Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Ghiocei-Martie-Aprilie 2009 *(89)*


224 raspunsuri la acest subiect

#1
mart.apr09

mart.apr09

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.117 mesaje

Postat 21 octombrie 2009 - 23:41

ODISEEA NOASTRA




1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31,32,33,34,35,

36,37,38,39,40,41,42,43,44,45,46,47,48,49,50,51,52,53,54,55,56,57,58,59,60,61,62,63,64,65,66,67,68,

69,70,71,72,73,74,75,76,77,78,79,80,81,82,83,84,85,86,87,88,89,90,91,92,93,94,95,96,97,98,99,100,

101,[url="h

#2
provista

provista

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.563 mesaje

Postat 21 octombrie 2009 - 23:50

DD te [ruga] sa fie un capitol plin de sanatate si samburei sanatosi in burtici la mamici [pup][pup]



Simona mamica dragastoasa de [cavaler] [auto]Dragos (28.02.2009)

dragos tea mea







#3
Ayla21

Ayla21

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.732 mesaje

Postat 22 octombrie 2009 - 00:00

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
[wow] Karina nu-mi vine sa creeed... Mai bagam un samburel pe prima pagina. Care e DPN-ul?
Ah, ce-mi place!![bis] Asa lista ca la noi in club cine mai are? [bis][bis] Cine urmeeeaaazaaaaa!!
Citat:
citat din mesajul lui MonnvasMonica nu e de la noi ca la noi a fost rino-faringita [:D]
Pai eu stiu ce avem? Am gasit in geanta sumetrolim sigilat si i-am dat, asa, dupa ureche [:-@] ca stiu ca si dr de-ala ne recomanda. S-a pus la nani si dntr-o data a inceput sa behaie, asa debuteaza la el laringita. Si clar a stat cu sor-sa bot-in-bot in perioada periculoasa.[bang] Ca si de Clau ma ia cu atac de panica numai cand tuseste un pic, ultima data cand a fost bolnav, asta-vara, 3 saptamani a tot tusit, facuse de la laringita, faringita, bronsita, ce nu i-am dat. Eram la mare cu injectiile dupa noi. Dar la inceput dr ii da din start injectii si nu face forma grea, cu febra, bla-bla, dar injectiile numai tac-su i le poate face.[q]Deci, am dreptate, am pus-o? [help]Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda...Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, [url="[url="http://i969.photobucket.com/albums/ae180/Fluturas2s2/Alma/captionit163739I467D32-1.jpg"]Alma[/url]Aprinde o lumanare in memoria Almei. Viata merge inainte...Iar apoi ii voi multumi Lui Dumnezeu pentru tine si nu-i voi cere nimic altceva, decat o alta zi

#4
aris26

aris26

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.049 mesaje

Postat 22 octombrie 2009 - 00:07

no bineeee..v-am prins din urma,ati deschis capitol nou asa ca sa postez si eu raspunsurile ca sa pot sa ma duc la cartea mea[:D]



novus - pai eu pe tine nu te-am calculata ca imi pari f bataioasa din mesaje si din poze. nu imi fac griji de tine...sa incerce unul ceva si cred ca mai intai si-o ia de la tine si de abia apoi de la sotzul tau



ayla - am murit de ras[:-)))]ala cu trandafirul in dinti e sigur responsabilul. cat despre tratamentul sotului tau eu incarc sa vad o parte buna si anume:daca are reactii adverse inseamna ca medicamentul actioneaza. stiu ca suna aiurea dar...cam asa e



shasa - heheee. ce seamana Petru cu tine!!! dar si cu frati-su...incredibil. ma uitam si nu stiam de unde stiu zambetula ala..si dupa aia mi-a picat fisa:Iri!



georgiana - [pup]esti o scumpa. ma umflu toata in pene[:D]si eu ii zic O Alexandros, O Megalos!!!(adica Alexandru cel Mare!)hihihi. eu ii fac 250ml lapte pasteurizat neUHT, 1,5% cu 2 pastile de calciu lactic clasic de 500



zaizak - eu am terminat deja rotarixul. am facut la 2 luni si la 3[pk]



MONVAS - felicitari!!!! sa nu mai prindeti nici macar una anul asta. ca v-ati chinuit destul



Karina - [wow]FELICITARI!!! SARCINA USHOARA si la Termen!!!![bis]



simina - supeeeer!!! bravo Maya!!! bucura-te de clipele astea...sunt unice







[copil]

25 martie 2009




#5
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 22 octombrie 2009 - 00:08

Hellou !!

In sfarsit am apucat sa citesc si eu ce ati mai scris,ca daca s-a incalzit afara, ne-am reluat programul de plimbari prelungite [pk]

Astazi a mancat Alexandra dovleac si i-a placut, oricum de cand cu uleiul de porumb ii place orice [:D]

Si acum intrebari culinare [:D]:
- daca vreau sa-i amestec si orez in piure cum fac ? il fierb si il blenduiesc la gramada ?

- iaurt de care e ok? de bebe sau de adulti [:D][:D]?

- smantana mai slaba se poate da ? adica amestecata in piure

- branza calcica e obligatorie? ca eu nu am facut pana acum [:I]

[pup][pup]


Mami lui [copil] Alexandra (03.03.09)



#6
aris26

aris26

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.049 mesaje

Postat 22 octombrie 2009 - 00:14

ayla - am uitat sa mai iti raspund la o dilema. eu zic ca nu are importanta ce tratamente a luat sotul tau. la fecundare functioneaza regula selectiei naturale si din cele cateva milioane de gigei pe cm patrat doar unul singur,cel mai cel ajunge la destinatie(probabil ala cu trandafirii). ginecologul meu nu m-a intrebat niciodata ce tratamente ia sotzul si e un tip f grijuliu in mod normal. la spermograma au aparut o gramada de forme atipice dar cica e normal sa fie si dinastia ciumpalii dar cica nu ajung sa isi faca treaba[:D]



pisik - iar v-a chinuit Anutza?oofff..

sa iti zic ce mi-a zis mie pediatra,dragutza de ea. ii zic: avem probleme cu somnul bla bla bla si ea: daaa,dar astea sunt episoade trecatoare si o sa se regleze f bine singur pe la 2 ani nu o sa mai aveti probleme cu el.

la 2 ani??????!!!!! adica cam cand ash mai vrea unul. no f...ing way!!!



[copil]

25 martie 2009




#7
Gianina34

Gianina34

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 22 octombrie 2009 - 00:16

Citat:
citat din mesajul lui novus

Hellou !!

In sfarsit am apucat sa citesc si eu ce ati mai scris,ca daca s-a incalzit afara, ne-am reluat programul de plimbari prelungite [pk]

Astazi a mancat Alexandra dovleac si i-a placut, oricum de cand cu uleiul de porumb ii place orice [:D]

Si acum intrebari culinare [:D]:
- daca vreau sa-i amestec si orez in piure cum fac ? il fierb si il blenduiesc la gramada ?

- iaurt de care e ok? de bebe sau de adulti [:D][:D]?

- smantana mai slaba se poate da ? adica amestecata in piure

- branza calcica e obligatorie? ca eu nu am facut pana acum [:I]

[pup][pup]


Mami lui [copil] Alexandra (03.03.09)




in primul rand pupacim bebele mancacios[pup]

orezul il fierb separat si il pun apoi in blender cu carnea si legumele. Am cumparat orez bio si fierb o data pt 2 zile ca e prea putin cat trebuie pt o masa

iaur noua ni s-a spus sa fie fara fructe si sub 3% grasime. Vom incerca tot bio ca si laptele -este in car4

smantana nu stiu ca noi nu avem voie

branza la noi este "obligatorie" ca nu mancam lapte, asa ca...


Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 6 luni

#8
aris26

aris26

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.049 mesaje

Postat 22 octombrie 2009 - 00:16

novus - da,orezul fiert bine il amesteci cu blenderul cu legumele. iaurt eu i-am luat de la humana,maine ii dau de proba sa vedem. felicitari pt dovleac,al meu mai avea un pic si isi varsa matzele cand a dat cu gura de el[:D]



[copil]

25 martie 2009




#9
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 22 octombrie 2009 - 00:19

Citat:
citat din mesajul lui aris26
no bineeee..v-am prins din urma,ati deschis capitol nou asa ca sa postez si eu raspunsurile ca sa pot sa ma duc la cartea mea[:D]novus - pai eu pe tine nu te-am calculata ca imi pari f bataioasa din mesaje si din poze. nu imi fac griji de tine...sa incerce unul ceva si cred ca mai intai si-o ia de la tine si de abia apoi de la sotzul tau
[copil]25 martie 2009
[pup]hmmm ce sa zic, sunt bataioasa cand e cazul, dar la vorbe doar[:D][:D]Mami lui [copil] Alexandra (03.03.09)

#10
aris26

aris26

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.049 mesaje

Postat 22 octombrie 2009 - 00:23

novus - asa..ca am uitat tot ce intrebasei,a trebuit sa recitesc mesajul

smantana noua tocmai ne-a zis ca putem sa-i dam dietetica(adica cea mai slaba...ca tot a intrebat cineva si uitasem sa raspund)

branza, daca e calcica ar avea un scop dar daca vrei sa o faci cu iaurt sau lamaie nu vad de ce ar fi obligatorie...mai ales daca incepeti iaurturi si smantana.



de ce iaurt fara fructe??? astea speciale pt bb sunt toate cu fructe si vad ca sunt de la 6 luni





aaa si mi-am luat si eu incalzitor de biberoane cu mai multe poztii ca ale voastre. f tare e aparatul asta[pk]nu stiu de ce ziceati ca nu e bun. este exact ce cautam. pe ala vechi la care trebuie sa masor cu mililitru apa il las pt timpul zilei si pe asta nou pt noapte



[copil]

25 martie 2009





Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -