Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

sa ne numaram binecuvantarile (cap.8)


198 raspunsuri la acest subiect

#11
anuscha2009

anuscha2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 681 mesaje

Postat 20 ianuarie 2011 - 11:20

Buna dimineata!
Va salut pe toate si va admir ca puteti sa va traiti si sa va vedeti binecuvantarile.
Astzi m-am trezit prost dispusa. Mai prost dispusa ca ieri, ca alartaieri si sper ca maine tristetea mea sa fie doar o amintire. Incerc sa ma gandesc la binecuvantarile mele. Bineinteles ca ,,veverita'' mea este prioritatea mea nr. 1, dar totusi ma simt vulnerabila material, social si simt ca nu-i pot darui tot ce are nevoie;de la o familie intreaga, la confortul pe care si-l doreste. Si nu stiu ce sa-i raspund la intrebarile ei; eu de ce nu pot sa merg in tabara de ski? eu de ce...?
Imi liseste ceva, dar nici macar nu stiu ce-mi lipseste. Am un serviciu pe langa faptul ca e prost platit nici nu ma satisface profesional, drumul serviciu-casa-activitati casnice reprezinta painea mea de toate zilele si acum mai stau si la maica-mea, deoarece casa noastra este inchiriata si chiria de acolo ne ajuta pentru plata ratelor. Nu mi spuneti sa ies in oras cu fata mea, cu prietenele - asta cade, deoarece nu avem bani.
Nu sunt o deprimata cronic, pur si simpu asta e o zi in care imi vad mai mult frustrarile decat binecuvantarile. Oare am ochelari de cal azi?

ANNA

#12
anuscha2009

anuscha2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 681 mesaje

Postat 20 ianuarie 2011 - 11:21

off...mai scriu si cu greseli de ortografie.....scuze............

ANNA

#13
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 20 ianuarie 2011 - 11:56

Citat:
citat din mesajul lui anuscha2009
Ce se stie despre femeile divortate care atrag barbati cu probleme? Ca eu nu stiu, dar de bagat in probleme sunt prima!ANNA
toti barbatii sunt cu probleme... de aceea divortam, nu?[alcool] De fapt ne-am casatorit crezand ca le putem suporta problemele, si divortam cand ne dam seama ca nu mai suportam. Iar noul venit are altfel de probleme pe care credem ca le putem suporta.Of course, noi femeile, suntem perfecte, nu?[pk]Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)Povestea nasterii: Lili si Robert

#14
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.448 mesaje

Postat 20 ianuarie 2011 - 12:05

Categoric, Gabi [bis] sau mai bine zis multilaterale, multifatzetate [:D] ca diamantele [:D]

Ana, nu sunt zile identice. Ctaeodata e mai bine, cateodata mai rau. Si eu cred ca asa e sanatos si indiferent cine in ce situatie e, are zile bune si zile mai putin bune.

La noi a nins [:D] nu suport zapada [8D]



Daria & felina fioroasa[zana]GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza] Sela

_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"





*** Concursul KloraneBaby *** mam.jpg ***

#15
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 20 ianuarie 2011 - 12:41

Anna, gandeste-te ca totusi ai o casa, care-i a ta, ai o mama la care poti sta, tot nu esti singura pe lume... Daca serviciul nu e ok, poti sa cauti in alta parte, asta nu inseamna sa-ti lasi actualul serviciu, dar cand se iveste ceva, schimba-l. Sanatosi sa fim, restul e apa de ploaie[flo]



Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)



Povestea nasterii: Lili si Robert

#16
anuscha2009

anuscha2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 681 mesaje

Postat 20 ianuarie 2011 - 15:01

Fetelor sunteti minunate, pe astazi sunteti binecuvantarea mea[flo]
Oricum mi-a mai trecut, noroc ca am de lucru. O sa ma mai apuce pe seara - de la treburile casnice, dar o sa incerc sa ma bucur ca am fata scolarita si ca tre sa calc o ,caramida'' de camasute.


[pup]

ANNA

#17
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 20 ianuarie 2011 - 15:11

camasute? aveti si voi uniforma?

La noi e obligatorie bluza alba cu cravata scolii. Traiasca tricourile albe cu guler, alea nu tb calcate[pk]



Lasa treburile casnice, fa-le numai cele mai urgente (stiu cum e cand stai cu parintii, nu poti lasa totul vraiste cum ai vrea de multe ori, sa nu-i superi) si la joaca cu voi! ori afara, ori un camera[:D]



Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)



Povestea nasterii: Lili si Robert

#18
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.448 mesaje

Postat 20 ianuarie 2011 - 15:29

hihi, si io `st relaxata cu trebile casnice.

taica`mio sa faca apoplexie cand l-am anunat duminica lejer sa nu se streseze, ca noi nu ne stresam ca avem de mers la patinoar [:D]

ia luat 3 zile sa inteleaga bioritmul nou-nout non-stres [:D]



Daria & felina fioroasa[zana]GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza] Sela

_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"





*** Concursul KloraneBaby *** mam.jpg ***

#19
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 20 ianuarie 2011 - 16:15

ok, la voi e altfel... eu fac pt ca daca nu fac eu, face mama... si mi-e rusine sa faca in locul nostru, ca si asa face ea destule pt noi[:I]



Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)



Povestea nasterii: Lili si Robert

#20
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.448 mesaje

Postat 20 ianuarie 2011 - 16:34

Citat:
citat din mesajul lui Gabi_K
ok, la voi e altfel... eu fac pt ca daca nu fac eu, face mama... si mi-e rusine sa faca in locul nostru, ca si asa face ea destule pt noi[:I]Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)Povestea nasterii: Lili si Robert
de rusine si io ieri am spalat toate vasele, desi eu seara sunt obosita rrrau si n-am nicio tragere de suflet.m-am "simtit" si am lasat bucataria -bec, imi era rusine sa-l las sa spele tot balamucul.eu de obicei le spal dimineata, ma trezesc pe la 5-6 si cum n-am ce face [nebu] smotruiesc asa silentios [8D][:D]Azi sunt tare fericita, a ajuns ghiozdanelul comandat dp net la colegul meu in Budapesta, abia astept sa ni-l aduca, yuhuuu.Si tot Herlitz am ochit si un penar aici loco [pk]Incet incet pregatesc stocul de hainute ... doar ca am avut un soc aseara, jeansii skiny pe care scrie 9 ani i vin fix [bang]Deci am fata mare [:D]Daria & felina fioroasa[zana]GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza] Sela_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"*** Concursul KloraneBaby *** mam.jpg ***


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -