Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV Dr. ALBU DRAGOS 21


198 raspunsuri la acest subiect

#171
flo.flo

flo.flo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 323 mesaje

Postat 28 ianuarie 2011 - 20:40

Didi, tu ai facut numai menopur seara? vad ca eu am menopur+puregon timp de 10 zile. nu o fi cam mult?

iti tin pumnii pentru luni [pup]



Citat:
citat din mesajul lui didi32

Inna, am facut 9 zile de stimulare cu menopur, azi e a 10-a. Daca-i bine, m-am linistit.
Maripet, sunt 4 ecografii de monitorizare, la pachet cu analizele de estradiol si progesteron si costa impreuna 703 Ron parca - pachetul mov se numeste. Cred ca poti sa platesti si separat, dar nu stiu daca e acelasi pret. Poti sa verifici diverse preturi si pe prima pagina, sunt actualizate.

Barza de 2011 va veni cu cel putin un bebelus!


#172
flo.flo

flo.flo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 323 mesaje

Postat 28 ianuarie 2011 - 20:47

Asa este cand esti [gravi] te trag bbebei la somn [pup]

Rica, Camemar, Speranta, (sper ca n-am uitat pe nimeni)numar si eu zilele cu voi toate pana la beta [pup] Sa va ajute DD sa fie MAARRREEE [pup]


Citat:
citat din mesajul lui rica69

Fetele am atipit nitel. [pup]

_____________________________________________________________
Asteptand un ingeras in viata noastra [ruga]


#173
speranta2

speranta2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 832 mesaje

Postat 28 ianuarie 2011 - 21:22

Multumim Flo. Initial toate avem schema asta cu MenopuR+Puregon si pe parcurs, in functie de cum raspunzi la tratament, se modifica medicatia. Poti sa ramai in final numai cu Menopur.


#174
ALTESA

ALTESA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.429 mesaje

Postat 28 ianuarie 2011 - 22:21

pt. cele care au facut laparoscopie: in ce zi se face sau nu conteaza? se poate imediat dupa cm? ca asa vrea sa o fac mai repede.


cat costa ,se deconteaza de casa de asig?


cat de dureroasa este si cat de mare si urata ramane cicatica?


ce restricyii ai dupa ?



va multumesc daca vi se par jenante intrebarile imi puteti da pm si poate imi povestiti si ce vi sa facut.



multumesc!



rica cand faci beta?

#175
flo.flo

flo.flo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 323 mesaje

Postat 28 ianuarie 2011 - 22:39

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

pt. cele care au facut laparoscopie: in ce zi se face sau nu conteaza? se poate imediat dupa cm? ca asa vrea sa o fac mai repede.


cat costa ,se deconteaza de casa de asig?


cat de dureroasa este si cat de mare si urata ramane cicatica?


ce restricyii ai dupa ?



va multumesc daca vi se par jenante intrebarile imi puteti da pm si poate imi povestiti si ce vi sa facut.



multumesc!



rica cand faci beta?


Altesa iti raspund eu (am doua la activ deci pot pune ca am experienta [8D])
In primul rand eu am facut-o la Giulesti si la prima care a fost de investigatie am sunat in prima zi de menstra si mi-a facut programare cam la o saptamana asa. A doua din pacate a fost la urgenta (aveam extrauterina) asa ca nu a mai contat ziua....La Giulesti nu am platit nimic - am dus adev de salariat si parca trimtere de la medicul de familie
Ea in sine nu este deloc dureroasa - a doua zi iti da drumul acasa cicatricele nici nu se vad (eu am un mica in buric care n-ai zice ca e de la o operatie, si doua mai jos - una este in slip iar a treia o caut acum si nu o mai gasesc [:D] )E mai dureros la doua zile dupa operatie cand te doare tare tot organismul - am inteles ca este de la gazul care ti-lbaga in burtica - dar nimic de speriat.
Restrictii dupa nu ai - un mic regim primele doua zile pana ai scaun, si cred ca vreo doua saptamani fara contact (eu nu cred ca am respectat intocmai ultima parte [:I] ) - deci nu trebuie sa-ti faci griji

sper ca ti-am fost de folos - daca mai ai intrebari iti raspund cu placere [pup]

#176
lyly_mar

lyly_mar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.286 mesaje

Postat 28 ianuarie 2011 - 22:45

altesa,se face pana in ziua 14 de CM,dupa ce se termina sangerarea.dc faci la spital de stat ,e gratis.ai 3 cusaturi in forma de cruce, mici,in triunghi pe burta.nu e dureroasa,mie marinescu mi-a dat drumul in seara in care am facut-o la giulesti pt ca eram ok.de regula stai 1 noapte dupa operatie.la MEDLIFE stai 1 noapte.se recomanada fara efort,sa te feresti de frig si 3 sapt fara contact.

chiar nu tb sa sperii,scapi repede[pup]
Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

pt. cele care au facut laparoscopie: in ce zi se face sau nu conteaza? se poate imediat dupa cm? ca asa vrea sa o fac mai repede.


cat costa ,se deconteaza de casa de asig?


cat de dureroasa este si cat de mare si urata ramane cicatica?


ce restricyii ai dupa ?



va multumesc daca vi se par jenante intrebarile imi puteti da pm si poate imi povestiti si ce vi sa facut.



multumesc!



rica cand faci beta?


#177
flo.flo

flo.flo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 323 mesaje

Postat 28 ianuarie 2011 - 22:47

Citat:
citat din mesajul lui speranta2

Multumim Flo. Initial toate avem schema asta cu MenopuR+Puregon si pe parcurs, in functie de cum raspunzi la tratament, se modifica medicatia. Poti sa ramai in final numai cu Menopur.



sa inteleg ca mai bine nu cumpar tot puregonul odata ci asa pe parcurs sa nu raman cu multe fiole. multumesc [asia]

Aveti idee daca exista vreun loc unde se gasesc mai ieftin? [alcool] voi de unde l-ati luat?

#178
lyly_mar

lyly_mar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.286 mesaje

Postat 28 ianuarie 2011 - 22:47


am uitat sa iti zic,mie mi-a fost rau din cauza anesteziei,cd am ajuns acasa.parac este 18 mil la ML.
Citat:
citat din mesajul lui lyly_mar

altesa,se face pana in ziua 14 de CM,dupa ce se termina sangerarea.dc faci la spital de stat ,e gratis.ai 3 cusaturi in forma de cruce, mici,in triunghi pe burta.nu e dureroasa,mie marinescu mi-a dat drumul in seara in care am facut-o la giulesti pt ca eram ok.de regula stai 1 noapte dupa operatie.la MEDLIFE stai 1 noapte.se recomanada fara efort,sa te feresti de frig si 3 sapt fara contact.

chiar nu tb sa sperii,scapi repede[pup]
Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

pt. cele care au facut laparoscopie: in ce zi se face sau nu conteaza? se poate imediat dupa cm? ca asa vrea sa o fac mai repede.


cat costa ,se deconteaza de casa de asig?


cat de dureroasa este si cat de mare si urata ramane cicatica?


ce restricyii ai dupa ?



va multumesc daca vi se par jenante intrebarile imi puteti da pm si poate imi povestiti si ce vi sa facut.



multumesc!



rica cand faci beta?



#179
ALTESA

ALTESA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.429 mesaje

Postat 28 ianuarie 2011 - 22:49

flo.flo m-ai linistit in ceea ce priveste durerile si gaurile.


insa as mai vrea sa stiu asa: prima pe care ai facut-o ai zis ca a fost de investigare adica decat se uita sa vada daca ai ceva nu iti curata si aderentele de pe trompe daca ai tot in cadrul acekeiasi laparo?

sau te cheama alta data la alta laparo sa te curete?

nu stiu de ce dar am impresia ca ma exprim cam aiurea.

cu cine ai facut laparo la giulesti si cum ti s-a parut doctorul/doctora?

cum ai zis tu ca nu ai platit nimic ca stiu ca la medlife e 18 mil sau am inteles eu gresit?


#180
lyly_mar

lyly_mar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.286 mesaje

Postat 28 ianuarie 2011 - 22:53


eu l-am luat de la farmacia de la ML,cere-i dr sa iti dea card cu reducere de 7% ca sa iei de la farmacia lor,sunt niste cartoane albe pe care scrie reducere 7%,le are pe birou,cere-i mai multe.eu am cerut la o asistenta sa imi de mai multe si mi-a dat
10 zile de stimulare nu e mult, se poate sa ajunga si la 14 zile.
bafta multa!
Citat:
citat din mesajul lui flo.flo

Citat:
citat din mesajul lui speranta2

Multumim Flo. Initial toate avem schema asta cu MenopuR+Puregon si pe parcurs, in functie de cum raspunzi la tratament, se modifica medicatia. Poti sa ramai in final numai cu Menopur.



sa inteleg ca mai bine nu cumpar tot puregonul odata ci asa pe parcurs sa nu raman cu multe fiole. multumesc [asia]

Aveti idee daca exista vreun loc unde se gasesc mai ieftin? [alcool] voi de unde l-ati luat?



Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -