Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Credeti in farmece?


55 raspunsuri la acest subiect

#1
popescudora

popescudora

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 260 mesaje

Postat 31 octombrie 2009 - 22:26

Incep sa ma gandesc serios ca mi s-au facut farmece. Am sunat pe la cateva pretinse clarvazatoare care au jurat ca asa e, ce-i drept, e interesul lor. Dar dupa cum merg lucrurile in viata mea, dupa unele bizarerii comportamentale atat la mine, cat si la sot, incep sa ma indoiesc ca farmecele sunt doar o fantezie.
Nu imi pot explica altfel nici unele reactii ale mele, exagerate si prostesti, care au dus la divort, nici cum sotul meu nu poate sa se desprinda de o femeie mai batrana ca el, mai urata ca mine, vulgara si rea. Plus ca tipa i-a marturisit oarecum ca e posibil sa fi facut ceva de genul.
Voi ati experimentat sau ati auzit de cineva care sa fi patit asa ceva? Am vb cu cineva care cere 400 lei pentru o dezlegare, persoana imi inspira incredere, as da banii cu buna inima daca as sti sigur ca imi folosesc la ceva. Dar daca e doar o sarlatanie, sunt totusi o suma destul de importanta. Voi ce ziceti?

#2
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.455 mesaje

Postat 31 octombrie 2009 - 23:16

Sunt prostii !

Sotul tau se va desprinde de respectiva doar si numai cand va vrea el.



Si o spun ca si eu am incercat "di tuoate" sa-l fac sa se intoarca [:D]

Degeaba...

De banii aia fa ceva util si bun.



-------

Daria & felina fioroasa[zana] GIULIA(2004 08 16) & [buburuza] Sela

-------

Port in suflet povestea licuriciului Emma

"Stelele care cad nu pier,

Stelele care cad se duc pe un alt cer"


NU RAMANE INDIFERENT !

AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !


#3
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 31 octombrie 2009 - 23:17

Mergi la un preot cu har, nu mai avea incredere in asa zise vrajitoare.
Daca tu crezi ca in ultima vreme ai probleme de ordin psihic, consulta un psiholog. Acesta te va indruma catre psihiatru daca va considera ca este cazul.
Daca nu ai bani pt a plati o consultatie, cere trimitere de la medicul de familie.
Sanatate.

allinta

http://www.petitieon...-p61234041.html



#4
popescudora

popescudora

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 260 mesaje

Postat 31 octombrie 2009 - 23:49

Faza e ca sunt atee, deci nu stiu cat de mult ma poate ajuta un preot.
Cu psihologi/ psihiatri am mai avut tangente. Se pare ca sunt relativ normala. Ca toata lumea.
Sotul meu a avut o relatie de 3 ani cu aceasta individa pana sa ma cunoasca pe mine. Eu am cu el o relatie tot de 3 ani. Timp in care el se pare ca a pastrat tot timpul legatura cu ea. Intre timp divortam. Dar suntem impreuna, ne iubim si incerc sa inteleg ca am gresit mult fata de el, ca nu hartia aia ne reprezinta, ci mai important e viitorul comun, mai ales ca avem un copil.
Eu intre timp mi-am rezolvat aproape total problemele. El cu individa se duce in oras, se duce la nunti (ca in seara asta), doarme la ea, si toate cu acordul meu, ca tb sa inteleg ca ea ii face cinste la cate un mc si eu nu am bani si ca el doar profita, dar ma iubeste pe mine. Tipa e, fara rautate, o chestie mica, grasa, arata mai batrana decat e (multi o confunda cu mama lui), are o fata adolescenta, stie de mine, injura si vb vulgar, e cam tampitica, si nu inteleg de ce de atatia ani nu reusesc sa ii separ definitiv. Plus ca sotul meu i-a spus clar ca e o relatie pasagera si stie ca nu se va ajunge vreodata la ceva serios.
Am vrut sa-l las de o mie de ori, de tot atatea m-am razgandit. Nu vreau sa aleg calea simpla. Stiu ca ma iubeste, stiu ca e superficial si nu isi da seama cat ma raneste. Stiu ca e plin de defecte, dar are si calitati. Am ales sa lupt pe toate caile. Iar daca 4 mil sunt pretul pentru linistea mea si pentru ca individa sa dispara total din viata lui, i-as plati.
Clarvazatoarea asta mi-a zis ca farmecele suna ceva de genul "sa nu avem parte de implinire sufleteasca si fericire impreuna". Si chiar asa e relatia noastra. A mai zis ca suntem sortiti de divinitate unul pentru altul. Asta stiu si simt. Si ca unul are sentimente constante, adica eu, iar celalat se schimba de la o clipa la alta, adica el, pentru ca altfel fraza respecticva nu ar fi putut sa actioneze. Si asa e.
A avut in viata lui relatii pasionale, a iubit si a suferit. Cand s-a terminat a putut pune capat. Nici una din relatii nu a durat atat. Se pacaleste singur ca e pur interes, de fapt ceva il tine prins de ea. Si parca suna a farmece...

#5
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 01 noiembrie 2009 - 00:31

[alcool] Vaaii..nu pot sa cred!

Te rog eu, Poescudora, scoate-ti prostiile astea din cap.
Sotul tau, fostul sau ce o fi, e un mare nesimtit!! Mareee, mare de tot. Pentru un hamburger la MC [alcool] cica, isi bate joc de tine si de sentimentele tale! O are pe aia care cine stie ce dorinte ascunse ii indeplineste si te mai are si pe tine, a cincea roata la caruta, cumintita si dedicata, asteptand sa faca plopu pere.

Nu te iubeste draga. Cum adica, te iubeste si ´´nu isi da seama cat te raneste´´????[bang][bang]

Farmecele de care te temi tu se numesc simplu: FEMEIE. Atat. Nu ii pune aia busuioc sub perna sa o vada ca pe o Consanzeana, asa o vede el pur si simplu. Si tu crezi toate gogosile astea de doi bani. Cred si eu ca ii e comod omului, caracter indoielnic ce are, ce si-ar putea dori mai mult decat un mic harem?

Iarta-mi franchetea, dar chiar sunt revoltata. Daca vrei sa ingrosi randul nefericitelor care-si pun speranta in mama Omida pt 4 milioane, n-ai decat sa o faci. Si vei fi o femeie cu val pe ochi, incapabila sa vada realitatea. Ia problema frontal si termina sarada asta sentimentala, crede-ma, e cel mai bun lucru pe care poti sa-l faci.



#6
rhoneea

rhoneea

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.101 mesaje

Postat 01 noiembrie 2009 - 02:12

No offence dar...tu il lasi sa treaca prin patul acelei femei si apoi sa vina la tine ca o floare mirosind a hamburger si cartofi prajiti?.Eu cred ca el de fapt profita de amandoua si se considera foarte norocos ca are doua femei care stiu una de cealalta.Ca in viata lui Enache[:D]

Are una cuminte si devreme acasa si una numai buna de pierdut noptile.

Hai,fa-ti curat in ganduri,las-o pe mama omida si pune piciorul in prag ca asa ceva nu e normal.Asta nu e relatie normala...cum sa accepti ma Dora s-o pupe p'aia si apoi sa te pupe si pe tine?Ea,e urata pentru tine dar frumoasa pentru el.Chiar daca el ti-a spus ca n-o place fizic,fii convinsa ca e vrajeala,altfel nu si-ar mai fi pierdut timpul cu ea.

Tu acum esti "oarba" ai asa o ceata pe creier si nu poti vedea dinafara relatiei ce fel e si nici nu poti gandi cum trebuie ca sa iei decizii.Inca esti sub vraja lui,indragostita de el si tot ce ii iese pe gura e batut in cuie.



Irina mamica sefului mic Pierre-Sebastien











[aerob][foto][tv]

*Miracolul nostru*[bebic]








"If you wanna make the world a better place, take a look at yourself and make a change!"

Michael Jackson


#7
capcaunul

capcaunul

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.981 mesaje

Postat 01 noiembrie 2009 - 03:19

Citat:
citat din mesajul lui popescudora
Incep sa ma gandesc serios ca mi s-au facut farmece.

Citat:
citat din mesajul lui popescudora
Faza e ca sunt atee.

[:-/]


#8
Deus

Deus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.177 mesaje

Postat 01 noiembrie 2009 - 03:29

Nu! in schimb cred in asta:"Cum iti asterni, asa dormi!"

„Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti, ceea ce spui si ceea ce faci.”Gandhi
www.de-azi.ro

inspiratie, dragoste, putere ... pentru cine crede ca nu mai poate.




quod me nutrit me destruit

http://community.webshots.com/user/Deusphoto


#9
popescudora

popescudora

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 260 mesaje

Postat 01 noiembrie 2009 - 08:26

Pai e urata, am vazut poze, am vazut-o si pe viu de la distanta. Si stie si el asta. Si amorezat nu e de ea. Nici macar geloasa nu sunt. Dar a vrut sa se bage sa imi creasca copilul, sa il convinga sa ma arunce in strada si altele. Si aproape reusise la un moment dat. Nu pot sa uit figura lui cand ma trimitea afara in ploaie pt ca tipa vroia sa doarma aici si o deranjam. S-a razgandit pana la sfarsit, dar momentele alea nu le uit. De multe ori se lupta cu el insusi, il vad, dar mereu cedeaza in favoarea ei.
PS: Cand aj acasa nu mai miroase a hamburgeri, ca trece si prin dormitor si se duce mirosul.
Sa nu credeti ca imi zice mie ca face una si alta, pur si simplu il prind sau se da de gol, si atunci e obligat sa recunoasca. Si mai am si tupeu ca ii scot ochii. Asta in conditiile in care ne-am revenit, ne iubim, vrem sa reconstruim, sa fim o viata impreuna etc.
Puteti sa ziceti orice, tipa i-a facut farmece, mai ales ca a si recunoscut. Si mie la fel. Orice alta varianta e SF. Cand il vad asa marioneta si supus, si aia dand directive, mi se face rau. Mai ales ca am un barbat al naibii de orgolios.

#10
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.455 mesaje

Postat 01 noiembrie 2009 - 09:54

Dcaa esti asa convinsa, de ce ai deschis acest subiect ?

Du-te la vrajitoare si gata. Se rezolva treaba.

Pacat ca nu te intereseaza ce ti s-a scris mai sus.



-------

Daria & felina fioroasa[zana] GIULIA(2004 08 16) & [buburuza] Sela

-------

Port in suflet povestea licuriciului Emma

"Stelele care cad nu pier,

Stelele care cad se duc pe un alt cer"


NU RAMANE INDIFERENT !

AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -