Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

cum ne imbracam pt interviu


9 raspunsuri la acest subiect

#1
miti2004

miti2004

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 148 mesaje

Postat 25 iunie 2007 - 06:59

Dragelor,



Haideti sa discutam si cum ar trebui sa ne imbracam pt interviu.

De exemplu, cum ar trebui sa ne imbracam acum vara, cand sunt 40 de grade afara ?

Sa spunem ca interviul este pt un job de birou intr-o firma care se respecta.

Voi ce pareri aveti ? idei ?



miti, mamica de [bonjovi] 20 iunie 2006

POZE_Alex

FILME_Alex

#2
bird70

bird70

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.631 mesaje

Postat 25 iunie 2007 - 07:32

Daca ai contact cu clienti atunci trebuie sa fi mai aranjata, daca jobul este de birou dar nu implica nici un fel de contact cu clientii atunci poti sa te duci mai relaxata. Daca vei avea contact cu clienti vrei sa arati cat mai aranjata, sa faci clientilor o impresie buna, profesionista. Daca vei lucra doar in birou atunci eu zic sa nu te duci super-aranjata sa eclipsezi sefa [:0] sau colegele de birou care sunt in blugi.

#3
Mindy

Mindy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.612 mesaje

Postat 25 iunie 2007 - 08:50

Am avut un interviu pt un asemenea job mai cu pretentii si afara erau appx 40 de grade.

am purtat asa:
fusta neagra pina un pic peste genunchi, clasica
camasa cu mineca scurta (aproape trei-sfert) putin taliata
pantofi inchisi in partea din fata si decupati in spate
*ciorapi nu am purtat ca muream de cald dar - nu rideti, m-am dat pe picioare dupa ce le-am ras in prealabil cu un fond de ten un pic mai inchis, puteai sa juri ca port ciorapi :))

Conteaza f mult cum apari la interviu, mai ales la o firma care se respecta.
Eu as zice sa incercam sa evitam :
hainele prea strimte si cu multa expunere de pielicica, maieuri sau bluze fara mineca, haine sifonate sau extrem de colorate (buline uriase sau desene, inscrisuri), parfum/machiaj strident, incaltaminte f sport sau de tip slapi.

Cred ca din bani putini si cu hainele cele mai simple, putem sa facem o impresie buna daca stim sa le combinam cu gust, sa fim curate, dichisite dar mai ales degajate si cu o atitudine pozitiva.





#4
miti2004

miti2004

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 148 mesaje

Postat 25 iunie 2007 - 17:20

da, si eu ma gandeam ca pe timp de vara nu trebuie musai sa ne imbracam la costum, adica fusta si sacou.



Dar daca de exemplu postul presupune contact cu clientii, credeti ca ar fi potrivit un costum din fusta si sacou, dar sacoul cu maneci scurte ? ( sacoul din acela sub care nu mai pui nimic decat sutien )

Ce credeti ?



miti, mamica de [bonjovi] 20 iunie 2006

POZE_Alex

FILME_Alex

#5
lgireada

lgireada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.073 mesaje

Postat 25 iunie 2007 - 18:22

Un costum de in e f potrivit. Doar sa nu fie transparent ... [:D]

Liliana
http://new.photos.ya...lgireada/albums

#6
Mindy

Mindy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.612 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 12:41

quote:
Originally posted by miti2004
da, si eu ma gandeam ca pe timp de vara nu trebuie musai sa ne imbracam la costum, adica fusta si sacou.Dar daca de exemplu postul presupune contact cu clientii, credeti ca ar fi potrivit un costum din fusta si sacou, dar sacoul cu maneci scurte ? ( sacoul din acela sub care nu mai pui nimic decat sutien )Ce credeti ?miti, mamica de [bonjovi] 20 iunie 2006POZE_AlexFILME_Alex
Eu as purta sacou cu mineca scurta elegant (sa nu fie prea decoltat) mai ales daca sint calduri infernale si trebuie sa mergi cu autobuzul pina acolo, dar daca esti in dubii poti sa suni la firma la care aplici pt job si sa intrebi la resurse umane care este tinuta standard la ei in companie, daca crezi ca e un job asa cu pretentii. uita-te la linkul asta, explica despre haine/tinute care se cer la interviu. Sper ca te ajuta.http://video.about.com/fashion/What-to-Wear-to-an-Interview.htm

#7
Ramonika

Ramonika

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.482 mesaje

Postat 05 iulie 2007 - 17:52

pai daca te suna cu 3 ore inainte de interviu si nu mai ai timp sa treci pe acasa sa te schimbi? te duci cu ce esti imbracat, asta e.




Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz[pis] Bubulina[pis] Maritza[pis] Fulgushor[pis]

#8
carrie

carrie

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.684 mesaje

Postat 08 iulie 2007 - 15:04

eu va pot da sfaturi de cealalta parte a baricadei...adica eu recrutez!



tinuta trebuie sa fie decenta, preferabil elegant clasic, sa exprime respect ptr potentialul angajator, in nici un caz blugi si tricou...



vara pot fi costumase subtiri, rochite decente dar in nici un caz prea mulate sau sexy.

mi-a venit o fatuca cu un tricou pe care scria" I.m a sex maniac" si credeti-ma nu angajam dama de companie[:D]



Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)



comorile noastre iubite

Thea Alexia

noi si Roma 2006

nasterea papusii Theodora



#9
columbiana

columbiana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.314 mesaje

Postat 13 iulie 2007 - 22:40

quote:
Initial creeata de miti2004
Dragelor, Haideti sa discutam si cum ar trebui sa ne imbracam pt interviu.De exemplu, cum ar trebui sa ne imbracam acum vara, cand sunt 40 de grade afara ?Sa spunem ca interviul este pt un job de birou intr-o firma care se respecta.Voi ce pareri aveti ? idei ?miti, mamica de [bonjovi] 20 iunie 2006POZE_AlexFILME_Alex
la noi au fost curind angajari (posturi in marketing-achats, deci contact cu clientii) si s-au perindat o multime de candidati la interviu, majoritatea erau in camasa+pantalon sau camasa+fusta decenta, fara sacou; oricum de blugi, sport nu se pune problema pentru ca doar vinerea (s-a mai discutat pe forum-majoritatea firmelor impun tinuta)http://www.floriinro.ro/


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -