Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Despre croitorie - sfaturi si idei


311 raspunsuri la acest subiect

#51
teodora35

teodora35

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 943 mesaje

Postat 14 martie 2006 - 07:26

igireada da vb despre acelasi lucru numai ca paietele de care zic eu sunt deja insirate o sa pun o poza sa vezi si paietele mele numai ca ale mele au alta culoare.



Alinaxeni iti dai seama ca i-ar fi foarte greu sa vina igireada tocmai de la Iasi la casa de moda Venus eu cred ca si la ei in oras gasesc asa ceva nu numai in Bucuresti.La casa de moda venus am lucrat si eu 7 ani si intradevar la magazinul de la parter gasesti tot felul de boderii paiete si margele orice cauti



nu calca adevarul in picioare ,daca vrei sa ai trecere la oameni

[foto]



#52
lgireada

lgireada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.073 mesaje

Postat 14 martie 2006 - 07:50

Au si vreun site ceva Casa Venus? Intr-adevar, prin Bucuresti nu cred sa ajung prea curand. [:D] Ma gandeam ca am de unde ma inspira, poate mai vad vreun model ceva care sa-mi ramana la inima. [;)]

Liliana
http://pg.photos.yah...reada/my_photos

#53
alinaxeni

alinaxeni

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 14 martie 2006 - 09:38

[:-)))][:-)))][:-)))]
N-am vazut ca e din Iasi.Am impresia ca toata lumea e din Bucuresti.

alina

#54
teodora35

teodora35

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 943 mesaje

Postat 15 martie 2006 - 07:37

am sa pun aici citeva poze cu triplocul ,citeva accesorii si o fusta ,un pantalon si o rochita a fetitei mele rochita este alba iar restul este facut cu un program pe calculator acum sa vedem daca reusesc ca pun adresa



nu calca adevarul in picioare ,daca vrei sa ai trecere la oameni

[foto]



croitorie



#55
lgireada

lgireada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.073 mesaje

Postat 15 martie 2006 - 07:57

Teodora, multumesc pt poze! Paiete din astea pe ata am vazut si in Iasi, dar nu culorile care mi le doresc eu. In rest, strasuri sau altele nu prea am vazut. Ne poti arata si ce face triplocul? Adik ce fel de cusatura? Nu-s de ce, dar am impresia ca e exact ce vreau eu. Si daca e asa, ma duc sa caut prin oras pe la croitorii mai bune, ca nu se poate sa nu-mi faca si mie cineva ce-mi doresc asa mult. [pup]

Liliana
http://pg.photos.yah...reada/my_photos

#56
cookie

cookie

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 301 mesaje

Postat 15 martie 2006 - 09:06

Teodora, minunate creatiile!

M-au dat gata imprimeurile...cum le-ai facut?

Am vazut si garniturile, de unde le cumperi? Banuiesc ca tot din Bucuresti...[:(]

Deja faci toate lucrurile professional...capse, chestii...zici ca-s de magazin! Felicitari!



Cookie si Sabina bulina





#57
acvi

acvi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 234 mesaje

Postat 15 martie 2006 - 10:08

Liliana,triplok-ul face cusatura de surfilat cea pe care o au toate produsele pe marginea materialului sa nu se destrame(si toate atelierele de croitorie au asa ceva).Daca ai nevoie de broderie sint citeva firme in Iasi care se ocupa cu asa ceva:Shatter,TH Invest..dar cred ca ar tb sa ai modelul de broderie pe care vrei sa-l faci ,si costa destul de multisor(stiam ca pretul e in euro..raportat la numarul de impunsaturi).O alta varianta ..daca ai vreo colega care-i studenta la Textile si acolo sint masini de brodat (material didactic) si poate te lipesti si iesi mai ieftin[:D].
Mult succes.
Gabi[flo].

#58
teodora35

teodora35

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 943 mesaje

Postat 15 martie 2006 - 20:47

cookie oi fi eu profesionista dar imprimeul nu puteam sa il fac eu asa ca am rugat pe cineva care a facut la noi o comanda de fuste care se imprimau si asa s-a ales fetita mea cu imprimeu .Iti dai seama ca daca am la servici tot ce imi trebuie pot face multe lucruri pt fetita mea dar problema este ca nu prea am timp astazi i-am facut o pereche de blugi pe care cind ii voi aduce de la prespalat o sa pun poza sa ii vedeti.Igireada triplocul asa cum zice acvi surfileaza marginea materialului sa nu se destrame noi la servici avem triplocuri speciale care fac un feston mic de tot daca ai vazut tu la fustitele in volane ultimul volan de jos este cu feston mic bine ca nu e regula ganerala ca toate fustele cu volane sa aibe acel surje (sau surfilatul acela mic)jos la tiv



nu calca adevarul in picioare ,daca vrei sa ai trecere la oameni

[foto]



de-ale croitoriei



#59
anca tanasica

anca tanasica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 16 martie 2006 - 10:02

duminica mi-am luat masina de cusut!!!(nu e mare lucru, e hyundai, am dat 4,8 mil.pe ea, ca atat ma tinea bugetul...dar coase super bine si mai si surfileaza....)

am prestat in doua zile (luni si marti) doua rochite pt.pitix si o fustita (va pun poze pe site), ieri n-am lucrat nimic ca n-am avut timp...dar azi mai fac o rochita...(materialele le am din recuperari de la tipa care imi lucreaza mie!!!), azi vreau sa le spal si maine sa le calc frunos...ca sa i le si duc (fac poze cu pitix imbracata cu ele!!!)

apoi ma apuc de doua costumase pt.mine, ca am doua materiale prin dulap si tipa care imi face costume face doar cu materialul ei (oricum am dat peste o mina de aur, face costume cu 800.000 lei cu mat.ei si le mai si nimereste super bine, fara proba...mi-am facut 5 costume pana acum la ea si mai are sa imi mai aduca 3! asa ca m-am gandit ca nu se merita sa fac pt.mine...dar pt.copilasi nu lucreaza, asa ca pt.pitix lucrez eu!)

Anca si Alexandra (10 nov.2003)

http://community.web...alexandra_ioana

http://www.magnetoterapie.ro



#60
anca tanasica

anca tanasica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 17 martie 2006 - 11:49

am incarcat pe site ultimele 4 creatii, sunt in Alexandra top model...

Anca si Alexandra (10 nov.2003)

http://community.web...alexandra_ioana

http://www.magnetoterapie.ro




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -