Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Sc nr. 11 "ION HELIADE RADULESCU"


50 raspunsuri la acest subiect

#11
Fania

Fania

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 26 februarie 2011 - 00:37

Exprimarea mea nu a fost foarte corecta insa nu este vorba de sali de clasa, orice scoala are definita o organigrama deci implicit un numar de cadre didactice si personal auxiliar.

Oricum aceste observatii asupra nuantelor nu au legatura directa cu post-ul Mariei care cerea pur si simplu informatii referitoare la scoala si invatatoarele disponibile.

Maria ti-o recomand cu toata caldura pe Dna. Neacsu Ramona daca optezi din toamna pentru scoala 11.



[poze]

#12
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 07 martie 2011 - 15:15

as dori si eu detalii despre aceasta scoala vis a vis de inscriere.. Noi locuim pe ion mihalache-piata 1 mai..eu am urmat aceasta scoala pt ca eram arondata la ei..Banuiesc ca imi pot da si copii tot acolo..as dori informatii de la cineva care locuieste in zona si a fost personal sa inscrie copilul.
Nu am sa dau mii de euro si mi s-ar parea normal daca locuiesc in zona copilul meu sa mearga la o scoala in apropiere..nu sa-l duc undeva departe ca asatae rezervata pentru pilosi....

#13
ligeea

ligeea

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 867 mesaje

Postat 14 martie 2011 - 02:59

Nu e scoala de ,,pilosi" .e o scoala care a avut noroculunui administrator bun , a unei locatii centrale si deosebite-cladirea e de patrimoniu , are majoritatea cadrelor didactice titularizate.Copiii invata , parintii se tin de capul lor sau ii mediteaza .Ca peste tot altundeva .Si scoala 17 ar fi la fel de Ok daca ar termina cu renovarea-aici chiar ca e vorba de ,,spagi" ca prea nu se mai termina de 5 ani .
In zona si Liceul Iorga e de retinut.
Nu mai faceti afirmatii de ,,spagi" , e adevarat ca poti face sponsorizare catre scoala si ca unii parinti chiar aduc sume pentru renovarea ei.dar copiii lor invata acolo si daca la spital mergi cu medicamente , atunci acesata scoala arata asa si datorita parintilor copiilor care invata la ea.

ligeea

#14
ch_dana

ch_dana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.546 mesaje

Postat 01 ianuarie 2022 - 12:06

Buna dimineata si la multi ani !

 

11 ani mai tarziu :D resuscitez subiectul insa pentru partea gimnaziala, clasele V-VIII.

 

Are cineva copilul aici si imi poate da un feedback referitor la profesori si invatare, in cate schimburi se invata, care este orarul clasei a V-a ?

 

Pentru anul scolar 2022-2023 am vazut ca au decis sa faca 4 clase de a V-a.

 

Multumesc !



#15
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.324 mesaje

Postat 05 ianuarie 2022 - 08:37

Nu e scoala de ,,pilosi" .e o scoala care a avut noroculunui administrator bun , a unei locatii centrale si deosebite-cladirea e de patrimoniu , are majoritatea cadrelor didactice titularizate.Copiii invata , parintii se tin de capul lor sau ii mediteaza .Ca peste tot altundeva .Si scoala 17 ar fi la fel de Ok daca ar termina cu renovarea-aici chiar ca e vorba de ,,spagi" ca prea nu se mai termina de 5 ani . In zona si Liceul Iorga e de retinut. Nu mai faceti afirmatii de ,,spagi" , e adevarat ca poti face sponsorizare catre scoala si ca unii parinti chiar aduc sume pentru renovarea ei.dar copiii lor invata acolo si daca la spital mergi cu medicamente , atunci acesata scoala arata asa si datorita parintilor copiilor care invata la ea. ligeea

Da, nu e scoala de pilosi, de aia isi au (sau au avut) aici copiii Cabral, Margineanu, Columbeanu, desi ei nu stau nici macar la 2 km de scoala, dar'mite sa fie arondati aici.



#16
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 05 ianuarie 2022 - 10:26

Ce stiu eu de scoala 11 este ca e o scoala foarte buna, are profesori bine pregatitit, ofera siguranta. Are resurse materiale excelente, e proaspat renovata.

Fiind situata intr-o zona scumpa a capitalei,  unde locuinntele nu sunt usor accesibile e clar ca sunt elevi ce vin din astfel de medii.

 

Dincolo de ce se spune (adevarate - trebuie sa tii pasul din punct de vedere material, nu ma refer  la spagi) are rezultate excelente.

 

Dar poti da telefon la secretariat. Daca apartii de scoala asta nu ar trebui sa iti faci probleme. Si nici despre profesori. 

 

Ps acolo vin si copii carora bodyguardul le duce ghiozdanul pana in clasa si copiii obisnuiti.

Nu pot umple scoala numai cu copiii parintilor cu 3 urechi.



#17
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 05 ianuarie 2022 - 10:36

eu nu mi-as da copilul la o astfel de scoala, oricate resurse ar avea sau oricat de bine pregatiti ar fi profesorii. mai sunt si alte scoli normale, bune, fara fite si figuri. stiu despre ce vorbesc, iar eu nu sunt chiar la Inaltele Fite si Figuri.si tot nu ma regasesc de multe ori.



#18
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 05 ianuarie 2022 - 10:48

Da, nu e scoala de pilosi, de aia isi au (sau au avut) aici copiii Cabral, Margineanu, Columbeanu, desi ei nu stau nici macar la 2 km de scoala, dar'mite sa fie arondati aici.

Daca copila lui Cabral a fost la scoala 11, a fost pentru ca sta in zona.

 

Daca fata lui Columbeanu a fost acolo, a fost pentru ca Columbeanu batranu' sta pe Kisellef si el s-a mai ocupat educatia ei. Cam asa se eludeaza chestiunea cu inscrisul.



#19
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.324 mesaje

Postat 05 ianuarie 2022 - 11:01

Fata lui Cabral stiu unde sta, sau ma rog, unde statea cand era la scoala, nu apartinea de scoala asta, ci de cea de pe Banu Manta.



#20
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 05 ianuarie 2022 - 11:10

Fata lui Cabral stiu unde sta, sau ma rog, unde statea cand era la scoala, nu apartinea de scoala asta, ci de cea de pe Banu Manta.

Nu  stiu sa fie vreo scoala pe Banu Manta




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -