Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Burtici cu flori de liliac de mai - iunie 2010(18)


203 raspunsuri la acest subiect

#11
Ioana5255

Ioana5255

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.673 mesaje

Postat 12 noiembrie 2009 - 14:13

Neata fetelor,

Mira si Ale felicitari pentru bebei. Mira ai ales un nume foarte frumos. Ale sa dea Dumnezeu sa fie ce iti doresti si sanatos.

Noi am intrat mai rar. M-am tot luat cu treaba. Eu am un burtoi de zile mari si cand ma gandesc ca sunt abia in 4 luni. Abia astept sa nasc, sa se faca aprilie, nu mai am rabdare. I-am spus ieri sotului, sa dea drumul la pachetele de Paste, daca incep sa le vand, asa ma simt si eu mai aproape si imi trece parca timpul mai repede.

Discordia sanatate celei mici.

Bun venit noilor burtici, sarcina usoara si la termen.

Sabina [gravi] 16+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei



#12
Alysh

Alysh

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.882 mesaje

Postat 12 noiembrie 2009 - 14:50

Allessicoo, Nikolett, felicitari pt vestile bune!

Allessicoo, daca ti-a spus asa devreme ca e baiat, pai baiat e sa stii!! Inseamna ca a vazut un tamburus acolo care il diferentiaza de fetitza. Si mie mi-a spus f devreme la prima sarcina de baietel[olala]

ALI, mami de Vlady si [gravi] 8+

#13
aleesicoo

aleesicoo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.026 mesaje

Postat 12 noiembrie 2009 - 15:02

fetelor important este sa fie sanatos/sanatoasa si daca este si baietel e si mai bine[pk]



asa creste bebicu

[gravi] 10+

[foto]



#14
NicoletaB

NicoletaB

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.171 mesaje

Postat 12 noiembrie 2009 - 16:03

Aleesico- felicitari pr eco!
E prima ta eco?
Fetele cu listuta, mai avem la capitolul vechi fete care au postat dupa deschiderea acestui capitol si care trebuie trecute pe listuta!


[gravi]7+

#15
Alinutzaa

Alinutzaa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.712 mesaje

Postat 12 noiembrie 2009 - 16:04

Ola frumoaselor



Mira wow ce experienta frumoasa ai avut tu la eco. Bravo si felicitari pentru carucior. Foarte frumos numele. Pfiiiii, abia astept sa ajung si eu luni la eco.

Ale, Flory si celelalte fete (ma scuzati ca nu mai enumar dar m-a lasat neuronul) felicitari pentru vestile bune de la eco

Vivela sanatate multa multa lui David si recuperare rapida. Si eu l-am operat pe Tudor anul trecut (nu de polipi) si stiu ce inseamna o operatie, fie ea cat de mica si de usoara.

Bun venit fetelor noi, sarcina usoara si bebe sanatos si la termen.



Despre noi...nimic deosebit. Ma simt destul de ok, fara probleme mari, doar ca as dormi si as dormi si as dormi. Luni am si eu programare la eco si abia astept. In rest...eu destul de ocupata ca au inceput comenzile pentru sarbatori, dar cand am nitel timp intru si va citesc din scoarta in scoarta sa stiti.



[pup] toate fetele



Alina, mamica mandra a piciului Tudor si [gravi] 11+



Handmade by Alina

#16
arturicii

arturicii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.117 mesaje

Postat 12 noiembrie 2009 - 16:23

Neata si de la noi, de unde ne delectam la ora 7 dim cu -4 grade.Brr

Felicitari Aleesicoo pentru estile bune de la echo!

Bun venit noilor fete!

Sabina trec asa de repede saptamanile ca imediat o sa ne zici ca s-au nascut fetele!

Noi suntem bucurosi ca baietii au inceput de ieri sa inoate singuri, sa sara fara aripioare sau altceva in apa mare. Sunt ca doi pestisori!

O zi f frumoasa,

Ioana

#17
cusa

cusa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 250 mesaje

Postat 12 noiembrie 2009 - 18:25

Buna burticute!

Felicitari pt fetele ce si-au vazut ingerasii!

Despre mine ce sa va zic au trecut starile de greata de tot dar in schimb somnul nu imi da pace deloc, as dormi non stop........Sper sa trecem si de perioada asta in curand..
Va pup si o seara frumoasa ca ma bag la cadurica intr-o paturica ca tare frigut afara....

Cornelia
[gravi] 12+


#18
mommy_to_be

mommy_to_be

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 769 mesaje

Postat 12 noiembrie 2009 - 18:26

Fetelor, aveti careva mai multe detalii despre perioada prenatatala si modul in care afecteaza aceasta indemnizatia de crestere a copilului? Voi cand va luati prenatal? La cate luni? Eu sunt in ceata totala. Am incercat sa urmaresc topicul la legislativ, insa mai mult m-a bagat in ceata... Eu mi-as lua prenatal maximum posibil dearece stiu ca si indemnizatia e mai mare decat netul pe care il luam in mod normal. Sper ca nu v-am zapacit si pe voi[pup]



Mira [gravi] fericita 12+cu [fetita] Maya Alexandra



minunea mea

#19
NicoletaB

NicoletaB

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.171 mesaje

Postat 12 noiembrie 2009 - 18:30

Mira - si eu sunt interesata de acesta problema. Si eu vreau cat mai mult prenatal pt a-mi mari indemnizatia de crestere a copilului.

[gravi]7+

#20
Vivela

Vivela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.261 mesaje

Postat 12 noiembrie 2009 - 19:53

buna



cam slaba activitatea aici, ce ne facem cand om avea deja puiutii acasa? la odiseea trecuta la care am fost, ritmul era un capitol pe zi sau maxim la 2 zile [:)].





multumesc pentru gandurile bune la adresa lui david, e bine, se reface, are mai mult suflu pt prostioare [:D].



felicitari burticilor care si-au vazut bebeii la eco [flo], abia astept si eu seara de marti cand o sa ne revedem. o sa-mi povesteasca doctorul si cum e cu bitestul, sa vad ce zice si decidem impreuna ce e de facut.



despre prenatal, eu as vrea sa nu intru mai devreme de 2 saptamani inainte de DPN. la sarcina trecuta am intrat cu o luna inainte, m-am plictisit ingrozitor, timpul trecea f greu, eram si eu nerabdatoare sa nasc odata. nici chef de plimbari n-aveam, in pat sa stau sa citesc nu-mi gaseam niciodata pozitia...au fost cele mai lungi zile atunci, acum chiar as vrea sa stau la munca cat mai mult posibil.



eu stiu ca concediul de maternitate are 126 de zile, obligatoriu de efectuat 42 de zile dupa ce nasteti. deci faceti un calcul si vedeti cat iese la socoteala. nu vad insa cum afecteaza indemnizatia de crestere a copilului faptul ca luati mai mult sau mai putin concediu prenatal. din cate stiu se are in vedere salariul brut, de incadrare, nu cel net... dar poate gresesc eu, n-am timp sa ma uit acum, in cazul meu oricum se aplica un alt sistem de calcul.

poate sa influenteze duata concediului prenatal+CIC, ca CIC se finalizeaza cand implineste copiul 2 ani, indiferent cat concediu prenatal ai avut.

eu oricum n-am de gand sa stau 2 ani acasa, asa ca nici problema asta n-am avut-o.



va pupic, aveti grija de voi si de bebelicii din burtica [pup].







_________________________________________________



Mami de pui nazdravan (2/9/07)[avion] + [^]9+

Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -