Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici17


195 raspunsuri la acest subiect

#41
mirela_n

mirela_n

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 31 octombrie 2009 - 19:10

Ayla cuvintele sunt de prisos,fii tare pentru micuta ta si mult curaj,ea are nevoie de tine,sunt alaturi de tine[pup]

http://s564.photobuc...87/camelia_cgm/

#42
ramonika82

ramonika82

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 31 octombrie 2009 - 23:05

Buna fetelor!
Ayla imi pare sincer rau,iti doresc multa sanatate sa te refaci pt ca Luana este langa tine si are nevoie de tine.

Fetelor,a inceput Vladutul meu sa se ridice pe patut bineinteles cu cazaturile de rigoare dar perseveram.
Bine ai venit Adis!
Si noi tot infanrixul l-am facut plus ca facem si prevenarul ,miercuri facem a 2 doza.
Si eu ce m-am chinuit pana sa manace cu lingurita..................am si inceput de la 4 luni(legume si cereale).
A inceput sa planga ,pup si mai vb!

#43
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 31 octombrie 2009 - 23:51

Fetelor, dupa tot ce ati scris de vaccinuri eu am o nelamurire. Acum ori nu pricep eu bine ce scrie pe site-uri ori undeva ceva nu pusca.[bang]



In schema care a dat-o Valy scrie de vaccin ActHIB adauga imunizare impotriva Haemophilus influenzae tip B (HIB) (cauza majora de infectii respiratorii, meningita bacteriana si sepsis. Mai jos la Infarix scrie INFANRIX-hexa flosit la 2 si 6 luni (include protectie ptr Difterie, Tetanos, Pertussis acelular, Polio inactivat, Haemophilus tip B si Hepatita B) si INFANRIX-IPV/HIB (la fel cu precedentul, dar fara Hepatita B). Pana aici toate clare!

Apoi mai jos la alte vaccinuri se spune de Vaccinarea impotriva Pneumococului, cauza majora de infectii respiratorii, otita supurata, meningita bacteriana, sepsis si se recomanda Prevenar.



Apoi vine mesajul Ramonikai care zice ca a facut tot Infarixul dar si Preveralul.



Acum nelamurirea mea. Daca ai facut Infarixul si scrie ce am spus mai sus de ce mai faci Prevenarul?



[pup]



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza





#44
ramonika82

ramonika82

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 01 noiembrie 2009 - 00:03

Pai Prevenarul este un vaccin optional pt pneumonie,otita,meningita.(nu m-am uita pe schemele postate)

#45
ramonika82

ramonika82

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 01 noiembrie 2009 - 00:07

Nu prea ma pricep dar poate ca o fi vreo pneumonie data de alt virus[8)]in cazul Prevenarului ,habar nu am.

#46
SoriLea

SoriLea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 01 noiembrie 2009 - 00:27

MONICA [q][q][q]imi pare tare rau pt samburelul tau, fii tare si mergi inainte cu fruntea sus, DD e alturi de tine si familia ta [pup]

Crislo, activeaza-ti PM

Valy, cu mare placere v-as da , daca s-ar putea, eu vreau sa aiba mai putin, dar daca e mancacios si totodata cuminte, asimileaza [:D]. Acum nu a mai luat asa mult cum lua inainte, dar tot ia mai mult decat alti bbi. Ma bucur ca macar e lung, ceea ce ma face sa cred ac va fi un baiat inalt [:)], dar oricum ar fi, e baiatul lui mama[olala]

va pup cu drag[pup][pup]

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL



#47
SoriLea

SoriLea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 01 noiembrie 2009 - 00:43

Cand se face Prevenarul??

Eu am mers pe schema data de stat.

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL



#48
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 01 noiembrie 2009 - 10:54

Am avut o noapte .... [bang] dezastru. Mai fetelor eu nu sunt obisnuita cu nopti nedormite si treziri. Ei bine galusca mea aseara de la 20 cand normal ne culcam pana la 23 a tot adormit si s-a trezit si de la 23-24 a tinut-o intr-un urlet continuu. Banuiesc ca din cauza dintilor caci daca o masam cu unguent se linistea. La miezul noptii s-a linistit, dar credeti ca a vrut sa doarma?[:D] Da de unde....pana la ora unu am ascultat un discursc intreg. A vorbit o ora in continuu [bang] si era de o veselie de nu iti venea sa crezi, si mie imi picau ochii in gura de somn.... ei pe la unu cand s-a terinat povestea ne-am dus la [nani].



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza





#49
mirela_n

mirela_n

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 01 noiembrie 2009 - 13:38

Joklk stai linistita ca nu esti singura cu treziri in noapte si Ana-Mari face la fel,dupa baie doarme cam pe la 21.00 pana la 00.00 sau 01.00 se trezeste si incepe sa vb pe limba ei,sa rada,sa dea din picioare,nu are nici otreaba culmea ca nu mai sta nicila ea in patut trebuie sa o iau in pat langa noi si e cea mai fericita,asa ca stai calma ca si noi avem discursuri din astea,iar dimineata da trezirea la ora 07.30(nu poate sa mai doarma macar o ora)[q]bineinteles toata un zambet,sta treaza pana pe la 09.30 cand o ia somnul dar ce sa facem sunt si ei mici si nu stiu[pup]

http://s564.photobuc...87/camelia_cgm/

#50
SoriLea

SoriLea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 01 noiembrie 2009 - 14:07

CRISLO trimis PM [pup]

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -