Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Copii din 1995-1998(34)


197 raspunsuri la acest subiect

#11
flower-power

flower-power

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 03 noiembrie 2009 - 13:50



Agho, frumos l-ati sarbatorit pe Andrei, si voi si colegii.

Esti draguta ca inca te preocupa problemele noastre . Din pacate ieri la sedinta am aflat ca-i si mai frumos ca 8ul e de fapt 7 .Daca dirigintele si-a facut un fel de mea culpa cu faptul ca poznele lor s-au repercutat rau de tot in notele la romana anul trecut, acu se pare ca e randul profesoarei de mate sa-si faca numarul. Adica a umplut catalogul de 7 ,6, 5 ,....la lucrarea cu pricina . Nu, nu si-a facut timp sa vina sa vorbeasca cu noi ci ne-a trimis o epistola [V]pe care a citit-o dirigintele prin care incerca sa... justifice,presupun . Ea neavand desigur nimic sa-si reproseze ... Asta a fost prin deductie, dupa noianul de asa nu-uri la adresa clasei ..........Erau si cativa trecuti la foarte bine printre care si musiu. Sa va zic cc ca al meu n-a mai ajuns cu lucrarea acasa ?Si nici cu cea de la fizica (la care sustine in continuare ca a luat 9.50 [:-/]lucru pe care n-am avut cum sa-l aflu [detectiv]fiinca profesoara nu catadicsise sa treaca notele din carnetul ei in catalog) Si cand l-am intrebat cum de s-a gandit sa faca asta[in conditiile in care nu i-a fost clintit un fir de par pt note niciodara] mi-a zis ca i-a fost rusine....... Bun era un catalog virtual .I-ar fi scutit de multe tentatii .

Deocamdata am hotarat sa ia o pauza de la concursuri cel putin pt o perioada. Cat de lunga vom vedea. Sambata era inscris la unul important. O sa se imbolnaveasca subit si gata . Daca as fi avut cu cine sa discut poate ca as fi facut-o .Insa profesorii(unii) nu-si perturba programul de sambata dimineata(meditatii) dar vor sa fie reprezentati si cat mai sus de catre elevii lor. Si se mai si supara daca nu "se obtin rezultate". Nu ca as pune in vreun fel la suflet supararile lor dar daca tot ceri mai intai asigura-te ca ai si dat ce trebuie. Majoritatea insa doar pretind, si se folosec de notele pe care le impart cu atata "darnicie" in speranta ca ceva ceva tot va iesi din asta.


[pup]





"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price

#12
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 03 noiembrie 2009 - 15:29

Mirela68, chiar ca erau fioroase fetele! Au avut imaginatie si cred ca s-au amuzat de Halloween.
Si p-aici e frig!

Ana68, banuiesc c-ai plecat deja in delegatie. O sa ne lipsesti.

Mihaela, pacat ca nu e ziua mai luna in S., t. ca in rest, lucrurile sunt frumoase!

mQQm, ce copil mic adorabil ai (aveti)! E mortal in saculetzul atarnat de gat, de spate etc. Dedi este o d-ra in toata firea si cred si eu ca are toate motivele sa primeasca propuneri pt. a avea boyfriend. Te-nteleg perfect cu crisparea (si strangerea de inima). Eu asa am simtit aseara, cand am reusit sa smulg macar o mica impresie de la fi-miu, ca una din colege il place si desi zice ca n-are importanta, cred insa ca macar un pic se simte flatat. Si daca d-ra are rabdare…cine stie?!... Sincera sa fiu, chiar m-am intrebat daca mai trebuia sa fi fost si noi p-acolo, la petrecerea lor, pt. ca ei, dealtminteri erau destul de bn pregatiti, insa m-a linistit fi-miu care chiar ne-a confirmat ca nu se astepta de la noi, ca a fost o supriza placuta!

Flower, normal ca-mi pasa pt. ca desi suntem in barci diferite, noi aici, voi acolo, plutim in aceleasi ape si mergem cam in aceeasi directie. Bine faci ca-i mai oferi putin timp liber lui Tb. Chiar imi puneam problema, cum reusiti s ava descurcati cu timpul liber in conditiile in care exista si exigenta la colegiu, plus concursuri.
Iar unele teste nu le dau prof. acasa ca sa le vedem si noi, iar pe unele, desi le-a adus, n-am reusit sa le vad, am uitat, am fost ocupata…

Ce sa mai zic, si Ana si And au luat diferite note, insa eu tot astept sa vad ca lucrurile sunt si mai bine. Au fost si note de 8 la teste, la mate…Diriginta ne-a zis ca ultimele dati, fi-miu nu si-a facut tema la geometrie, de exemplu…Au luat si note de 9 si de 10, dar stiti cum e, vrei (noi vrem) mai mult.
Duminica seara se dadea de ceasu’ mortii sa faca o analiza comparativa la trei poezii studiate. Cum n-avea chef, suferea si de un blocaj intelectual, ideile nu i se legau. Ba imi cerea ajutorul, ba mi-l respingea. Era ff derutat de cum s-o faca, ma pufnea si rasul (dar numai in sinea mea). Nici nu va imaginati de cata rabdare am dat dovada. I-am zis chiar ca daca nu se descurca, s-o lase balta, n-are decat sa ia o nota mica, asta e si gata!
Nota la lucrare se trece direct in catalog si de-asta se perpelea atat. Plus ca el a sustinut sa-si faca singur tema, fara sa se inspire de pe net etc. In final a terminat-o dupa miezul noptii.

revin dupa ce se termina nebunia...




#13
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 04 noiembrie 2009 - 18:29

Printre probl. la serv etc...se mai intampla si lucruri bune la scoala.
Ana a avut azi prezentarile la sesiunea de comunicari. Ea a prezentat un experiment la fizica plus un referat separat de experiment,tot la fizica, iar la muzica a avut doar referat. S-a ales cu 10 si 10 in catalog.[flo] Bineinteles ca cel de la fizica e ff important, de-asta s-a si inscris la sesiunea de comunicari. [:D] Era ff obosita cand a ajuns acasa si inainte de-a veni acasa, s-a invoit la diriginta ca nu mai facea fata la ore. Mi-a povestit la telefon cam cum a fost. Rasuflu si eu usurata, dar am avut incredere ca va fi bine. Ca, sincer va spun, mi-a scos peri albi.[alcool]
Acum rasuflu usurata si fiindca mi-a spus ca nu e obligatoriu sa faca o macheta de castel medieval la istorie,[alcool] ca deja o luam pe aratura. Iar duminica dupa-amiaza a stat toata dupa-amiaza la o colega sa faca impreuna o "revista" - alt proiectel la tehnologie. [alcool] Deja simteam ca n-o mai scoatem la capat cu-atatea proiecte si proiectele! [bang] Bine, ca nici la sesiune nu era obligatoriu sa se duca, dar a vrut nota mare. De curand mai luase 9 in catalog, ca nu-i usor sa iei note mari la fizica.

Salutari tuturor! [pup]

Iar And. a venit cu un test la chimie ca sa-l semnam de luare la cunostinta. Abia acum ne-a zis, ca trebuia sa-l semnam si nota nu este onorabila. Asa ca... ce sa mai comentam. Explicatiile lui au fost ca d-na era ff nervoasa, au suparat-o unii/unele si le-a dat un test de i-a facut praf. 3-4 copii au luat 8, 7...(Si cine nu l-a lasat sa-si pregateasca o foaie cu sistemul periodic, ca sa poata sa-si faca exercitiile la test?!...Ca cica le dadea voie cu foaia cu sist. periodic si de-asta n-a stiu sa faca, n-avea tabelul in fata ca sa vada "valentele").[:-@] Iar am taiat calculatorul de pe lista cu ocupatii in timpul liber.[:-@] Bine, eu comentez negativ acum, desi a luat note ff bune la materii, la teste, in general vorbind dar asa suntem noi facuti sa vedem partile rele.[8D]

#14
flower-power

flower-power

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 04 noiembrie 2009 - 19:24

Agho, pauza de la concursuri s-a dorit o "pedeapsa"[:)].Stiam ca-si doreste mult sa mearga e la ei in colegiu, e unul important....
Mai vedem pana la olimpiada ce si cum. De el depinde.
Deocamdata azi ne-a spus ca a dat din nou test la mate de data asta la geometrie[puntea suspinelor pt multi se pare]. Ieri au avut test la engl, vineri o sa aiba al doilea la fizica deja, si urmeaza si la romana....

Au si ei de facut un nush ce proiect la bio, doar ce a mai prezentat
unul, am noroc []ca io nu-s solicitata decat la ...desen[:D]

Bravo Anei pt implicare si rezultat [flo].din ce in ce mi-e mai clar :fetele si baietii sunt specii aparte[pe cat sunt unele de grijulii si responsabile (nu toate),pe atat sunt altii de "hai ca poate-o fentez si de data asta si-mi si iese" ][hot]

mQQm, frumos s-au distrat de ziua Denisei.i-am vazut si falcutele lui bb pepit[pup]si am vazut si una bucata tata sportiv. adevarul ca si pe-al meu l-au alergat la ziua lui TB de scosesera untul din el(pe motiv de nr inegal la meci[:D]). N-am reusit sa identific frantujii.Haioase fetele fizzy si mentosul. Am zarit-o si pe Amy.
Boyfriendu-i in poze ? Io zic []ca are destula minte, dar la voi e decizia

restul pe unde umblati ? Anca nu ti-am mai vazut ochisorii,lately .

[pup][pup]



"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price

#15
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 04 noiembrie 2009 - 21:23

Zi buna!

Voi unde vedeti pozele lui MqqM ca eu nu am fost inclusa...

[olala] ce de povesti de dragoste pe aici. Cred ca si Elliot e prins in valul dragostei, dar el nu zice nimica. Altfel nu stiu cum sa-mi explic ce a facut sambata. Stateam cu totii la masa, si-l asteptam pe print (Elliot) sa se aseze si el. Aveam ciorbica de pui. Bun, vine si Elliot val vartej, cum ii e stilul. Noi toti cu ochii pe el. Si vine cu scortisoara, pe care noi o avem intr-un "Shaker" - (solnita?) si incepe sa scuture la scortisoara, abudent in ciorba. Credeti-ma ca am ramas masca. Nu-mi ieseau cuvintele din gura... Noroc cu sotul, care zice "Dar cat ai de gand sa torni?" La care eu, gasindu-mi cuvintele, zic..."Cantitatea nu e o problema, intrebarea e de ce-si toarna scortisoara asa in ciorba..." Copilul vroia sa puna scortisoara in ceaiul (chai) cu lapte, si aiurit, si-a dres ciorba... [:D] Eu am zis ca e indragostit, sotul ca e cascat, opiniile sant impartite.

Mai revin. Am fost prinsa la servici saptamana asta. Maine avem sedinta cu profii...


#16
CriPOD

CriPOD

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.522 mesaje

Postat 05 noiembrie 2009 - 08:45

Agho, felicitari Anei! Ca And nu se dezminte.[:D] Si tu, pe unul nu stii cum sa-l mai ostoiesti din efort, pe altul sa-l impingi... baietii astia![pup]

Flower, ce baiet ai tu, auzi sa-l pedepsesti ca nu merge la concurs?! Acu' lasand asta la o parte, mi-o fi scapat mie... ce a facut? Pretendentul e la poza unshpe (ea zice ca poate peste vreo 2 ani sa aiba potential[[alcool]), si francezii cum nu-i gasesti? Doar nu crezi ca joaca fotbal canadezii![:D] Acu' au plecat acasa la franta lor, gata.

Sanca, tot acolo-s pozele, dar ti-am retrimis pe yahoo. Bey, am ras de m-am imprastiat cu cinnamonul lui Elliot![:-)))] Si io am facut tocanita cu aceeasi substanta, deh, seamana cu paprika. Si-am pus si sare in cafea. Asa ca io votez cu el, nah!

La noi e saptamana scurta. Azi a fost zi de dus copiii la job in vizita, dar ea a zis ca mai bine nu, asa ca a stat acasa. Iar vineri e zi pedagogica. Ma duc si io...


Common sense is not so common...[Voltaire]



#17
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 05 noiembrie 2009 - 12:31

Dragele mele, eu va urmaresc din umbra, nu am disparut...dar luna noiembrie voi sta mai departe pentru ca nu voi avea timp prea mult pentru mine...dupa 1 decembrie promit sa revin.



mQQm am vazut pozele, sunteti minunati! [pup]



fii alaturi de Mihaita





vorbe de copil...



Hobby



calator de profesie



#18
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 05 noiembrie 2009 - 18:36

Sanca, m-ai distrat si pe mine cu Elliot![:D] Nu sunt langa voi, asa ca nu stiu ce sa zic despre motivele absentei la faza cu scortioara.[:D] Asteptam vesti de la scoala.

mQQm, cred ca daca am vazut bn, e simpatic pustiul.[:)] Mai departe, nu stiu, e treaba lor![:)] [pup]

Flower, ce "pedeapsa"! Nu m-as fi gandit niciodata.[:D] Pai inseamna ca ai baiat super daca e asa de ambitios si vrea sa participe la concursuri.[flo] Si eu care credeam ca vrei sa-ls cutesti de chin si munca.[:D] Numai bine![pup]

Mihaela, o sa ne lispesti, te asigur.[pup]

Desi lucrurile nu sunt roze, in general vorbind..numai de bine s-auzim.[pup]

#19
mhldvrc

mhldvrc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 06 noiembrie 2009 - 12:39

[hia]

Buna dimineata[flo],



[olala]felicitari tuturor copiilor pentru rezultatele si notele obtinute[bis][bis], trebui sa fiti tare mandre cu ei.

mQQm, am vazut si eu pozele, sunteti minunati, iar copiii s-au distrat grozav. [:-)))] faza cu sarea-n cafea am facut-o si eu fratelui meu si unor musafiri, dar si-au pus singuri[:D], eu am incurcat doar borcanele[:-)))] Cu boifriend nu stiu ce sa zic, e varsta, eu una pana acum inca nu am avut prea multe probleme cu Tatiana, i se aprinsesera si ei calcaiele printr-a VIII-a dupa un coleg de clasa si anul trecut dupa un pusti pe care l-a cunoscut la o petrecere, dar cum ochii care nu se vad, se uita[:D] acum nu mai are pe nimeni[:-)))], iar Mihai nici gand, mai degraba pe la gradi si-n scoala primara era mort dupa fete[:I], acum nu-l intereseaza.

Anca, simpatic Elliot cu scortisoara, dar cu ciorbita ce-a facut, a mai mancat-o[?][:)]



Pentru ca nu voi mai avea acces la [(pc](e [cusca][:D], proiecte, teme, joaca, etc.[:-)))])[:I][:)] le spun de pe-acum Mihaelelor si tuturor sarbatoritilor La multi ani[flo][s][cor]

Weekend placut tuturor[:D]



Ps.[:-)))] dau si eu petrecere ca si noi sarbatorim[:D]

[bum][batetoba][harp][cri][roker][cheers][alcool][bere][pahar][papica][pepsi][:)]









Ajutati-l pe Dan !

Mihaela [mamica] de [zana]Tatiana si [roker]Mihai

[pup] si [grup]


#20
mirela68

mirela68

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 300 mesaje

Postat 06 noiembrie 2009 - 13:21

[:(] numai eu nu vad poze de mQQm !

[s] Mihaelelor !

[pup] Tuturor !



MiReLa


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -