Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

maseaua de minte


21 raspunsuri la acest subiect

#11
megy

megy
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 17 septembrie 2005 - 23:01

Eu mai am de scos doua masele de minte de sus. Va spun fetelor ca maseaua asta care mi-a scos-o de jos a fost groaznica, de aceea sper sa fie adevarat ce ati spus ca alea de jos dor mai rau decat cele de sus. Pe mine m-a durut 3 zile locul respectiv si am sangerat 2 zile. Cand am fost la dr sa-i spun ca nu mi se mai opreste sangerarea si ma tot doare mi-a spus ca e normal sa fie asa, mi-a dat antibiotice si mi-a mai trecut. A vrut sa imi mai scoata inca una de sus iar cand am auzit.... m-am dat jos de pe scaun si am zis ca s-o lasam pe alta data. Stiu ca amanarea e in defavoarea mea...dar mor de frica fetelor. oricum luni mai trebuie sa merg pt o plomba. Poate imi fac curaj...cine stie....Va pup si curaj.........(gaina ca te tai)[vom]

#12
Myhaella

Myhaella

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 338 mesaje

Postat 30 noiembrie 2005 - 17:37

Buna fetelor! Va rog mult sa ma sfatuiti... Sotul a avut o extractie foarte chinuitoare de masea de minte (inclusiv micro-operatie) in urma careia i-au aparut rani la gingii si mucoasa bucala si afte. Ce poate sa faca? Am citit aici pe forum ca pentru afte se bandijoneaza cu solutie de bicarbonat alimentar pentru schimbarea ph-ul si dupa aceea cu glicerina boraxata amestecata cu stamicin cu o jumatate de ora inante de masa dar cum facem cu ranile? Ia si un antibiotic. Va rog, astept raspuns urgent! Siminaf, esti pe aici?

Mihaela



#13
tusferi

tusferi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 618 mesaje

Postat 20 februarie 2008 - 11:56

Buna la toata lumea.
Este un subiect vechi, dar pentru ca mi-am scos o masea de minte si am cautat niste informatii, m-am gandit ca nu ar strica sa impartasesc si eu experienta mea pentru cine va mai cauta detalii.
In primul rand, noroc ca nu am citit subiectul inainte de extractie, ca nu ma mai duceam.
Am 2 masele de minte iesite in partea de sus, dar sunt iesite doar putin de tot. Si la mine cresc foarte aiurea si mi-au strambat si dintii. Si eu vreau sa fac un bebe si vreau sa imi pun si aparat dentar si am zis sa termin cu problema asta.
Buun. Deci m-am programat vineri, ca sa am timp sa ma refac peste weekend. Am intrat in cabinet fleasca de frica. Nu mai facusem nicio extractie. Stiam si eu diverse povesti ca se urca doctorul pe tine si trage cat poate de masea sa iasa, samd.
Mi-a dat mai intai cu lidocaina care este un anestezic ca sa nu te doara cand te inteapa sa iti faca anestezia. M-a intepat in vreo 2 locuri si mi-a facut anestezia. Una din intepaturi m-a durut mai tare, dar dupa aia n-am mai simtit nimic. Extractia cred ca a durat maxim 5 minute. Nu am simtit nimic, nu mi-a taiat nimic imprejur, nu m-a umplut de sange (asa cum ma asteptam). Mi-a zis ca exista o tehnica speciala de extractie (nici nu ma gandeam ca nu imi taie gingia, maseaua era abia iesita putin). Daca nu deschideam ochii in momentul in care era cu ea in cleste, nici n-as fi stiut ca e gata. Mi-a recomandat sa nu beau si sa nu mananc lactate (ca fermenteaza), sa iau niste antiinflamatoare si ceva de dureri in caz ca ma doare. Mi-a pus un pansament pe care mi-a zis sa il tin cam 2 ore cred, dar n-am rezistat decat o ora cu el ca imi venea sa vomit cu ala in gura si mi-a spus ca daca incepe sa curga sange sa pun alt pansament (mi-a mai dat el niste pansamente sa am la mine). A zis sa imi clatesc gura cu apa de gura cat mai des si daca simt cumva gust rau sau miros in gura sa vin imediat la el ca inseamna ca se face infectie acolo. Dupa ce a trecut anestezia am luat eu preventiv ceva pentru dureri si am mai luat a doua zi tot cam preventiv, ca ma jena putin locul tot un analgezic. Nu s-a infectat (cel putin nu pana acum, au trecut cam 5 zile de atunci), nu m-a durut, nu mi-a fost rau. M-a costat 150ron. O sa ma duc sa o scot si pe cealalta de sus. El mi-a zis ca pot sa le scot si pe cele de jos dar nici nu au iesit din gingie. Le mai las, mai ales ca vad ca fetele de aici zic ca alea ar fi de fapt dureroase. O sa il intreb de curiozitate data viitoare cand ma duc.
Deci, pentru cine are de facut extractii, sa nu se teama. Sa mearga la un doctor bun. Eu am fost la un cabinet stomatologic de pe Hristo Botev. Daca vrea cineva mai multe detalii despre doctor si cabinet, imi poate scrie pe tusferi@yahoo.com.



"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel

#14
skumpi

skumpi
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 14 martie 2008 - 14:09

mie tocmai ieri mi`a scos o masea de minte de jos tot asa prin chirurgie...oribil...maseaua nu iesise...de`abia a gasit`o doctoru pt k era sub gingie undeva in OS ... si ma durea f tare pt k apasa pe cealalta masea...2 saptamani am stat asa apoi mi`am facut curaj sa merg , pt k vara trecuta mi`a mai scos ink una...tot de jos si a fost groaznic...desi mi`a facut anestezie tot am simtit ceva acolo...iar durerile de dupa...nu le pot descrie...insa de data asta a fost mai ok...dupa ce mi`a trecut anestezia m`a durut...am stat cu gheata pe fata..apoi am luat antibiotice si aulin pt durere...si a fost ok...dar azi`noapte ink sangera si nu am putut sa dorm k tot trb sa scuip...mi s`a umflat f tare...k cata trecuta de altfel...dar doctorul mi`a zis k e un proces normal...
peste 2 h merg sa`mi mai puna un pansament iar peste 10 zile sa`mi scoata firele...
oricum ma bucur k am scapat...doare dar macar doare cateva zile si apoi gata...
mai am ink una sus..care si aia nu poate iesi ( cum am maxilaru mik) dar ink nu doare...sper sa nu ma doara devreme si ink una care a iesit ok...deci mai e nevoie de o sg operatie si am scapat :)

#15
lilina

lilina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.921 mesaje

Postat 14 martie 2008 - 16:42

si eu mi-am scos prima masea de minte iesita, de sus. mi-a facut anestezie dubla, caci simteam cand umbla si in 5 min.am ramas fara ea. crestea stramb, spre obraz si ma jena

acum a aparut si cealalta de sus, si la fel, creste stramb, spre obraz, asa ca va trebui scoasa si asta

nu m-a durut cand mi-a scos-o dar am si avut un medic bun (pe la p-ta alba iulia)





Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)

poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe


#16
selena_tl

selena_tl
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 10 mai 2008 - 20:43

Buna,am citit postarile voastre,si vreau sa va spun,ca astazi,am suferit o interventie,la o masea de minte din partea de jos.Medicul care a incercat sa mi-o scoata,si care este chirurg,nu a reusit.Maseaua creste oblic,dar nu a iesit inca.Bineinteles ca mi-a scos-o si pe cea din fata ei.Acum ma gandesc,n-a stiut doctorul cum sa mi-o scoata,sau chiar n-a putut.Chestia este ca m-a chinuit o ora degeaba.Nu stiu ce sa zic,astept sa-mi treaca rana si ma duc la alt stomatolog.Astept cu nerabdare,pareri,eventual sfaturi.Multumesc anticipat.

#17
adytza69

adytza69
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 04 iulie 2008 - 12:51

si ieu is chiar trec prin asa cv...la 14 ani dj imi scoate maselele de minte....CE PROSTIE!...dar totusi trebuie sa suferi pt frumusete...sa zik cum a stat treaba...in mai am fost tr de la medicul dentist sami fac o radiografie la toata dantura...nah am facut...apoi am fost la stomatolog si mia zis trebuie scoase maselele de minte cati strica toata dantura..:((...si sus si jos...nah ma tr la laser...akolo mia cerut 1 mil jum numai pt un dinte...(ma opereaza apoi direct acasa ma lasa)...nu m-am dus...apoi am aflat ca se poate face la spital gratis dar trebuie sa stay 4 zile in spital..nah am acceptat...nah m-am dus la spital...akolo nah mia spus sami fac analize la sange , filmul,biletul de trimitere/internare de la medicul de fam,adeverinta , filmul si cam atat...nah mi leam facut toate apoi imi zike sa ma duk intro zi de luni la spital pt internare...am fost si akolo...eo vesela ca ma interneaza:))..nah ma internat si imi spune ca marti ma opereaza(01.07.2008)...nah dim ma trezeste asistenta zike.."hay sa te operam...spalate pe dinti si sa fi mancata bine"...nah am facut tot ce mia zis asistenta apoi am coborat in salonul de operatie unde mai ast mai nuj cate persoane...nah mai trebuia sa se opeereze nuj cate persoane...nah ma luat pe mn prima...mia facut anestezie...de 6 ml la care ma intepat de 6 ori intro parte(cate un ml la fiecare intepatura)...pfff ce dureros era:(...nah am stat cu anestezia 15 min pana amortesc...si capu mi la amortit:(...nah apoi dj a inceput:(...mia curatat dinti cu un tampon cu spirt...si apoi a inceput...mia scos 2 masele dintro parte..:((...nah prima oara a inceput jos...ma taiat cu lama..nu am simtit nika...da ma enerva doctoru ca umbla cu albina aia futo masa x(......da niki cum nu iesea...o h jum o tinut numa sami scoata o masea de jos...pt ce era ffft aglomerati dinti..si in plus niki nu erau scosi afara maselelede minte..:(...nah tat umbla cu albinutza aia si a luat"surubernita"...mia bagat in tinte si a tras in sus...da drace ca nu iesea:((...efectiv mi se invartea in maxilar..:((...nah da pana la urma a scoso...era mare...la numai 14 ani avea 2.5 cm...si radacina era aspra rau de tot...nah apoi a urmat sus..sus in 30 min mia scoso...dar ma durut tare sus din cauza ca nu prea se mai simtzea anestezia..:((...of of...mama da ce urla doctoru.."DESCHIDE GURA!"..."NUTZI MAI MISCA LIMBA CA PROVOCI SALIVA!"...pe tot culoarul se auzea...sty mia curs mult sange...zike asistenta"parca ii in cur...ca si cum ai fi pe ciclu":)))...nah si cum zike sa nu mai provoc saliva...cum dracu sa nu provoc saliva cand styu ca cineav imi umbla in gura si plus eram si amortita in gur...prost rau...:))...nah operatia a tinu 2 h si cateva min...mama deki toata tremuram si plangeam de durere...mia dat asistenta sa pun gheata...ca gheata calmeaza durerea...si miam pus pff...dar tot m durea:(...nah ma tinut in spital 4 zile...pe celt sapt ma duk sami scoata atele:(...mama deki 3 ate dj mia cazut..:(...nah eo dupa operatie i dj 4 zile...tot mai rau se umfla...asa ma doare maxilaru si urechea si migdalele:((...peste 2-3 sapt imi scoate din celt parte...:((...eo nu mai vreau da nah "TREBE SA SUFERI PT FRUMUSETE!"...eo beaau algocalmin...da nu pastita ci ser dinala...nah trece o h-2h...da dupaia iara revine...



APP...NU AVETI VOIE SA MANKATI LACTATE
......NU AVETI VOIE SA STATI IN CURENT!...CA DUPA OPERATIE PRINDE REPEDE CURENTU...EU AM PATITO...
......NU AETI VOIE SA BETI APA RECE SAU CALDA...DOAR TEMP CAMEREI..
......SI MAI CV IMP...TREBE SA VA MISCATI NEAPARAT MAXILARU SI SA INCERCATI SA VA SPALATI PE DINTI;)....BAFTA SI VOUA;):p...ORKEAR FI NU DORESC LA NIMENI SA TREACA PRIN HALUL PRIN CARE AM TRECUT SI EU:(....nah ceau ceau:*:*...daca mai aveti cv intr punetimi...ca eo va rasp...ca eo m-am argumentat cu tot ce trebuie sa styu:P

buhuhaha

#18
lili81

lili81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 14 iulie 2008 - 01:55

Nu mi-o lua in nume de rau, dar n-am putut sa urmaresc ce ai scris tu.
1. A scrie pe forum sau mail nu e acelasi lucru cu a scrie pe messenger. Banuiesc ca "tr" inseamna "trimite" si "dj" "deja". Erai chiar asa de grabita de nu puteai scrie cuvintele intregi?
2. In clasele primare se invata ca la inceput de propozitie se scrie cu litera mare (ca pe mess nu se respecta treaba asta e alta poveste, aici nu e mess). E f greu de urmarit daca trebuie sa ghicesti unde se termina o fraza si unde incepe alta. De aranjare in pagina n-ai auzit? Cand treci la alta idee sa scrii de la capat?
3. Pe tastatura ta nu exista o tasta cu "-" (liniuta sau cratima) pe care sa o folosesti atunci cand e cazul?
Dupa umila mea parere textul tau ar trebui sa arate cam asa:


quote:
citat din mesajul lui adytza69

si ieu is chiar trec prin asa cv Si eu trec prin asa ceva...la 14 ani dj deja imi scoate maselele de minte....CE PROSTIE!...dar totusi trebuie sa suferi pt frumusete... De la capat, cu litera mare

sa zik Sa zic cum a stat treaba...in mai am fost tr de la medicul dentist sami fac am fost trimisa de medicul dentist (fara "la") sa-mi fac ("sa-mi" este prescurtarea de la "sa imi faca mie", de aceea se scrie cu liniuta, pt ca sunt 2 cuvinte unite, nu un singur cuvant. Cauta in DEX si n-ai sa gasesti cuvantul "sami" o radiografie la toata dantura...nah am facut Am facut...apoi Apoi am fost la stomatolog si mia mi-a zis trebuie scoase maselele de minte cati ca-ti (este in loc de "ca iti", deci 2 cuvinte unite, nu un singur cuvant) strica toata dantura..:((...si Si sus si jos...nah ma tr la laser Ma trimite...akolo mia cerut 1 mil jum numai pt un dinte...(ma Ma opereaza apoi direct acasa ma lasa). Acesta se cheama "punct" si rolul lui este samarcheze sfarsitul propozitiei sau frazei Mai pui si cate un aliniat din cand in cand.
nu Nu m-am dus... trebuia "," (virgula) in loc de "..."; m-ai innebunit cu atatea "..." si cu "nah" apoi am aflat ca se poate face la spital gratis, (virgula) dar trebuie sa stay stai; vroiai sa scrii in engleza sau ce? 4 zile in spital..nah am Am acceptat...nah Propozitiile si frazele se termina cu "." nu cu "..." m-am M-am (nu-mi vine sa sa cred, ce ti-a venit sa pui liniuta) dus la spital...akolo nah mia spus sami Acolo mi-a spus sa-mi fac analize la sange, filmul, biletul de trimitere/internare de la medicul de fam, adeverinta, filmul si cam atat. Mai faci o pauza... ("..." au si ele rostul lor, cand au)
...nah mi leam Mi le-am facut toate, apoi imi zike zice (iti pute sa scrii normal, nu esti suficient de smechera? sa ma duk intro duc intr-o zi de luni la spital pt internare...am Am fost si akolo acolo...eo (Nu cunosc cuvantul asta,pe bune; poate "eu") vesela ca ma interneaza:))..nah ma M-a internat si imi spune ca marti ma opereaza(01.07.2008)PUNCT "." UNUL SINGUR... nah dim Dimineata (daca scriai "Dim" te mai iertam; macar sa fi fost cu litera mare) ma trezeste asistenta zike (chestia asta n-are sens; poate "ma trezeste asistenta care zice" sau "ma trezeste asistenta si zice" dupa care urmeaza ":" (doua puncte). Acestea se folosesc pt ca urmeaza un citat, citezi ce a spus asistenta )..hay Hai sa te operam...spalate (Spala-te pe dinti si sa fi fii (vad ca e o adevarata "moda" cu scrisul cu un "i" in loc de "ii") mancata bine". Mai lasam putin spatiu, sa fie mai usor de citit.

...nah ( Iar "...nah"???) am Am facut tot ce mia mi-a zis asistenta,(VIRGULA) apoi am coborat in salonul de operatie unde mai ast mai nuj (daca tie ti se pare ca e inteligibil ce ai scris aici... Trebuia sa arate in felul urmator: mai asteptau (fara inca un "mai" nu stiu cate persoane) cate persoane
...nah
Of,Doamne! mai Mai trebuia sa se opereze nuj nu stiu cate persoane...nah ma M-a luat pe mn (daca asta e cuvant...) prima... (trebuia "," in loc de "..."; eu inca mai sper ca ai tu o tastatura speciala careia ii lipsesc anumite taste :)) mia Mi-a facut anestezie... de 6 ml la care ma m-a. Inca ceva: anestezie de 6 ml la care m-a intepat de 6 ori... pe voi nu va zgarie la urechi??? intepat de 6 ori intro intr-o parte(cate un ml la fiecare intepatura)...pfff ce dureros era:(...nah am stat Am stat cu anestezia 15 min pana amortesc...si capul mi la l-a amortit:(...nah apoi dj Apoi deja a inceput:(...mia mi-a curatat dinti dintii ("dinti" spuneai daca vorbeai despre niste dinti oarecare, orice dinti, niste dinti; tu vorbesti insa despre niste dinti bine determinati...stii despre ce dinti vorbesti, despre dintii tai; asa trebuie sa gandesti ca sa afli daca tb sa scrii cu un "i" sau cu 2 de "i") cu un tampon cu spirt...si apoi a inceput... (aici trebuiau niste":" pt ca urmeaza sa enumeri operatiunile facute de doctor) mia mi-a scos 2 masele dintro dintr-o parte..:((... (eventual puteai sa pui ";") nah prima oara a inceput jos..., ma m-a taiat cu lama.., nu am simtit nika nimic..., da dar ma enerva doctorul (se numeste articol hotarat ca umbla cu albina aia futo masa[/red]??? (chiar n-a vazut nici un moderator expresia asta??? x(......da niki dar nici cum nu iesea...o h jum o tinut (eu as fi scris: o 1:30 (daca tot vrei sa economisesti spatiu) a tinut; dar asta este totusi cea mai mica greseala din textul asta) numa numai sami sa-mi (in loc de "sa imi") scoata o masea de jos...pt ce era ffft aglomerati dinti nu inteleg nimic din partea asta..si in plus niki nici nu erau scosi afara maselelede minte ("maselele nu erau scoase" pt ca sunt de genul feminin: o masea, doua masele)..:(...nah tat (am crezut ca vrei sa spui ceva de tatal tau, apoi m-am prins ca "tat" inseamna "tot") umbla cu albinutza aia si a luat "surubernita" (poate "surubelnita")..., mia mi-a bagat in tinte (poate "dinte") si a tras in sus...dar drace ca nu iesea:((...efectiv mi se invartea in maxilar..:((...nah da pana la urma a scoso scos-o, ...era mare,...la numai 14 ani avea 2.5 cm...si radacina era aspra rau de tot...
Hai sa mai facem o pauza.

nah apoi Apoi a urmat sus.. (un singur punct era suficient) sus Sus in 30 min mia scoso mi-a scos-o,...dar ma m-a durut tare sus din cauza ca nu prea se mai simtzea anestezia..:((...of of...mama da (ar fi fost corect daca scriai (da')) ce urla doctorul.."DESCHIDE GURA!"..."NUTZI (Nutzi e un nume de femeie; tu trebuia sa scrii "nu-ti") MAI MISCA LIMBA CA PROVOCI SALIVA!"...pe tot culoarul se auzea...sty (asta vrea sa insemne "stii"?) mia mi-a curs mult sange...zike zice asistenta "parca ii in cur...ca si cum ai fi pe ciclu":))) (cred ca o bateam pe asistenta daca-mi zicea asa...ca sa fiu si de partea ta, nah :))...nah si cum zike zice sa nu mai provoc saliva...cum dracu' sa nu provoc saliva cand styu stiu ca cineav cineva imi umbla in gura si in plus eram si amortita in gura...prost rau...:))...nah operatia a tinut 2 h si cateva min...mama deki deci toata tremuram si plangeam de durere...mia mi-a dat asistenta sa pun gheata...ca gheata calmeaza durerea...si miam mi-am pus pff...dar tot m ma durea:(...nah (ma imbolnavesc cu "...nah"-urile astea) ma m-a tinut in spital 4 zile...pe celt (celtii au disparut demult) sapt ma duk duc sami sa-mi scoata atele:(...mama deki deci 3 ate dj mia cazut deja mi-au cazut(ca "e" mai multe)..:(...nah eo Eu dupa operatie i (la modul cel mai serios, nu inteleg ce vrei sa spui cu i-ul ala) dj deja 4 zile...tot mai rau se umfla...asa ma doare maxilarul si urechea si migdalele WHAT???MIGDALELE??? Mai fata, migdalele sunt niste fructe care cresc in migdal; oamenii au AMIGDALE :((...peste 2-3 sapt imi scoate din celt (ti-am mai zis ca celtii au disparut demult) (poate cealalta) parte...:((...eo eu nu mai vreau da da' nah "TREBE SA SUFERI PT FRUMUSETE!"...eo eu beau algocalmin...da nu pastita pastila, ci ser dinala (sunt 2 cuvinte: din ala)...nah trece o h-2h...da dupaia da' sau dar dupa aia iara revine...



APP...NU AVETI VOIE SA MANKATI MANCATI LACTATE
......NU AVETI VOIE SA STATI IN CURENT!...CA DUPA OPERATIE PRINDE REPEDE CURENTUL...EU AM PATITO PATIT-O...
......NU AETI AVETI VOIE SA BETI APA RECE SAU CALDA...DOAR (LA, POATE) TEMP CAMEREI..
......SI MAI CV IMP SI CEVA MAI IMPORTANT...TREBE SA VA MISCATI NEAPARAT MAXILARUL (al naibii articol hotarat) SI SA INCERCATI SA VA SPALATI PE DINTI;)....BAFTA SI VOUA;):p...ORKEAR??? ORICE AR FI NU DORESC LA NIMENI (asa zicea tataia; se spune "NIMANUI") SA TREACA PRIN HALUL [/red](Stiu ca se spune: in halul, adica "in halul in care sunt, esti, am fost, etc. Tu ai fiputut spune: prin chinul) PRIN CARE AM TRECUT SI EU:(....nah ceau ceau:*:*...daca mai aveti cv intr punetimi...ca eo va rasp...ca eo (ceva intrebari puneti-mi ca eu va raspund, ca eu) [red]m-am argumentat cu tot ce trebuie sa styu (sincer, iar mi se pare fara sens):P[red]


buhuhaha




http://www.foreverliving.com/

http://new.photos.ya.../liliana_ignat/

#19
lili81

lili81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 14 iulie 2008 - 02:05

Iti dai seama in ce hal m-a putut irita felul tau de a scrie, ca o ora si ceva am scris la mesajul de mai sus?
Mi-e rusine de rusinea ta..nu-mi vine sa cred ca la 14 ani, cat esti inca in scoala, presupun, scrii asa...sau nu esti???
Am vazut rosu in fata ochilor cand am inceput sa citesc.
Cand o sa te angajezi tot asa o sa scrii pe CV-ul tau? De fapt, nu e obligatoriu sa te angajezi, ma rog, e alegerea fiecaruia. Totusi,in viata asta vei mai fi nevoita si sa scrii. Pei in ritmul asta in cativa ani n-o sa mai poti deloc sa scrii sau n-o sa intealeaga nimeni chiar nimic.
BTW, am si eu o curiozitate: de la ce vine 69 de la nickname? Nu vreau sa dau cu presupusul, ca mai bine nu.
Oricum, ai reusit sa-mi strici seara, sincer[xx(].


http://www.foreverliving.com/

http://new.photos.ya.../liliana_ignat/

#20
lili81

lili81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 14 iulie 2008 - 12:32

S-a facut dimineata si am mintea mai limpede[:)].
Hai sa zic si ceva de bine, ca de rau am zis destul:
1. Acum am vazut ca este primul tau mesaj pe acest forum. Imi pare rau ca prima reactie pe care ai primit-o a fost asa dura, dar asta e.
2. Imi pare rau ca a trebuit sa treci printr-o experienta atat de chinuitoare, se pare ca esti cam ghinionista, de-a trebuit sa stai si internata in spital. Mie, la cei 26 de ani ai mei, nici macar nu mi-au iesit de tot maselele de minte, cam jumatate din fiecare, dar, slava domnului, nu s-au cariat deocamdata, nu cresc stramb, asa ca ma impac bine cu ele. Sper sa nu fie nevoie sa le scot prea repede.
3. Intentia ta a fost foarte buna, de a pune in garda si pe altii de ce se poate intampla. Iti multumesc pt asta.
[flo]


http://www.foreverliving.com/

http://new.photos.ya.../liliana_ignat/


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -