil si cea mai scumpa.
Daca stii mai multe informatii ,te rog lumineaza-ma si pe mine !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum[gravired]26+[baietel]

#383
danida77

danida77

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 04 februarie 2013 - 19:10

VIOIKA76, de preturi nu stiu nimic, n-am vorbit nici de contract. Pe 18 ma duc sa-mi termine doctorul Dinu morfologia, ca n-a vazut ceva din cauza pozitiei fetale si atunci ne interesam si de contract si vrem sa vizitam si maternitatea. Eu m-am oprit la Sanador datorita doctoritei in primul rand si apoi datorita conditiilor. Prima oara am nascut la Elias tot cu o super doctorita, dar am plecat din spital cu o infectie, atat eu cat si copilul. De data asta am zis sa incerc altceva, ca parca n-as mai vrea sa nasc intr-un spital de stat. Pana acum Sanadorul s-a ridicat la inaltimea asteptarilor.

Daca nu e prea tarziu pe 18 februarie, iti scriu atunci ce am aflat.



Daniela D, mamica de Nicholas(02.12.2005)



poze Nicholas

varsta Nicholas

#384
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 04 februarie 2013 - 21:52

Cu rezerva ar trebui sa fie ca la inchiriatul de masini: poti primi un upgrade daca nu au pe stoc ce ai cerut tu, dar platesti ce ai cerut.

#385
miruna79

miruna79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 613 mesaje

Postat 13 februarie 2013 - 18:13

Buna
Voika depinde cu ce medic nasti, daca e angajat Sanadorului o sa platesti pretul afisat de ei pe Site , la medici colaboratori preturile sunt variabile de la un medic la altul pentru ca ei isi primesc comisioanele nu e ca la cei angajati..
Eu o sa nasc in martie cezariana cu un medic colaborator insa nu stiu cum va fi cu subventiile date de casa de asigurari de sanatate dc vor fi sistate sau nu de la 1 martie sper sa nu se puna un practica astfel vom fi nevoiti sa mai platim in jur de 30 mil in plus... asa ca sunt in dilema dc nasc acolo sau la stat.

Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Miruna mami de [copil] Daniel 24/februarie/2010



#386
miri2007

miri2007

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 283 mesaje

Postat 18 februarie 2013 - 21:10

Buna,

Trebuie sa ajung si eu la Sanador zilele acestea pentru a ma decide intre ei si Medlife (am doctori pentru ambele locatii :)).
La Medlife am fost azi si la receptie mi-a zis ca ramane inca in vigoare contractul cu Casa de asigurari.
De Sanador stie cineva ceva?
Si nu m-am lamurit cum e la ei. Intr-o procedura normala la ATI se sta tot o zi si o noapte (cam cat as sta la Medlife - si in timpul asta departe de bebe?) La Sanador este la fel? Merci mult de informatii (nu prea am avut timp sa citesc din urma).

Sanatate si nasteri usoare!

Miri2007
Mai scriu pe w w w.clubuljucariilor. r o

#387
miruna79

miruna79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 613 mesaje

Postat 21 februarie 2013 - 11:52

Ramane in vigoare contractul cu casa si la Sanador,
Nu stiu cum e la nastere normala insa la cezariana, ai inclus la pret 3 zile de cazare , la reanimare nu stai decat cateva ore dupa aia esti mutata in rezerva unde poti sa il ceri pe bebe de cate ori vrei si o sa ti l aduca ( astea din ce am citit pe net din experienta mamicilor).
Bafta si nastere usoara , daca ajungi la ei sa discuti te rog sa mai postezi detalii.
Multumesc

Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Miruna mami de [copil] Daniel 24/februarie/2010



#388
VIOIKA76

VIOIKA76

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.742 mesaje

Postat 21 februarie 2013 - 16:05

Multumesc de raspuns miruna dar eu am luat-o catre Medlife ,mi-am gasit si medic acolo si am comparat si au iesit mai ieftini decat sanadorul.
Sarcina usoara !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum[gravired]28+[baietel]

#389
miri2007

miri2007

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 283 mesaje

Postat 21 februarie 2013 - 20:40

Buna

Miruna merci mult de raspuns. Imi permit sa intreb de unde stii de contractul cu casa la Sanador. Eu am sunat ieri si fetele de la telefon (dar in care am inteles ca nu prea trebuie sa am mare incredere) mi-au zis ca nu stiu nimic daca ramane contractul cu casa din martie. Tu ai surse mai sigure. Mi-au zis si mie ca daca nu ramane contractul cu casa ar trebui sa platesc separat cazarea iar daca va fi cu casa, cazarea este inclusa in pretul de 6600 (valabil pentur cezariana cu medic primar extern).
Poate mai sun si maine sa vad daca intre timp s-au lamurit.
M-ar atrage ei pentru sectia de neonato....nu sunt sigura de varsta lui bebe...el arata mare la eco, dar noi stiind data conceptiei am zice ca ar trebui sa mai stea, insa doctorii zic sa ne grabim si nu lasam peste 10 martie


Miri2007
Mai scriu pe w w w.clubuljucariilor. r o

#390
danida77

danida77

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 21 februarie 2013 - 21:09

Am fost si noi luni la Sanador, am vizitat maternitatea, care mi-a placut foarte mult si am discutat si contractul, urmand ca saptamana viitoare sa-l semnam si sa dam avansul de 15%.

Pretul cu medicul cu care voi naste eu este 2800 Ron, nastere naturala,camera dubla, mi-au zis ca nu e nici o problema cu Casa de Asigurari, ei au semnat deja contractul cu ei si pt. viitor, asa incat m-au asigurat ca pretul se va mentine si dupa 28 februarie.

Copilul ti-l aduce cand doresti tu, dupa nastere stai 2-3 ore in alta sala apoi esti adusa in salon.

Eu am fost incantata de ce am vazut si chiar am plecat linistita de acolo si impacata cu gandul ca de data asta imi voi reveni in spital, asa cum merita fiecare mamica si nu voi pleca traumatizata.



Daniela D, mamica de Nicholas(02.12.2005)



poze Nicholas

varsta Nicholas


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -