Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV Dr. ALBU DRAGOS 21


198 raspunsuri la acest subiect

#181
ALTESA

ALTESA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.429 mesaje

Postat 28 ianuarie 2011 - 22:55

fetelor oare albu lucreaza numai la medlife nu o lucra si printr-un spital de stat ca as vrea sa fac cu el laparo dar e prea mult ,raman fara bani de IA .


oare are voie sa vina in alt spital sa trateze o avea si el vreun parteneriat cu vreun spital de stat voi ce stiti?

#182
lyly_mar

lyly_mar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.286 mesaje

Postat 28 ianuarie 2011 - 22:56

altesa,eu ti-l recomand pe dr ion ionut.
Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

flo.flo m-ai linistit in ceea ce priveste durerile si gaurile.


insa as mai vrea sa stiu asa: prima pe care ai facut-o ai zis ca a fost de investigare adica decat se uita sa vada daca ai ceva nu iti curata si aderentele de pe trompe daca ai tot in cadrul acekeiasi laparo?

sau te cheama alta data la alta laparo sa te curete?

nu stiu de ce dar am impresia ca ma exprim cam aiurea.

cu cine ai facut laparo la giulesti si cum ti s-a parut doctorul/doctora?

cum ai zis tu ca nu ai platit nimic ca stiu ca la medlife e 18 mil sau am inteles eu gresit?



#183
lyly_mar

lyly_mar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.286 mesaje

Postat 28 ianuarie 2011 - 22:58


lucra la si filantropia,se ducea 1 zi pe luna cd facea de garda...nu stiu dc se mai duce,am inteles ca nu...
Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

fetelor oare albu lucreaza numai la medlife nu o lucra si printr-un spital de stat ca as vrea sa fac cu el laparo dar e prea mult ,raman fara bani de IA .


oare are voie sa vina in alt spital sa trateze o avea si el vreun parteneriat cu vreun spital de stat voi ce stiti?


#184
flo.flo

flo.flo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 323 mesaje

Postat 28 ianuarie 2011 - 23:12

Citat:
citat din mesajul lui lyly_mar

altesa,eu ti-l recomand pe dr ion ionut.
Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

flo.flo m-ai linistit in ceea ce priveste durerile si gaurile.


insa as mai vrea sa stiu asa: prima pe care ai facut-o ai zis ca a fost de investigare adica decat se uita sa vada daca ai ceva nu iti curata si aderentele de pe trompe daca ai tot in cadrul acekeiasi laparo?

sau te cheama alta data la alta laparo sa te curete?

nu stiu de ce dar am impresia ca ma exprim cam aiurea.

cu cine ai facut laparo la giulesti si cum ti s-a parut doctorul/doctora?

cum ai zis tu ca nu ai platit nimic ca stiu ca la medlife e 18 mil sau am inteles eu gresit?




Altesa si eu tot cu Ion Ionut am facut ambele laparascopii - este un super doctor si m-am simtit in siguranta in mainile lui. Ti-l recomand cu incredere.
La prima laparo mi-a curatat si aderentele de pe trompe si ce mai era pe acolo - eu la 2 luni de la laparo am ramas dar din nefericire a fost extrauterina [q] - asa am ajuns la a doua unde am decis sa-mi scoata si trompa ptr ca era a doua extrauterina pe trompa aia [q] nu vreau sa te sperii cu experienta mea - stiu multe fete care dupa laparo au ramas si a fost ok - asa ca bafta [pup]

si Nu - la Giulesti nu am platit nimc

#185
flo.flo

flo.flo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 323 mesaje

Postat 28 ianuarie 2011 - 23:16

Citat:
citat din mesajul lui lyly_mar


eu l-am luat de la farmacia de la ML,cere-i dr sa iti dea card cu reducere de 7% ca sa iei de la farmacia lor,sunt niste cartoane albe pe care scrie reducere 7%,le are pe birou,cere-i mai multe.eu am cerut la o asistenta sa imi de mai multe si mi-a dat
10 zile de stimulare nu e mult, se poate sa ajunga si la 14 zile.
bafta multa!
Citat:
citat din mesajul lui flo.flo

Citat:
citat din mesajul lui speranta2

Multumim Flo. Initial toate avem schema asta cu MenopuR+Puregon si pe parcurs, in functie de cum raspunzi la tratament, se modifica medicatia. Poti sa ramai in final numai cu Menopur.



sa inteleg ca mai bine nu cumpar tot puregonul odata ci asa pe parcurs sa nu raman cu multe fiole. multumesc [asia]

Aveti idee daca exista vreun loc unde se gasesc mai ieftin? [alcool] voi de unde l-ati luat?



merci de pont

#186
ALTESA

ALTESA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.429 mesaje

Postat 28 ianuarie 2011 - 23:22

bun deci m-am hotarat merg la ion ionut.

maine mi-o raspunde cineva daca sun la giulesti? deja sunt a 3 a zi de cm maine .


ce adeverinta imi trebuie si de unde o iau ca sa beneficiez de laparo gratuita?

fetelor sa zicem ca as avea aderente si mi le curata ,chestia asta imi regleaza si ovulatia sau nu are legatura si tot apelez la stimulente ca eu nu am ovulatie.



sa zicem ca nu am aderente si nu are ce sa curete si ma gaseste ok ma ajuta cu ceva ca mi-a introdus gazul ala are efectul hsg-ului de lavaj mecanic dupa care poti ramane ?




#187
lyly_mar

lyly_mar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.286 mesaje

Postat 28 ianuarie 2011 - 23:39


eu iti sugerez sa te duci la cab lui particular,cauta pe google,parc pe la gara,si acolo stabilesti ce sicum...adeverinta de salariat caiti platesti cotele sociale si cu nr de zile de concediu medical..ovulatia nu are legatura cu aderentele,aderentele impiedica fixarea sarcinii.....
Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

bun deci m-am hotarat merg la ion ionut.

maine mi-o raspunde cineva daca sun la giulesti? deja sunt a 3 a zi de cm maine .


ce adeverinta imi trebuie si de unde o iau ca sa beneficiez de laparo gratuita?

fetelor sa zicem ca as avea aderente si mi le curata ,chestia asta imi regleaza si ovulatia sau nu are legatura si tot apelez la stimulente ca eu nu am ovulatie.



sa zicem ca nu am aderente si nu are ce sa curete si ma gaseste ok ma ajuta cu ceva ca mi-a introdus gazul ala are efectul hsg-ului de lavaj mecanic dupa care poti ramane ?





#188
ALTESA

ALTESA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.429 mesaje

Postat 28 ianuarie 2011 - 23:57

trebuie sa scrie in adeverinta chestia sta cu nr de zile de concediu medical?

de exemplu eu lucrez in invatamant si saptamana viitoare sunt in vacanta nu cred ca mai am dreptul la concediu medical ca deja stau acasa.


si la cabinetul particular tot gratuit este daca duc adeverinta?





sorry daca v-am plictisit cu intrebarile mele dar voi ati trecut prin asta si stiti.

#189
lyly_mar

lyly_mar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.286 mesaje

Postat 29 ianuarie 2011 - 00:30


adeverinta cu nr de zile de concediu medical iti tb dc ceri tu concediu medical dupa,dc nu nu vrei cm nu iti da.la cab la el nu face laparo,laparo face la spital,ti-am zis sa il cauti la cabinet ca sa stabilesti detalii pt spital
Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

trebuie sa scrie in adeverinta chestia sta cu nr de zile de concediu medical?

de exemplu eu lucrez in invatamant si saptamana viitoare sunt in vacanta nu cred ca mai am dreptul la concediu medical ca deja stau acasa.


si la cabinetul particular tot gratuit este daca duc adeverinta?





sorry daca v-am plictisit cu intrebarile mele dar voi ati trecut prin asta si stiti.


#190
flo.flo

flo.flo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 323 mesaje

Postat 29 ianuarie 2011 - 01:17

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

trebuie sa scrie in adeverinta chestia sta cu nr de zile de concediu medical?

de exemplu eu lucrez in invatamant si saptamana viitoare sunt in vacanta nu cred ca mai am dreptul la concediu medical ca deja stau acasa.


si la cabinetul particular tot gratuit este daca duc adeverinta?





sorry daca v-am plictisit cu intrebarile mele dar voi ati trecut prin asta si stiti.


Altesa, trebuie sa duci adeverinta de la servici precum ca esti salariat si pe ea o sa scrie si cate zile de concediu ai avut in ultimele 12 luni pentru ca in czul in care vrei cm, nu ai voie sa depasesti un anumit nr pe an.
Nu stiu daca iti face programare asa ca suni acolo si gata - iti recomand sa te duci mai intai la o consultatie la el si vezi daca este de acord sa-ti faca, daca nu are prea multe programari, etc. eu stiu ca tu ai vrea acum dar mai intai vorbeste cu el - il gasesti in fiecare zi mai putin joia, la camera de garda a spitalului incepand cu ora 2. trebuie sa astepti sa ia mai intai lauzele, gravidutele si apoi intri si tu. BAFTA!


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -