Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici17


195 raspunsuri la acest subiect

#141
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 15 noiembrie 2009 - 17:25

Multumim de urari Cami!



La multi ani sarbatoritilor de azi: Carla (corcodusa noastra draga) si David Nicholas [cor][s]







Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza





#142
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 15 noiembrie 2009 - 17:42

foxy noi avem 1an si o luna iar de vorbit clar inca nu dar zicem,mama,tata,titi...si multe altele pe care nu le prea intelegem,iar cu olita[bang][bang],facea cand era mai mic acuma nu are program asa ca nu stiu cand sa-l asez...[bang]
Jo sper ca totul sa fie bine cu Karla si piciorusul,iar de mers mie toti dr mi-au zis ca-i normal sa mearga pe varfuri pana o sa inceapa singurel de au gresit ei gresesc si eu [bang]
La multe lunite Carla corcodusa si David [s][s]




[cavaler]Luca Daniel
aici [foto] cu mine

#143
cami_bld

cami_bld

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 15 noiembrie 2009 - 23:02

Nu mi-a raspuns si mie nimeni[q].Bebeii vostri cand au inceput sa stea in fundulet,ca mie imi e cam frica sa nu se forteze,sa nu fie prea mica.Nu i-am zis nimic Mirelei,am mai intrebat si eu dar nu am primit nici un raspuns concret.Si sambata viitoare ajung si eu in sfarsit la micuta noastra,numar zilele pana atunci,ca nu am mai vazut-o de o gramada de vreme

http://s564.photobuc...87/camelia_cgm/

#144
pepina70

pepina70

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 15 noiembrie 2009 - 23:10

[asia]multzumim fetele dragi de urarisi mea culpa La multe lunitze si noi uram la strengaritza[pup]!
JO,la Karla totul este rezolvabil si tu stii cel mai bine[flo]cand am fost la ctr la neuro(o doct ff de treaba si cu experienta de 35 de ani)mi a zis sa i fac gimnastica lui Carla in fiecare zi(ii faceam dar la incheieturile de la picioare nu pre ca i mi erea teama),sai strang piciorusele la 90 de grade si sa inmping usor cand este ea relaxata dar cat mai mult si fara frica!!poate ca si Karla are muschiul mai incordat pe o parte.tu vorbeste cu kineto si sa i faci ca nu strica ,,ii da mobilitate.
Corcodusa e o rasfatzata si o draga,manaca numa o masa pe zi legume si de sapt viit incerc o a doua si cu fructe.
a inceput sa rada mai mult[:I]fata mami draga,,
Vali , te citesc la difersificare dar ptr mai tarziu ca imaginatie prea mare la bucatarie nu prea am[:I]

Pepina ,mama de Carla,corcodusa mami draga,,

http://www.bilder-sp...hp?album=113840


#145
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 15 noiembrie 2009 - 23:47

Valy, da toti au tendinta de a merge pe varfuri, dar trebuie urmarit cum merge pe varfuri. Karla avea tendinta de a merge ca la balet, deci se ridica chiar pe degete, ceea ce insemna o rigiditate foarte mare.



Cami, Karla a stat in fundulet de la sapte luni, dar fiecare copil are ritmul lui.



Pepina si eu sunt convinsa ca se va rezolva, dar momentan de cate ori ma gandesc acolo ma stresez. Asa ca a devenit si atmosfera in casa stresanta, imi repezesc sotul din orice....[bang]



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza





#146
SoriLea

SoriLea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 16 noiembrie 2009 - 00:33

Cami , Razvanelul meu sta in fundulet sprijinit de perne, cand e culcat pe spate, daca ii dau mana se ridica singur in fund, eu doar il ajut putin, ne rostogolim de numa-numa, il dau in leagan (unde sta in fund) si nu am nici o probl. Nu il fortez cu nimik, doar il ajut la ceea ce vrea el as faca si cand reuseste, e ff vesel si fericit [:)]

Sper ca ti-am fost de folos [pup]

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL



#147
cami_bld

cami_bld

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 16 noiembrie 2009 - 10:01

Multumesc fetelor,si Ana Maria e cea mai fericita cand sta in fundulet,o pune Mirela intre perne si nu mai are nici o treaba.
Jo,eu cred ca nu trebuie sa fi atat de stresata[flo],gandeste-te ca strengarita are o bila alba in plus ca ati inceput kineto devreme,iar ea e o luptatoare si sunt sigura ca nu vor fi probleme.Inteleg ca e greu sa nu te gandesti,dar fi optimista[pup]

http://s564.photobuc...87/camelia_cgm/

#148
cami_bld

cami_bld

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 16 noiembrie 2009 - 10:07

Era sa uit:[s]La multe lunite Carla si David[s],sa cresteti mari si sanatosi.



http://s564.photobuc...87/camelia_cgm/

#149
mirela_n

mirela_n

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 16 noiembrie 2009 - 14:17

Fetelor intru si eu cam tarziu ce-i drept si spun La Multi Ani sarbatiritilor,sa cresteti mari,frumosu si sanatosi[s].noi suntem niste zburdalnice,mai nou Ana-Maria a inceput si ea sa-si impuna punctul de vedere tipand cand nu-i convine ceva,da toata ziua din picioare si asa cum v-a zis Cami vrea tot timpul sa stea in fundulet,nu prea vreau s-o las de teama sa nu se intample ceva,mai avem putin si incepem si noi sa papam si am asa o teama ,ma gandesc daca o sa vrea,refuza sau lingurita o sa va cerem si noi sfaturi ca voi ati trecut deja prin asta[pup]



http://s564.photobuc...87/camelia_cgm/

#150
SoriLea

SoriLea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 16 noiembrie 2009 - 23:51

FETELOR HELP....

Razvanelul meu de ieri e ff agitat si plange pana "lesina", nu are febra sau alte simptome si nu stiam ce ar putea sa aiba, am chemat dr.lui si mi-a zis ca are gingia putin inflamata, deci incep dintisorii[bang].
La bb-ii vostrii, la cat au inceput sa le dea dintii? Si cat a durat de cand a inceput "agitatia" si pana au aparut?
Imi pare asa de rau de el and il vad cum se chinuie [q], voi cu ce i-ati calmat durerea?
Mie mi-a recomandata Panadol si Nurofen alternativ la 6 ore si sa-i dau cu Calmgel pe gingii. Mai folosesc si jucarii cu gel, care se tin la frigider.

Va rog din suflet, impartasiti-mi din experientele voastre de inceput, cum ati depasit situatia (nu ma intereseaza pt noi, cat pt el, ca nu vreau sa-l vad ca se chinuie asa, as face orice sa nu aiba durerile astae).

[pup][pup] pt mamici si bebici [:I]

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -